Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

lyongirl
3. okt 2012

@marta222 no nedopadli sme nijak...B´bies kapsovku som si nastavila na najvačšie a malému nejak nesadla, tak som ju zmenšila, ale stále mu pri jednej nôžke odstávala, tak som to neriskovala na von...proste vreštiace dieťa pri prebaľovaní a obliekaní, kamoška už 10 min stála pod činžiakom a ja som to jednoducho nezvládla, dala som jednorazovku, ale teraz som mu ju dala na spanie, už som si ju v kľude ponaprávala a pred spaním vypil skoro 1dcl čaju, tak uvidím, koľko bude spať a či bude suchý na bodynku...

rudy252
3. okt 2012

@keziah možem s tým prať aj pulky?

lubka231
3. okt 2012

Ahojte neviete mi povedať ako dlho schnú vrchné pulky Blueberry coverall a či sú väčšie ako flipky?

ivanka.7
3. okt 2012

@henee
@marta222 heeej, to mi ani nevravte, mne dnes ku kamoske prisla farebna bamboozle - tyrkysova prave :D no dokelu, ja davam vsetko na 60tku a neriesim farby... ale dobre, tak skusim v rukach najskor a potom uvidime. V najhorsom budu svetlotyrkysove plienky :D

henee
3. okt 2012

@ivanka.7 však práve, ale aj Mirka z ekoplienok tak písala, že 2-3x preprať. Ja som im neodolala a objednala som si ich a potom ma napadlo, že prať 2 plienky zvlášť nieje moc ekonomické :D s farebnými šatami to prať nechcem tie aj tak periem len na 30tke, ale našťastie mi v noci, len pišká tak to budem zatial riešiť ručným praním kým to bude púšťať farbu, nič iné nám nezostáva 😎

ivanka.7
3. okt 2012

@henee nevadi, to preperiem, tieto pouzivam na noc a v noci mala nekaka, resp. kaka raz za 3 tyzdne, tak snad netrafi :D

marta222
3. okt 2012

@ivanka.7
@henee , ja som to tiež tak riešila, že som ju preprala len v rukách, keď ešte púšťala farbu - viac plienok takej farby nemám a k inému prádlu rovnakej farby som ju nechcela dať, keďže bola ocikaná 😀 😀 😀 a púšťať práčku kvôli jednej plienke tiež asi nemá zmysel. Ale myslím, že ani pri 60-tke by nemal byť problém po tých 3-4 praniach. Ja periem na 40 a každé cca 3-4 pranie dávam na 60-tku.
@lyongirl tak ako?

lyongirl
3. okt 2012

ja len hlásim, synátor mi spal 2 hod. 40 min. čo je extrém a celý prečúranýýýý, až na pančušky, bodynko sa dalo žmýkať ☹

lyongirl
3. okt 2012

@marta222 ja tiež periem na 40 a raz za čas dám na 60tku 🙂

marta222
3. okt 2012

@lyongirl no tak, to je potešenie 😒 . Asi mu budeš musieť dávať 2 bambusovky a 4 extra savé vkladačky 😀 😀 😀

keziah
3. okt 2012

@rudy252 ja periem a nemam ziadny problem

lyongirl
3. okt 2012

@lubka231 blueberry sú vačšie ako flip a schnú myslím rovnako, ako všetky pulky...

keziah
3. okt 2012

@lyongirl no, aspon sa mozes utesovat, ze synator ma zrejme ukazkovy pitny rezim 😀

kkl82
3. okt 2012

@baska1 moj 7-mesacny este tiez neprespi celu noc, zaspi cca okolo osmej, budi sa o desiatej-jedenastej a o polnoci-jednej na papanie a potom uz zvykne tahat az do rana siedmej-osmej s maximalne jednym kojenim (bud okolo stvrtej alebo siestej). on sa ale malokedy zobudi, vacsinou si zacne cukat palec, to ho nakojim a spi dalej. prebalujem raz okolo tej jednej v noci, lebo do rana by bol uplne precurkany. takto na dvakrat to bamboozle stretch s extra bambusovou vkladackou vacsinou utiahne. (niekedy nie 😉 a rano sme aj tak trochu precikany na pyzamku). a inak, takto mi zacal spavat az od siesteho mesiaca, predtym kazde 2-2,5 hodky hore na papanie. jedno nocne prebalovanie praktizujem od cca 4. mesiaca, lebo to uz v noci nekakal. inak mu tiez asi do toho 3.-4. mesiaca vadilo kazde ciknutie a revaaal, kym som ho neprebalila, takze denne aj 20x 😀

kkl82
3. okt 2012

@marta222 ano, aj kamaratke tie farebne bamboozle pustali. nadavala hrooooozne 😖

miroslavusienka
3. okt 2012

ahojte, mozno blba otazka, ale ako je to s vakmi na plienky? co si mam vsimat? staci rozmery alebo aj material?

rolla20
3. okt 2012

@miroslavusienka ja som si material veruze nevsimala, ani neviem preco 😵 mozno aj preto, ze sa v materialoch nevyznam a kupovala som si vak este pocas tehu. Ja som vybierala hlavne podla rozmerov, ze kolko plienok by som v nich chcela mat. Mam tots bots ak sa nemylim, nechce sa mi ist kutrat, bo ja ho vyuzivam iba ked sme mimo domu na viac dni. A som spokojna, pouzivam stvorce a ked treba narvem ich tam dostatocne 😉

miroslavusienka
3. okt 2012

dakujem @rolla20 za odpoved. ja len ci aj tam treba pozerat na znacku alebo len kupim rozmer aky chcem a farbu ktora sa mi paci 🙂 ale asi je to viac-menej jedno

miroslavusienka
3. okt 2012

este by ma zaujimalo ako je to so stvorcami pre novorodenca, chcem balit novorodenecky sklad a neviem ci budu stacit stvorce 70x70 alebo kupit radsej 80x80...

baska1
3. okt 2012

@miroslavusienka staci 70x70

indys
3. okt 2012

@zuzanamolnarova @peluskovo @ivanka.7 takze som to nalanolinovala zle. No nic hadam do tretice vsetko dobre

rolla20
3. okt 2012

@miroslavusienka ja som na znacku nepozerala, skor na cenu a farbu, aj ked nakoniec bol ten moj vak iba v bielej. Co sa tyka stvorcov najviac chvalia kikko bambus a MaM bavlna

ivanka.7
3. okt 2012

@miroslavusienka staci ti 70*70 ale najlepsie su MaM stvorce, ktore maju rozmer 80*80 🙂 a vak je asi jedno, ale ja mam vsetky na zips, nevedela by som si predstavit ako to funguje len s tou zatahovacou snurkou :D

lubka231
3. okt 2012

@lyongirl tak flipky schnú celkom rýchlo? Okrem nich mám len Weehugeers a tie schnú neskutočne dlho. Takže také niečo by som už nechcela😖

rolla20
3. okt 2012

@lubka231 tiez mam obidvoje a nejak specialne som si to nevsimla, ale mozno blueberry schnu o trolilinku dlhsie, hlavne ten predok, kde su patentky, ale zas su to nase najoblubenejsie, bo su vacsie od flip a dalsia vyhoda, ze maju kridelka. Sice negativum je, ze nemaju zaklapky, ale da sa do toho rychlo zabehnut 😉

peluskovo
3. okt 2012

@lubka231 weehugers maju bavlnene zaklapky, preto schnu dlhsie ako flip,
@miroslavusienka mala som vak na snurku aj na zips, skor by som brala uz na zips. velmi som spokojna s vakom anavy a z malych vreciek s vreckom bambi roxy

ivanka.7
3. okt 2012

@peluskovo ja mam anavy, bababoo aj minilala vrecko/vak (kazde v inej velkosti) a som spokojna so vsetkymi 🙂 (vsetky su na zips); akurat teda bababoo nema take to riesenie na zavesenie na kocik pomocou patentky
@miroslavusienka

miroslavusienka
3. okt 2012

@rolla20 @baska1 @ivanka.7 zoberiem teda Kikko Lux Eco 70x70cm bambusove a MaM Happy Square 80x80 bavlnene. potom uvidim, ktore sa mi viac osvedcia a dokupim viac.

miroslavusienka
3. okt 2012

@peluskovo @ivanka.7 vidite, to ma nenapadlo, budem teda kukat radsej zipsove vrecko. to anavy L vyzera dobre

lin123
3. okt 2012

Ahojte mamičky.
Chcem vás požiadať o zhodnotenie mojej zostavy plienok. Ďakujem.
Plánujeme prebalovať do látkových plienok už od novorodeneckého veku, hneď ako pomíňame jednorazové Kikko plienky. Máme ich až 80ks.

10 ks biele bavlnene 70x70 kikko
10 ks nebielené bavlnené 80x80 kikko
9 ks nebielené bavlnené 80x80 MaM
3 ks farebné bambusové Kikko - skôr pod hlavičku
7 ks Little Lamb veľkost 1
2 ks zaväzovacie Disana
2 ks Flip od BumGenius vrchné nohavičky (+2 ks vkladačky)
1 ks Tots Bots Easy Fit V2
1 ks Wonderoo V2
1 ks BumGenius kapsová
1 ks flísové nohavičky Anavy
7 ks bambusových vkladačiek
a nejaké originál vkladačky do kapsových plienok
10 ks stay dry vrstvy
1 balenie separačky celulózové
1 ks snappi sponka
+ vedro na plienky, prášok na pranie