Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

lubka231
5. okt 2012

@biba321 ahoj ja mám obyčajné vedro, v ktorom bola pôvodne farba na maľovanie. Vyumývala som ho a v poho ho používam. Takže ja si myslím že stačí hocijaké vedro čo má veko (alebo kôš z Tesca za 5€).

tunylyk
5. okt 2012

babule kuk na to moje drobco,peluchu ma po chvili az neviem kde,asi definitivne nase stvorce milovane dame ta het 😀 neobsedi ani minutu,uz sa do stoja dviha,tak to asi chce konecne viac tocit nohavickove a kapsovky co mame

miroslavusienka
5. okt 2012

@behulka dakujem. kikko lux eco vravis ze su az derave? vsetci si ich tu chvalili, preto som ich chcela. tiez by som chcela balit hlavne do stvorcov, najprv novosklad, neskor na rovno + kedtak doplnit nejakou vkladackou. no uvidime teda, kupim a ked budu o moc horsie ako MaM tak dokupim radsej tie aj ked su drahsie.

ivanka.7
5. okt 2012

@miroslavusienka ja mam 10 kikko lux eco a po 5 mes. su v pohode, ale MaM mam 20, pouzivam ich viac a mam ich radsej. Ale tak nejako ratam s tym, ze druhe dieta si tiez zapyta este nejaku mensiu investiciu lebo sa mi niektore veci zrejme opotrebuju 🙂

biba321
5. okt 2012

@tunylyk hm chcem sa opytat-to bude tak vzadu trcat ta plienocka?

tunylyk
5. okt 2012

@biba321 nieee 😀 to som len ukazat chcela ake mam sidlo doma,mal akurat na dupe stvorec a neviem ako sa z neho vymontoval,on je stale v pohybe,donedavna som doma pouzivala 90%dna stvorce na novosklad,no nam uz je maly,inak fakt skvela vec,skusila som mu davat narovno,no kedze minutu neposedi,sem tam to dopadne aj takto 😀

tasiko
5. okt 2012

@handricky poznas babu s nickom Maroubrabeach?

ivanka.7
5. okt 2012

@tasiko som si ista, ze pozna 😀

tasiko
5. okt 2012

@handricky nepodrzala by si mi tu BG freetime do 14 teho (cca) kym mi nabehne rodicak? 😅

biba321
5. okt 2012

@tunylyk tak to je fakt že šikovny,uf ,ked sa sam odplienkuje 😀 😀

handricky
5. okt 2012

@tasiko to som ja🙂 Pod Maroubra Beach predavam jete plienky po Grete alebo nepodarky alebo znackove nove (nie moje). Cize kadeco. Nie oficialne v mojom shope🙂 BG som uz slubila jednej kocke (mame sa stretnut v pondelok), az by nebrala, ozvem sa. Inak si ju mozes za tu istu cenu kupit v nili.sk (akurat zaplatis navyse na postovnom).

handricky
5. okt 2012

@tasiko vlastne uz ju v nili nemaju 🤐

tasiko
5. okt 2012

@handricky ☹ ☹

ianitka
5. okt 2012

Babulky, mam taku hypoteticku otazku - su Blueberry vhodne na novosklad na novorodenca?
Mam jedny a pouzite len parkrat, nejako mi ten strih nesedi (pouzivam stvorce na rovno vo flipkach a nohavickovu mam len jednu, ale asi aj ta "pojde z domu". Tak rozmyslam, ci si ich nechat pre dalsie babo, alebo sa ich zbavit a pre dalsie kupit nieco ine.

ivanka.7
5. okt 2012

@ianitka jasne, ja blueberry pouzivam najma na novosklad 🙂 ale otazkou je, kedy planujes dalsie babo, lebo pul a gumicky na nom nie su vecne, ak planujete neskor, tak sa oplati asi skor predat

susul
5. okt 2012

@ianitka ano su vhodne na novosklad. Ja radim predat, ja vsetko, co nepouzivam posuvam dalej. Kupim potom to co potrebujeme. A vyrobcovia plienok maju furt nejake nove vzory a vychytavky 😉

biba321
5. okt 2012

Baby mate prosim skusenosti s vrchnymi nohavičkami Lolipop? dakujem

handricky
5. okt 2012

zeny, skusali ste uz niekto BOINGO? 😀 miesto snapi sponky?http://boingobaby.com/index.htm
ma to tak ohurilo celkom (az na tu cenu).

kkl82
5. okt 2012

@handricky je to zlate a vyzera to prakticky najma pri mensich stvorcoch a vacsom dietati. len to, ze su to 2 veci, z ktorych by som ja jednu urcite velmi casto stracala 😀 😀 😀 ja som asi jediny clovek, co ma 3 snappi sponky a ani tie niekedy nevie najst (hlavna pricina je ale uz objavena a odstranena - diera vo futre na taske 😉). a inak, neviem cenu, rozklikla som si predajcov a cca 3,50 za par? ale vyskusala by som, keby to tu niekto predaval...

handricky
5. okt 2012

@kkl82 hmm vlastne hej, 1 par stoji 3,50. tak to neni tak vela. neviem kde som to kukala, ze za ks

labutka
6. okt 2012

@kkl82 hihi, kamoska si svojho casu kupila 7 snapiek, stvorcovala 2 deti. 😀

slady
6. okt 2012

@tunylyk ja sa tiez chystam hlavne novosklad, ako si ho pouzivala od narodenia - s extra pridanou vkladackou alebo stvorcom pre lepsiu savost, alebo len tak a castejsie menit? neutekali ti z neho kakance? a co odporucas na vrch, hlavne pulky, alebo flisaky alebo vlniaky? diki vopred za radu 🙂

slady
6. okt 2012

a este oplati sa posit si do toho flisove separacky alebo uprednostnujete jednorazove - splachnutelne?

juliam
6. okt 2012

@ianitka blueberry sú práveže na novosklad úplne ideálne, lebo majú dvojité gumičky (krídelká) a pekne zachytia kaku. ale ako radia baby, radšej predaj, čo nepoužívaš a potom dokúpiš nové 😉
@slady ja som balila novosklad asi tak 2-3 mesiace, kým malý veľa kakal, ale kaki sme aj tak zachytávali do nočníka. dávala som len novosklad, nič navyše, lebo doma budeš prebaľovať pri malom bábu veľmi často, takže vkladačka je podľa mňa zbytočná. novosklad je super na kakanice, pekne zachytí pri nožičkách. na to vrchné pulky s dvojitými gumičkakami - Thirsties, Blueberry, na noc som dávala flisáky Anavy. na vlniaky na noc sme prešli až vtedy, keď už prestal malý v noci kakať. flísové separačky prateľné som nemala, ale @ivanka.7 ich tuším má a chváli ich. môžeš si ich vyrobiť aj z flísovej deky. baby ti dajú link. 🙂

ivanka.7
6. okt 2012

@slady ja pouzivam flisove separacky, ale mam doma aj rolku jednorazovych, tie pouzivam vonku, lebo mala kaka aj 3x za den, takze sa nemozem spolahnut na to, ze sa vonku nevykaka (aj ked to robi malinko). Takze vtedy davam takuto separacku a nemam s tym potom robotu, len vyhodim do kosa alebo splachnem - podla toho, kde prebalujem.

Novosklad pouzivam na malu aj teraz, sice mi slusne kakala uz mimo plienku, ale ako sa zacala realizovat na styroch a prelieza mi tu celu obyvacku, tak nema cas na take prizemnosti ako hlasit, ze sa jej chce kakat :D Sem tam sa aj cez ten prekaka na nohavicky, ale je to skor vynimka - ked si nevsimnem ze sa pokakala a mila dama si dalej lozi po svete a tym padom sa jej to vsetko posuva :D Ked bola mensia, tak sem tam slahla taku naloz, ze to slo az na nohavicky, ale to preperies v ruke (pozor nesuchat velmi kvoli pulu) a mas o dve tri hodinky suche. Mala som dni, ze za tyzden nezaspinila ani jedny nohavicky a potom den blbec, kedy som prala pulky aj 3x :D

miroslavusienka
6. okt 2012

baby, tie vrchne blueberry co tu spominate, su lepsie na patentky alebo na suchac? viem ze kazdemu moze vyhovovat nieco ine, ale chcela by som pocut vase osobne skusenosti ak mate...

biba321
6. okt 2012

Baby v com prosim periete plienky? v persil sensitiv na 60C a 2x plachanie? alebo mydlove vlocky,ale nejaky ako prasok?
dik moc

miroslavusienka
6. okt 2012

@ivanka.7 neviem ake su tie plienky nazivo, nedrzala som ich v ruke. ak je ta kvalita MaM naozaj o dost vacsia ako Kikko Lux Eco, tak zaplatim aj viac ak su naozaj trvacnejsie a savejsie...no ak je kvalita len velmi podobna, tak ta cena pri MaM sa mi zda vysoka, kedze je momentalne dvojnasobna (na kus)

ivanka.7
6. okt 2012

@miroslavusienka Urcite su MaM lepsie, Kikko nemaju sancu sa s nimi porovnavat podla mna. Ale niektorym maminam na zaciatku vadi ze su to 80*80 a pri malych detoch treba tie konce zakladat, lebo su dlhe - ale mne to vobec nevadilo, aj ked je fakt, ze som zacala latkovat, ked mala mala necely mesiac, cize uz jemne nad 4 kila.

juliam
6. okt 2012

@biba321 periem v lovele, batole, dreft sensitive alebo persil sensitive (podľa akcie) a 2x pláchanie.