Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

behulka
22. okt 2012

@indys teplota by mala byť ok, aj keby si mala lanolín namiešaný s vodou, bude fungovať, akurát ho treba dať viac. Ak by ti pomohlo, tu sú i nejaké fotky, ako by to malo vyzerať:
http://www.altermater.eu/altermater/5-NAVODY/35...
Posledné, čo ma napadlo, či máš skutočne vlniačiky z ovčej vlny.
Nie je na okolí niekto, kto by Ti ich skúsil nalanolínovať ?

zuzanamolnarova
22. okt 2012

@lyongirl @rolla20 @ianitka a kočky podľa vás koľko štvorcov 60-70 ks a vrcnýách nohavičiek 7-8? a aké Triethies? Flip, LL?

brca
22. okt 2012

@marta222 no ved som si aj myslela, len som sa bala ze to bude kvapat na zem, ale tak nalezato to budem davat a najskor do uteraka ako @juliam . Dakujem

zuzanamolnarova
22. okt 2012

@lyongirl ja ho používam ale už len na prádlo - milujem ho 🙂 ale na plienkach mi spravila veľký galimatiáš takže na ne používam komerčný persil sensitive a odvtedy sa póry neupchávajú 🙂

zuzanamolnarova
22. okt 2012

@janula18 mohla by som poprosiť info o tvojej výbave? teraz rieším kamoškynú výbavu ktorá dnes rodí dvojičky a má doma ročného synčeka ďakujem

zuzanamolnarova
22. okt 2012

@janula18 už som našla odpoveď na moju otázku, ďakujem 🙂

rolla20
22. okt 2012

@luciferova ja mam doma jednu nevyuzitu, mozno 5krat pouzitu

marta222
22. okt 2012

@brca neboj, ja vlniaky nejak nežmýkam, len ich trošku pomačkám v rukách a povytláčam vodu a keď ich rozložím na sušiak, tak to vôbec nekvapká na zem, aj keď ich nedávam na uterák 😉

lubka231
22. okt 2012

ahojte, chcem sa spýtať či dávate do sušičky aj AIO a kapsovky. 😕

lumarque
22. okt 2012

@jaja018 velmi zjednodusene: zabalim babo, ked nie je aio plienka dam vrchne nohavicky. Popisanu plienku hodim do pracky, pokakanu s frflanim trosku preperiem v rukach ak treba. Ked je pracka plna, zapnem. Vyvesiam, zvesiam, poskladam( ak su stvorce, inak netreba).. a cely cyklus sa opakuje tak raz za 1, 2 alebo 3 dni 😀

rolla20
22. okt 2012

@zuzanamolnarova ja nemam tolko penazi, aby som kupovala latkove vychytavke, cize nabiehali sme na stvorce postupne, mam ich len 20ks, ale uz musim nieco prikupit a novosklad som nerobila, cize tam je to hned dvojnasobok, 7-8 PUL je podla mna dost tych 5, max.6ks si myslim, ze postaci. Ja som na zaciatku skusala PUL Imse Vimse (balenie na siroko, cize na jenorazovku latkovka a PUL). S nimi som bola spokojna, bo maju kridelka, suchy zips je krasne siroky, da sa zahnut, kym sa zabali babo, cize sa na nic nelepi. Teraz mam blueberry coveralls patentky a tiez spokojnost. ked sme mali flipky na suchac, zo zaciatku super, ale potom si ich maly bud sam otvoril, alebo ked vystrajal samu otvarali same a nevyhoda flipiek je, ze nemaju kridelka

jaja018
22. okt 2012

@lumarque ďakujem. A koľko takých plienociek sa asi denne zaspomínať u takého pol ročného baba?

ianitka
22. okt 2012

@zuzanamolnarova ja netusim, ja mam asi 40-50 stvorcov a 4 pulky, ale v reali pouzivam len dvoje pulky... ale inak je to na novorodenca - co ja zatial netusim...

indys
22. okt 2012

@behulka kupila som original z latkoviek BI Wool-shorties takze ano su isto vlnene.No vcera som robila dalsi roztok a konecne mi vysiel tak ako mal, bez peny a mastny ok. No ja som to rozpustala v lavoriu v horucej vode tak, ze som hybala lavorom a tak mi vznikla mastna pena. vcera som to s citom rozmiesala len lyzickou a doliala vodu. Roztok bol ukazkovy, tak hadam to uz bude dobre.

peluskovo
22. okt 2012

@zuzanamolnarova
cca 60 stvorcov, asi 10 pul jednovelkostnych, aby sa jej lepsie striedalo aj so starsim, pre starsieho cca 10-12 bambus vkladaciek, ja mam dobru skusenost pri starsej s biobavlnenymi vkladackami bum genius organics, alebo vkladacky od bambi roxy, plus asi 10 nohavickovych na cesty, k doktorovi , na dlhsie vychadzky, ktore vyuziju neksor aj na noc.
s tym, ze prat denne, nazbiera sa tolko, ze za dva dni by jej nemuselo vojst do pracky. protne budu mat vyssiu investiciu, ale verim, ze celkovo usetria. a neskor, ak by pustilo, tak mesacne mozno jednu dve kapsovky , tie vyuziju neskor aj miesto stvorcov. nam sice stovrce stacili do roka a pol, ale nie kazde babo piska menej a casto. a ak maju niekoho sikovneho, co ma zaklady sitia, tak neksor by som kupila latku na bambusove vkladacky. a z toho dosit na doma pridavne vkladacky, ak by o par mesiacov, stvorce nstacili.... to mi pride taka alternativa, s ktorou sa da latkovat a nie je to v porovnani s AIO na tolko deti nakladne. samozrejme, stvorce ak maju moznost pozhanat dedicne, tak by trosku usetrili

peluskovo
22. okt 2012

@brca na slnku by som nesusila cerstvo nalanolinovane, osobne och davam ak je slnecno tak na balkon nie na priame slnko, v zime necham preschnut pri radiatore a ked su uz polovlhke, dam ich na uterak na radiator doschnut.

peluskovo
22. okt 2012

@zuzanamolnarova p.s. este ma napadli pop in new generation plienka plus navyse vkladacky, su vynikajuco save, a staci menit jadro, kym sa obal neznecisti, to by bolo vhodne prave na tie cesty von , k doktorovi, alebo ecobu, to je na rovnakom principe a znacne save

luciferova
22. okt 2012

@rolla20 a chcessa jej zbavit?

Mam taku otazku - je niekde navod ako skladat novosklad? Plus poradite mi, kolko stvorcov si mam pre novorodenca pripravit a kolko a akych pul nohaviciek? Predpokladam, ze babo bude stihlejsie a mensie (prvy syn bol taky, tak by mohlo byt aj druhe babo). Alebo co vsetko mi treba ked chcem zacat latkovat. Vdaka.

handricky
22. okt 2012

@luciferova na strane 1563 som sa trochu rozkokosila.. na vahu by som sa nespoliehala,. moze byt aj nemusi
kopirujem:
1, pre novorodenca (ak teda este cakas) je najlepsie klasicka stvorcova plienka 70x70, 80x80 (mozno este mas aj doma), alebo kupis v obchode (dobre su tiez Mam, Kikko), mozes mat bavlnenu alebo bambusovu(lepsie saje, dlhsie schne). uviazes na novosklad - pozri tu: https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric.... na to das vrchne nepremokave nohavicky PUL-ky (thirsties, blueberry, lollipop, little lamb, bumkins, bum genius flip a pod). Co si vsimat na vrchych nohavickach najdes tu: https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...
Budes potrebovat asi 2-4 ks. U novoskladu je dobre, ze mas plienku okolo noziciek - tesni ti prip. kaku, aby si hned nezaspinila pulky. To je najlacnejsia verzia a prakticka (potrebujes tocit vela plienok a aby rychlo schli).
Ak budes pouzivat trebars klasicku bavlnenu plienku a bude sa ti zdat, ze dieta viac cika a plienka nestiha, mozes tam prihodit nejaku kratku vkladacku na zvysenie savosti, resp. lepsieo pocitu sucha.. O vkladackach tu: https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric....
Ak budes chciet, aby dieta nepocitovalo vlhko - das mu priamo pod zadok flisovu separacku (alebo tzv. stay dry vrstvu), pozri clanok tu: https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...

Potom mozes zacat experimentovat s plienkami:
1, AIO (vsetko v jednom - plienka z 1 ks), ak je pocikana, peries celu.. pozri clanok o AIO tu:
https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...
2, SIO (snap in one - plienka s odopinatelnou vkladackou- cize ak je pocikana menis iba vkladacku, vrchne gatky mozes pouzivat dalej), napr.: Pop in New gen plienka
3, kapsovkami a pod.. (vkladacka je samostatna, vlozena v kapse), ak su gatky spinave, peru sa cele..

A potom zalezi, ake mas priority: chces mat viac pocitu sucha, tak hladas plienky, ktore maju na vrchu stay dry vrstvu (ma to skoro kazda kapsovka a vacsinou uz vsetky nove AIO), chces mat dieta radsej v prirodnom matrosi (tak hladaj plienku, co ma vkladacku z bavlny, bambusu a pod)..
Vlastne kukni aj clanok o materialoch u mna v profile..

Kde kupit:
pozri rubriku profesionaly - plienky a prebalovacie potreby - je tam asi 10 plienkovych shopov..

Ako udrzovat plienky. ak je pocikana, hodis do vedrea z deklom, kt. budes mat v kupelnia alebo balkone (mozes skladovat na sucho, na mokro), nie vsak dlhsie ako 3 dni.. ak je plienka pokakana, kaku stiahnes prudom vody (riedka do umyvadla), tuha uz do zachoda, preperies zlcovym mydlom (DM-ke maju za 2e), a hodis k ostatnym plienkam. Akonahle mas kybel s pleinkami plny, alebo mas potrebu prat tak hodis do pracky..
Peries v komercnych praskoch, ecover, lovela, mydlove orechy, mydlove vlocky, cokolvek.. vyvesis..

luciferova
22. okt 2012

@handricky diky, super napisane 🙂 ja som prveho trochu latkovala, potom som to vzdala a teraz by som zase chcela. Nasla som dnes jednu latkovu plienku dokonca a este mi aj kamoska dala 2 itti bitti 🙂 ze aspon na fotenie. Ale spacham cosi, tie pulky zohnat a mozeme zacat 🙂 stvorcov mam vela.

handricky
22. okt 2012

@zuzanamolnarova doplnujem k peluskovu.. pop in versus ecobu.
Ecobu je tkane frote - bude viac hrubnut. Nahradna vkladacka je velka 3 vrstova (cca 8,20), mala 3 vrstvova tusim cca 5,60. spolu 13,80.samozrejme ako kde.

pop in new gen ma nahradne vkladacky: 9,95 set malej a velkej (spolu 4 vsrtvy)- pletene frote, nehrubne tak ako tkane. do toho mozes dokupit nocnu (so stay dry - variabilna, mozes aj nemusis pouzit stay dry. i jed stay dry je iba na strede, nie po celej dlzke..) 3 vrstvy za 4,50. SPOLU 14,95 a mas 7 vrstiev. Pop in ma este v ponuke aj dalsiu kratku za 2,80 (ale tak nemusis mat vsetko🙂
Plus samozrejme do pop in aj ecobu mozes dat cokolvek ine, obe maju dvojite lemovanie okolo noziciek, oplati sa kupit aj kvoli vrchych..

NAVYSE pop in predavaju ako aj samostatnu vrchnu nohavicku 9,90 /mirka v ekoplienky.sk.. takze mas celkom lacne vrchne

handricky
22. okt 2012

@luciferova moje prve gatky boli itti bitti (popri weehuggers), tak sa mi pacili, pokial sa do nich mala nevykadila.. ale na ukazovanie boli paradne🙂

behulka
22. okt 2012

@indys držím palce, snáď sa to už podarí 🙂

lyongirl
22. okt 2012

@zuzanamolnarova Zuzi ja neviem, ale keby som mala látkovať 3 deti, tak si určite kúpim 50ks štvorcov a tých 7-8 puliek. Pozri, radšej menej a vždy môže dokúpiť...ja by som to na začiatku spravila tak, že by som sa poistila ešte jednorazovkami, kým by som vychytala, že čo a ako...
pre dvojičky by som zatiaľ používala len štvorce a pulky a staršiemu dokúpila buď nejaké bmb vkladačky, alebo pár nohavičkových plienok. Pre staršieho by som určite išla do Blueberry coveralls, u dvojičiek Flipky. S Thirsties skúsenosti nemám...

ivanka.7
22. okt 2012

@lyongirl thirsties su skvele ale viacvelkostne, takze nie su univerzalne, cize pri troch detoch by som asi volila blueberry a flipky, prip. este dalsie univerzalne dvojgumickove
@zuzanamolnarova

peluskovo
22. okt 2012

@handricky ked uz doplname ... ecobu ma druhu vkladacku uzku a dlhu, takze sa da nastavit podla toho, ako dietatko piska, pre chlapceka viac vrstiev v predu 😉

tweetinka.co
22. okt 2012

Ahojte Kocky - idem sa spytat na Vás nazor, ci by ste si kupili plienocky Popoliny pouzivane po jednom dietatku? (suma 160 eur)

"Vsetkych plienok je 30 kusov. 10 bambusovych plienok z biobavlny, 5 flanelovych plienok s potlacou, 8 bielych frote plienok, 5 pl ienociek z kvalitneho materialu tencel a dve jednovelkostne plienky s integrovanymi vnutornymi vlozkami a vrchnymi nohavickami"

dakujem za nazor

handricky
22. okt 2012

@peluskovo aka druha? ja viem iba o tomto. vacsia a mensia. ci este aj nejake ine su?

handricky
22. okt 2012

@tweetinka.co asi nie. nemusi ti sadnut strih. vela mamiciek radsej kombinuje, rozne plienky, kazda ina podla potreby.. sirsia do satky alebo na von, uzsia na chodenie a pod.. postupne ako bude mimco priberat, mozu mu narast stehienka a bude otlacat /budes potrebovat pohodlnejsie gumicky okolo noziciek alebo naoapk mimco s uzsimi stehienkami - volne gumicky nebudu tesnit.. ja by som doplnala vybavu podla toho ako bude mimco naberat🙂
navyse bambusky ti budu na male mimco dlho schnut (pises 10 ks bambusovych coho? nohavickovych plienok alebo vkladaciek? a pises "bambusovych z biobavlny", tak bambusovych alebo biobavlnenych? do flanelu by som nesla, je v nom mokro (teda aj je flanel dotykova vrstva k zadku). praktickejsie pre male mimco su nejake vrchne nohavicky a stvorce klasicke, musis tocit vela plienok a aby rychlo schli

marta222
22. okt 2012

@tweetinka.co ja by som asi nekúpila všetky plienočky jednej značky. Nevieš, či Ti budú vyhovovať, možno by som skúsila tak 1-2 kusy, ale určite nie celú výbavu. Ja osobne mám od zn. Popolini iba vrchné vlniačiky a celulózové separačky, takže neviem, aké sú ostatné plienky. To je iba môj názor, skúsenejšie látkarky Ti možno poradia viac 😉