Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

tweetinka.co
22. okt 2012

@handricky dakujem.. uffff.. to som skopirovala ponuku.. nevyznam sa stale do tychto plienociek.. velmi pekne dakujem za nazor..

tweetinka.co
22. okt 2012

@marta222 moc dakujem.. asi to teda nebude take jednoduche, ako som si predstavovala 😀 😀 😀

marta222
22. okt 2012

@tweetinka.co , ale neboj, ešte máš čas, do pôrodu budeš všetko ovládať 😉 . Ja som tiež mala v tom "obrovský hokej" - čo je čo: nevedela som čo sú kapsovky, nohavičkové, vlniaky, PUL-ky, AIO, SIO, vkladačky a ešte k tomu kopec všelijakých značiek - no hotová pohroma 😒 . Ale sú tu super kočky, ktoré vždy ochotne poradia 🙂

lyongirl
22. okt 2012

@tweetinka.co ja som z TT, spravím ti prezentáciu 🙂, teda nie, že by som bola taký macher, ale látkujem 🙂

peluskovo
22. okt 2012

@handricky uz su nove ecobu , maju ine zapinanie, a nemaju kapsu na vlozenie vkladacky, ta mensia je v tvare dlheho jazyka ako ma napriklad anavy

handricky
22. okt 2012

@peluskovo jaaaj, tak toto este neviem 😵 a kto to predava? este som nevidela k tomu obrazok a pozerala som vcul aj ecobu.it

lumarque
22. okt 2012

@handricky dakujem

lumarque
22. okt 2012

@jaja018 asi tolko, kolko sa ti zmesti do pracky : ) , nech nemusis prat kazdy den Pre polrocne by ti podla mna mohlo stacit 10 pl na den.. Zavisi od toho, kolko do toho chces vrazit a ci chodi uz na nocnik. Ja mam teraz mesacnu dceru a za dva dni miniem cca tolkoto plienok ( na noc a prechadzky davam jednorazovky). Polrocnemu by som uz nedavala stvorce, lebo uz viacej cura a kruti sa pri prebalovani.

kkl82
22. okt 2012

@lubka231 do susicky mozes aj aio aj kapsovky, ale kapsy tam budes davat zbytocne, lebo ten pul s jednou vrstvou mikroflisu ti uschne za tie dve hodky, co trva susiaci cyklus, aj na izbovej teplote. vkladacky z kapsovky samozrejme mozes, hocijaky material, ci uz flis, bambus, konope, bavlnu. pri aio davaj pozor na teplotu, treba trochu znizit, aby sa ti neznicila pul vrstva.

kkl82
22. okt 2012

@lumarque @jaja018 ja mam takmer 8-mesacneho a stale pouzivam stvorce. teraz mam take fazy, ze jeden tyzden preferujem po cely den aio a druhy tyzden zas len stvorce 😝. stvorce davam stale na novosklad alebo este jeden sklad, ale ten netusim ako sa vola 😖 bubo sa pri prebalovani kruti, ale chce to cvik a da sa to zvladnut velmi rychlo... uvidim, ked zacne realne zdrhat a chodit 😉

ianitka
22. okt 2012

@tweetinka.co @lyongirl - donesiem aj ja svoje 😀

peluskovo
22. okt 2012

@handricky cakam od dodavatela nove obrazky, a hned publikujem

peluskovo
22. okt 2012

@lumarque pridavam sa, starsia mala stvorce na doma do roka a pol , mladsi do roka, ale u neho iba preto, lebo sa nam pocas latkovania pri 2 detoch nakopili kapsovky a AIO, tak ich "opotrebuvame" 🙂

rolla20
22. okt 2012

@luciferova no veru, neviem co s nou, ked ju uz nepouzivam

lumarque
22. okt 2012

@peluskovo
@kkl82 vidite, ja som musela, ked zacal byt syn pohyblivejsi, stvorce zrusit. Nez som zapla snappi sponku, navliekla vlniaky, tak mi to moje origami cele rozkopal, pripadne mi utiekol, pretocil sa.. skratka des 😀 Dovtedy mi velmi vyhovovali a hnevala som sa na seba, naco som nakupila tolko tych drahsich nohavickovych plienok.

biba321
22. okt 2012

@rolla20 no dnes som vyskusala BG flip,lepsie ako pop n gro,ale aj bg flip ma otlacene od gumicky,menej sice,ale ma
hlavne vzadu na chrbatiku a na stehienkach,dole ok
aj tebe bg flip tak otlacal?
akurat wonderoo ako tak,no makkucke,tie fajn,len ked to je kapsovka,tak to je na 1x
asi skusim tie blueberry coverrals,ked tvojmu baculkovi sedia,hadam aj mojmu 🙂
moj ma tučne nožky tiez
od luciavan nahodou nemas vrchne?ze ci aj tie by boli ok?
dik moc

alena0305
22. okt 2012

@biba321 ja mám bg flip, pop n gro aj blueberry - tie blueberry sú z nich najväčšie aj najširšie (mojej malej sú široké okolo nožiek - ona je drobnejšia - mám ich aj v bazáre - sú krásne ale dievčenské)

rolla20
22. okt 2012

@biba321 uff, tak nas BG flip neotlacali, tak ste teda riadny baculkovia, neviem, ci som spominala, ze flipky maju zaklapky a blueberry ich nemaju, ale da sa nato rychlo zvyknut. A tie luciavan ani nepoznam, ja vsetko kupujem od Mirky z ekoplienky

handricky
22. okt 2012

@biba321 luciavan podla mna sije podobne ako BG Flip, ale skus sa jej spytat, mozno spravi menej napruzene gumicky

rolla20
22. okt 2012

@lumarque
@jaja018
my mame 13mesiacov a ja som "stvorcova" maniacka, takze da sa aj 5mesacne babe stvorcovat. Zacinala som latkovat cca v 4mesiacoch stvorcami a flipkami a mam doma aj kapsovky, ale akosi tie stvorce maju svoje caro 😅 a mam ich 20ks (od 4mes.az doteraz) a periem kazdy druhy, treti den- Ale chcem este prikupit 3baliky, cize dokopy 9plienok a to by uz malo naozaj stacit. A aby som nezabidla, ked bol mensi som zakazdym prebalovala aj v noci a dfavam aj flisove separacne plienky

biba321
22. okt 2012

uf baby tak ja neviem,je mozne ze mu to nejako zle davam tie plienočky? ☹
no davam mu to ako som zvyknuta z jednorazoviek-tak vytiahnut vyššie,aby nepretieklo vrchom (neviem ok?) no a z boku pritiahnut normalne okolo bedierok babena,tak nie moc,ani malo
sa mi zda ze vzadu na chrbatiku to ma vyssie-konkretne flipa,ale vpredu to je ok,ked som to zmensila,sa mi zdalo ze mu ritulka bude trčat 😝

biba321
22. okt 2012

@rolla20 ake zaklapky mysliš? čo to je? dik 🙂

rolla20
22. okt 2012

@biba321 to je vpredu nasity kus PUL latky, za ktory vkladas plienku a flipky maju zaklapku aj vzadu, cize si ju zalozis aj v predu aj v zadu a plienka ti krasne drzi, kdezto blueberry tie zaklapky nemaju, takze na ne len polozis plienku

biba321
22. okt 2012

@rolla20 aha,ved pozeram prečo mi to tam zavadzia 😀 😀 😀 ja som to polozila na to,aj ked som teda uvazovala dat pod to,hm 😝

lyongirl
22. okt 2012

@biba321 no
@handricky má dobrý nápad, povedať luciavan nech menej napruží guničky, lebo ja som porovnávala pulky moje so sestrinými a jej viac napružila, mne menej, tým pádom vyzerali aj menšie. Ale ináč môj až také bacuľaté stehná nemá a aj tak má gumičky otlačené, to podľa mňa nejde aby neotlačili, lebo to proste musí byť okolo nohy natesno, aby nepretieklo a to nezaťahujem moc, dokonca v lete, keď spával, tak mal na stehnách vždy otlačené patentky, keď spal na boku a nevadí mu to. Moji mali tuším aj gumičky z jednorazoviek otlačené, jednoducho, ak chceš, aby to tesnilo, tak tá gumička sa tam predsa len trošku otlačí...

biba321
22. okt 2012

@lyongirl no ale sa mi to zda az moc,vieš,tak preto
predsa len ked tam ma vyryte rady gum,asi moc prijemne to nie je
moj z jednorazoviek prave nemal,takze myslim ze nejako by sa to mohlo dat vyriesit 🙂 dufam

monuska342
23. okt 2012

ahojte vedeli by ste mi poradit neake dobre treningove nohavicky co vydrzia aj vacsiu ciku?

biba321
23. okt 2012

@rolla20 ake davaš prosim ta stvorce,bambus či sicokovske? aj to dovypchavaš? ja som štvorec zatial neskušala.. sa bojim toho skladania 😝

biba321
23. okt 2012

baby myslite ze treba v tom miofresh preplachnut plienku pred pranim,ked ja ju vzdy ocikanu aj pokakanu preplachnem v čistej vode,a mam v tom vreci na plienky?
či radsej aj ten miofresh,hlavne na kakanice?
a stači prat na 40,či radsej 60? mozem s plienkami aj oblecko prať,či radsej nie?
a tie pul periete ako často? zatial ich od kaky nemam,len mierne ocikane,to utriem obruskom a pouzijem,ci nejako častejsie treba aj tie prat?
dakujem vopred moc

rolla20
23. okt 2012

@biba321 ja davam kikko bambusovy stvorec, cez den len s flisovou separacnou vlozkou, prip. na denny spanok nejaku vkladacku, napr. litlle lamb bambusovu, na noc mame oblubenu kombinaciu, kikko bambus stvorec, babyidea bambus prefold alebo bambusovy prefold little lamb, co ide do kapsovky a flisovka. Ja skladam na rovno, cize 1 stvorec, vkladacka, resp.prefold a flisovka no a PULky. Ja ocikane plienky neprepieram, iba okakane, ale to vacsinou schyta len flisova separacna vlozka, cize nemusim šibrinkovať s celym stvorcom. Miofresh davam bud do pracky alebo mne sa viac osvedcil na noc namocit plienky do vody s miofreshom. PULky periem vtedy ked samozrejme schytame kakoo alebo ked uz zapachaju mocom, prip. su dost vlhke kridelka. A zo zaciatku som prala na 40°C a teraz davam na 50°C, sem tam aj 60°C a podla nalady stvorce zehlim