Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

lubka231
28. okt 2012

ahojte babuľky chcem sa opýtať či pri látkových plienkach nepoužívate žiadne mastičky na zadoček. Ja som doteraz nepoužívala od kedy mam látkovky a nemali sme žiadny problém (ako pri jednorázovkách, vždy boli zapareninky ☹ ), ale teraz sa nam urobila malá zapareninka a neviem či mám dávať krémik alebo nie, viem že to nejak znižuje savosť, ale aj keď sa dá tenučká vrstva? A znižuje to savosť všetkých plienok aj bambusových a bavlnených či len tie stay dry vkladačky? 😢

ivanka.7
28. okt 2012

@lubka231 tenka vrstva podla mna neublizi, ale ked chces mat istotu, daj este medzi zadocek a plienku jednorazovu separacku 🙂

handricky
28. okt 2012

@lubka231 najlepsie si to vyskusas tak, ze na bambusku, na bavlnenu a na separacku si nanes tenku vrstvu toho kremiku a polej vodou🙂 uvidis ci bambus, bavlna bude sat a ci cez separacku (ak davas flisovu) to pretecie.. ked potom operies klasickym komercnym praskom, tak das plienku do povodneho stavu. ide o to, ze ked natries aj taku klasicku kuchynsku utierku nejakym mastnym kremom, tak proste sa na nej vytvori mastny film a nebude sat. to iste je pri plienkach (je jedno ci z bambusu, konope, bavlny) alebo flisu (u flisu sa akurat mozu ucpat pory a tekutina nebude tade prechadzat do nizsich spodnych sacich vrstiev. Ale tento scenar plati samozrejme pre kvantum masticky🙂 chapes. ak natries zadok tenkou vrstvou, mozno sa jemne otlaci na plienku, ale musela by si tam davat neviem aku hrubu vrstvu, aby prestala plienka sat. a ak chces mat istotu, jak pise ivanka - daj jednorazovu separacku.

sonice
28. okt 2012

@lubka231 ja som samozrejme zadocek mazala a to aj preventivne. Pokial peries na 60, všetko by sa malo vyprať. Ber si príklad z mastneeho taniera. Na 30 ho neumyjes, na 40 s dakym jarom a na 60 bez jari no ruky tam ledva udrzis. Predpokladam, ze daky prach na pranie k plienkam davas - to sa predsa musi vypret. Ja som s tym mikdy nemala problem - ziadny mastny flak na plienka neostaval. Pouzivala som sudokrem - a to je riadna mastnota :D

rolla20
28. okt 2012

@lubka231 ja som sice mastila iba chvilu, neviem ci to plienkam nejak uskodilo, no nakoniec uz ziadne kremiky nepouzivam a ked sme cerveny davam obycajny puder.... ten si neskusala?? ci uz mas osvedceny nejaky kremik??

brca
28. okt 2012

baby prosim vas neviete poradit nejake PULky strihom podobne pop in new gen? Pripadne charlie banana. Dakujem

risolino
28. okt 2012

@mmacca My máme jednu a je super 🙂

risolino
28. okt 2012

@tweetinka.co ja by som si to v žiadnom prípade nekupovala... vôbec nám nesadli a vôbec sa mi nepáčili, kvalitou, strihom... :( sú stokrát lepšie plienočky ako táto značka... aspoň pre mňa 🙂

mmacca
29. okt 2012

Asi začnem malej dávať na noc jednorazovky. Už vyše mesiaca má malá prečúrané pyžamo, takmer každé ráno. Dávam jej nohavičkové plienky a na to vrchné nohavičky Thirsties. Stále jej to pretečie vrchom, pri brušku. Nech jej to večer upravujem ako chcem, nepomáha. Malá bude mať 21 mesiacov, ale váži necelých 9,5 kg. Ešte ma napadlo dať na noc flipky, tie majú iné gumičky. Myslíte, že by to pomohlo?

ekoplienky
29. okt 2012

@mmacca: A nohavičkovú plienku niečím dovypchávaš? A akú máš nohavičkovú plienku? Môže to byť tým, že nestačí savosť plienky.

ekoplienky
29. okt 2012

@brca: Strihovo podobné Pop in sú podľa mňa Thirsties duo wrap, Bummis super whisper wrap. Striho podobné k charlie banana mi prídu Bum genius Flip.

marta222
29. okt 2012

Dievčatá, mám taký problém: Malému som pred pár dňami objavila na vajkách, na miešku, či ako to mám správne nazvať také začervenané miesta, trošku sa mu to aj šúpe, vyzerá to ako odretá koža. Myslím, že ho to aj trošku svrbí, lebo keď ho rozbalím, tak hneď tam tisne ručičku a škrabká sa tam... Myslíte, že to môže byť z látkoviek - trebárs z prášku? MM povedal, že určite to má z nich, že keď je v mokrom ☹ . Ale, tak prebaľujem ho často, akurát v noci neprebaľujem. A práve ráno to máva celkom pekné... Nemali ste niektorá takýto problém? Čo by ste mi poradili?

mmacca
29. okt 2012

@ekoplienky Používam TB streč. Nedovypchávam.

mmacca
29. okt 2012

Párkrát som skúsila dovypchať, vtedy nebolo pyžamo prečúrané, ale aj tak bolo vlhké pri brušku. Suché pyžamko má iba vtedy, keď má ráno suchú plienku.

ekoplienky
29. okt 2012

@mmacca: Podľa mňa nestačí savosť plienky. Na dovypchatie nočných plienok sú dobré bambusové štvorcové vkladačky a to buď: Little Lamb bambusová vkladačka do štvorcovej plienky alebo babyidea bamboo prefold.

ekoplienky
29. okt 2012

@marta222: Ja by som skôr mala podozrenie na prášok. V čom perieš?

alena0305
29. okt 2012

@marta222 kúpeľ v repíku a kalciová mastička by mohli pomôcť

rolla20
29. okt 2012

MAMICKYYY..., prosim vas, latkujeme od cca 4mesiacov, davam len stvorce, na noc prefold, maly ma coskoro 14mesiacov, 1,5mesiaca mi uz chodi, ale ma nozicky akosi moc do O , hlavne lytka ☹ tak naozaj neviem, ci to je plienkami... alebo co si myslite?? asi radsej pojdem doktorovi, no len ze ci nemate skusenosti alebo poradit, co takeho robit. dakujem

handricky
29. okt 2012

@mmacca maloktora mamicka si na noc vystaci so samotnou nohavickovou, takmer vzdy treba dovypchavat nejakym bambusom. a neprecuhuje nohavickova plienka cez pulku? zeby preslo na oblecko?

handricky
29. okt 2012

zienky, v stredu od 15-18 bude v latkovky.sk v BA plienkove poradenstvo

marta222
29. okt 2012

@ekoplienky periem v Lovele - v práškovej, cca každé 3-4 pranie pridávam Miofresh a po vypraní dávam ešte raz pláchanie studenou vodou 😒
@alena0305 už som skúšala všeličo - aj repík, po ňom to mal ešte viac vysušené a šupinaté, aj kalciovku, aj bežný krém na zadoček zn. Bubchen, Bepanthen, dokonca som mu vyskúšala aj krém Avent čo mám na bradavky s obsahom lanolínu 😀 😀 😀 a zatiaľ nevidím žiadne zlepšenie ☹ 😢

alena0305
29. okt 2012

@marta222 tak potom skúsiť niečo mastné - obyčajnú indulonu alebo modrú niveu. tenučkú vrstvu tej indulony. Nezmenila si detskú kozmetiku - mydlo, sprchový gél alebo vlhčené obrúsky (ak používaš)?

marta222
29. okt 2012

@alena0305 vlhčené obrúsky nepoužívam a kozmetiku som tiež nezmenila. Skúsim teda s tou indulonou 😉 . Dnes som mu dala na noc jednorázovku ☹ a riadne som mu to natrela Bepanthenom, uvidíme čo bude zajtra...

alena0305
29. okt 2012

@marta222 neviem čo obsahuje bepathenon ale väčšina tých krémikov na prdel obsahuje zinok - na vysúšanie tak tie určite nedávaj, ešte ma napadol framykoin

mmacca
29. okt 2012

@handricky Doteraz jej nohavičková vystačila, nebol vôbec problém. Plienka jej nevytŕča, stále jej to pretečie na brušku. Nohavičky má na lepáky, ale neviem jej to tak zatiahnuť, nohavičky "odstávajú" od bruška. Dala som jej teraz flipky a dovypchala, uvidím, čo bude ráno. Ešte ju skúsim dať na šerblík, než pôjdem spať. Pred spaním jej piť nedávam, ide na šerblík. Ona sa zrejme ráno zobudí a všetko pustí do plienky naraz.. Doteraz som ju v noci neprebaľovala.

marta222
29. okt 2012

@alena0305 aha, no vidíš, to ma vôbec nenapadlo pozrieť si zloženie 😖 . Skúsim hádam najskôr tú indulonu, tú mám doma - nechtíkovú, myslíš, že môže byť?

alena0305
29. okt 2012

@marta222 nechtíková je jemnejšia a menej mastná, ja som malej dávala tú klasickú bielu do vláskov - mala tie suché šupinky vo vlasoch a natierala som indulonou a pomohlo - olej pomohol tak na 2 hodiny. Ale môžeš skúsiť aj nechtíkovú - určite neuškodí.

lyongirl
29. okt 2012

@rolla20 aj Domko má do O nôžky, podľa mňa s tým plienka nemá nič spoločné a navyše štvorec nie je taký objemný, ako nohavičkové, povypchávané, ako používam ja. Ja som aj bola na ortopédii a dr. povedal, že ak má mať dieťa nohy do O, tak tomu nepredídem, samozrejme mi povedal, že nemám dôvod používať látkovky a mám ho čo najskôr odučiť od plienok, no ale to mi povedal cca keď mal 9 mesiacov 😀. V podstate som tam išla pre to, že Domko dával čudno nôžky pri chôdzi, ale to bolo tým, že sa veľmi skoro postavil, postupne sa to zlepšilo a najviac tomu pomohla pevná obuv, takže už som ani na kontrole nebola, aj obvodná povedala, že my sme boli na látkovách všetci, že tým to nebude, no čo už, ak ich majú mať do O, tak ich budú mať, sú to chlapci, horšie by to bolo u dievčat 🙂

ivanka.7
29. okt 2012

@marta222
@alena0305 bepanthen zinok neobsahuje podla mna, on nevysusuje, on len tvori na pokozke jemny film, aby sa k pokozke nedostavalo mokro a tym padom necervenela od toho ako babo cika;
A s nechtikom by som bola opatrna a najskor ho babatku vyskusala na kusku koze, nie kazde ho musi znasat, nasej malej napr. nechtikova weleda velku sluzbu neurobila (neviem ci to bolo tym nechtikom alebo niecim inym, ale niektore deti mozu byt na nechtik alergicke).

@rolla20 nasa generacia je komplet z latkoviek a postoliek narastena a nezda sa mi, ze by sme boli O-ckova generacia 🙂 takze to asi nebude plienkami

marta222
30. okt 2012

@ivanka.7 áno, už som si prečítala zloženie Bepanthenu... Ráno, keď som ho rozbalila, tak to mal celkom pekné - trošku tam mal šupinky, tak som mu to vyumývala a ešte som mu to natrela tou nechtíkovou indulonou a dala som separačku a látkovku... Aj teraz po ďalšom prebalení to mal celkom OK, tak uvidíme...