Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

marusik
3. nov 2012

žienky, dnes som vybrala pre novorodenca plienočky little lamb bambusky po prvorodenej, stáli mi v skrini cca 2,5 roka... tešila som sa, že začíname látkovať a všetky gumičky sa mi rozťahali. máte podobnú skúsenosť? čo s tým? rozmýšľam, že jednu plienku rozoberiem a zistím, ako tam je našitá tá gumička a všetky ostatné opravím... nie som v šití veľmi zručná, ale keďže moja výbava je prevažne LL bambusky, tak s tým musím čím skôr niečo robiť... hnusky z jediného balenia z pôrodnice sa mi už minuli🙂

zfidorka
3. nov 2012

@marusik mne sa stalo to iste, presne s LL bambuskami, kupovala som ich pouzite, po pol roku u mna sa gumicky zacali rozpadat...

handricky
3. nov 2012

@marusik ja som sice LL bambusky este nerozoberala, ale gumicky mas priamo na stehu z rubovej strany. a chvalabohu plienka nie je dookola presita este rovny stehom, ako vacsina plienok. cize sa k nim dostanes. otvor si plienku na brusku a mala by si mat pristup ku gumickam. vyparas a nasijes nove.

marusik
3. nov 2012

@handricky jej, vďaka - aj za tvoje stránky, už aj idem pozerať a inšpirovať sa...

rolla20
3. nov 2012

@biba321 tak neviem, ci ja mam ine pocity, ale podla mojho nazoru ano, saje lepsie, dokonca co mam kikko viacvrstvove plienky bavlnene, akoby sali menej ako bmb stvorec

susul
4. nov 2012

@estterka a smrdia ti po oprati alebo potom ked do nich mala nacika?Lebo ja teraz maleho ked ma aj len trochu cvrknute tak citim. Naozaj je pravda, ze od roku ten je moc agresivnejsi Syn pije dost ako vody tak poprosim o radu skusenejsie, ci to bude do odplienkovania alebo to je prechodne?

estterka
4. nov 2012

@susul plienky som uz niekolko mesiacov nepouzila...smrdia po oprati. od roku bolo vsetko ok,dcera ma uz dva.

susul
4. nov 2012

@estterka tak hadam zaberie ten miofresh, asi bude dobre nechat namocene plienky v nom cez noc. Napis potom ci to zabralo.

biba321
5. nov 2012

baby idem urobit taky mini prieskum- ktora pouzivate separačne vlozky , viskozove,alebo stay dray pratelne z latky?
davate ich pri kazdom prebaleni?

ivanka.7
5. nov 2012

@biba321 pouzivam flisove pratelne - tie na doma; na von pouzivam jednorazove (tie, ktore su vhodne pre mensie babatka, neviem ktore to su, ci celulozove alebo viskozove :D), aby som nemusela riesit, co s pokakanou separackou :D separacku pouzivam skoro vzdy, lebo malej mokro nerobi az tak dobre, takze ich vyuzivam aj ako stay dry vrstvu

majusqwa
6. nov 2012

@behulka
@juliam pardon damy, chcela som uz davnejsie prihodit linky, ale nejde mi zobrazit stranka plienka.sk, odtial som objednavala. takze na to musim ist cez bazar. plienky mame asi taketo: https://www.modrykonik.sk/bazar/plienky/xugq/ha... , akurat novsi typ - pranie na 60°C a zehlenie ziadne. a su bielej farby :D. taketo podobne mam aj SML. na vrch davam taketo nohavicky: https://www.modrykonik.sk/bazar/plienky/c0kf/pl... .

wewe22
6. nov 2012

ahojte uz zas idem po radu mala ma v poslednom case strasne agresivnu stolicu a ked sa pokaka malo kedy da vediet tak mame stale zapareniny niekedy az take silne mokvave davam jej imazol ale aj ked dam separacku vzdy sa na plienku nieco dostane a bojim sa ze takto ponicim plienky ako to riesite vy?

tinika
6. nov 2012

ahojte kočky, prosim vas strasne mi pachnu plienky po moci aj ked davam do prania ocot a pure prasok neviete poradit niečo?

wewe22
6. nov 2012

@tinika sprav plienkam kuru ja to robim tak ze dav vyplachat s octom potom namocim na noc do miofres-u a potom dam prat s predpranim a aj do prania este hodim miofres takto niekolko varok za sebou aby som mala istotu ze vsetky plienky presli kurou

svetlusska
6. nov 2012

ahoj mamicky,mam otazocku hadam mi budete vediet poradit....pouzivam latkove plienky vkladacky ale mam problem...niektore plienky mam dost zazltnute po moci a neviem s cim ich mam vyprat aby boli aspon troska biele....skusala som ich namacat do sava, aj vybielit pomocou odbarvovaca ale nepomoholo...dakujem za vsetky rady..

tinika
6. nov 2012

@wewe22 vdaka tak dalsiu varku takto preperiem :D

tinika
6. nov 2012

@biba321 ja pouzivam celulozove teraz a občas ked viem zhe nebude kakat uz nedavam ale vačšinou hej bo mava červenu dupu tak ked davam kremik tak aj separačku, aby sa plienky nepospinili :D

zuzigirl
7. nov 2012

ahoj dievcata,

urcite sa to tu uz pytalo vela bab, ale kedze sa neda vyhladavat priamo v diskusii a citat 1573 stran je dost, opakujem otazku: vedeli by ste mi poradit, aku vybavu by som potrebovala pre novorodeniatko?

dakujem vam krasne! 🙂

tinika
7. nov 2012

kočky este jednu radu, mam fleky po kakani a aj ked som mačala v pure alebo miu a prala viackrat nezoslo to :( čo s tym :((((

dadenka1
7. nov 2012

@zuzigirl nám stačilo 30 bavlnených štvorcov a dvoje pullky.. neskôr som dokúpila disana zaväzovacie 7 ks.. ale to až asi po 2 mesiacoch.. a pullky som mala thirsties a little lamb.. až neskôr postupne som dokupila kapsovky, SIO a nočné nohavičkové... ale na štvorcoch a disanách a pullkách fičíme stále (malá má 7 mes.)

dadenka1
7. nov 2012

@tinika ja som si na to zvykla 😝 že sú tam...

tinika
7. nov 2012

@dadenka1 sak ja si tiez zvykam hehe

zfidorka
7. nov 2012

@tinika s flakmi pockat do jari na slniecko 😎

tinika
7. nov 2012

@zfidorka ale niektore som uz aj slniečkovala mam pocit ak to su stale tie iste uz nemam prehlad :D

tortelinka
7. nov 2012

@tinika kup si v DM biele vedierko s práškom na fľaky, namoč a oper, žiadne fľaky neostali

tinika
7. nov 2012

@tortelinka original DM? vdaka

shopvick
8. nov 2012

pekne ranko, na detskom zlavovom portali mame super akciu na kapsovu plienocku Little Lamb 🙂

zuzigirl
8. nov 2012

@dadenka1 aha 🙂 srdecna vdaka 🙂

ivanka.7
8. nov 2012

@zuzigirl pozri tiez stranu 1571, tam je dobry popis od @handricky 🙂

behulka
8. nov 2012

@zuzigirl veľmi fajn je, pokiaľ máš možnosť poobzerať plienky naživo a podľa toho sa rozhodnúť, je to ako 100 a 1. Každému sadne niečo iné, i dieťatko môže mať problém buď s umelými materiálmi, ktoré zabezpečia pocit sucha, alebo s vlhkosťou, ktorej sa pri prírodných materiáloch vyhnúť nedá. Orientovať sa dá i podľa ceny - základná výbava začína niekde nad 100e a končiť môže i pri 500. Kúpou sa dajú podporiť slovenskí výrobcovia (viem o minimálne dvoch, plienky ponúka i @handricky tu na koníku), alebo sa dajú nakúpiť značkové drahšie zahraničné plienky. Je tu ešte i skupina menej kvalitných čínskych plienok rôznych značiek, pri ktorých by som mala obavu jednak o materiály, funkčnosť plienky, ale i pracovné podmienky pri ich výrobe. Tým je lepšie sa vyhnúť i keď ich cena je veľmi lákavá.

Konkrétna diskusia k výbavičke pre novorodeniatko je tu:
https://www.modrykonik.cz/diskuse/plinky/latkov...
a hodnotenie jednotlivých značiek maminkami:
https://www.modrykonik.cz/diskuse/plinky/latkov...

Nám stačilo na prvé mesiace 50 klasických štvorcových a troje vrchné nohavičky. Prala som každé dva-tri dni. Ak by si prala každý deň, plienok stačí i menej.