Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

indys
11. nov 2012

Dievacat moje uz 5-te lanolinovanie za sebou je obrovske sklamanie. Uz som ich ani nezmykala len nechala uschnut a prepustaju ako blaznive. pomoc. ja tie vlniacky strasne chcem dat malemu ale uz ich lanolinuje 2 mesiace a furt prepustaju a prepustaju. Lanolin mam dobry bezvody z lekarne ale neviem si predstavit co robim zle. mam ich nanovo oprat a zacat odznova? len som uz aj 30g lanolinu minula na ne. Ma vyznam dat do lavora s vodou viac lanolinu?

zuzanamolnarova
11. nov 2012

@indys pošli mi ich, nalanolinujem ti ich a obratom ich máš doma 🙂

zfidorka
11. nov 2012

@zuzu_epona ak mozem, napisem ti ako som odchytavala kaku ja... zacala som ked mala dcera 2 mesiace, stale po zobudeni a po dojceni som ju dala nad misku, rano este zvykla kakat do plienky, no po niekolkych dnoch s kakanim pockala a do plienky sa len vycikala...

zuzu_epona
12. nov 2012

@zfidorka @kkl82 Ďakujem, tak ideme skúšať. Malý kaká väčšinou počas dojčenia, v noci nekaká, tak ho budem dávať nad misku a uvidíme, čo to spraví...

alena0305
12. nov 2012

Ahoj, používate niektorá návleky miesto pančušiek? Rozmýšlam,či nakúpiť. Ako najpraktickejšie obliekate svoje dieťatko pri látkovkách - návleky, pančušky , tepláčky či tepláčky na traky príp. dupačky?Moja má pol roka. Ďakujem

rolla20
12. nov 2012

@alena0305 my sme v polroku davali body, pancusky a teplacky. Mam aj navleky, ale my mame tucnucke stehienka, tak sa nam to stale rolovalo dole a maval to otlacene - takze ak aj navleky, tak treba vybrat nejaku dobru znacku, ja mam design sock (ak sa dobre pamatam) najlacnejsie, ale aj najhorsie

tortelinka
12. nov 2012

@alena0305 ja davam body a teplaky, ale nie na traky, kaka do nocnika tak sa mi to nechce rozopinat

behulka
12. nov 2012

@handricky krásna práca 🙂 nech sa dobre predávajú 😉
@brca možno vám budú stačiť i tie, čo si mala v pláne. Keď deti spia, cikajú menej, pri našich som mala odsledované, že vôbec, až po prebudení, počas spánku nie. No keď sa bábo budí často aj často pije, môže aj savá plienka nestačiť. Treba skúšať, naviac s vekom sa potreby menia. Čo teraz nestačí, môže byť o 2-3 mesiace ok.
@strociatka neviem, či som pochopila - stiahne si tepláky a rozopne plienku ? Alebo len keď je bez nohavíc? Nohavice na traky sú náročnejšie na vyzlečenie, možno by to riešili tie. Ak je šikovná, čoskoro príde rad a i na patentky, tomu sa nejak zabrániť nedá. Viem, že sa z toho na jednej strane dá tešiť, na druhej to hnevá...
@uzovicka ja by som ešte k tomu, čo radia maminy dávala extra pláchanie, aspoň pol roka. Možno skús mydlo úplne vynechať a nejaké tie fľaky mesiac, dva tolerovať. Snáď sa to čoskoro zlepší. 🙂 Tu s našou mäkkou vodou periem i naše veci s pláchaním naviac. Bábätkovské bodička, dupačky, som prala spočiatku bez prášku 😔 .

handricky
12. nov 2012

@alena0305 ked mala mala 6 mes mala som navleky a opalovacky. vadilo mi, ze pri navlekoch ma hole stehienka (ten priestor kde konci bodycko a zacina navlek).preto som radsej mala opalovacky. z navlekov mala otlacene stehienka, potom som sa na to vykaslala, pouzivala som bodycko a polodupacky. vcul mame teplaky, pancuchy, akosi mi nevadi prebalovanie.

behulka
12. nov 2012

@alena0305 ak to porovnám, jednoznačne vyhrávajú pančušky, polodupačky, alebo tepláky s ponožkami. Návleky môže byť problém trafiť, aby netlačili, naviac nezakryjú celé nožky.

alena0305
12. nov 2012

Ďakujem za rady, takže návleky sa nekupujú.

brca
12. nov 2012

Ktore vrchne gatuse by ste odporucili? Bummis whisper akebo Imse organic? Tie imse by mali byt priedusnejsie. Neviete ci maju zaklopky aby udrzali aj stvorec na rovno? A este by ma zaujimalo, ci velkost M od 7 kg by mohla sediet aj 6kg babatku. Neoplati sa mi kupovat S.. Maly je strasne dlhy, ale chudunky. Napr. flipky mu uz ani nezmensujrm, len ich musim riadne stiahnut okolo bruska. Potrebujem kupit este jedny vrchne, lebo vsetko mi okaka 🙂

ivanka.7
12. nov 2012

@alena0305 ja mam navleky ale pouzivame ich len do nosica ako extra vrstvu na lytka, kolena a maly kus stehienok, inak ficime na teplakoch a ponozkach, obcasne na pancuchach, poldupacky nemam ziadne.

indys
12. nov 2012

@zuzanamolnarova dnes som kupila novy lanolin a skusim ich oprat a znova nalanolinovat.ak to zasnezvladnem s radostou vyuzijem tvoju

tynamartina
12. nov 2012

Dievčatá neviete mi poradiť čím vybieliť staršie zašednuté plienky aj perinku keď som zbadala skoro mi oči vypadli ako sa to zadubilo ☹ . Ďakujem

ivanka.7
12. nov 2012

@tynamartina ak tam nemas ziadne vzory a cisto potrebujes do bielej, tak by som skusila asi puer, pekne v horucej vode rozpustit a namocit, mne toto kombo vybielilo aj nebielene MaM plienky (len trochu ale aj tak no :D).

tynamartina
12. nov 2012

A ten Puer, kúpim normálne v obchode či len cez net?

indys
12. nov 2012
tynamartina
12. nov 2012

@indys
@ivanka.7 kočky ďakujem 🙂

ekoplienky
12. nov 2012

@brca: Imse organic aj Bummis whisper sú dobré a kvalitné nohavičky. Imse sú jemnejšie, nemajú záklapky a veľ. M bude podľa mňa dobrá.
Bummis majú záklapku na jednej strane.

behulka
12. nov 2012

@brca oboje mali super strih, na štvorcové plienky výborné. Imse však prevlhávali, keď bola plienka veľmi mokrá - asi tým, že navrchu je bavlna a tá nasávala vlhkosť. Na noc neboli. Veľkosť M na 6 kíl, by mala byť dobrá - Bummis mi prídu oproti Imse obrovské. Tie Bummisky M vydržali až do odplienkovania. Škoda, že obom pomerne rýchlo (3-4 ,mesiace) odišli suché zipsy a nedržali. No možno teraz už robia kvalitnejšie.
Bummis (mali sme obrázkové) boli z pul sendviču (tie Imse si nie som istá) - aj zvonku aj zvnútra bola polyesterová pletenina, nie priamo pul vrstva, tá bola schovaná uprostred - pri veľmi mokrej plienke ostal mokrý aj úplet a nohavičky smrdeli - prala som často. Nestačilo len opláchnuť vodou ako pri samotnej pul vrstve.

brca
13. nov 2012

@ekoplienky @behulka dakujem, tak teraz si nie som ista 🙂 ja sa bojim, ze ked nemaju zaklapky, neudrzia stvorec, lebo moj syn sa velmi mrvi. Blueberry nemaju zaklapky a stvorec sa mi v nich uplne poskladal tak tie mam na nohavickove plienky. Mam flipky a bambiroxy a este som chcela nejake jedny. A thirsties duowrap maju zaklapky? Len tie su az od 8kg a to uz by bolo asi zbytocne velke.

brca
13. nov 2012

Este pozeram weehugers, podla rozmerov by nam sedela velkost 2. Ale na vrchne nohavicky su dost drahe. Ste s nimi spokojne? Dakujem

mychaella
13. nov 2012

baby prosim vas ako casto mam lanolinovat vlniaky? treba po kazdom oprani alebo vydrzia niekolko prani. vdaka

alena0305
13. nov 2012

@brca Ja mám šité pulky od luciavan - sú podobné flipkám, ale viac nariasené gumičky a tak sú trošku kratšie aj užšie a záklapku majú iba vpredu. Skús jej napísať aké potrebuješ - možno ti strih upraví alebo menej nariasí gumičky okolo nožičiek a tým budú dlhšie. Farebné u nej stoja 10 eur a biele s farebnými ušami 8,80. Ja som s nimi spokojná.

miracle
13. nov 2012

@mychaella
Vlniaky sa lanolinuju, iba ked zacinaju premakat, cca raz za 2 tyzdne. Medzi tym iba nechas na vzduchu vyvetrat

mychaella
13. nov 2012

ja viem, len dcera ich mala na sebe len 2 krat po nalanolinovani a cela sa mi prekakala tak som to zaprala a dala do pracky, preto sa pytam, ci ich mam znova nalanolinovat alebo este budu "drzat". stalo sa mi to totizto prvy krat, ze sa takto prekakala, doteraz mi v pohodel stacilo raz za mesiac, ona casto ani neprecika plienku.

alena0305
13. nov 2012

@brca tak tie pulky majú záklapky aj vzadu.

lexis
13. nov 2012

@uzovicka Skús ešte eko guľu na pranie. Ja som pri malej mala takéto problémy, že bola tiež vysypaná a skúšali sme všeličo. Ako doktor povedal, čím viac tým horšie. Takže sme potom prešli na tú guľu do prania, nehovorím že bola lacná ale odvtedy sme boli bez problémov. Nedávali sme ani aviváž a keď boli veľké škrvny tak som ich prepierala s vločkovým mydlom - bolo také zelené. Neviem či ho dostať na Slovensku, vtedy sme bývali ešte v zahraničí. Teraz som už aj začala hľadať čím budeme prať pre nové bábo a som si spomenula na guľu. A je to vybavené a som veľmi rada, že ju mám.

zfidorka
13. nov 2012

@mychaella ked vlniaky vyperies, musis nanovo lanolinovat...