Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

barbinkaa16
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ianitka
16. nov 2012

Baby, prosim tip na kvalitne kapsovky - so stay dry? Dik

biba321
16. nov 2012

@juliam hm no umelinkou to asi nebude,my sme donedavna fičali na jednorazovkach.. 😝
zeby mu vadila ta viskozova separacka? to hadam nie.. dokelu,neviem,mozno bol dlho v mokrom...?
a ked natries ritulku bepantenom,na to mozes dat bambusku,nie je to masne?
ja som mu dala bepanten,ale aj tu visk.separacku,aby sa plienocka neznicila
ale ma to hrozne cervene,aj take horuce chudačik.... 😢 😖

biba321
16. nov 2012

@baska1 len ked on tak rad vsetko dookola ocikava 😅 😅

juliam
16. nov 2012

@ianitka ja mám BG a wonderoo a som spokojná. len teda v BG ho nemôžem nechať dlho, lebo má podráždenú pokožku potom.
@biba321 ja som si tiež myslela, že malému umelinka nevadí, ved týden na novorodeneckom nosil jednorázovky a aj ked bol mesačný, tak sme boli v nemocke, tam mal tiež jednorázovky a aj kapsy sme nosili a pohoda. ale tak 2 mesiace badám, že kapsovka s umelinkou mu nerobí dobre. mastičkou natriem len natenučko.

behulka
16. nov 2012

@biba321 ja mám tiež skúsenosti, že jednorázovky ako-tak v pohode, ale fleece ani stay dry nie. No to by mal mať červenú celú časť pod plienkami, nielen kúsok. Skôr bol dlhšie v mokrom a snáď sa to spraví 🙂 častejším prebaľovaním a vetraním. A čo iná strava u teba, ak ešte papá mliečko, alebo niečo nové v jeho strave - neviem, koľko maličký má.

biba321
16. nov 2012

@behulka on ma červene to medzi ritulkou,ale velmi moc chudatko.. to nemal ani ked mal tu plienk.dermatitidu take široke
papka mliecko iba čo som slivkovu nutelu zjedla,zeby mu to zle sadlo?
on papa strasne malo,mame zavedeny najnovsie kalerab a mini milimeter maska, iba ak by mu to zle urobilo ,ale aj tak všetko vyplul 😝

zfidorka
16. nov 2012

@biba321 nekakal v poslednej dobe castejsie? mojej sa to robilo, ak kakala vela, pomohol krem na zapareniny (nivea sos batole), cez noc sa jej to upokojilo...

biba321
16. nov 2012

@zfidorka praveze dnes vobec nekakal,a vcera som to prvy raz zbadala-som mu dala tu masticku A DERMA,no to moc nepomohlo
tak teraz ma bepanten,hadam zaberie lepsie
a hypermangamovou ruzovou vodickou mu to obmyvam troska,to by mohlo ukludnit dokelu,snad to prejde... ☹

zfidorka
16. nov 2012

@biba321 mhmm... tak nech mu to rychlo prejde...

peinka
16. nov 2012

ak by mala niektora maminka zaujem o eko plienocky predavam len komplet za 20e plus posta 2,5 ako darcek separacne viac ako polovica mi ostala, vrchne nohavicky , vkladacky po 1 dietatku zachovale jednovelkostne piste mi do spravy

baska1
17. nov 2012

@biba321 to aj nas, vzdy mu hodim stvorec medzi nozky a moze sa hrat, ziadna pohroma nehrozi:o)

baska1
17. nov 2012

@biba321 tak to mohlo byt aj tou slivkou a samotnou nutelou ako takou, to je riadny alergen a prejavilo sa to tým flakom na zadocku, do par dni to ustupi same

ivanka.7
17. nov 2012

@biba321 skusala som na tu bambi roxy blueberry, tie sli v pohode, ja na malu dam v pohode ale aj flipky. Ale teda blueberry su velkorysejsie v strihu este.

handricky
17. nov 2012

@biba321 mala ked mala 2 mes mala plienkovu dermu, vtedy sme mali este jednorazovky.... lekarka nam postupne davala asi 10 druhov kremov (medzi nimi aj riadny humac) a vzdy s odporucanim na konkretnu lekaren, ze tam maju najlepsie 😀 , nakoniec som vsetko vyhodila a zabrala nam tenka vrstva krem na zapareniny z DM - wundschutzcream (co ti uz baby pisali) a potom sme presli na latkovky a bolo. a zo zaciatku jej tiez nerobila dobre stay dry vrstva, takze vzdy je na prirodno a stay dry iba na noc a vynimocne na von ak sme dlho mimo dom (ak je zima a nemam kde prebalit)

biba321
17. nov 2012

@baska1 tiez ste mali taky zničeny ten zadoček?? a zahojilo sa to samo?
akoze nechas maleho naholo iba v štvorci,bez pul,tak? no to uz vidim,moj to ma za 5 sekund uplne mimo a ocikane všetky skrine 😀 😀
no davam ten bepanten cely den,uvidim sa mi to uz nezda take hrooozne červene,ale aj takje to riadne,no uvidim do pondelka,či ku koznej nezabehnem
dokonca tam ma aj nejaku čiarku bielu zhrubnutu na kozicke ☹

biba321
17. nov 2012

@ivanka.7 tebe bg flip na bambi roxy sli?? to nechapem,zeby som mala nejaku inu nohavickovu?? ono na kraji to je hrozne siroke,to bg flip taky široky nie je.. teda moj 😝

ivanka.7
17. nov 2012

@biba321 skor to bude preto, ze moja ma plienku este zmensenu, ma len 7,7 kg 🙂 a hej, moze sa stat, ze dakde daco trci, ale ja som to nikdy velmi neriesila a nemala som nikdy nic precikane 😅

baska1
17. nov 2012

@biba321 necham ho naholo po prebalovani, ked sa hra na podlozke a casto oplachujem cistou vodou

biba321
17. nov 2012

@ivanka.7 vies co ja som to mojmu tiez skusila zmensit,ako plienocka ok,len na kraji to je velmi siroke,mne to nic neprekryje
no a ked mi ocikal lolipop kusok nohavickovej plienky trcal,tak mal komplet mokre oblecko ,tak to nechcem riskovat... dokelu takze asi iba vlniaky to istia u mna....

biba321
17. nov 2012

@baska1 super 🙂 no ja teraz v zime moc nechcem ho holateho dlho nechavat,je po chorobe,a kde tu prefukuje od chodby 😒
a pri prebalovani ho VZDY pod tecucou vodou oplachnes,ci ako? moj je tazky,ja ho pod tecucou iba po kakani,ja mam v misticke cistu vodu a vatovym tamponikom ho umyvam.. ale to je podla mna ok
no uz to ma trosicku lepsie,hadam mu to prejde.. nejako dlho sa to ale lieci

mary939
19. nov 2012

dievcata, ako mam skladat stvorce, ked nam uz je novosklad maly?

tortelinka
19. nov 2012

@mary939 ja davam na obdlznik

kilecko
19. nov 2012

Holky priniesla som z Anglicka nejake Real Easy /All in one/ velkost S a L + prebalovacie podlozky HipHip Baby. Ak mate niektora zaujem poslite IP.

alena0305
20. nov 2012

Poprosím poradiť: Keď periem iba bambusové prefoldy a vkladačky (flisové a froté) + separačky -tak sa mi nevyplácha dobre prací gél- používam persil sensitive polovičnú dávku . Dávam predpierku, program na 60tke - otvorím práčku a vidím na poklope zvnútra penu tak dám prídavné pláchanie. Ale aj tak mám potom pocit, že to treba ešte prepláchať. Tak dám aspoň separačky (Littlelamb - používam pri každom prebaľovaní ) do vedra s vodou a 2krát preplácham a ide z nich ešte pena. Pri inom prádle sa mi to nestáva. Žeby boli tie bambusové vecí tak savé - že to nepustia dostatočne von? Stalo sa to niekomu? V čom inom to môžem skúsiť oprať?

euka210
20. nov 2012

@alena0305 lovela je podla mna lepsia

miroslavusienka
20. nov 2012

ahojte, viem ze sa to tu uz milion krat rozoberalo, ale chcem si to este raz overit. ide o pranie plienok. mam bavlnene stvorce , pulky, stay dry vkladacky, nohavickove bavlnene aj bambusove. mozem to oprat vsetko naraz v lovele + davka miofreshu alebo je tam nejaka vynimka? teraz su nepouzite (nove + bazarik), ked budem prat ocikane/okakane bude tam nejake obmedzenie v prani alebo to mozem takto vzdy prat?

ivanka.7
20. nov 2012

@miroslavusienka mozes, ja tak periem uz pol roka, vsetko v pohode; obmedzenie je len ocot - na pul vrstvu a bambus vraj nie velmi dobry a mydlo zas nie je dobre na mikroflis a suedecloth - cize stay dry vrstvy ak mas;
a staci ti mensia davka nez je odporucana a miofresh nemusi ist do kazdeho prania

miroslavusienka
20. nov 2012

@ivanka.7 dakujem. este ma napadli teploty, staci to dat vsetko na 40C? lebo na niektorych pulkach je napisane len do 40C, ked budu ale pouzite, asi radsej na 60C vsak?