• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

26. septembra 2016 
@miroslavusienka periem vacsinou na 40, raz za cas na 60... na zaciatku som ale vacsinou prala na 60, teraz uz nemam tolko okakanych plienok, niekedy ziadnu vo varke emoticon
20. nov 2012 o 20:40  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@miroslavusienka ja som zo zaciatku prala na 40tke, teraz vsetko supnem na 60°C a to mam bambusovu vybavu. MIofresh tiez nedavam do kazdeho prania, no raz som skusila plienky na noc namocit do vody s miofreshom a po oprani boli svieze, len vzdy akosi zabudam na noc namacat emoticon takze tiez skus namocit
20. nov 2012 o 23:10  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@ivanka.7
@rolla20 diky baby. ja som ich medzitym uz oprala emoticon dala som na 40, trochu mensiu davku lovely a miofreshu, vsak teraz boli este ciste. ked budu v pouzivani, tak budem prisposobovat teplotu podla stupna znecistenia emoticon som sa bala hlavne kvoli tym bambuskam a niektorym pulkam, kde je uvedene max. 40, ale hadam sa tomu nic nestane, ked to obcas dam na viac.
21. nov 2012 o 15:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to
baby prosim vas,ktore periete s miofresh,ako ho je najlepsie pouzivat,namocit plienky pred pranim v pracke, 1 pol lyzica na 5l stud.vody,tam nahadzem uplne vsetky plienky,aj ocikane,aj okakane,aj separacne vlozky?
a ked tam namocim okakanu plienku aj so zlcovym mydlom,potom do pracky mam dat na tu plienocku zas to zlcove mydlo?
a vsetko take fest mokre hodit do pracky?
dakujem
21. nov 2012 o 17:49  • Odpovedz  • Páči sa mi to
baby ja som z toho stale mimo neviem aky rozdiel je medzi kapsovou a tou klasickou plienkou ako bumkins?čo potrebujem po lopate na začiatok?
21. nov 2012 o 17:50  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Baby tie ktore latkujete v zahranici, viete mi poradit v com prat tie plienocky co obsahuju fleece? Ostatne som oprala v mydlovom slize, ale ten vraj nie je dobry na flis. Lovelu alebo miofresh som tu nevidela. Myslite ze by to poskodilo plienocku keby som ju oprala v nejakom normalnom pracom prostriedku pre deticky? A este jedna otazocka pre vsetky baby, ked periem prvykrat plienkovu vybavicku, novu, myslite ze pustia farbu tie farebne?
21. nov 2012 o 18:54  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@miroslavusienka bambusovym 60tka neublizi, len sa mozu viac zrazit...
21. nov 2012 o 18:57  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@miroslavusienka ja vsetko a stale periem na 60...myslim plienky emoticon
21. nov 2012 o 23:40  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Baby,bud malu zabudam prebalovat alebo je taky strasny pocurancek,ale precika az na bodycko kazdu plienku,ktora nema aspon 12 vrstievemoticonAle asi fakt zabudam,lebo sa to viazalo na dojcenie a ked nepyta jest,zabudam prebalit.Kolko plienok vam za den drobci pocikaju?Myslim taki okolo roka.
22. nov 2012 o 08:06  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@tepka mas tu priklady aj s fotkami..
kapsovka je toto: http://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handricky/clanok/10-latkove-plienky-ako-vyberat-kapsovu-plien/
AIO - all in one alebo vsetko v jednom (teda ak myslis AIO Bumkins) je toto: http://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handricky/clanok/9-latkove-plienky-ako-vyberat-aio-plienku/
AI2 - vsetko v 2 alebo SIO snap in one je toto: http://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handricky/clanok/10-latkove-plienky-ako-vyberat-ai2-plienku/.

Z hladiska prakticnosti, udrzby, ceny ti je najlepsia kombinacia: Vrchne nohavicka + vkladacka.
http://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handricky/clanok/8-latkove-plienky-ako-vyberat-vrchne-nohavic/
http://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handricky/clanok/latkove-plienky-aku-vkladaciu-plienku-vklada/

ale urcite aspon 1 ks AIO alebo AI2 a jednu kapsovku by som zadovazila..
potom mozes dokupit z toho typu, ktory ti bude najviac vyhovovat..
22. nov 2012 o 09:23  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@rybicka3 fleece znasa mydlovy sliz lepsie ako suedecloth (to je ten druhy matros co sa pouziva ako stay dry, jemny, semisovy povrch). Fleece je redsie pleteny a strecovy, suede je husto tkany, tam sa skorej ucpu pory.
Fleece zvladne aj klasiku persil, mydlove vlocky a pod.. Pustia ti akurat farebne prirodne materialy (teda ak mas napr. farebnu bambusku tots bots bamboozle strech a pod), farebne polyesterove pulky ti nepustia.
22. nov 2012 o 09:37  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Dievcata ja som tu minule machrovala s lanolinovanim, ze mi to vzdy ide a prosim pekne urobila som uz 6 !! Roztokov s lanolinom z lekarne a furt nah...o. Robi sa mi presne to, co ste pisali, a to ze nie je mliecny a vyzraza sa, davam presne to, co predtym a nefunguje to. Aky sampon davate? Uz som rozmyslala, ze zmenil vyrobca zlozenie. Ja by som aj kuru objednala z plienkoveho shopu, ale plienky mi netreba a nechce sa mi platit postovne
22. nov 2012 o 10:19  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@handricky ha jasne chcem vrchne do toho vkladačky a 4cove...jasne neskor zo 3ks all in oneemoticon
22. nov 2012 o 10:24  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte. tak naseho drobca uspesne latkujeme. zaujimave je, ze vobec nerozlisuje medzi latkovymi a jednorazovymi plienkami. Pocas dna, ked sa napapa a do polhodinky sa vycika, tak spusi rev, vtedy ma latkovu plienku..uz dla palcu viem, ze treba prebalit...ale ked spi v noci alebo kocikujeme a vtedy pekne spinka a je pocikany, tak nic..vobec nevnima, ze ma pocikanu latkovu plienku a to pouzivame klasicke bavlnene stvorce. A rovnake to je aj ked pouzijem bambusove plienky a rozne vkladacky a tak...a takto to funguje aj s jednorazovymi. Niektori ma totiz odhovarali, ze sa mi nebude chciet latkovat, lebo to budem musiet furt menit,ale za den pouzijeme tak 9 plienok. No keby som ho nekontrolovala, tak on si bude v mokrej plienke pokojne aj spinkat aj niekolko hodiin.
22. nov 2012 o 10:30  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@duratlicka momentalne sme na cisle cca 8 (plus cikanie mimo plienky)- ale tiez sa mi parkrat stalo, ze riadne precikal... Neprecikatelna je u nas len Tots bots V2 zatial. Len tu mu nechcem davat na von do kocika a tak, kvoli tomu, aby necitil mokro.
Normalne mam latkovaciu krizu emoticon
22. nov 2012 o 10:34  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@ivanka.7 @euka210 tak budem teda pravat na 60 a uvidime. konecne som sa po par mesiacoch sledovania a analyzovania zorientovala v plienkach a ked ich mam doma tak som zas blba zo starostlivosti o ne emoticon no vsak ked tu bude drobec, pouzivanim sa vsetko naucim emoticon
22. nov 2012 o 11:31  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
naše nové produkty z merino vlny emoticon
www.modrykonik.sk/katalog/firma/vojann/#
najdete na našom webe
22. nov 2012 o 13:00  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@handricky Dakujem za rady emoticon a ten suedecloth by si v com odporucila prat?
22. nov 2012 o 18:33  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@rybicka3 neviem, ja som prala aj v lovele aj vo vlockach, teraz uz periem v miesanom z eko-eko.sk. ale nikdy som nemala problem s ucpatim. zalezi asi na vode+ kombinacii prasku. ved skus uvidis, az by pretekali, tak zmenis praci prostriedok.baby tu davnejsie riesili, ze v com prat kapsovky so suede.. mozno niektora napise..
22. nov 2012 o 20:23  • Odpovedz  • Páči sa mi to
druhy pokus emoticon
baby prosim vas,ktore periete s miofresh,ako ho je najlepsie pouzivat,namocit plienky pred pranim v pracke, 1 pol lyzica na 5l stud.vody,tam nahadzem uplne vsetky plienky,aj ocikane,aj okakane,aj separacne vlozky?
a ked tam namocim okakanu plienku aj so zlcovym mydlom,potom do pracky mam dat na tu plienocku zas to zlcove mydlo?
a vsetko take fest mokre hodit do pracky?
a potom do tej vody s miofreshom,ked plienky dam do pracky,mozem tam dat mocit na 2 hodiny dalsie,ci uz radsej nova voda s novym miom?
a potom uz mozem hadam prat na 40 aj bavlnene,vsak,ked to je vymyofreshovane ? emoticon
dakujem
22. nov 2012 o 21:17  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@miroslavusienka jasne, chce to len cvik emoticon
22. nov 2012 o 21:22  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@mary939 novosklad sa zvacsi na dlzku, ked prvy krat neprelozis na polovicu, ale len do tretiny. Alebo skladat len na obdlznik.
@alena0305 ja som mala rovnaky problem, ked sme sa prestahovali a velmi tvrdu vodu vymenili za velmi makku. No bolo to pri vsetkych veciach. Mydlovy sliz to nerobil, iba Sonete. Vyriesilo to znizenie davky prasku a extra plachanie, na pracke nastavujem i viac vody, davam i maximalne otacky. To so savostou bambusu ma nikdy nenapadlo, ale moze to k problemu prispievat - plienky sa nacucaju a v pracke uz nie je dostatok vody na "poriadne" opratie.
@blovitc120 skus pozriet, ci sampon obsahuje mydlo, bez neho sa lanolin nerozpusti, detske nemusia v sebe mat.
22. nov 2012 o 21:30  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@behulka A môže sa mydlový slíz používať na bambusové plienky? Ak áno - ako ho pripraviť na jednu dávku, keď ho nemám kde skladovať (niekto to tu písal ale asi by som to nenašla)
22. nov 2012 o 21:33  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@behulka to som si myslela, len ja som dala sampon, ktory som uz asi 6x uspesne pouzivala a toto. Urobila som 5 roztokov.a vsetky vyliala, s 5 roznymi samponmi, dala som dokonca aj MM sprchac a nic emoticon, stale rovnako. Dajte niekto konkretnu znacku, s ktorou vam to fungovalo
22. nov 2012 o 21:37  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@blovitc120 ja dávam Johnson´s baby shampoo s harmančekom emoticon a doteraz sa zatiaľ vždy roztok podaril emoticon . A aký máš lanolín?
22. nov 2012 o 21:46  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@alena0305 nad tymto som sa nikdy hlbsie nezamyslala, no nevidim dovod preco nie. Prala som v nom bambusove vkladacky aj nohavickove bambusky skoro 3 roky a funguju ok. Mydlove vlocky rozpustam pred kazdym pranim - tiez nemam kde skladovat plne vedro slizu, naviac v nom periem len biele pradlo. Malu lyzicku do teglika od jogurtu - v horucej vode sa rozpusti a nalejem do pracky, plus pridavam sodu - tak od oka, asi polovicne nez je na sacku. Pripadne perkarbonat, ak periem biele, co chcem aby bolo biele - na 60°.
@blovitc120 od isteho casu davam klasicke mydlo. Tiez som odskusala par samponov a nic.
22. nov 2012 o 21:55  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@marta222 mam bezvody lanolin z lekarne. Pouzivam ho 7 mesiacov a kupila som novy a s nim mi to vobec nejde. Ale vyzera presne rovnako sko ten stary.

@behulka co myslis pod pojmom klasicke mydlo? Normalne tuhe mydlo? To ako tam davas? Ci tekute mydlo na ruky?
22. nov 2012 o 22:16  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@tortelinka a na obdlznik potrebujem len jednu plienku? treba ju aj fixovat nejakou sponkou?
22. nov 2012 o 22:53  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@mary939 ja davam iba jednu, nedavam sponku, len zalozim do pul gatiek drzi to v pohode
23. nov 2012 o 10:52  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@tepka na zaciatok Ti treba vadiet ako je to napr. so susenim u vas v zime....ci je problem alebo schne rychlo a potom aky si typ, ci chces klasicke stvorce, nohavickove, kapsove ci AIO. A aj kolko chces investovat. Ceny v takom slede aj rastu ako som pisala. MY mame na doma stvorce a vkladacky- bambus prevazne ci nejake mikrofrote z kapsovych. Potom nohavickove na noc a par kapsoviek na vonku.
23. nov 2012 o 13:12  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš