Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

peluskovo
1. dec 2012

@ianitka dakujeme 🙂

henee
1. dec 2012

mamičky máte niektorá skúsenosti s bavlnenými látkovými plienkami New Baby Premium 80x80, ako ste snimi spokojné?

lyongirl
1. dec 2012

@ianitka ja do MB dávam na zvýšenie savosti vkladačku z Bambi roxy - štvorcovú, ale ani tak to nepotiahne o moc viac, lebo Domčo fakt čúra desne veľké dávky, počítam, že pustí jednu veľkú, popr. 2 menšie dávky a plienka je komplet mokrá, zvačša nepotiahne ani hodku a schytajú to už aj gumky a navlhne bodynko...

zdraveplienky
2. dec 2012

Dnes u nás poštovné zdarma pri platbe vopred bankovým prevodom 🙂

Poštovné bude následne odpočítané vo faktúre 😉

slady
2. dec 2012

dámy, plienkujeme niečo vyše týždňa a už má malá zaparený zadoček, chcela by som látkovať ďalej, no neviem, keď sa nám hneď po prvom týždni zaparila riťuša tak sa toho trochu obávam, momentálne sa lieči sudokrémom a sme v jednorázových, používam bavlnené štvorce s flísovými separačkami, neviem, môže to byť pracím prachom? čo sa dá proti tomu preventívne robiť?

kkl82
2. dec 2012

@slady to je mi luto, ze ste takto dopadli hned zo zaciatku. za seba mozem povedat, ze my sme separacky ziadne nedavali, takisto ako ani ine umelinky, lebo sa mi z toho maly uz po 20-30 minutach vyhadzal. v lete sme dokonca mali problemy aj s pulom, ked sa suchal o pokozku. u nas som teda pouzivala prvych 6 mesiacov len bambus a bavlnu a tam to bolo bezproblemove. akonahle som chcela "zamachrovat" kapsovkou so stay dry, objavilo sa to znovu. takze to aj u vas moze kludne byt z toho flisu... alebo z vlhcenych obruskov alebo z kozmetiky, ak nejaku pouzivas. ale kludne moze byt aj prasok, v com peries? davas aj extra plakanie?

ivanka.7
2. dec 2012

@slady treba vyskusat, co robi dobre-zle, malej nerobilo najskor zle nic, potom som zistila, ze ked je v mokrom (tak od 5-6 mesiacov), tak jej trochu cervenie pokozka, takze ja pouzivam teraz uz vsade separacky (akoze ked vonku pri prebaleni nemam, tak sa nezblaznim, ale vacsinou nosim), resp. stay-dry vrstvu. A na noc teraz uz zasadne vlniaky, ak je aj pokozka trosku podrazdena, tak sa da v nohavickovej (opat so stay-dry) a vlniakoch do poriadku, lebo celu noc dycha. Kremujem bud len trosku na noc alebo vobec, cez den, len ked podrazdenie fakt nemizne - ked jej liezli prve zuby a kakala ako najata, tak som kremovala aj cez den.
Kozmetiku okrem detskeho mydla na malu nepouzivam, vlhcene tiez nie a davam extra plachanie, moze to byt aj tym, presne ako pisala @kkl82 cize vyskusaj, postriedaj veci a prides na to, v com to je podla mna.

baska1
3. dec 2012

dievcata ktore už pouzivate dlhsie latkovky, kolko maju zivotnost nohavickove, kapsovky? Vydrzia aj na druhe babo, resp. cca kolko oprati?

slady
3. dec 2012

dakujem, vidim ze je to teda individualne... este by som sa chcela spytat odkial mate kvalitne separacky? ja mam niekolko flisovych - znacka sussy, ale nie som velmi spokojna, su velmi uzke - 10cm, stolicu teda zachytia minimalne a zda sa mi ze sa akosi privela zmolkuju, nie su ani obsite - len vystrihnute, existuje nieco kvalitnejsie?

slady
3. dec 2012

keby som si chcela separačky sama vyrobiť, môžem zo suedeclothu alebo musí byť flís?

peluskovo
3. dec 2012

@slady ako casto prebalujes? skusila by som davat iba prirodne materialy, bez flis separacky a co najcastejsie vetrat. dat malu na nepremokavu podlozku, prikryt ju bavlnenou plienkou tak, ze nozicky nechas odkryte / podsunies plienku pod nozicky, aby si ju pohybmi nezosunula a na to mozes dat nejaku decku. tu bavlnenu plienku na brusko aby zachytila , ak by nahodou piskala... na zacervenane som davala nasim cicadermu, homeopatikum a podla mna to nebude dlho trvat, iba co najcastejsie vetrat a prebalovat po kazdm cvrknuti, aby bola v suchom, myslim si, ze je to otazka iba par dni, kym si pokozka zvykne na to, ze je "balena"

peluskovo
3. dec 2012

@baska1 ja latkujem druhe babo, mame plienky, ktore funguju uz tri roky. zo zaciatku som kupila par kusov aj z bazaru, ale iba polovicka z nich bola dlhsie pouzitelna pri jednom babatku, ziadna uz ale neostala pre druhe babo. tri roky nam funguju wonderoo kapsovky aj vkladacky, bum genius kapsovky, disany vlniaciky prezili dve deti / tie sme ale pouzivali iba par mesiacov, kedze boli viacvelkostne / , potom anavy vlniaciky funguju, bum genius flip aj s vkladackami, kapsova little lamb funguje uz treti rok aj vrchen little lamb, no tu pouzivam menej casto,skor na noc, a potom nohavickove pouzivame

peluskovo
3. dec 2012

@slady velmi dobre flisove su little lamb, len osobne by som sa flisu vyhla kym nedoriesite zapareninky, kedze nevies, ci to nemoze byt napriklad aj z toho... radsej prirodny material

baska1
3. dec 2012

@peluskovo super, to som rada, ja mam tiež aj nieco z bazaru, ale tie myslim, že o par mesiacov pojdu a aspon budem mat dovod zase pokupit nejake nove vychytavky:o)

peluskovo
3. dec 2012

@slady p.s. teraz som docitala rady , ktore ti dievcata napisali a suhlasim najma s vlniacikmi, ja som davala malemu minuly rok, ked boli horucavy bavlneny stvorec na novosklad a na to disany a pokozka bola oveka lepsia ako ked mal nejake kapsovky so stay dry a PUL .cize ozaj nieco co najviac dychatelne, vlna ma termoregulacne vlastnosti, takz enaprik take disany ti babo budu pekne hriat ked je chladnejsie, maju vyvyseny pas, takze ochrania aj krize

danka.chomka
3. dec 2012

Zienky sorry ak sa to tu spominalo ale zaujimaju ma vase skusenosti s kapsovkami t-tomi ake su. Co savost, pretekanie, schnutie atd. Zvazujem kupu tak ma to zaujima

slady
3. dec 2012

@peluskovo dakujem za rady, skusim vysadit tu umelinku, prebalujem ju teraz kazdu chvilu a skusam tie stvorce bez separacky, vlniaky zatial nemam jedine co sa podoba takemu priedusnemu materialu co mam su flisaky - ale to je zase len flis, aj ked nie priamo na pokozke...

peluskovo
3. dec 2012

@slady podla mna flis moze byt... na druhej strane, su deticky, ktorym moze vadit mokro, ale podla mna ked si davala flis separacky, tak ja by som zacala odstranenim umelinky. napis neskor ako postupujete, urcite ti tu poradia.

peluskovo
3. dec 2012

@danka.chomka my ich mame skladom, ale este som netestovala

handricky
3. dec 2012

@slady tak male babo reaguje uplne na vsetko, kombinacia flisu, pracieho prasku a pod.. skusila by som na prirodno radsej. kvalitne separacky viac menej nie su, vsetko je to o tom istom, vystrihnuty obdlznik, neobsity. flis sa nepara. preto ho nie je potrebne obsivat.. rovnako ako sussy mas aj anavy alebo tots bots (len tieto mas trocha sirsie 36 x 13 tusim).. alebo potom uplne ine separacky, jak pise peluskovo. little lamb (su sice obsite - i ked to je fakt jedno), ale su trocha inak cesane (je to take vycesane mikrovlakno). ale aj tak je to vsetko 100% polyester, takze umelina. separacky si mozes vyrobit aj zo suedecloth (plni tu istu funkciu, ako flis - jednoducho vzdy to musi byt polyester), ale suedecloth by si mala zosit s dalsou vrstvou, lebo sam o sebe je z rubu klzky a smykal by sa ti pod zadkom. jednoducho by tam nedrzal ako flis.

slady
3. dec 2012

ok, dakujem za vsetky odpovede, skusame teda teraz bez flisu a s extra plachanim, s tym ze pouzivam iba bavlnene stvorce a nohavickove BL, ziadne kapsovky a zvrchu zatial flisove vrchnaky. Dam vediet ako pokracujeme.

bagira89
3. dec 2012

Baby, dnes som kupila 2x Bum Genius Flip + 6 stay dry vkladačiek... Ak tieto niektorá máte prosím o radu: 1., v pokynoch je že materiály zo 100 percent polyesteru nesmiem prať s mydlom (??) - ako ich periete vy? Vkladačky aj plienky sú z polyesteru. 2., vzadu, zvnútra sú vo vrchných plienkach našité dva suché zipsy ktoré sú tam nanič - použijem asi iba pri praní keď to tam budem chcieť nacapiť tie malé suché zipsy z predu, ale neškriabe to dieťatko na chrbátiku keď to má na tele??? Teraz keď bude novorodenec tak to ešte prekryje ten vnútorný kúsok látky na to určený, ale keď bude dieťatko väčšie ani tá látka tam nedočiahne...

euka210
4. dec 2012

@bagira89 1. periem v slize alebo Lovele, vecsinou mam stvorce a kvoli par inych druhov nebudem riesit
2. neviem, ja mam patentky, suche zipsy si moj expert odlepuje. A ano, tie vnutorne pouzijes pri prani, aby ti suchac nezatiahol inu plienku

lovesista
4. dec 2012

@slady tiez si myslim ze mu skodia flisove separacky, poznam 3 holky co museli s flisom prestat a vtedy skoncilo aj zaparovanie 🙂 tie holky mali separacky nastrihane z Irma deky z ikei (taka lacna, modra za euro)

handricky
4. dec 2012

@bagira89 , ono by sa nemal v mydle kvoli tomu, ze tie stay dry vkladacky mas vrchnu vrstvu suedecloth.. cez tuto ma pretiect tekutina do tych dalsich spodnych 3 sacich mikrovlaknovych vrstiev. A ten suedecloth je husto tkany a ked sa mydlom ucpu pory, tak ta tekutina prestane pretekat do spodnych vrstiev. Tym padom sa ti bude zdat, ze vkladacky malo saju, alebo pretekaju alebo cokolvek.. Materialu sa nic nestane, iba o savost ide.. Tak jednoducho vyskusaj a uvidis.. Ak to bude naprd, tak skus iny praci prasok. aj ked teda vela praskov obsahuje mydlo. Ja mam kapsovky zo stay dry suedecloth a u mna v pohode aj s mydlom. Zalezi aj na vode tam vo vasom kraji. Vyskusaj, uvidis.
gatku mozes prat v hocicom, tej to neublizi..Ak ti bude ten suchac na chrbate vadit, odparaj ho (potom budes pri prani zapinat o brusku, ale prevratene gatky na rub, aby sa oprali).. alebo pouzivaj nejaku sirsiu vkaldacku, ktora ti ich zakryje.

bagira89
4. dec 2012

@handricky
@euka210 dakujem 🙂)

bagira89
4. dec 2012

@handricky asi to odpáram lebo v plienočkách sú tie klapky pod čo sa dáva vkladačka takže to nezakryje. takže vyvrátene diky za tip

ivanka.7
4. dec 2012

@bagira89 ja to nemam odparane, vkladacku nestrkam pod zaklapku, nechcem aby mala tolko pulu na tele, ale aj ked sa mi to smykne, ze sa jej ten suchac dotyka koze, tak jej to zjavne nevadi 🙂 cize opat, vyskusaj a uvidis

ivanka.7
5. dec 2012

A inak - moj chlap vcera prvykrat prebalil Eli do latkovky :D bola som vecer na koncerte a bolo mi jasne, ze sice jej ta plienka moze vydrzat tie cca 3 hodiny co budem prec... ale co keby :D tak som mu nachystala tots bots easyfit V2, separacku vie dat sam a kazala mu malu prebalit, ked bude treba. Potom som nabila smartipantsku wonderoo vkladackou, tu som malej zalozila a sla do prec. A to moje jedinecne dieta sa mu samozrejme pokakalo :D

baska1
5. dec 2012

dnes som nasla na babyzlave akciu na Flip nohavicky, mamicky mrknite:o)