Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

euka210
10. dec 2012

@baska1 ja som bambiroxy na noc nepouzivala, len na dlhsie cez den. Ale uz z nej davno vyrastol a vecsie som akosi nekupila. Inak, 3h nie je az tak casto na take babo 🙂 ...moj je bezne 2x v noci hore (pokial nejdu zuby 🙂 )

ivanka.7
10. dec 2012

@baska1 co by som ja dala za to, keby sa Elianka kojila kazde 3 hodiny :D ale! nestazujem sa, uz to nie je kazdych 45 minut ako prve mesiace, tak som ticho :D

peluskovo
11. dec 2012

neviete mi poradit? Niektora mamicka sem pisala, ze dava do odpadu nejaky prostriedok z DMka, ktory pouziva aj pri prani. Neviete aky, nakolko to spatne neviem v diskusii najst? Dakujem

susul
11. dec 2012

@peluskovo nebude to sol na flaky , lebo tam je tiez hlavnou zložkou prekarbonat sodny.

peluskovo
11. dec 2012

@susul asi ano, dakujem 🙂 ja si iba pamatam, ze nieco co davala ta mamicka do prania, davala aj do odpadu.

uzovicka
11. dec 2012

zienky, prosim o radu. Davam Branikovi latkove plienky, mam babylucy nohavickove a aj klasika stvorce na novosklad, striedam, ako stiha schnut. Problem je, ze vsetky bodusky urcene od 0 do 3 mesiacov su mu male kvoli velkej ritusi. Prosto ich nezapnem medzi nozkami. Ako ste toto riesili?? Maly ma mesiac a uz som mu skusila aj body od 3 do 6 mesiacov 😀 😀 , vyhla som rukaviky, ale potom mu je to volne okolo krku. Poradte prosim, velka vdaka.

peluskovo
11. dec 2012

@uzovicka existuje tzv extendor, mozes si ho aj usit zo starsich body. Ja som zapinala body iba na prostrednu patentku / kvoli pohodlnosti 🙂 / , ale Ty asi nezapnes ani tu jednu 🙂

zdraveplienky
11. dec 2012

Vianočné zľavy až do 30 % odštartovali aj u nás 😉

diapozitiv01
12. dec 2012

Mame 2 mesiace a zacali sme konecne latkovat. Chcela by som dokupit nejake jednovelkostne prip. dvojvelkostne nohavickove plienky ale neviem sa rozhodnut. Doma mam baby lucy ale to nic moc. Pozerala som anavy i bambi roxy i tots. Viete mi poradit?

Na akej teplote perete plienky? Aky cas?

Ako sa starate o bambus? Mne strasne stvrdne ☹(.aj baby lucy aj vkladacka pop in

susul
12. dec 2012

@diapozitiv01 bambusove frote tvrdne, treba ho persuchat v rukach. Este vraj na to pomoze susicka 🙂.
Ja som mala aj anavy a teraz mame bambi roxy na noc. anavy su fajn, maju stihli strih su cele bambusove, len su mensie, nam vydrzali cca do tych 10 kil. Bambi roxy su strihovo velkosrysejsie, akurat nie su cele z bambusu, jadro tvori bavlneny barancek, ale nam v pohode stihaju. Mala som aj jedny baby lucy, ale te som predala, strihovo mi nesedeli a aj patentky boli slabsie.

peluskovo
12. dec 2012

@diapozitiv01
anavy bambusve su strihovo mensie / ale nie male / , cize na malom babatku nebudu take objemne, ako pise @susul su cele bambusove,
bambi roxy su slovenskej vyroby, cenovo zaujimave, len mi pridu vacsie ako anavy, ale aj ked vnutro je bavlneny barancek , su dostatocne save.
bamboozle strech su tiez oblubene bamusove nohavikove, ja mam rada od tots bots aj flexitots, pridu mi strihovo menej objemne ako bamboozle.
moje poriadie je asi take / podla toho, po ktorych siaham najcastejsie / : flexitots, anavy, bambi roxy, bamboozle

bambus tvrdne podla vody, nam doma riadne, u svokrovcov ovela menej, odporucam nemat ich dlho na susiaku nez treba a ked ich das dole zo susiaku, tak ich treba riadne rozsuchat a povoli to. su potom jemnejsie. je to sice praca navyse, ale tych par kusov nie je problem a ozaj nie su potom ako raspla.

handricky
12. dec 2012

@susul
@peluskovo baby a ktore su cele bambusove od anavy? maju nejaky novy model? co ja viem, tak robia vacsinou frote a to je 70%bambus/28%biobavlna/2%polyester. Frote sa v 100% bambuse ani velmi nerobi, lebo by sa strasne vytahalo do vsetkych stran. Vacsinou sa miesa s biobavlnou alebo polyesterom.

vojann
12. dec 2012

A Anavy maju tiež vnutornu vrstvu zo 100 biobavlneného baránka, pozerala som teraz na stránke. My mame tiež bambi roxy, anavy, babyidea bamboo hour, ellas house bum hugger, babyidea air hour. Podla poradia u nás: bambi roxy- boli naj pre vacsie deti, doteraz použivam na noc, Anavy su menšie, ale este stale su malej dobré na noc- ona je ale krpaňa, babyidea air hour, je to vlastne kapsovka bez vonkajsieho pul a s vnútrom flísovým, je tam aj vrstva konope, rychlo schnu- najrýchlejšie, len nemaju vnútornú vložku, ja davam bambi roxy vkladačku do tej kapsy, použivam stale na noc a sú záchrana, keď ostatné bambusky sú mokré.babyidea bamboo hour- maju zvlaštny strih, ktory nemusi kazdej mamičke vyhovovať, savosťou u nás č.1 no asi pre vačšie dieťa - su velmi objemne na noc- prekryju mi ich pulky blueberry alebo vlniaky. A nakoniec bumhugger - vnútorná vrstva z flísu zvonku konope a bavlna, tiež rýchlejšie schne.

vojann
12. dec 2012

@uzovicka
Ako ti už poradili, existuje extendor, popripade sa vyrabaju aj body na latkove plienky, konkretne anglická značka Frugi, takisto ich šijeme aj my - bionos. Poprípade sa sa dajú kupiť aj niektore normalne, čo sú vačšie. To ti možno poradia iné mamičky, ktoré sa im osvečili.

danusa79
12. dec 2012

Babenky poradte.. Starsieho syna som odchovala na jednorazovkach a nikdy nemal problemy s ritkou. Teraz mam doma 3tyzdnovu dcerku, latkujeme od prichodu z porodnice a stale riesim taky cudny vysev alebo potnicky alebo co to je. :( Pod jednorazovkami sa najprv supala (ale to sa neskor zosupala aj inde), dala som latkovky s jednorazovymi separackami, to bola na brusku az dole cela opotnickovana, tak som zacala davat flisove separacky, trosku to ustupilo, zrusila som separacky uplne, no stale je dole nejaka botkovana, zaujimave je, ze ritku ma cistu, je to len podbrusko a rozkrok. Uz som ju omastila Avirilom, Rybilkou, teraz skusam Sudokrem, som z toho salena. Plienky periem v eko prostriedku Sonett, dvojite plakanie. Neviem co mam este skusit....

lenka_21
12. dec 2012

Ahojte baby, prepacte, ze sa sem vtieram 😀 😀 😀 , ale ak ma niekto zaujem mam na predaj plienky od Popolini - Easy Fix.
http://www.prebalovanie.sk/NEW/index.php?page=s...

Dostala som ich darom, ale 2xkrat a tak mam teraz dvojnasobnu zasobu 😅 😅 😅 . Su nepouzivane a mam k nim aj plienkovu vlozku. Ak mate zaujem poslite mi IP, urcite sa dohodneme 😉

handricky
12. dec 2012

Nová kolekcia merino vlniačikov. Jednoveľkostné (5-15 kg).

marta222
12. dec 2012

@handricky po koľko ich prosím ťa predávaš? To je Tvoja výroba?

chichinka
12. dec 2012

@uzovicka mali sme rovnaky problem - ficali sme na extenderoch a tiez sa mi osvedcili Lindex bodycka (netreba pri nich extendor)..su makkuce, babo nema holy krcok, su dostatocne dlhe a aj ked su drahsie - 7.95 € (ci 8.95€?) stoji kus bielych z organickej bavlny (su ah rozne farby) ale ked vezmes 3 ks tak treti mas zadarmo 🙂 a potom este reserved bodycka su dobre na latkovku a su lacnejsie. Vsetky ostatne jedine s extenderom 🙂

handricky
12. dec 2012

@marta222 hej, handmade. uz su aj v shope na MK, kukni

handricky
12. dec 2012

@uzovicka ja som extendor nemala, mne sadli c&a bodycka. tie su take uzsie, cize ak kupis o cislo vacsie, je to stale dobre. ked som kupila tesco o cislo vacsie, tak okolo krku a na trupe bolo volne. a dupacky na spanie sme mali next, c&a. tescove nam opat boli naprd, ak som kupila dlhsie kvoli plienke, tak plantali nohy.

marta222
12. dec 2012

@handricky hej, už som pozrela. Super 🙂 . Ešte musím povyberať nejaké vkladačky od Teba, až neobjednávam iba jedny vlniačiky 😉 . Nemáš aj ty nejakú vianočnú akciu?

kkl82
12. dec 2012

@chichinka @uzovicka u nas su momentalne naj bodycka z h&m, maju teraz tiez take z organickej bavlny a na zapinanie na ramienku (dve patentky), takze maju mensi vystriha a ani sa to na krcku neroztahuje, ako na tom klasickom strihu. a maju asi najviac miesta na latkovku so vsetkych mnou odskusanych znaciek

kkl82
12. dec 2012

@danusa79 a ako casto prebalujes? pripadne plienocky z akych materialov pouzivas na malu?

chichinka
12. dec 2012

@kkl82 @uzovicka ano ano, zabudla som HM 🙂 tie su tiez super na latkovku 🙂 len moj inak fakt chuducky a dlhy synak sa plnym kojenim a pevnou mnamkoznou stravou vypapkal a horsie sa nam obliekaju, su tak tuhsie. Ale tiez spokojnost. A tiez lindex aj reserved kids maju patentky pri krky, neviem si to vynachvalit, pri tom druhom type bodycok ma vzdy krk a dekolt holy ..

handricky
12. dec 2012

@marta222 no vianocnu akciu na vkladacky zial nemam 😝 Na rozdiel od inych shopov (ktore maju na tovare ,,nejaku marzu,, z ktorej vedia obcas dat este nejaku cenu dole v podobe akcie..), ja v tej mojej marzi musim vsetko vystrihnut, usit, nafotit a az potom predat. Cize sa na tom narobim a koniec koncov zarobim menej, nez keby som iba kupila hotove a predala 🙂.
Ale na tie vlniaky, by sme mohli dat nejaku vianocnu uvadzaciu cenu.. Napr 1,50 dole (to bude tak na postovne 😀)

ivanka.7
12. dec 2012

@handricky preco si nezacala takto sit o pol roka skor, ha?! :D

handricky
13. dec 2012

@ivanka.7 hmm neviem, dieta ma zamestnavalo na plny uvazok 😀

zuzanamolnarova
13. dec 2012

@handricky jooooj, krááásne sú - mám už 3 vlniaky ale na tvoje si brúsim zúbky 🙂 ach jaaaaj 😀