Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

lu2112
13. dec 2012

@diapozitiv01 ja ma little lamb nohavickove ale viacej nam sedia tots Bots Bambooze mali vtom potiahne dlho a este nam nepretiekli vobec 😉
Periem na 40 ale ked mame vela okakanych supnem to na 60 a z babusovymi treaba ich posuchat a zmaknu 😉 vela stastia s latkovanim

diapozitiv01
13. dec 2012

@uzovicka
Ja mam 2 mesacnu babulku a nedavno som kupila body z outlastu od little angel (ceska vyroba). Zobrala som 68. Je to super matros a na velku ritulu su super. Dobre elasticke. Su sicedrahsie ale neviem si ich vynachvalit a uz mame doma 3ks. 🙂

susul
13. dec 2012

@handricky ja som bola v tom, ze anavy su cele bambusove, aj save jadro, teda s primesou niecoho druheho, ale ked ty sko odbornik na latky pises, ze nie tak ti verim 😉

@uzovicka dievcata ti dobre radia, tiez pouzivam bodycka z Lindexu, HM a CA, CA je asi najusie , pokial ide o strih, ale nevyhovuju mi tie obalkove vystrihy, inak dobre maju aj bionos, co je ich vyroba.

marta222
13. dec 2012

@handricky beriem ťa za slovo 😉 . Jasné, chápem ťa, si rada, že vôbec zarobíš na "kus chleba". Inak - idem Ti konkurovať - Ježiško mi donesie šijací stroj 🙂. Ale nie, neboj, látkovky si netrúfam šiť. I keď "môj starý" si asi myslí, že si v rámci rodičovskej dovolenky otvorím krajčírsku dielňu - objednal mi šijací stroj Janome 603 DXL - má to nejakých 60 programov 😀 😀 😀 . Ja budem rada, keď občas niečo zašijem alebo maximálne obšijem záclony 😀 😀 😀 .
Ale na tie Tvoje vlniačiky sa strojím, ale bohužiaľ už asi až po Vianociach, akosi som prekročila rozpočet na darčeky 😀 😀 😀 a zatiaľ si bohato vystačíme s látkovkami, ktoré máme 😉

handricky
13. dec 2012

@susul tak ono anavy to ma na stranke, ze co to za matros je🙂 ale inak rozdiel medzi bambus 100% a bambus70%/30%biobavlna zas tak velky nie je. bavlna sa hlavne pridava, lebo bambusove vlakna nemaju az taku trvacnost ako bavlna.

handricky
13. dec 2012

@marta222 no super, ze 60 programov🙂 ja mam asi 6🙂. tak to mi budes asi konkurovat🙂 ale neboj, casom sa pustis aj do latkoviek, je to fakt jednoduche. a konkurencia je zdrava 😀

danusa79
14. dec 2012

kkl82: Latkujeme hlavne do zdedenych socikovskych stvorcov, potom mame nejake bavlnene frote (haipa paipa) a nejake bambusove tots bots.. Ale je pravda ze mozno malu neprebalujem bost casto, ted sa mi po 2 hodinovom spanku zobudi, nakoji zase zaspi ako delo, tak som ju tym nechcela rusit, no uz som zacala prebalovat castejsie. Aj tak si ale myslim ze to nebude tento problem, mala ma ten problem len na jednom mieste, nesiri sa to, len sa to stale nejako nezlepsuje, asi poriesime kozne...

kkl82
14. dec 2012

@danusa79 ja som take male babo prebalovala hned ako som citila, ze treba, mnohokrat aj 20x denne. po par mesiacoch sa to ale upravilo a dnes je tych plienok ovela menej. na kozne by som nesla, pokial to nema nejake moc zapalene, doktori su velmi aktivni v predpisovani nepotrebnych masti s atb, kortikoidmi atd. skus babu prdolku vetrat, tak casto ako sa len da a pri kazdom prebaleni umyvat cistou vodickou. ak sa neda pod tecucou, tak si aspon pred kazdym prebalenim prichystaj malu nadobku s vodou a nejaku (najlepsie bambusovu - antibakterialnu) handricku. my sme sice mali zapareninky (take male pluzgieriky, ked praskli, tak sa to supalo) len z jednorazoviek v porodnici a zbavili sme sa ich do cca 3 tyzdnov po prichode z porodnice. nenatierala som to nicim, len prdolku trochu bepanthenom, inde som si vsimla, ze sa lepsie hoji, ak to "dycha" bez kremu.

zdraveplienky
15. dec 2012

POZOR: tento víkend 15.-16.12.2012 poštovné ZDARMA pri nákupe nad 39,99 eur (platí pri platbe vopred bankovým prevodom) a pri nákupe nad 49,99 eur (platí pri platbe na dobierku).

Cena poštovného Vám bude dodatočne upravená vo faktúre.

danusa79
15. dec 2012

@kkl82 fiha, tak 20x denne urcite neprebalujeme 😖 Teraz ju prebalujem po kazdom prebudeni, (ale to urcite nie je 20x) vacsinou po kojeni, aspon tak odporucaju laktacne poradkyne, lebo potom sa vraj hladne babo tak rozkrici ze moze byt problem s prisanim a okrem toho sa pocas kojenia aj tak zvyknu vyprazdnovat a slo by to hned do cistej plienky... Ale to mi zas pri kojeni zaspi, ja ju potom zobudim s prebalovanim (umyvame sa pod tecucou vodou, ziadne vlhcene utierky) a potom je problem s uspavanim, ked je najedena velmi sa prisat nechce a nejake "utriasanie" na nu velmi neplati, este tak v noci.. 😒 A velmi vetrat ju teraz v zime nechcem, sice kurime, ale pravdupovediac, mne by sa s holym zadkom teraz tiez nechcelo behat 😅 Zda sa mi, ze sa to pomalicky zlepsuje, tak este budeme bojovat, s tymi lekarmi mas pravdu... 😀

handricky
15. dec 2012

@danusa79 socikovske stvorce by mali byt ok, haipa daipa tiez. este taka blbost ma napada, ake tots bots mas (nohavickove?) alebo tie vkladacie obdlzniky /jedny robia bambusove - take do zlta, jedny mikrovlaknove - biele (ci nahodou v tomto si sa nezmylila).. pri tak malom dietati moze byt vsetko problem. niekedy sa to zvykne spravit samo. inak vsetko co pise kkl82. lekari su velmi aktivni. my sme mali 1,5 mes, mala sa supala, bola cervena.. lekarka nam dala 12 masticiek, jedna horsia ko druha. nakoniec nam zabral obycajny wundschutz cream z dm - na zapareniny. problem moze byt aj mokro (skus dat nejaku stay dry separacku), i ked stay dry je umelina a tiez nemusi robit dobre... takze asi viac vetrat.. tak ze je sice na holaka, ale zabalena nejakou dekou.. teda prdelka sa vetra, ale na nozky nie je zima.

ivanka.7
15. dec 2012

@danusa79 treba to vsetko poskusat ako pise @handricky zle moze robit vselico a este sa to moze aj menit, mne mala cca do 4-5 mesiacov v pohode tolerovala mokro, teraz je to horsie a rovnako ako predtym nerobili problem jednorazovky, tak teraz vidim rozdiel jednorazovky - latkovky a niekedy aj rozdiel pul vrchne nohavicky a vlniaky.

uzovicka
15. dec 2012

zienky,dakujem vam za rady, ze ste tolke zareagovali 🙂 . Ja neviem, kde by som tie znacky zhanala, u nas na okoli take obchody nemame, tak asi cez internet. Ja uz mam ale dost vybavy po starsom dietati, tak nechcem minat na dalsie nove bodicka, cize pre mna je asi skor vhodnejsi ten extendor. Mate ho niektora, pasuje na bodicka z tesca?? Ste s nim spokojne?? Kde by som ho kupila?? Peluskovo asi 😉

tortelinka
15. dec 2012

@uzovicka ja pouzivam extendor a vacsinu mam tesco body, pasuje v pohode

uzovicka
15. dec 2012

@tortelinka jeeej, super, a kde si si ho objednala??

tortelinka
15. dec 2012

@uzovicka dala mi kamaratka, ale cez eshopy sa da, alebo som videla aj sity ak si sikovna 😉

uzovicka
15. dec 2012

@tortelinka Aha, vdaka, cize u mna eshop 😀

tortelinka
15. dec 2012

@uzovicka tak asi aj s nejakou novou plienkou nech neplatis vela za postovne 🙂 alebo pozri aj bazar tu na MK

uzovicka
15. dec 2012

dobry napad, zase utok na penazenku 😀 😀

danusa79
15. dec 2012

@handricky tots bots mame nohavickove, jedna "vkladacka" je tam uz vsita, malo by to byt cele bambusove. Pouzivala som nejake stay dry vkladacky od little lamb (myslim, kupene v tu v bazari), ale myslela som ze prave umelina vyprovokovala ten problem tak som ich zrusila.. No, skusime pritvrdit v tom vetrani.. 😅

@ivanka.7 no ja prave kvoli tomu nechcem davat jednorazovky... Myslela som ze pri latkovkach sa take problemy neriesia. 😖

lyongirl
15. dec 2012

Maminky, má niekto vrchné nohavičky Bambino Mio? Ako ste spokojné? Potrebujem dokúpiť jedny vrchné nohavky a zdá sa mi zbytočné objednávať z netu + platiť poštovné a balné, keď Tesco mám za rohom...ďakujem 🙂

ivanka.7
15. dec 2012

@danusa79 vacsinou neriesia, len musis investovat trochu casu a trpezlivosti do skusania. Napr. ja vobec nemazem preventivne a mala nikdy nemala zapareninu - to co jej nerobi dobre som vzdy otestovala na "obycajnom" zacervenani, k zaparenine sa nikdy nestihla prepracovat, vzdy som nasadila na noc kuru nohavickova plienka so stay dry vrstvou plus vlniaky a trochu kremu a rano vacsinou bolo aj po zacervenani 🙂 Cize, trochu sa to riesi, ale ja som este neminula ani vzorky kremov z porodnice a vyhodim az kvoli skoncenemu datumu spotreby :D

kkl82
15. dec 2012

@lyongirl strihovo su bambino mio dobre, ale pul je z tych tvrdsich a tie suchace su dost drsne a zle tvarovane (plus bez zaklapiek na pranie). tvarovo boli ale dobre aj na novosklad aj na stvorec narovno, lebo maju tie kridelka. ale my sme ich pouzivali len prve tyzdne z porodnice, potom by som ich uz nekupovala, asi vsetko ostatne mi pride lepsie...

marta222
15. dec 2012

Dievčatá, mám taký malý problém. Môj malý doteraz kakal tak max 1x za deň (má 10 mesiacov), niekedy aj raz za 2-3 dni, mával takú tuhú stolicu a teraz už tretí deň kaká aj 3-4 x do dňa a také dosť riedke. Dnes kakal hneď ráno po prebudení a teraz cca pred hodinkou a len čo som preprala plienku žlčovým mydlom už mi manžel kričí, že ho môžem prebaliť znovu a tak aj bolo. A po chvíli kakal zasa. A tak sa chúďa pri tom narobí - celý očervenie a tlačí odušu. A zadoček má celý červený. Ide nám momentálne prvý zúbok - myslíte, že to môže s tým nejak súvisieť? Aj je už zo 3 dni taký veľmi umrnčaný, aj cez deň málo spinká - len 2x po pol hodinke. Ak to bude tým, tak to sa máme na čo tešiť, kým vyjdu ostatné zúbky 😒 😖 . Máte nejaké zaručené recepty čo pomôže?

luga
15. dec 2012

ahoj, mozem poprosit o nejaky "figel", co spravit, aby mi mala neprekakala po boku novosklad 😅 - neviem, co robim zle - plienku popri nozicke aj ohnem a uz asi treti den sa mi minimalne raz do dna prekaka 🙄

alena0305
15. dec 2012

@marta222 áno, má to z toho zúbku. Pri zuboch môže byť pár dní hnačka, mierne zvýšená teplota aj soplíky. Nejaký gél na ďasná - trošku znecitlivejú ale na chvíľku a hryzatká. Pri teplote alebo ak by sa ti zdalo,že ho to veľmi bolí tak čipku. Môj si odhnačkoval každý zub. A môžeš na pár dní mu variť také ako pri hnačkách - ryžu, mrkvu, varený jablkový kompót, banán, detský čierny čaj bez kofeinu je od 6 mesiacov.

marta222
15. dec 2012

@alena0305 ďakujem. No, varím mu také diétne, ale ovocie mi teda moc nechce - ani varené jabĺčko, ani banán - a to je asi tak všetko z ovocia čo mu v tomto období môžem ponúknuť 😖

bagira89
15. dec 2012

Ak nepoužívate jednorázové plienky kvôli odpadu...používate vlhčené utierky? len pre zaujímavosť 🙂

marta222
15. dec 2012

@bagira89 ja nie, rozstrihla som si jednu plienku na 8 častí a používam tie na utieranie zadočka - navlhčené čistou vodou. Myslím, že väčšina látkariek nepoužíva vlhčené utierky 😉

alena0305
15. dec 2012

@marta222 Mne malá 7mesačná tiež nechce ovocie - tá sladká chuť jej vadí, tak jej trošku podusím jablko, rozmixujem a také redšie jej to dám cez fľašu s cumľom na kašu a vypije, tiež je kojená. Ale zvykla si len na fľašu mam.