Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

ivanka.7
4. jan 2013

@kkl82 a maly ti este pri prebalovani este cika? Mne uz Elianka skoro vobec, resp. vobec, ale samozrejme napr. dnes vynimka potvrdila pravidlo a ocikala mi cerstvo naglancenu prebalovaciu podlozku s novym potahom :D pokrstila :p

kkl82
4. jan 2013

@fazulka_mala pri kupe kapsoviek je rozhodne dobre pockat na babatko, nam napriklad vobec nesadli kvoli tomu, ze sa mi bubo vyhadzoval s toho stay dry materialu, ktory sa priamo dotyka ritusky. kedze sa vacsina kapsoviek vyraba z tohoto materialu, tak u nas to potom istili bambusove AIO namiesto kapsoviek. kapsovky som zacala pouzivat az teraz v 10.mesiaci, zatial sa problemy nevracaju, tak mozno este nejake doobjednam.
takze ti odporucam spravit si vybavu z prirodnych materialov ako bavlna, bambus, konope a dokupit stay dry separacky, ak bude babo citlive na mokro. na zaciatku ti to sice bude jedno, lebo budes prebalovat kazdu chvilu (ja som prebalovala aj 20x, lebo mi maly hrozne plakal, ked sa pocikal a kakal mi aj 15x denne).

kkl82
4. jan 2013

@ivanka.7 ako kedy 😉 ja ho ale mnohokrat pri prebalovani necham bez plienky aj pol hodinu, hrozne sa mu tak paci prevalovat sa. ked sa zacne chechotat, uz viem, ze je zle a bud musim rychlo prikryt, alebo utekat a potom prezliekat jeho aj celu postelnu bielizen 😀 😀 😀 niekedy mi vyslovene caka, kym mu dam dole plienku a pusti az potom. vacinou to tak robi rano, ked drzi aj stolicu (kakame mimo plienky uz od 5. mesiaca). kedze som stale neprisla na to, ako ho podla bkm vycikat bez ocikania vsetkeho okolo, tak mu radsej pridrzim handricku... a v poslednej dobe velmi rad ocikava nasho tatina, z toho ma vzdy riadnu sou 😝 minuly tyzden pred kupanim pustil trochu a ked ho tatino niesol naheho do kupelne, tak mu ocikal celu hlavu az mu po brade tieklo 😀 😀 😀 a bubo sa strasne pri tom chechotal 😀

priadka
5. jan 2013

@behulka
@handricky
dakujem za rady o vlniakoch. Presne toto som si vsimla, ze zapinacie vlniaky su zvacsa sirsie, lebo su myslene na nohavickovu. Ale teda natahovacie si praveze na stvorec + vkladacku (lebo solo stvorec alebo solo vkladacka nam uz nestacia) akosi neviem predstavit. Dcerka je sice "leziaca", nechodi ani zatial nelozi, ale pri jej mrveni sa by asi vkladacka coskoro koncila niekde von z natahovacich vlniakov. Praveze mam pocit, ze zapinacie by ju lepsie udrzali - podobne ako PULky. Alebo sa mylim? Vlniaky sme este neskusali nijake - asi to budeme musiet otestovat s takymi aj onakymi 😉
Inak o vlniakoch uvazujem (okrem tych dobre znamych pozitiv) aj preto, ze si myslim, ze ich na okrajoch neprecika tak lahko ako PULky. Po tej vlne to mozno tak rychlo nepotecie von. Cika vela. Ani ten stvorec + vkladka niekedy nestacia. Posledne tyzdne sa ju sice snazim po hodinke rozbalovat a ucit cikat na signal, lenze nehody su caste...

petruldo
5. jan 2013

ahojte, látkujem malého od narodenia a doteraz som nemala žiaden vážnejší problém, ale už prišlo aj na nás 😒 . ako malý začal s príkrmami tak nám začali "smrdieť" plienky, hlavne nočná plienka, si ani neviete predstaviť ten neskutočný smrad 😝 (je to horšie ak spapá brokolicu alebo karfiol), no a keďže smrdia iba bambusky, ktorých mám väčšinu, skúsila som mu dať na noc konopnú a čuduj sa svete tá nesmrdí 🙂 .
tak som sa rozhodla kúpiť konopné nohavičkové plienky, len sa bojím aby sa problém časom nezopakoval - tak sa chcem opýtať či ste sa s týmto nestretli, aby som zbytočne nevyhodila evráče.
(periem s dezinfekciou každú várku na 60 st., a bavlnené štvorce nesmrdia)

ivanka.7
5. jan 2013

@petruldo sem tam sa tu ten problem objavi (ja s tym problem nemam), baby vacsinou radia noc pred pranim namocit plienky do miofreshu (pripadne do tej dezinfekcie ktoru pouzivas alebo do prasku na pranie), nechat cez noc a az potom oprat. A toto opakovat niekolkokrat.

handricky
5. jan 2013

@petruldo hmm zaujimavy fakt. a kolko krat si zatial vyskusala konopnu? ja mam nejake konopne, ale mam pocit ze ked po noci smrdeli, tak rovnako ako bambusky🙂

petruldo
5. jan 2013

@handricky no práveže iba prvý krát Ella´s House, a je nová, a potom mám ešte jednu Rumparooz EcoPosh s konopnou vkladačkou tú dám dnes na noc a uvidím. Plienky s "umelinkou" tiež nesmrdia.
@ivanka.7 skúšala som aj persil a nepomohlo.

vojann
5. jan 2013

@petruldo
No aj ja mám pocit, že konopné a bambusové smrdeli rovnako. Odporúčam na slniečku sušiť. Viem že v zime je to horšie, ale pomáha to. Ja som chodila aj v snehu vešať, nechala som premrznúť a nachytať slnečných lúčov.

@priadka
Loveybums sme používali na štvorce, aj bundle of joy udržali štvorec. Podla mna by mohlo viac druhov vlniakov udržať. Však keď poistíš bodyčkom, pančuškami, vlastne nemá ani ako padnúť.
Po okrajoch by vlniaky nemali určite prepustiť, ak sa mi to náhodou stalo, tak prepustili akokeby celé.

tepka
6. jan 2013

maminy ako periete stay dry alebo separačky...ja som si nastrihala tu dekovinu ale je modrá miniem ich tak asi 6ks denne lenže nemam to s čím prať lebo 12ks za 2 dni je toho moc málo na pranie a už po 2 dňoch ked je to namočené to smrdí....niekedy to musím hodiť s inými vecami...dajte neaký tip či to nepoužívať?dakujem!!!!

sonkab
6. jan 2013

@tepka ja som prala separacky (aj deku z ikea) spolu s ostatnymi plienkami

tunylyk
6. jan 2013

@tepka periem ich spolu s plienkami a ziadny problem 😉

tepka
6. jan 2013

@sonkab
@tunylyk aha aj na 60?no ked su modre sakra bála som sa tak skusiť to spolu prať???lebo mala som doma modrú deku tak som postrihala...ale zase nevidno fľaky🙂

tunylyk
6. jan 2013

@tepka ja mam aj fialove a nepustili 😉 takze naozaj pohoda 🙂

sonkab
6. jan 2013

@tepka ja periem uplne vsetky plienky spolu, biele aj farebne, separacky, vrchne pulky a zatial v pohode 🙂

tepka
6. jan 2013

@sonkab oki dakujem!!!

tepka
6. jan 2013

@tunylyk oki dííki

kloranebb
6. jan 2013

Dievcata neviem zohnat loveybums vlniaky lightweight, tie tenucke, i ked aj trosku hrubsia verzia by bola ok. Tusim sa uz nedovazaju do sr a cr.. Neviete ktore z tych na trhu dostupnych sa im podobaju v kvalite a materialy? Uz vobec nemam prehlad, nesledujem to od kedy mam kompletnu vybavicku.
Dakujem za pomoc

jandom
6. jan 2013

@ivanka.7 páči sa mi Tvoja prehľadná odpoveď pre "fazulku" a pri troche šťastia sa hádam aj dočkám od Teba alebo inej ochotnej mamičky dobrej rady na začiatok. Čakáme prvé bábetko začiatkom apríla a chcem sa v "látkovaní" trochu zorientovať...neviem ani čím má začať, viem len, že by som rada využívala staré štvorcové plienky, ale neviem, čo ďalej....mám ich vyše 40 a verím, že v lete budú dobre schnúť, ale to je tak všetko....no vlastne ešte viem, že budem potrebovať sponku, ktorou prichytím novosklad a nejaké vrchné nohavičky....ale viem aj to, že nechcem už teraz naobjednávať ako bláznivá všelijaké nohavičky, ktoré mi možno nebudú vyhovovať....ďalej neviem, čo sú to tie vkladačky a kde ich kúpim....

wilsonka
6. jan 2013

@jandom ahoj kuk tu som sa ja pytala na par veci mozno ti to pomoze, poradili mi co sa tyka pul nohaviciek atd.
https://www.modrykonik.sk/forum/zakladna-vybavicka/latkove-plienky-ake-mate-skusenosti/

wilsonka
6. jan 2013

baby neviete o dakom videu ako poskladat dobry novosklad a ako ho pouzit na babatku? dik

zfidorka
6. jan 2013

@wilsonka napr. toto

https://www.youtube.com/watch?v=S1TN98b-w1E


a mas tam ako sa sklada plienka narovno pre chlapceka 😉
ja skladam tu stredovu cast pre novorodenca na 1/4

zfidorka
6. jan 2013

@kloranebb @handricky ma nieco podobne, pozri jej e-shop... a su dokonca jednovelkostne 🙂

wilsonka
6. jan 2013

@zfidorka super diky toto som potrebovala...takze si naskladam dopredu a uz len vymienam.🙂 diky

zfidorka
6. jan 2013

@wilsonka ano, mozes si naskladat dopredu

ivanka.7
6. jan 2013

@jandom na novosklad sa obecne tu maminam asi najviac osvedcili vrchne nohavicky blueberry (tie su jednovelkostne) a thirsties (tie su dvojvelkostne) - maju dvojite gumicky, takze dobre zachytia novorodenecku prazenicu. Na zaciatok sa ti oplati kupit tak 3 nohavicky, niekomu to staci, ak by ti nestacilo, dokupis si. Mozes vyskusat aj flisove nohavicky pripadne vlniaky, ja som ich zacala pouzivat az neskor, pretoze moje dieta malo uzasnu schopnost prekakat vsetko az na nohavicky a v prvych mesiacoch by som sa vlniakov nedoprala a nedosusila :D
40 stvorcov by ti malo stacit 🙂
Vkladacky nakupis v roznych e-shopoch, pozri si tu na MK cast plienky a prebalovacie potreby, tam ich je niekolko. Ja som vkladacky potrebovala tak od 5. mesiaca malej, niekto potrebuje v podstate hned :D

latkove_plienky
6. jan 2013

ahojte,

ak budete mat cas, vyplnte prosim anketu na mojej stranke, ktora je umiestnena vpravo.

euka210
6. jan 2013

skusene latkarky, potrebovala by som poradit ohladom nocnej plienky pre mojho 16m drobca. Pouzivam Bum huger s BL prefoldom, Anavy jednovelkostnu a Bamboo Extra od BI. Ale sa mi v posledny cas stava, ze rano sa precura. Je to baculo a do Anavy toho viac nenapcham a problem je aj so stehnami, ze ho BI uz tlacia. Bum huger vyhovuju este najviac, lebo tam este nieco aj vopcham a este netlacia tak ako ostatne. Viete mi poradit nejake aj ine save a vhodne pre baculov? ma cca 12,5-13kg. dakujem.e

ivanka.7
6. jan 2013

@latkove_plienky vyhadzuje mi, ze som uz hlasovala, ale som si ista, ze som este nehlasovala :D takze tam asi bude nejaka chyba (alebo je nejaka chyba v matrixe :D)

@euka210 ja mam krpate dieta, ale co mozem takto po pamati (neporovnam si nazivo, dieta mi tam spi), tak Bambi roxy je vacsia ako Anavy, cize ta by sa mala dat dobre dovypchat. Tots bots je tiez dost siroka, v pohode do nej strcim wonderoo vkladacku a este by som tam daco strcila, ale u nas viac fakt netreba. Ale to je teda len moj odhad, mozem zajtra porovnat tie plienky, keby ti nikto iny neporadil.

zuzanamolnarova
7. jan 2013

@euka210 my sme baculkaté, máme 12 kg a tiež šunkové stehienka. Naše nočné plienky sú najm§ Tb bamboozle dovypchatá s dlhou bambusovou vkladačkou a Bambi roxy dovypchatá s pocky bambusovou vkladačkou tiež od handricky. Ale strihovo nám lepšie sedia TB 🙂