Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

susul
14. jan 2013

@achesa podla fotiek, ide o kapsovky site z necertifikovanych materialov. Inak polyester/mikrovlakno pre mensie deti v pohode staci, ked babo cika viac tak je dobre previazat s nejakou bambusovou vkladackou. ich vyhodou je, ze rychlo schnu.

peluskovo
14. jan 2013

@gelifil mame 🙂 viac farieb, kde nie je? na stranke alebo tu na MK ? na stranke je v doplnkoch na prebalovanie priamo v tej hlavnej kategorii uplne posleny produkt

gelifil
14. jan 2013

@peluskovo hm...vidim tam len vaky a vedierka...

strociatka
14. jan 2013

ahojte baby, prave som prepadla novej manii u mna a to BG flipkam, prosim vas, co tam davate? S cim mate najlepsie skusenosti? Ja tam zatial davam klasicke stvorce, ale ked ideme von, tak prefoldy od handricky, ale rada si necham poradit. Diiik moc 😉

peluskovo
14. jan 2013

@strociatka my sme pri Viki na nich vyrastli az do roka a pol, davala som klasicke stvorce na obdlznik a ked bola u babky tak original vkladacky stay dry bum genius. neskor, ked bola starsia a nestihali stvorce, tak som davala original vkladacky organic

marykaha
14. jan 2013

Ahojte, látkujem už svoje tretie dieťa, no ako som tak čítala pár strán z tejto témy, mám pocit, že až teraz spoznávam, čo je to látkovanie. Používam hlavne klasika štvorce, haipa daipy, mám aj pár nohavičkových ešte od prvého dieťaťa, tým novým názvom a typom občas nerozumiem, takže som sa tu miestami strácala...
mám na vás pár otázok, čo mi stále vŕtajú v hlave:
1. mám skoro 2-roč.dcérku, látkujem už len na spánok, no na noc som prestala(používam jednorazovky), lebo ráno celá izba riadne smrdela. je to tým, že na pranie používam sliz(mydlo+sóda), alebo je v tom niečo iné?
2. keď som balila deti a mali už vyše roka, tak bolo občas cítiť plienky aj keď boli len trochu načúrané(teda hlavne keď jedli brokolicovú polievku-po tom najviac), hoci som prebaľovala často. je to znovu tým v čom periem?
3. teraz som dokúpila pár kapsoviek, lebo som veľa čítala, aké sú super, no teraz keď ich užívam, akosi som nepochopila, prečo sú tak dobré. veď po prvom očúraní ich celé hneď dávam preč, tak o čo je to lepšie ako obyč.štvorec a vrchné gate?pri tomto vrchné gate môžem ďalej dávať, teda nemám takú spotrebu ako kapsoviek. alebo som to nepochopila(princíp kapsoviek)?
ďakujem za odpovede🙂

susul
14. jan 2013

@marykaha podla mna to nie je slizom, ale tym, ze sa moc v plienke rozklada, teda ak nwprebalujes v noci.
Plienky citit viac pri starich detoch, tiez som si to vsimla, je to asi tym, ze dieta uz papa vsetko. Skus raz zacas prepat s komercnym praskom a mio fresh, co je dezinfekcia.
Hlavna vyhoda kapsovky je, ze je jednoducha na pouzitie a savost si prisposobis podla potreba vhodnou vklafackou. Ale najpraktickejsie sa a mne zdaju nohavicky+vkladacky.

marykaha
14. jan 2013

@susul vďaka, prášky som skúšala a detské, no pri dlhšom používaní to dcérke nerobilo dobre, má dosť citlivú pokožku. ale to "mio fresh", to som nezachytila-kde to zoženiem?

ivanka.7
14. jan 2013

@marykaha aj mne sa najpraktickejsie na doma a tak zdaju vrchne nohavicky a vkladacky alebo teda stvorce, ale zas ked som vonku a prebalujem v roznych podmienkach, tak mi je jednoduchsie dat plienku, ktora je sup sup nasadena a sprava sa ako jednorazovka :D Druhou vyhodou je, ze ked necham malu na strazenie, tak do prichystanej kapsovky mi ju prebali hocikto, vkladacky a somarinky si vacsinou musim riesit sama. Nie zeby som si chodila lazo plazo od malej alebo nadlho, ale holt manzelovi sa za tie 3 hodiny krasne dokakala, takze darmo som mala plienku vypchatu ako na noc, ked ju musel prebalit :D

susul
14. jan 2013

@marykaha vacsina e shopov s plienkami ma v ponuke, niektore tesca ich maju pri deckyvh veciach a aj v predajni pre deti by ho mali mat. Je dobre nechat plienocky namocene celu noc vo vode s miofreshom a potom dat oprat.
Ja mam este jednu otazku ohladom udrzby, kdesi som citala, ze na bambusove plienky ani na kapsovky by sa nemala pouzivat krystalicka soda, neviete preco?

standu
14. jan 2013

ja osobne som prala so slizom len kratko- tiez mi plienky smrdeli. myslim ze som potom prala v lovele plus ocot. o sode som nepocula nic.

@marykaha tiez nemam nejak extra vztah ku kapsam..aj ked par mame, ale ked su take pekne 😉 radsej uz AIO plienky, pri niektorych sa po odopnuti vnutornych vkladaciek daju gate este pouzit. ano, najekonomickejsi variant su gate a nieco (stvorce, vkladacky) do nich. moj muz bol vsak schopny zabalit dceru len do vopred pripravenych kaspviek ci AIO, nepredpokladam, ze by sa to pri druhej nejak extra zlepsilo 😎

naturalnarodinka
14. jan 2013

Maminy, davam do pozornosti akciu v nasom eshope 🙂 Pri kupe aspoň 1 plienky TE2 mate moznost zakupit akukolvek dalsiu plienku z nasej ponuky (kapsovu, Lou Bambou, Max Bambou) len za polovicu 🙂

standu
14. jan 2013

Este ma napada jedna vec: imse muselin stvorce 4ks cca za 17€ to je nejaky zazrak oproti kikko bambus 3ks za 10€???? o kvalitu a savost mi ide...vdaka

ianitka
14. jan 2013

@strociatka BG flipky su u mna top so stvorcom

ianitka
14. jan 2013

Baby, stala sa mi neprijemna vec.
Malinky ma momentalne problem s latkovkami, tak som presla na jednorazovky a na spinave latkove - par stvorcov a nejake AIO som zabudla ☹
ja spinavu latkovku v rukach vyplacham a vyzmykanu vlozim do kosa...
po otvoreni nebol nejaky smrad,
dala som preplachat, oprat s Persilom a miofreshom na 60, plus dalsie pranie s persilom na 40, plienky vonaju

Este nieco mam spravit? Ide mi o to, ze stali v kosi asi 5 dni...

ianitka
14. jan 2013

@achesa ja by som do necertifikovanych uz nesla ☹

ivanka.7
14. jan 2013

@ianitka myslim, ze je to v pohode 🙂

susul
15. jan 2013

@marykaha mna este napadlo, ze ci pocikane plienky preplachnes alebo ich supnes rovno do vrecka resp. Kosa? Lebo u nas vyrazne pomohlo plienku preplachnut, myslim, ze aj j vlaknam plienky je to setrnejsie

marykaha
15. jan 2013

@susul dik za mio fresh... plienky som nikdy nepreplachovala, len pokakané. myslíš, že to má vplyv? to každú počúranú plienku najprv ešte ručne plákaš? v čom je to šetrnejšie?-že nie sú dlhšie v tom amoniaku, či čo?
ináč o tej sóde a bambuse som čítala aj ja a tiež som mala dilemu, no holka, čo u nás predáva plienky mi sliz odporúčala, že bez problémov...

strociatka
15. jan 2013

@ianitka
@peluskovo dakujem, no ja som ich krasu objavila az teraz a tak som sa zamilovala, ze az 😉

peluskovo
15. jan 2013

@ianitka
plienky su urcite v poriadku, nemusis sa obavat. preprala si ich dostatocne , silny rasok, prasok na dezinfekciu, silnejsia teplota. dnesne pracky a prasky su uz na vysokej urovni

@marykaha u nas mame miofresh plus dorucenie vramci KE zdarma ak mate cestu, alebo tu niekoho mas

karkuliak
15. jan 2013

@susul ja tiez nepreplachujem kazdu plienku, len pokakane a zatial v pohode. no mala ma len 3 mesiace a teda je zatial len dojcena. hovoris ze sa to bude zhorsovat ked zacneme papat? hmmm pouzivame stvorce aj kapsove aj SIO.
ja perem v ekologickom prasku od ecoveru a zatial +- vyprate v pohode vsetko, okrem cierneho caju :D, ktory drahy rozlial a rychlo to utieral cim bolo po ruke, takze plienkou ;) a nesmrdelo mi zatial nic. teraz perem bez octu. pri niektorych plienkach co mame sa vraj nema pouzivat.

susul
15. jan 2013

@karkuliak ja som tiez tak d o roku neplachala, ale od roku, kedy konecne maly zacal jest vsetjo, tak plienky zacali byt viac citit.

marykaha
15. jan 2013

@peluskovo hej, už som na to u teba mrkla, skočíme si pre to🙂

marykaha
15. jan 2013

ale ináč viete niečo o tej sóde a bambuse, či sa môže bambus prať s kryštalickou sódou bikarbónou? fakt by ma to zaujímalo, ak má niekto skúsenosť...

majkagaj
15. jan 2013

Ahojte maminy, latkujem asi mesiac, skusam vrchne nohavicky a do toho bud stvrce na novosklad, prefoldy, alebo vkladacky. Neporadili by ste mi, ako sa vyhnut vyteceniu okolo noziciek kaky- prazenicky u maeho babatka? Nejak sa mi to stale nedari. Dakujem.

peluskovo
15. jan 2013

@majkagaj nam to stale zachytil novosklad, preteka ti aj cez vrchne, alebo iba z vkladacky do vrchnych? ak aj cez vrchnem treba upravit velkost a zaroven skontrolovat, ci niekde z vrchnych nevytrca kusok latky, napriklad na chrbatiku, alebo okolo stehienok

majkagaj
15. jan 2013

Pretekalo mi len z vkladacky na vrchne skor, asi ten novosklad robim moc volny. Trochu som sa bala ze dcerku to bude tlacit, lebo vacsinou ma dost cervene otlacene od latkovych plienociek, tak neviem ako sa tomu vyhnut a zaroven aby to nepretekalo.

zuzanamolnarova
15. jan 2013

kočky pls 😀 , dajte tipy na AIO či kapsovky s bambusovým vnútrom. Suedecloth nám robí na zadočku zle, máme ho stále ohnivočervený. Viem o Max bambou (tá nestíha savosťou) Bumkins AIO (nemám ju rada) TB Easyfit V2 (ten sa už však nevyrába) Diky

alena0305
15. jan 2013

@zuzanamolnarova a čo vyskúšať 1 bambusovú vkladačku dať priamo na plienku - pod zadoček.