Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

ivanka.7
21. jan 2013

@strociatka ja periem vsetko v komercnom prasku, len ho davam o dost menej, tak 1/4 az 1/3 beznej davky, problemy som zatial neobjavila. Ked mam dost plienok periem len plienky, ked mam pre malu na pranie aj oblecenie, tak dam najskor vyplachat plienky s dezinfekciou, prihodim oblecenie a periem normalne. Nemam pocit, ze by som minala nejako extra vela za prasky ci vodu.

adel22
21. jan 2013

@strociatka ja pouzivam Bupi tekuty prasok.

adel22
21. jan 2013

@lowike mne pomaha pupalkovy olej aaaaaa bezplienkova komunikacna metoda 😉

strociatka
21. jan 2013

@adel22 jooo bezplienkova, to skus aplikovat ked mas viac deti a mala ti zasadne kaka pocas kojenia, to chcem vidiet, ako sa da riesit 😀

strociatka
21. jan 2013

a mate niekto skusenosti s tekutym praskom formil z lidla? Rozmyslam, ze by som skusila..

gabi67
21. jan 2013

@lowike Skús obyčajný olivový olej, na kozmetické účely - dostať v lekárni. Mám tri deti, 25, 23 a 7 ročných, pri všetkých po kúpaní som používala na celé telíčko iba olivový olej, žiadna kozmetika. Nikdy žiadny problém nemali s pokožkou 😉 . A ešte by som k tomu dodala, že tento "receptík" mám od mojej mamy, takže 100%-ne overený za posledných 47 rokov 😵

adel22
21. jan 2013

@strociatka ved ked kaka pocas kojenia, tak daj pod nu nocnik a mas to!

alena0305
21. jan 2013

@strociatka ja používam a som spokojná - na farebné a na čierne. Ale malej som ešte neskúšala. Kedysi som našla nejaké testy a skončil na 4.mieste za tými najdrahšími. Používala som aj na biele kým sa malá narodila a neskôr asi tiež skúsim.

strociatka
21. jan 2013

@alena0305 dakujem velmi pekne, idem skusit, teraz ho maju mat este aj v akcii 😉

tatya
21. jan 2013

ahojte, potrebujem pomoc, tak dufam, ze sa tu najde nejaka dobra dusa 🙂 Viete mi niekto poradit ako poskladat viacvrsvove plienky popoliny pre chlapca? Pri dievcatku som ich skladala tak, ze v strede bolo najviac vrstiev, lenze teraz mam chlapca a on cika dopredu, to kde je najviac vrstiev mi ostava skoro suche a vpredu obcas precika az na pancusky 😕

strociatka
21. jan 2013

@adel22 joooj, 12kilove rocne dieta - supnut pod nu nocnik pocas kojenia - cista utopia. Ale uzi si to pri prvom dietatku, ak ich budes mat viac, zistis, ze to moc nejde, ja som s detmi sama, MM chodi domov az neskoro vecer, takze bezplienkova sa u nas nepraktizuje, ale fandim maminkam, co to robia, ja zail na to nemam ani cas, ani ziaden priestor, starsia je ADHD a vyplnuje nam vsetok cas, aj ten,ktory nemame 😉

monuska342
21. jan 2013

@peluskovo vlniaciky ma stale tie iste latkujem od 3 tyzdnou stale tymi istymi plienkami aj nohavickami neviem s coho to je ale teraz ked som mu dala jednorazovku a potieram mu to sudocremom tak to mizne....som zufala ja chcem latkovat starsi takyto problem nikdy nemal ☹ nepomohlo vam nic?
@lowike
@handricky

lowike
21. jan 2013

@monuska342 no zatiaľ nič :( zajtra idem do lekárne, tak ešte skúsim niečo kúpiť a posledný pokus ...no a ak nič, ideme zase aspoň na týždeň na jednorazovky, nech sa koža zahojí - chúdiatko, tak ju to svrbí, že len čo jej dám dolu plienku, škriabe sa ako divá :( :(

handricky
21. jan 2013

@monuska342 ja som ten problem nikdy nemala. tiez mam vlniaky. takze neviem. to kamoska mala taky problem, ona prestala nakoniec latkovat (resp. neriesila to).

monuska342
21. jan 2013

@lowike aj ja som bola dnes kupit jednorazovky ☹ budem ich pouzivat tyzden a uvidim potom ci sa to vrati pre istotu vymenim gate...
@handricky lenze 7 mesacne babo nemoze byt bez plienok ☹

peluskovo
21. jan 2013

@adel22 nase obe deti napriklad boli kojene jedine v polohe lezmo, takze tam sa s nocnikom nedalo.

peluskovo
21. jan 2013

@monuska342 na cervene miesta mi zabrala stale cicaderma. Osobne by som asi zrusila na cas vlniaciky kvoli lanolinu. Vetrat velmi asi nenavetrate, urcite sa uz hybe, ale kym sa da, ja som to robila tak, ze som nechala lezat na nepremok podlozke , od bruska az pod kolienka som zahla bavlneny stovrec, aby prekryl miesta, kde sa piska a zachytila to ta plienka a navrch deku. Skus vetrat co najcastejsie, resp, dat plienku, ale bez vrchnych a dietatko na nepremokavu podlozku. A sla by som aj za koznou, prasok si asi nemenila, v akom peries?

monuska342
21. jan 2013

@peluskovo asi zajdem za koznou ale teraz uz ma 2 dni jednorazovku a uz to mizne....no on uz lozi aj chodi okolo nabytku takze to sa uz neda 🙂 dobre skusim mu davat pulky ked sa vylieci skoda ja mam vlniaciky rada...do teraz mu problem nerobili a maval iba tie ☹ periem v persil sensitive stale uz 3 roky 🙂

peluskovo
21. jan 2013

@monuska342
skus najst jemnejsi prasok, mozno by mohlo pomoct preprat plienky bez prasku , aby sa popripade odstranili vodou aj nejake zbytky chemie z prasku, a mozno skusit viac plakani.

ivanka.7
21. jan 2013

Mne mala tiez kakala zasadne pocas kojenia, ale potom som ju zacala po kojeni davat nad umyvadlo a za par dni pochopila, ze ma pockat. To len na okraj 🙂 ale fungovalo to len par mesiacov, potom zacala mat ine starosti ako riesenie takychto veci - napriklad lozenie, plazenie a tak :D

monuska342
21. jan 2013

@peluskovo skusim teda a uvidim ako to dopadne ale najskor mu musim vyliecit nozky

tatya
21. jan 2013

@adel22 jeeej, to ma nenapadlo tam pozriet 😀 velka vdaka, hned idem skladat pleny...

vojann
21. jan 2013

@monuska342 To sa stalo zo dňa na deň? Nemože byť maly oslabeny? Napríklad zúbky? Ak mu to prechádza z pampersiek, može mu zle robiť mokro v plienke. Keď nič nebude zaberať skus ešte imazol. Však ak mu to prejde na jednorázovkách potom overíš, či to je mokro. Mojej malej strašne zle robilo. No pomohli separačky popli v krabičke a saloos konopný krém sme dávali na každé najmenšie začervenanie a našťastie to pekne mizlo.
No a mne to nepríde na vlniaky, keď doteraz ich dobre znášal.... Ale všetko je možné....

monikola
21. jan 2013

ahojte 🙂 existuje tu nejaky rychlokurz latkovych plienok? ;) cakam prve babo a hoci nie som fanaticka eko-bio.natural maniacka, latkove plienky mi jednoducho pripadaju sympatickejsie... najma ak dnes uz existuju ich verzie ako AOI ci tie vkladackove... len je toho neskutocne vela a naozaj sa v tom zacinam stracat... existuje nieco ako "top 5" v latkovych plienkach? Je lepsie kupovat mensie-vacsie-najvacsie alebo take, ktore su akoby "univerzalna velkost", ktora sa upravuje cvocikmi? A pre mna ako prvorodicku asi ta najdolezitejsia otazka... KOLKO ich budem potrebovat? 😀

dakujem za kazdu odpoved...

peluskovo
21. jan 2013

@monuska342 samozrejme, latkovanie nie je pupok sveta, prvorade je to preliecit. drzim palceky a budem rada, ak das vediet.

@vojann monuska pise, ze sa im to deje na stehienkach, cize je to asi skor z lemov vrchnych nohaviciek, ale ako pises, moze byt aj telicko oslabene napr zubky, a pokozka je citlivejsia.

behulka
21. jan 2013

@monikola ťažká otázka... každému vyhovuje niečo iné - a možno bábätku nakoniec niečo úplne iné, než si vyberie mamička. Niekomu stačí 40-50 štvorcových plienok, pár vkladačiek na noc a troje vrchné nohavičky. Niekto potrebuje kopec všelijakých druhov, farieb a veľkostí plienok. Záleží aj od veľkosti dieťatka - niektoré do odplienkovania nedorastie do veľkosti "klasika" plienky, inému je veľkosť S pri narodení už malá.
Najlepšie je osobne si druhy plienok popozerať, v obchode i poradia - v Ba je možností asi najviac - ak si z okolia - v Petržalke a na Nivách sú obchody predávajúce látkovky, nejaké sa dajú vidieť aj v Živici na Vysokej v meste.
@strociatka klasika prášok by mal byť ok, ak teda nemusíte riešiť ešte i čističku a vyberať ekoprostriedky - pul-u pokiaľ viem škodí len ocot a radiátor.

monuska342
21. jan 2013

@vojann zubky to mozu byt len nechapem ze doteraz mu mokro nevadilo a teraz hej aj ja mam separacky aj jednorazove aj pratelne skusim tie a uvidim dufam ze mu to prejde lebo ja nechcem pouzivat jednorazovky ☹

monuska342
21. jan 2013

@peluskovo jasne dam vediet dufam ze je to len s tych zubkov alebo zo zimy ja praveze prebalujem casto nenechavam ho pocikaneho preto sa mi to nezda a doteraz mu nic neprekazalo

strociatka
21. jan 2013

@behulka dakujem a PULu neskodi aj pranie na 60?