Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

vojann
21. jan 2013

@monuska342 no to stačí, keď sa naruší rovnováha a može byť problém. Aj mojej malej nič vlhko nerobilo prvé tri mesiace a potom sa narušila rovnováha a už na tie poranené miesta to vlhko robilo zle a ďalej sa zapalovala. Tiež sme separačky nedávali vkuse, keď sa vyliečila a videla som že mi trošku červenie, nasadila som separačky a tu konopnu masť a potom to už neprepuklo.

behulka
21. jan 2013

@strociatka pravdepodobne závisí od výrobcu a značky, či použitých gumičiek, no kvalitný pul, aj gumičky sa dajú prať na 60°: http://sijemdetem.cz/produkt/pul-50x50cm-kousky
Ja som vždy prala s plienkami na 60° a ok už druhé dieťa. Kupované mám však len slovenské BabyLucy, iné značky neviem.

monuska342
21. jan 2013

@vojann a tu konopnu mast kde zozeniem?este som take nieco nekupovala

kkl82
21. jan 2013

@monuska342 konopnu mast mavaju aj v mnohych lekarnach, no kupis aj v obchodoch so zdravou vyzivou, kde maju aj bio kozmetiku

vojann
21. jan 2013

@monuska342
Vyrába to Saloos majú celkom dobrú distribúciu na Slovensku. U nás na malom meste sa dala kúpiť v bioobchode. Takže skor v obchodoch so zdravou výživou, prírodnou kozmetikou, alebo aj na nete.

ikuza
21. jan 2013

@lowike podobny problem riesim aj ja. Malemu davam latkove plienky uz od narodenia. Teraz ako zacal trosku stvornozkovat a stat, tak sa mu v oblasti plienok vysuchala kozicka a zacervenala. Momentalne pouzivam od Weledy - olej a krem na zapareniny. Pocas noci sa to upokoji, ale pocas dna to nabera na farbe a pred spanim ma to znova cervene. Plus e mam taky pocit, ze kvoli tvrdej vode, su aj plienocky akosi drsne. Mozno aj to zacervenanie sposobili ony, tym ze su take drsne.

ikuza
21. jan 2013

@monuska342 kolko ma tvoje dietatko mesiacov? My sme doteraz źiadne problemy nemali, problemy zacali az teraz (9 mes.) Mozno to suvi s tymi zubkami. kto vie

monuska342
21. jan 2013

@ikuza ma 7 a pol mesiaca a tiez to zacalo az teraz ale uz ma 2 zubky preto mi to je divne

monuska342
21. jan 2013

@vojann
@kkl82 dakujem zda sa mi ze som ju videla v lekarni co je hned pri nas skocim tam zajtra 🙂

handricky
21. jan 2013

@monikola v plienkach nie je nieco ako merdecedec, audio, bmw a potom fabia, citroen a pod.. tiez neznamena, ze najdrahsia plienkova vybava je najlepsia. je to vsetko iba o komforte. mozes mat:
1, AIO plienku vsetko v jednom - z jedneho kusu, bude sa ti lahko a pohodlne prebalovat, plienka bude aj jedna z drahsich, ale casom zistis, ze ti nevyhovuje ze vkladacku nemozno vymienat, lebo je tam prisita (trebars ti nebude vyhovovat alebo savostou postacovat), a navyse ju bude treba zakazdym oprat celu, cize hned mas plnu pracku a rychlejsie sa ti opotrebovava laminacia, kt. zarucuje nepremokavost
2, a rovnako mozes mat vrchne nepremokave nohavicky a do toho vymienat iba saciu vrstvu (rozne vkladacky, klasicke bavlnene plienky a pod).
Tych systemov je samozrejme viac: kapsovka, snap in one, nohavickova plienka..
Cize ono je to o tom, ktory system ti bude najviac vyhovovat.. pozri si u mna v profile, mam tam 12 clankov - su tam vsetky typy plienok, popis, fotky.. Vacsina mamiciek kombinuje: ma z kazdeho nieco a z niecoho co vyhovuje najviac, ma viac ks.

A tiez vacsina mamiciek s novorodencami zacina: 2-4 ks vrchne nohavicky a do toho klasicke stvorcove plienky (bavlnene, bambusove) skladane na novosklad (ten tiez najdes u mna v profile). K tomu podla potreby mozes prihodit nejaku vkladacku na zvysenie savosti, ak by sa ti zdalo ze malo. To je na zaciatok. Potom sa rozkukas, co je na trhu a dokupis..

A jak pise behulka, chod pozriet do kamennych shopov v BA latkovky.sk alebo latkoveplienky.sk. Treba to vidiet na zivo. Ale chod tam uz pozriet, ked nieco o tych plienkach precitas, lebo v jednom teraz robi mlada kocka, co nelatkovala a v druhom starsia pani, co latkovala (ale asi s postolkam), cize neporadia. Aj ked su mile a ochotne. Alebo treba sledovat na oboch strankach kedy maju prezentacne dni, vtedy je tam osoba, ktora lepsie vysvetli systemy a porovna jednotlive modely.

naturalnarodinka
22. jan 2013

@monikola kazdemu vyhovuje nieco ine. Ja som mala svoju prvu vybavu poskladanu len z tych najjednoduchsích plienok - typu vsetko v jednom (kapsovky Bum Genius, Wonderoo V2, Smartipants, Bum Genius Flip, Gro via shell set) Síce som do toho na zaciatok dost investovala, ale oplatilo sa - 90% z tých plienok budem pouzivat aj pri dalsom mimi. Mam doma aj vela, vela stvorcov, planujem ich davat po prichode z porodnice, ale ci tak aj bude, to neviem 🙂 Tych AIO mam doma dost, samozrejme vzdy sa najdu nejaké, ktoré este doma nemame a tie tiez treba vyskusat 🙂takze je dost realne, ze sa k stvorcom ani nedostaneme 🙂

lowike
23. jan 2013

@ikuza @monuska342 moja Kami to má tiež tam, kde sa pulky súchajú o nôžku, lebo behá - no mám pocit, že tieto zapareninové problémy sa u nej vyskytujú vždy pri prechode z jednorazoviek na látkové - cez vianoce sme cestovali krížom-krážom, tak sme boli vyše týždne na jednorazovkách, potom doma na látkovkách - zaparenina, potom na týždeň jednorazovky, kým sa nôžky zahojili, látkovky, zapareniny - presne tak isto to bolo aj po lete - ale zase aj teraz aj na jeseň sa jej tlačili zúbky...tak uvidíme - v lekárni som dnes kúpila imazol a ešte idem skúsiť ten ...

mary939
23. jan 2013

ktore vrchne nohavicky su dobre na nohavickove plienky. Mam bamby roxi a mam pocit, ze flipky su na ne uzke....

zuzanamolnarova
23. jan 2013

@mary939 blueberry, swaddlebees capri a thirties (podľa mňa) 🙂

ivanka.7
23. jan 2013

@mary939 Blueberry urcite BR zvladnu.

sonkab
23. jan 2013

@mary939 pripadne vlniaciky shorties / longies

baska1
23. jan 2013

dobrý den mamicky latkarky, rada by som sa spýtala na skusenost s tým, že moj malý 6,5mesacny ako sme zacali s prikrmami a zmenila sa mu stolica, tak cez den nechce vobec kakat do plienky, len na podlozke, ako keby mu to vadilo v plienke, od malicka je v latkovkach a zvykol si byt v cistom a suchom. Este nesedi, tak ho asi nema zmysel davat na nocnik,co? Ja viem, že literatura hovori o tom, že zväcsa skusat od roka, ale moj brat napriklad bol od plienky na den uplne od 9mesiacov..skratka mu to vadilo. Co Vase skusenosti? dakujem

zfidorka
23. jan 2013

@baska1 ked vies kedy sa chysta kakat, tak ho skus chytit nad nocnikom ako pri bezplienkovej metode...

ivanka.7
23. jan 2013

@baska1 ten lepsi pripad :D mne mala kakala do umyvadla a co sedi na nocniku, tak don zasadne len cika a ked zalozim plienku, tak naloz :/

livia1986
23. jan 2013

Ja som prvorodicka, mam 13 mesacnu dcerku, davam jej klasicke plienky, iba ked ideme na dlhsiu prechadzku, najme v zime, do poradne a v noci jej davam pampers, pripadne inu "umelu" plienku. Kupila som si pre malu samozrejme nohavicky na vrch plienok, som s nimi spokojna a neboli drahe. Musim podotknut, ze ked som bola s malou na ockovani, davala som jej (kym sa jej nozicky nezahojili) iba pampers, co vsak malo za nasledok cerveny zadocek. Ked pouzivam klasiku, drobec mal cerveny zadok cca 2 krat pocas 13 mesiacov, ked nepocitam obdobie, ked jej idu zubky. Samozrejme, ze je okolo klasickych plienok kopec roboty, ale zvykla som si v pohode a nemenila by som. Ale vsetko je vec nazoru...

2danculik
23. jan 2013

ja používam klasické plienky látkové a na vrch dávam pull nohavičky bum genius flip, mám 40 ks plienok a 2 nohavičiek, periem každý 3.den, a ked bola malinká a kakala praženičku, dávala som separačné vložky na plienku- praženička ostala v celuloze a plienka sa dala lepšie vyprať 🙂

mary939
23. jan 2013

@sonkab tie vlniaky nie su zly napad. potrebovala by som ich na spanie. bud teda nieco ako pyzamo, alebo take, ktore budu tenke a pyzamo pojde na ne. viete mi poradit?

mary939
23. jan 2013

@handricky potrebovala by som do nohavickovej plienky nejaku stay dry vkladacku, aby bolo babo v suchu. stacia Stay dry liner alebo Stay dry folder. dakujem.

sonkab
23. jan 2013

@mary939 tak potom vezmi tie longies, k tomu ponožky a tričko a máš teplucke a priedusne pyzamko 🙂

pifina
23. jan 2013

caute baby, idem si po radu ... ake davate nocne plienky, ja som do pol roka davala novosklad a bambus prefold dovnutra a stacilo, ale nejak zacala viac cikat posledne tyzdne, ani novosklad uz nedam, len stvorec poskladany na obdlznik a prefold, plienka je hruba jak fras a rano je docurana az za usami 😝 a druha otazka, niekde som zachytila, ze vraj sliz nici pracku, viete o tom nieco? periem v nom takmer rok vsetko 😕

ivanka.7
23. jan 2013

@pifina ja davam na noc nohavickove plienky (tots bamboozle stretch, anavy bambusova, bambi roxy) a navrch vlniaciky. Bamboozle a bambi roxy dovypchavam tenkym bmb stvorcom (baby lucy 30*30) a anavy mi stacia original vkladacky - 3vrstvova dlha a kratka.

zuba
24. jan 2013

Ahojte dievčatá, tak po dlhšej pauze, som sa zas pustila do látkovania. No od kedy sme prestali látkovať, objavilo sa tu kopec nových plienok a veru už nemám prehľad, ktoré mdzi vami vedú. Chcem sa opýtať na vaše skúsenosti s plienočkami rumparooz a b bies, pri b bies ma zaujima aj bambusova aj ta kapsovka, bambusovku som letmo pozerala, že ste spokojné, ale nezahliadla som nič o kapsovke. Zaujímajú ma ja preto, že majú zdvojené okraje. Je porovnateľná b bies kapsovka s bum geniuskami kapsovkami? Dakujem za vaše odpovede.

sonkab
24. jan 2013

@pifina na noc su idealne bambusove nohavickove plienky. Mne osobne ale nohavickove nevyhovuju a tak som na noc davala kapsovku (bum genius, wonderoo, B´bies) s original vkladackou z mikrovlakna a k tomu bambusovy prefold. Tato kombinacia nam vydrzala az do odplienkovania (2 roky)

ianitka
24. jan 2013

@ivanka.7 ja len hlasim, ze znova som nabrala odvahu dat latkovku - tak drz palce, nech je to uz oki

diapozitiv01
24. jan 2013

@ivanka.7
Ktore vlniaciky davas na noc? Ja prebalujem v noci pred kazdym papanim takze interval tak 3-4 hodiny ale vlniaciky sa bojim davat, mam shorty od babyidea, joy of bundles aj od handricky. Cez leto chcem nabehnut len na vlniaciky. Ale i teraz po 2 lanolinovych kurach mi sem tam pretecu a v noci by sa mi nechcelo malu komplet prebalovat.