Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

peluskovo
24. jan 2013

@mary939 ja som spokojna s bundles of joy vlniacikmi
@pifina na noc nohavickove, napriklad anavy, bambooze, bambi roxy, flexitots, haipa daipa pastelky,
@zuba mam b`bies bambusovu AIO a som velmi spokojna. uzsi strih, cize nie je objemna medzi nozickami a sava. vynikajuce su aj nove pop in new generation https://www.modrykonik.sk/shopy/plienky/xznp/po... https://www.modrykonik.sk/shopy/plienky/bojd/po... , maju odopinatelne sacie jadro, takze mozes menit iba o, kym sa nezaspini aj obal. nam vydrzia aj noc , co ine aio nezvyknu

handricky
24. jan 2013

@mary939 staci ti liner (vsetcia robia take obycajne obdlzniky), folder som vymyslela uz ako upgrade na snap in one vkladacky 😀 aby sa nic nehybalo

ivanka.7
24. jan 2013

@ianitka drziiim!
@diapozitiv01 ja davam loveybums tie druhe najtensie alebo babyidea wool covers, oboje mam na patentky; mam aj natahovacie od bionosu, tie davam cez den, ked nemam ine, tak aj na noc. Mne v noci teda nic nepretecie, davam nohavickovu plienku a dovypchavam. A mala cika rano do nocnika, cize plienka mi nepretecie, takze ani vlniaciky nemozu. A mne teda nepretiekli nikdy, lanolinujem disana kurou, akurat davam menej vody ako je v navode.

mary939
24. jan 2013

@handricky dakujem

pamaja
24. jan 2013

Maminy potrebujem poradit. Dcerka mi cika velke davky. Cez den na jeden x precika bambusove kapsove plienky sweet monkey... treba ju celu prezliect...ciastocne precika aj pop n gro AIO plienky, tie su o dost lepsie ... momentalne mame len tieto 2 druhy... Aku vkladacku by ste mi odporucili, chcela by som najsavejsiu... little lamb, bum genius stay dry, shorty alebo longy od handricky, alebo akekolvek velmi save. Chcem len podlhovaste...Dakujem za odpoved

diapozitiv01
24. jan 2013

Oplati sa ist do AIO plienocky?
Zatial taku nemam ani jednu v nasej vybave tak letmo poskulujem po TB V3 tie fajne nove vzory alebo od Anavy co by ste mi viac odorucili,kludne to moze byt aj ina znacka.
Povodne som uz nechcela doplnat ziadny iny tip plienky, lebo mi malu prebaluje aj svokra kedze zijeme spolu.
Ale nejako mi neda.
Sice svokra uz asi z toho zacina mat chaos, lebo dnes na bambusku BR nedala vrchnacky takze mala bola cela precikana a ked sme davali na poobedie jednu pampersku lebo sme prali plienky tak jej na nu hodila este vlniaky shorties 🙂)) ze aby jej zima nebola ze pampersky su tenke 🙂)

pifina
24. jan 2013

@ivanka.7
@sonkab
@peluskovo dakujem dievcata ... mam jednu bambusku od baby lucy, tak som jej ju skusila dnes dat, uvidime, ci to zvladne 😅 by som si potom este prikupila zo dve ...

ivanka.7
24. jan 2013

@diapozitiv01 Tvoja svokra ma moj obdiv, ze sa na to dala. Moj manzel vie podla instrukcii doniest cca plienku aku chcem a zvladne malu prebalit do aio plienky na suchy zips (prave tots bots easyfitka - akurat ze my mame V2, nie V3 :D).
TB su super, neviem ako dobre saje to mikrovlakno vo V3, to ti dakto porovna snad ( @kkl82 @peluskovo ?). Dobre su tiez Pop in New gen bamboo, aj pekne vzory, aj ten bambus dobre saje, suchas dobre drzi, trosku sirsi strih a 2ite gumicky - niekomu nevyhovuje, u nas pohoda. Anavy je tiez fajn, mne viac sedi ale TB.

sonkab
25. jan 2013

@diapozitiv01 ja som maximalny zastanca a milovnik plienok typu AIO, takze ja ti poviem, ze urcite 🙂 Ide o najpohodlnejsie a najrychlejsie prebalovanie (i ked plienky AIO su drahsie ako ostatne) a tieto plienky pouzivam uz od narodenia. Sice sa teraz chystam pri novorodencovi na novosklad a flipky, ale neviem ako dlho mi tento plan ostane, kedze mam doma asi 20 plienok AIO 🙂 Mojimi favoritmi su kapsove plienky Bum Genius, B´bies, teraz som objednavala tots bots V2 a tiez vyzera uzasne (este nepouzivame - maly uz je bez plienok a rodime az o 5 tyzdnov 🙂

mamainprogress
25. jan 2013

ahojte, poznate plienky Grovia? su to aio ale vlozky sa nevkladaju ale pripinaju patentkami na vrchne nohavicky. ste s nimi spokojne?

ivanka.7
25. jan 2013

@mamainprogress system sikovny, jaj mam jednu sadu vrchne nohavicky + 3 vkladacky, sem tam to pouzivam... ale tie vkladacky su z bavlny, takze dost rychlo ich mala precika, preto jej ich davam len ked viem, ze mozem o nejaky cas v pohode prebalit. Napr. k svokrovcom na navstevu nosim, len povymienam tie save jadra a pohoda (ak sa mala nepokaka, to uz musim vymenit plienku celu :D).

ianitka
25. jan 2013

@ivanka.7 tak zatial pohoda - skusam len klasicke stvorce a V2 a reakcia ziadna.

diapozitiv01
25. jan 2013

@ivanka.7
svokra je za latkovanie, ze ked aj ona volakedy davno latkovala ze to zvladneme aj teraz 🙂
Dakujem za tipy, mam aj to pop in bambusku doma ale tam mi moc nesedi ten igelit z predu a zo zadu.
Mame aj groviu shell-inac tieto ma svokra najradsej, ten novy vzor woodland na suchac 🙂). No chcela som vyskusat nieco no pojdem do tych TB na skusku.

ivanka.7
25. jan 2013

@diapozitiv01 igelit na pop-inke? 😕

diapozitiv01
25. jan 2013

@ivanka.7
Myslela som tie zaklapky z vnutornej strany. Je to taka umelina,tie sa snazim prekryt frote separackou.

diapozitiv01
25. jan 2013

@mamainprogress
My mame vrchne gatuse jedny ruzove s kvetinkami na patentky a druhe novu seriu woodland na suchac. K tomu mame aj bavlnene aj staydray vkladacky, vsetky sa upinaju na cvoky.
Vrchne gatuse su super, tie s tym suchacom tie ma svokra najradsej ale po case je vidiet opotrebenie z predu. Ten suchac je jemnucky nie ako klasika a je o trochu tichsi takze je fajn ked prebalujes v noci.
K vkladackam, tie bavlnene nic moc navyse su nejake tvrdsie aj ked ich susim v susicke.
Tie stay dray su super, pouzivame na noc a von. Na noc pod stay dray vrstvu davam bambusovu vkladacku od handricky.eu a plienocka mi potiahne aj 5 hodin. Viac nenechavam.
Oba druhy vkladaciek maju po bokoch gumicky, co je super kedze vechnaky nemaju kridelka.
Jedinou nevyhodou stay dray vkladaciek ze sa to vnutro trosku kruti a nie je uplne na plocho a ked mas male babo tak jej vkladacku musis zalamovat lebo je velka.
Strih je dost uzky oproti napr Tots bots bambozle strech nohavickova.Takze vrchnaky samostatne ti nemusia obciahnut niektore nohavickove plienocky (ale to len v pripade zeby si vrchnacky chcela pouzivat samostatne aj na ine typy plienok)
Inac ich hodnotim velmi kladne. Dala by sim im 9z 10 bodov.

sonkab
25. jan 2013

@mamainprogress ahoj, ja som ich mala ked bol maly uplne malicky (mal asi mesiac), bola som s nimi spokojna, ale viem, ze vela bab malo s nimi problem, ze pretekali - vacsinou dovypchavali bambusovou vkladackou

handricky
25. jan 2013

@mamainprogress ja mam 3 ks na suchac. vkladacky som do nich nikdy nepouzila, su bavlnene a ja mam vlastne bamusove. ako vrchne su strihovo uzsie ako vacsina gati, vyhovuju mi. suchac odisiel po 3 mes intenzivneho pouzivania, nie je klasicky - ocka, ale jemne ocka priamo v latke, nejaky akastiq canadsky vymysel. zo zaciatku som sa tesila, ze aky jemny suchac a potom hotovo. teraz su prerobene na patentky, takze ich stale pouzivam ako vrchne. inak som s nimi spokojna.hmm, zabudla som. ked bola este riedka prazenica, tak mi obcas pretiekla cez svy okolo nozicek

zuzanamolnarova
25. jan 2013

@mamainprogress @mamainprogress ja som mala z nich celú kopu - asi 8 nohavičiek a 25 vkadačiek. Keď som ešte bola tehu myslela som si že je to najjednoduchší a najpraktickejší systém. Ale nie je to tak, nakoľko ich bavlnené vkladačky nám vydržali cca do konca 2 mesiaca. Ak by boli z bambusu tak by boli moje najúžasnejšie plienočky. Ak ti môžem poradiť (keď rozmýšlaš nad používaním takéhoto systému) zobrala by som radšej snap in one od handricky s bambusovými vkladačkami alebo B biesTE2 tiež s bambusovými vkladačkami a s dvojitými gumičkami okolo nožičiek ktoré zabraňujú presiaknutiu vlhkosti na oblečenie a udržujú praženičku tam kde majú (od včerajška je moja favoritka 🙂 ). Oboje majú rovnaký systém ako GroVia 🙂 🙂

zuba
26. jan 2013

dievčatá mám otázočku - má táto plienočka tiež zdvojené okraje proti pretečenie ako ostatné b bies? http://www.peluskovo.sk/plienky/bbies-lou-bambou

ivanka.7
26. jan 2013

@zuba nie, tato nema 🙂 ale myslim, ze ked ju dobre zapnes, tak v pohode, mne ju Eli (ako kazdu novu plienku) pokrstila hned a ziadny problem.

zuzanamolnarova
26. jan 2013

@zuba súhlasím s @ivanka.7, nemá 🙂

zuba
26. jan 2013

@ivanka.7
@zuzanamolnarova dakujem za info

ellysa
26. jan 2013

ahojte prosím o radu, aké viacvrstvové plienky sú naj? a akú veľkosť kúpiť ak ich chcem dávať do PUL od narodenia?

naturalnarodinka
26. jan 2013

@ellysa ja som mala od narodenia viacvrstvove popoliny - maximalna spokojnost 🙂

mary939
26. jan 2013

@peluskovo lanolinova kura je ktora dobra???

slady
26. jan 2013

@peluskovo @handricky a ktokolvek by mi vedel poradit: pomaly chystam vybavu pre malu na leto a celkovo ked bude vacsia a zacne to byt s prebalovanim zaujimave - momentalne ma dva mesiace a fungujeme vacsinou na novosklade, velmi mi to vyhovuje, novosklad je bomba spica, ale docitala som sa ze vacsie deti, ked uz zacnu byt pohyblivejsie, je problem do toho zamotat a popravde, pocitam s tym ze ked mala podrastie bude nam aj tak novosklad maly, nehovoriac o tom, ked zacne narazovo cikat. Mam zodesat kapsoviek, ale malu dost nosim, a v lete budem asi este viac, a pri noseni mi sem tam kapsovka pretecie (naposledy mi pretiekla bum genius stvorka - s tou som zatial problem nikdy pred tym nemala tak predpokladam ze to bolo polohou malej, mame manducu), zaroven som si kupila vlneny uplet na vlniaciky, chystam sa usit si aspon troje. No a teraz pointa - uvazujem co sa najviac hodi do tych vlniakov, co je prakticke, neschne dva dni a nie je ani prilis financne narocne?? rozmyslala som nad niecim na styl haipa daipa pastelka alebp imsevimse, zapnut snapi sponkou a navliect vlniaky alebo pulky, myslite ze by to bolo prakticke pocas dna aj v noci? mam sijaci stroj a rozmyslala som ze by som si usila nieco jednoduche na ten styl ... momentalne mam z kazdeho rozku trosku ale mam rada jeden system, co najjednoduchsi a spolahlivy prosim poradte s cim mate dobre skusenosti a ci sa da na pastelky alebo imsevimse spolahnut ako cez den tak aj v noci a v nosici... dakujem vopred za rady!

ivanka.7
26. jan 2013

@mary939 ja mam disana kuru a nikdy mi vlniaky nepretiekli 🙂 davam menej vody ako je v navode

slady
26. jan 2013

alebo zavazovacky a do toho tie moje stvorce??

handricky
27. jan 2013

@slady no ja som novosklad nikdy neskladala, nikdy nepouzivala, tym ze nemam o bambus nudzu od zaciatku som ficlala na prefoldoch. aj teraz mam len prefoldy a vrchne a nejake kratsie na dovypchanie. nemam ziadnu Aio a jednu kapsu, kt. aj tak nepouzivam. ale vacsina mamiciek ma ovela pestrejsiu vybavu, tak asi lepsie poradia. hlavne novosklad niekomu vydrzi aj do roka, tak mozno nakoniec s tym potiahnes dlhsie. pastelka aj imse Vimse su bavlnene, takze neviem kolko to potiahne. teraz napr. jedna kocka chce usit pastelky ale bambusove, tak ma to zaujalo. navyse origos pastelky bavlnene tiez nie su z najlacnejsich, nemaju ani suchac ani patentky a kolko stoja. vyhoda je len ten chobot. ale taku istu sluzbu ti spravi aj vkladacka v akychkolvek inych nohavickovych. je fakt ze bavlna i bude schnut rychlejsie, bambus vsak nasaje viac. z hladiska ceny je biobavlna rovnako draha ako bambus. no a keby si chcela sit, tak by som mozno sla do bambusovych pasteliek, na snapku, co najjednoduclhsie. metraz mam aj ja, ale tiez detivbavlnke.sk alebo sijemdetem.cz