Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

bambusko
3. apr 2009

labutka, kup si praskovu sodu, nastruhaj mydlo, zmiesaj a mozes davkovat praskovy sliz priamo do bubna 😉 ale tej sody sa dava menek ako krystalickej, neviem presne kolko

petusaaa
3. apr 2009

bambu, to fakt 😕 si mi nevedela skor povedat 😠

sisa.b
3. apr 2009

tak ja idem vyrobit svoj druhy sliz 🙂 uz mam aj bandasky z vody do ostrekovacov nastartovane 😀

petusaaa
3. apr 2009

aj ja musim zarobit, nech mozem oprat moje nove IB zajtra 😵 😵 😵 ale nechce sa mi, asi ich opreirem v lovele. sliz spravim mozno zajtra. ak nebudem mat svalovicu z rylovania 🙄

sisa.b
3. apr 2009

petus, ides posilnovat? 😀 uz sa tesis na IB? 🙂

labutka
3. apr 2009

no ja truba som sa dnes v poradni zabudla pediatricky opytat, ze kedy nas posle na sono klbov, nech uz nemusim balit nasiroko, sak IB mi pomaly zapadnu prachom...
inak, tu sodu som skoro kupila bikarbonu, ale potom som zacala rozmyslat, a do obchodu nesla... 🙂

petusaaa
3. apr 2009

sisa, jj, ideme zajtra tazko sadit. to som zvedava, ci nam nieco vyrasite. a na IB sa tesim uz 3 tyzdne, ved ma poznas 😀 😝 ty ides do bojnic? namotatsa na nove plienuchy? 😀

petusaaa
3. apr 2009

no, soda bikarbona by bola zaujimava 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a ja som pouzivala BL organic a bamboo nic ine som nedavala a klbiky mame ok 😉

sisa.b
3. apr 2009

ja som pouzivala siroke balenie len asi 10 tyzdnov, aj to uz posledne dva len na noc 😝 potom som davala len hnusku alebo stvorec na novosklad s postolkami a tiez mame klbiky ok 🙂

dorotka
3. apr 2009

kocky ake skusenosti mate s kikko plienkami
ak porovnate kikko a babylucy?
a este niekde som citala ze sa vam z bambusiek stali smirgle a teda su lepsie biobavlna
ja mam bambusky jemnucke len ked som ju dala na radiator bola tvrda ale to iste sa stane aj s kazdym uterakom

petusaaa
3. apr 2009

ale ja osm na hnusku vzdy dala siroke balenie, nech nekecam zasa... ale vacsinou som uz potom latkovala 😉
dorotka, kikko stvorce baby chvalia, ja skusenost nemam. a BL bambusky mi nestvrdli iba bledozlte (mam aj bledomodre a pistaciove). a baby spominali aj oranzove, ze su stale makke. ☹ a ja radiator nemam, takze tam ani nesusim 😉

emmka3
4. apr 2009

dorotka, ale pozor na Kikko klasicke stvorce, tie su nanic ... potom ak chces tuto znacku, tak radsej Kikko Lux alebo Eco Lux ... a ak si sa pytala na ten ich novy plienkovy system, tak s tym veru nemam skusenost, len s klasika stvorcami a od tych ruky prec 🙄

emmka3
4. apr 2009

a co sa tyka slizu, tak nas maly nan nejak zle zareagoval ... na rucickach aj nozickach sa mu vyhodili take suche miesta akurat od doby ako v nom periem aj veci 😖 tak si ho necham asi len na plienky ... resp. patku este domynam a duhu bandasku som uz posunula mame, nech vyskusa, dospelakom to nerobi zle ...

matja
4. apr 2009

baby, vy v tom slize periete aj oblecenie?

sisa.b
4. apr 2009

matja, ja v tom slize periem malej vsetky veci. nam ostatnym len biele, lebo pridavam k nemu puer, aby bolo pradlo pekne biele 🙂

standu
4. apr 2009

ja periem v slize plienky, na predpierku a potom dohadzem ostatne...biele a svetlucke veci, plachty, obrusy...
kurnik ale co sami stalo vcera..........

uprostred prania sa pokazila pracka 😠
tak som vestky veci rucne vyplachala, vyzmykala....a vyvesila. a mila pracka si ide!!! tak sup veci nazad....
a co? napustila a nejde!!!! teda napusta a vypusta vodu, ale bubon netoci. 😠 😠 😠 😠 😠
kedze som navrch natrepala sliz, tak zase plachat, zmykat rucne....to mi uz pomahal aj muz (co uz mu ostavalo, ked sa moje fazy zurivosti a hresenia striedali s takmer placom)

no a kedze z nedostatocneho zmykania su plienky mokre, tak ficime na hnuskach. teda mam este stvorce suche, ale jej sa stale na tych istych troch miestach take cervene vyhadzuje, to bude asi fakt ekzem.

sisa.b
4. apr 2009

standu, to potesi ☹

standu
4. apr 2009

potesilo, si pis 😠
moje nervy, no keby som tak zila pred 150 rokmi....na maslu. ake sme rozmaznane vydobytkami dnesnej doby, co? 😀

sisa.b
4. apr 2009

jj 😀 😀 😀 ja sa este chcem rozmaznat umyvackou riadu, lebo ma to nebavi. tolko nas je, ze pri tom travim hodiny 😠 ale to uz som od temy 😝
uz si si objednala tie plienocky?

petusaaa
4. apr 2009

dorotka, ja osm zabudla napisat, ze kikko stvorce bambusove si chvalia.

tak, doniesla som si 3 IB. a mozem vam povedat, ze vyzeraju uuuplne uzasne. uz sa mi schu. zajtra skusame 😵 😵 😵

standu
4. apr 2009

sis, ja??? nemozem sa dostat na stranku banky, aby som zistila, ci mi dosli korunky, aby som mohla zaplatit...az sa trasiem....v pondelok najneskor 😀
idem objednat toto teraz, potom sa uvidi:

http://www.nappyneeds.co.uk/New_Products/new_pr...

teda konkretne swb econappi citrus circles

a greenkids minkytimes retro blue

😀 😀 😀 potom uz pofotim

standu
4. apr 2009

vsetky ste v bojniciach, ci co??? 😢

petusaaa
4. apr 2009

standu, ja nie som ☹

miracle
4. apr 2009

Ani ja nie som na zlete nosičiek...blee. Idem si vyvešať plienky..afk

standu
4. apr 2009

petus.... ☹ ale my sa aj tak velm inenosime, tak co by sme tam robili...a do zoo sa chystame v lete 🙄

miracle, tak to ti zavidim, ze mozes prat.............................. ☹ my sme dnes nenasli opravara tak do pondelka sa plienky jednak minu, jednak budu smrdiet.

miracle
4. apr 2009

Standu...videla som a sucitim s tebou. Co tak ist na potok, oteplilo sa 😀 😀 😀

standu
4. apr 2009

zartujes dufam 😵

ale veru, ked somm to tak plachala vo vani, tak som si spomenula, ako sme chodili k maminej kamaratke na dedinu, ked som bola mala na "riku" koberce prat.... 😎

dobru nocku ti prajem

dorotka
4. apr 2009

jaj a ja ze co mi bambusko neodpoveda na ip a ono su tento tyzden bojnice
dakujem za info o plienka a co tie biobavlna stvorce tie su tiez dobre? zaujimalo by ma to prave preto ze babylucy ich nema
a este su nejake dobre klasicke stvorcaky slovenske? sa ma na to ta pani zo zivice pytala ze by take chcela do predajne

quika
5. apr 2009

dorotka, ja mam nejake Kikko, ale tie najlacnejsie su tak pod hlavicku a pod., na prebalovanie moc nie. Lux su len o trosicku lepsie ale tiez nic moc, tam je prilis maly rozdiel v savosti oproti tym normalnym. Kikko nohavickove sa vraj strasne zrazia, takze nic moc. akurat tie ich bambusove vsetci chvalia. biobavlna mam pocit ze tvrdne rovnako ako obycajna bavlna, bambus je na tom o dost lepsie. aspon z tych veci co mam.
stvorcovky slovenske su asi najlepsie Detex - ak nezhorsili kvalitu tak sice riadne tvrdnu, ale maju vyssiu gramaz a ani nemenia tvar. ale stale to nie je to co byvalo, po 3 rokoch pouzivania su zrele na vyhadzov.

bihan
5. apr 2009

netuším, akú kvalitu biobavlny má Kiko, ale bio bavlna určite netvrdne tak veľmi ako obyčajná bavlna.. z mojich obyč LVB sherpa plienok sú celkom šmirgle ale biobavlnené sú stále krásne mäkkučké... po takmer roku používania.

Bambus od BL trošku tvrdne, ale k šmirgľu by som to neprirovnala.. každopádne bio bavlna je môj najobľúbenejší matroš na plienkach a hneď za ňou bambus.