Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

naturalnarodinka
31. jan 2013

@susul na ten flak mozes vyskusat aj bieliaci prostriedok od sonettu - v navode pisu : ak pôsobi dlhsie (cez noc), ucinkuje od 30°C

zfidorka
31. jan 2013

@oskvarka tie tretie su flisove 😉
pul vrchne nohavicky ti uschnu rychlo, ja by som ich do susicky nedavala, ale niektore sa tusim mozu susit na najnizsom stupni...

diapozitiv01
31. jan 2013

@karkuliak
@raduga
no u nas v TT som ten tuhy lanolin zohnala uplne v pohode, isla do prvej lekarne v poliklinike a spytala som sa. Sice na mna cumela ze naco to chcem, ale bez problemov. 100g ma vyslo s kelimkom okolo3,3e. Inac urcite je ho dostat v lekarni kde robia masticky, tie co su pri nemocniciach by to mali mat.

mamainprogress
31. jan 2013

@oskvarka moja skusenost patentky vs. suchy zips: niekdy sa ten vrch kde je odkryty suchy zips na brusku prehne a drazdi babatko na bruchu. tiez zapnutie je niekedy take zvlastne ze na krajoch sa plienka akoby zacne posuvat a odopinat, nechapem preco.
suchy zips je rychlejsi ale patentky lepsie drzia. mam asi 15 plienok, z toho polovicu na suchy zips, kupovala som este neskusena. teraz by som kupila viac s patentkami. pouzivam normalne aj tie na suchy zips, ale vidim, ze drobcovi lepsie sedia patentkove.

euka210
31. jan 2013

@oskvarka tak moja rada je patentky, ja uz preferujem len tie. Suchace aj ked su kvalitne, tak sa mi uz teraz pri prvom opotrebovali. Kezde maju vela patentiek, tak som nikdy nemala problem nastavit vhodnu velkost. U suchacov ked bol mini, tak sa nanho v noci napr. budil a ked uz mal cca 9m tak odvtedy dlhy cas bola naj zabava si suchace rozpinat 🙂 Mne vyhovovali a vyhovuju Bum genius a na novosklad a teraz na noc Haipa daipa.

oskvarka
1. feb 2013

@zfidorka a tie vlnene alebo tie flisove a susicka ?.
a tie flisove sa pouzivaju kedy?

vojann
1. feb 2013

Novinka 🙂
Anglický výrobca biooblečenia Frugi a výrobca plienok TotsBots sa spojili a vytvorili tieto krásne plienočky 🙂
V predaji budú od marca.

kkl82
1. feb 2013

@vojann konecne zase pekne vzory na tots bots 😉 tie ich V3 mi nejak nesmakovali, V2 boli krajsie a tieto su velmi podobne... ake su tam materialy?

vojann
1. feb 2013

@kkl82 to netušim, musíme si počkať na promo od Frugi. No ak mám pravdu povedať ani mne sa originál vzory V3 nepáčia. z týchto by som si vedela vybrať, len už by ich nemal kto nosiť ...

raduga
1. feb 2013

@diapozitiv01 jé tak to si ma potešila, drahý pracuje v TT, tak mi to môže ísť kúpiť 😉
@karkuliak ďakujem za ponuku, možno aj využijem, keď nezoženiem. Lebo uvažujem nad vlniakmi, keď odplienkovávam tak budú asi ideálne, lebo sa rýchlo natiahnu 😉 no a teraz si len vybrať ktoré vlniaky kúpim. Uvažujem nad BI shorties, aké používaš ty?

naturalnarodinka
1. feb 2013

@raduga BI shorties su uplne naj ! Ak chces ist do vlniakov, nevahaj ! 🙂 Su prijemne na dotyk, daju sa nosit aj samotne s trickom a ponozkami 🙂

diapozitiv01
1. feb 2013

@vojann
uz som povedala ze nebudem nic kupovat, ale toto je super 🙂)
bude mat aj nejaky novy tovar na overaliky od frugi 6-9 mesiacov? Teraz mame 2ks a su perfektne 🙂)

ivanka.7
1. feb 2013

@kkl82
@vojann presne V3 mi nesedeli tie vzory, aj som to tu dakomu spominala, takze som celkom v pohode odolala vabeniu, tieto sa mi tiez zdaju krajsie, aj ked na povodne V2 stale nemaju 😅

ianitka
1. feb 2013

@ivanka.7
No ja som uz "zahadu" vyriesila - na vine je staydry vrstva. Opatrne som znovu zacala so stvorcami a V2 a pohoda... Ked som dala prvu B-biesku - kapsovku , total cervene...
Moje milovane b-biesky asi budem musiet zalozit na dno skrine

Ak Vam deti neznasaju umelinu - co im potom davate na von v tejto zime?

diapozitiv01
1. feb 2013

@ianitka
U nas sa celkom osvedcila viacvrstvova bambusova anavy, velkost M, paradne saje a nato pul alebo babyidea shorties.

ivanka.7
1. feb 2013

@ianitka aspon vies z coho to ma, potom sa uz clovek vie zariadit

vojann
1. feb 2013

@diapozitiv01 budeme 🙂 ale až okolo marca

ivanka.7
1. feb 2013

@diapozitiv01 len sa obavam, ze to, co nacika tvoja mala a ianitkin maly vonku za povedzme dve hodiny, je uz trochu rozdiel :/

vojann
1. feb 2013

@ivanka.7 pozrela som si tie V2, bo som si ich už veľmi nepamatala. Boli peknučké hlavne tie dievčenské vzory.

vojann
1. feb 2013

@ianitka moja nezniesla umelinu, až taký problém to nebol, dávala som separačky viskózové krásne odvedú moč do plienky a ostanú suché

ianitka
1. feb 2013

@vojann u nas v pohode vsetko znasal toleroval... ale teraz na zimnej dovolenke som mala len jednorazovky a dokonca vlhcene utierky 😝 😝 😝 - blee, nebolo mozne latkovat (sice 10 stvorcov ako poistku v kufri - no nebolo treba )
no a ziadna reakcia a doma sa vyhadzal najprv zo vsetkeho - z kazdej latky, tak som rezignovala a pouzivali sme jednorazovky...
teraz uz asi tyzden latka naspat a az vcera som vytiahla tu kapsovku a 🙄 🙄 🙄 🙄 no nic - moja najoblubenejsia plienka

naturalnarodinka
1. feb 2013

@ianitka a keby si na kapsovku polozila separacku z prirodneho materialu ?

ianitka
1. feb 2013

@naturalnarodinka Soni, napr.aku?

mam len zopar separaciek z LL - separacky som nejako nikdy nepouzivala

zuzanamolnarova
1. feb 2013

@vojann krása 🙂 ja že idem to sem dať z FB a to tu už jeeee 🙂 tešíme sa na ne, dúfajme že budú mať vnútro z bambusu 🙂

naturalnarodinka
1. feb 2013

@ianitka LL su tiez stay dry, nie ? Takze to by ti moc nepomohlo. Ja mam teraz novinku - bambusove jednorazove (mozno prat 3x), alebo ako radila @vojann, viskozove

zuzanamolnarova
1. feb 2013

kočky s e-shop-mi 🙂 neviete náhodou kedy bude tento rok týždeň látkových plienok? aby sme si ešte pred odplienkovaním mohli zaobstarať nejaké suprové kúsky za dobré ceny 😀

ianitka
1. feb 2013

@naturalnarodinka
@vojann
dakujem, popozeram a nieco vymyslim 🙂

naturalnarodinka
1. feb 2013

@zuzanamolnarova teba uz manzel vyhodi z domu 🙂

zuzanamolnarova
1. feb 2013

@naturalnarodinka soni, ani nehovor 😀 musím testovať, keby sa nám druhé podarilo aby som vedela čo (ne)kúpiť 🙂

naturalnarodinka
1. feb 2013

@zuzanamolnarova 🙂 Ja cakam v pondelok zasielku vzoriek bambusovych nohavickovych z FR, ak sa mi budu pacit, ideme do nich 🙂