Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zfidorka
3. feb 2013

@ellysa 😀

oskvarka
4. feb 2013

@ellysa no aj moj muz je namotany na to vsade o tom cita same chvali ... umyvacku sme si kupili pred dvoma rokmi a aj ked sme len dvaja tiez sme nadseny hlavne ja lebo ja neznasam umyvanie riadu... ale vesanie pradla a pranie zase nieje na ciernej listine to zvladam... len otazka znie ci by som to videla tak pozitivne keby periem kazdy druhy den...

susul
4. feb 2013

@oskvarka da sa na to zvyknut, ja som vcera doprala a dnes uz mam kos zase skoro plny. Inak ja s pradlom a ani zehlenim problem nemam, ale moc nanahlas to nehovorim 😉 . Ale kamosky, co maju susicku si pochvaluju, ani jedna uz pradlo nezehli.

diapozitiv01
4. feb 2013

@oskvarka
My mame susicku a podla mna je to naj vec co vymysleli, zo zaciatku ju moja svokrusa nechcela pouzivat a teraz, tam dava skoro vsetko🙂). A tak to u nas bolo aj s umyvackou riadu.
A duplom na plienky je susicka super a my navyse mame tvrdu vodu tak bambusaky su ako zo smirglu.
Ja skladujem plienky na mokro v nadobe na granule pre psov🙂, dam prat nieco cez hodinu potom sup do susicky a za necele 2 hodky mozem plienocky ukladat 🙂.

oskvarka
4. feb 2013

@susul no prave segra ma susicku a tiez si pochvaluje ze ked to hned vyberie a posklada ani nemusi zehlit ... ja zase nezehlim vobec a to susicku ani nemam zatial... muz nastastie kosele nenosi tak pohoda... ked nieco potrebuje ozehli si sam.. nie ze by som to nevedela... ale zrucnost by mi urcite chybala kedze som za cely zivot ozehlila tak 100 kusov oblecenia maximalne... (a to ako dieta najviac ked som chcela mame doma pomahat :D) tak by mi to mozno bodlo...

oskvarka
4. feb 2013

@diapozitiv01 ved to teraz su uz tie programi vsteky take rychle a ani nezeru vela energie... sila...

diapozitiv01
4. feb 2013

@oskvarka
my sme kupovali susicku tak pred 5 rokmi, vtedy bol problem zohnat energeticku triedu A. bol vtedy iba miele za nehoraznu sumu a AEG. tak mame aeg doma a nemozem ani kriveho slova povedat. Navyse to ma vyhodu ze ked nahodou budes chciet aj nieco pozehlit ze mas vodu do zehlicky 🙂, ja neznasam vesanie pradla tak takto je to super.

oskvarka
4. feb 2013

este sa vas chcem opytat taku mimo temi trochu... mi mame staru pracku .. ale teda ma 10 rokov a este funguje ale ja by som chcela novu lebo je po oprave a ked periem na 40 trochu hrubsie veci .. napr rifle tak ich vyberam s takym miernym zatuchnutym zapachom a to vyberam hned ako doperie muzik mi tvrdi ze to az tak necitit ale uz o 2 dni dava tie rifle znovu do prania... a mne to fakt pride ako by nam slabo zohrievala vodu.. preca len plienocky su citliva vec nechcem to prat v pokazenej pracke... podla mna by malo kazdu vec v pracke preprat do hlbky aj roflovinu a hrubsie tkaniny tak ze bude prevonana trosku alebo max. bez zapachu...ci ?...

susul
4. feb 2013

@oskvarka ako casto cistis pracku? Ono sa v nej mnozia bakterie, ktore mozu sposobovat ten zapach. Su na to rozne chemikalie, ale mne sa osvedcila obycajna pracia soda, pustit pracku na vyvarku, a potom este raz s octom zopakujem rovnaky postup.ked budes prat plienocky je dobre cistit castejsie. Inak mne pracka skoncila tak, ze prestala hriat vodu a potom odisla elektronika, oprava s nahradnym dielom ma vysla na 200 eur, tak sme kupili novu.

oskvarka
4. feb 2013

@susul no mi sme uz nejaku elektriku na nej vymienali inak ju necistim... ked periem tenucke veci su pekne vonave.. ten ocot sa trochu bojim mame tvrdu vodu ze ak opada vsetok ten vodny kamen naraz tak sa zapcha a je po nej :D

susul
4. feb 2013

@oskvarka ak chces moc novu pracku, tak smelo do toho 😀 . Inak persil aj ariel obsajuju uz zmekcovace vody, takze by tam toho vodneho kamena moc nemalo byt, ocot zabija tie bakterie. Ale sranda, ze to mas len pri hrubych veciach.

behulka
4. feb 2013

@raduga na Račianskom som kupovala koncom roka.

oskvarka
4. feb 2013

@susul no ved to preto si myslim ze slabo hreje vodu a teda meksim veciam to nevadi ale hrubsie sa v studenej dobre nevyperu... este to chcem okontrolovat lebo vyvod mame do steny spraveny ze by som skusila odchitit tu vodu aka je tepla.... ale zase opravovat taky stari crep... aj tak si chcem kupit take co mi budu nad seba sediet pracku a susicku a tuto mam zvrchu plnenu 40 ku a len na 5 kg pradla .. vzdy maturujem nad tym co oprat az nabuduce :D... len to ze nieje moc ekologicke kupovat si novu pracku ked jednu funkcnu mam ma trochu odradza...inak by som nevahala tie ceny niesu take vysoke teraz na prackach...

laskonka862
4. feb 2013

ja pouzivam klasicke bavlnene stvorce a navrch nohavicky flip. fungujeme takto uz 8 mesiacov a uz si neviem predstavit, ze by som puzivala jednorazovky. mam aj bambusove plienky a rozne vkladacky, ale tie uz ani nevyuzivam. periem na 90 každy druhy den a uz nezehlim.

brca
4. feb 2013

baby ktore vlniaky su najlepsie? mam jedny babyidea longies, ale vyuzivam ich zatial len ako nohavice, lebo sa mi nepodarilo u nas vobec zohnat lanolin...S tym suvisi aj moja druha otazocka 🙂 ake mate skusenosti s lanolinovymi kurami ktore sa daju kupit uz hotove? Nasla som ulrich alebo imse vimse. Tie longies co mam uz asi ako vrchne gate nevyuzijem, ale na leto chcem urcite nejake vlniaciky, len sa neviem rozhodnut. Pacia sa mi loveybums, ale je ich viacero druhov tak neviem. Su lepsie natahovacie, alebo zapinacie? Tie longiesky sa natahuju, a na to ze su do 10 kil a maly ma len 7, tak su dost uzke. Esteze mam take chudsie dieta, lebo inak by som ho do toho asi nenapratala 🙂

katia7
4. feb 2013

@laskonka862 ahoj 🙂 ak sa mozem spytat ktore stvorce pouzivas? pripadne aj ine baby, ktore dobre saju a nezostane z nich obdlznik po prani?, to sa mi stalo s kikko bambusovymi a neslo mi potom ten novosklad z toho dobre urobit 😒 dakujem krasne

lubi
4. feb 2013

zienky chcem sa spytat na kolko hodin najviac davate jednu plienku v noci. maly ma 8mesiacov. latkove plienky pouzivam cez den , ale na noc davam jednorazovu. chcela by som s tym prestat, lenivost ale zatial vyhrava. bude stacit ak malemu vymenim plienku okolo jedenastej v noci a potom az rano? asi nie, co? kupila sa tots bots. dakujem.

sidicek
4. feb 2013

baby , chcem sa opytat ,ci ste mali problemy s plienkovou dermatitidou pri latkovych plienkach. my pouzivame popolini a haipa daipa 2 mesiace a teraz sa maly vyhadzal vpredu a nemozme sa toho zbavit napriek mastickam od kozneho a castemu prebalovaniu.perieme len v eko praskoch.Dakujem

vojann
4. feb 2013

@sidicek ano mali sme.... Skúšala si či sa to zlepšuje po použití jednorázovky? Može mu škodiť na tie poranené miesta mokro v plienkach.... U nás to bol ten problém, pomohli jednorázové viskózové separačky - pre odvedenie mokra do plienky.

vojann
4. feb 2013

@lubi to záleží od toho koľko dieťatko ciká. Napr. Moj syn mohol byť v nočnej plienke celú noc, v pohode stačil aj štvorec a bambusová vkladačka.... No moj v noci ani nevstával na papanie od troch mesiacov. Posledný krát som prebalovala o 10 večer a pospal do 7 rána. Pri dcére to bolo podobné.Iným detičkám nestačia ani megavypchaté nočné plienky. Však skús otestovať 😉

lin123
4. feb 2013

@vojann ktore viskozove separacky by si mi odporucala?

sidicek
4. feb 2013

@vojann praveze separacne plienky pouzivam, ale najhorsie to ma na stehnach ,uz sa to zlepsovalo ale po pouziti jednorazovky na navsteve sa to opat zhorsilo

vojann
4. feb 2013

@sidicek my sme používali popli v krabičke. Prekladala som ich na polku a dajú sa pár krát oprať, keď nie sú znečistené od stolice.

vojann
4. feb 2013

@lin123 príspevok vyššie bol pre teba 🙂

vojann
4. feb 2013

@sidicek moja to mala veľmi zlé boli sme u dermatológa a dal nám namiešať mastičku a kúpel a malej to pomohlo. Ja by som šla znovu k dermatológovi, že mastičky nezabrali. Keď malá mala znovu červený zadoček po vyliečení, dávali sme konopný balzam od saloos a pekne pomáhal, no mám overený len na začiatočné štádiá.

sidicek
4. feb 2013

@vojann a ako dlho ste to mali ?my zatial necely tyzden co to mazeme, ked sme boli u dermatologa tak sa mu to nezdalo take zle ale vtedy mi povedal, ze dalsia moznost su kortikoidy co by som mu urcite nedala.on to ma len cervene ziadne pluzgiere a pod.

zfidorka
4. feb 2013

@katia7 podla mna najlepsie stvorce su MaM happy square, aj ked pre novorodenca su trochu velke,
celkom fajn su Kikko lux (eko)
a Popoliny - tie sa ale zrazia, takze tam rozmer 80x80
v blogu mam porovnanie jednotlivych stvorcov, aj to ako sa mi casom zrazili 🙂

zfidorka
4. feb 2013

@brca ja som mala kuru imse vimse a bola som s nou spokojna...
vlniaky zavisi na aku plienku chces davat, na nocnu nohavickovu su podla mna najlepsie natahovacie, moje oblubene su baby idea shorties, na den na plienku narovno su dobre zapinacie...

katia7
4. feb 2013

@zfidorka dakujemkrasne, ten blog je super idem to tam prestudovat 🙂

vojann
4. feb 2013

@sidicek no malá to mala zlé s pluzgiermi tak dva týždne, používali sme všetko možné, ani imazol nezabral, čo bol aj dermatológ prekvapený. Tá mastička od neho zabrala za pár hodin, vyliečila tak za tri dni. Keď bola len červená zaberal konopný balzam.