Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

behulka
6. feb 2013

@brca asi závisí, aké plienky chceš do nich dávať. Našim sedelo Mko do odplienkovania - dávala som štvorcové plienky na rovno. Lká im boli veľké (dlhý sed) a plienky poriadne nedržali ešte aj po roku. Na nohavičkové boli úzke, takže som ich využila minimálne.

ivanka.7
6. feb 2013

@brca Ja som ti sem rano odpisala a pozeram, prispevok nikde, asi mi ho schrumal blbnuci konik :D
Ja mam Mka aj Lka, pouzivam Mka, mala ma 8,5 kg a este jej dolho budu dobre. Lka pouzivam menej, ja teda Loveybums natrepem aj na nohavickovu plienku (nevadi mi ked mi polcentimeter dakde trci, lebo ona v noci cika len do stredu a dopredu, nie do bokov), cize na to, ale Lka by jej na plienku na rovno este veru neboli, volne, dlhe.

standu
6. feb 2013

@brca moja mala bola (aj je) chrust ale my sme loviky jersey Mka pouzivali do konca plienkovania. na stvorce, aj na dovypchanu bambusku babylucy 😉 ony sa casom tie gate natiahnu, moja mala dvojrocna 10-11 kil a sedeli....

handricky
7. feb 2013

@behulka no pozeram, ze ti pribudol dalsi plienkovy model 😅

ivanka.7
7. feb 2013

@behulka jeeej gratulujem 🙂

zuzanamolnarova
7. feb 2013

@behulka jéééj aj ja gratulujem 🙂

nig77
7. feb 2013

Ahojte zienky latkarky, srdecne pozdravujem
Latkovala som uz pri synovi v 2007, teraz sa chystam znova, a mam taku otazku: podarilo sa mi oprat pul gate flip s vecami kde som pri plachani pouzila detsku avivaz. Rychlo som tie gatuse dala oprat znova. Myslite, ze mi to tie gate tentoraz prepacia 🙂, ak mate niektora s tymto skusenost, budem rada, sa podelite. Vdaka a pekny den vsetkym

brca
7. feb 2013

@ivanka.7 @srandu @behulka jee baby dik uz by som kupila Lka zbytocne. Tak uvidim ako mi pojde lanolinovanie a potom este mozno dokupim tie loveyky 🙂

ivanka.7
7. feb 2013

@nig77 myslim ze jedno opranie nic nespravi 🙂

gelifil
7. feb 2013

@zfidorka ty s nou mas skusenosti, nehryzie?

nig77
7. feb 2013

@ivanka.7 si ma potesila, moc dakujem 🙂

diapozitiv01
7. feb 2013

@brca
aj ja pokjdem niekdy cez april objednavat loviky M. Ale uz sa daju iba z usa priamo od nich. v latkovkach uz m nemaju a ani nebudu mat. Ja mam zatial vlniaciky od handricky, ale mi ich trosku zmensovala ako robi standard nam boli velke , mame 6,5kg. teda mame jedny dvojfarebne na patentky a dalsie na suchac su na ceste 🙂. sedia nam fajne.

naturalnarodinka
7. feb 2013

@nig77 ten jeden krat by to mali prezit bez vacsej ujmy 🙂

brca
7. feb 2013

@diapozitiv01 juuuj to uz nebudu mat??? A ja si tu robim prieskum 🙂) a odkial z usa budes objednavat? By som sa pridala, do aprila akurat poskusam si sa mi bude chciet lanolinovat a pod. 🙂

diapozitiv01
7. feb 2013

@brca
Uz nebudu objednavat, som volala s tetusou, uz llen dopredavaju velkost. Je to stranka loveybums.com, len cakam na nejaku akciu a ked bude tyzden plienok mohli by mat. Aj tak vychadzaju s dopravou nieco cez 25€. Ale vsetci si ich vychvaluju tak pojdem do toho.

lubiduch
7. feb 2013

Prosim Vas ako cato menite kapsovu plienku? Ked neni pokakana tak ju pouzivate aj na viackrat (ze vymenim vkladacku za suchu)?alebo len raz?
Dakujem 🙂

chrumka84
7. feb 2013

@lubiduch ja periem po kazdom ocikani

nig77
7. feb 2013

@naturalnarodinka dakujem 🙂

naturalnarodinka
7. feb 2013

@lubiduch nie, kapsovu plienku treba prat po kazdom pouziti - ved aj ta stay dry vrstva, ktora tvori kapsu, je ocikana. Alebo dalsia moznost je nevkladat vkladacku do kapsy, ale len polozit na stay dry vrstvu - ak by nebola kapsa znecistena, mohla by si ju pouzit viac krat. Ale ja osobne by som ju prala po kazdom pouziti

monulienkamt
7. feb 2013

Zienky, idem si k Vam po radu, chcem sa aj ja dat na latkovanie (neskoro ale predsa 🙂). ake mate skusenosti s PULkami Little Lamb? maly ma skoro 18mesiacov a 13kg a je skor baculatejsi, preto zhanam nejake PULky, ktore su aj pre "vacsie vahy". Mam doma nohavickovu pZlienku Baby lucy univerzalnu velkost este z cias balenia na siroko, ta mu je ale tak akurat. Ake plienocky pouzivate pre vacsie deticky. Dakujem

ekoplienky
7. feb 2013

Ak chcete nakúpiť so zľavou, tak nakúpte počas našej valentínskej akcie napr. kapsové plienky Bum Genius so zľavou 25%. 🙂

zfidorka
7. feb 2013

@gelifil s tou vlnou ja osobne skusenosti nemam...

alena0305
7. feb 2013

@monulienkamt Ja som mala littlelamb vo veľlkosti 1 ale neodporúčala by som pre bacuľatejšie bábo. Sú jemnučné ale aj užšie medzi nožkami - asi by neprekryli všetky plienky a na nožkách by otláčali. Pre bacuľatejšie bábo by boli určite dobré pulky blueberry - tie boli zas mojej veľmi široké. Ale určite ti ešte poradia maminy väčších detí.

gelifil
7. feb 2013

@monulienkamt my tiez teraz zaciname, pouzivame bambi roxy, maju teraz dokonca zlavu, priamo u vyrobcu...ja som spokojna, niekto mi kdesi pisal, ze su presne ako blueberry

ianitka
7. feb 2013

@mucholapka ta cena by ma skor odradila 😒 neviem, ci sa da za tu cenu usit plienka z certifikovanych materialov...
mne sa strihovo a dizajnovo podobaju na tie ebayove, ale nech na to skusi pozriet niekto "odbornejsim" okom

ianitka
7. feb 2013

@mucholapka ta cena by ma skor odradila 😒 neviem, ci sa da za tu cenu usit plienka z certifikovanych materialov...
mne sa strihovo a dizajnovo podobaju na tie ebayove, ale nech na to skusi pozriet niekto "odbornejsim" okom

ianitka
7. feb 2013

@monulienkamt Blueberry sa mi zdaju take fest velke

ivanka.7
8. feb 2013

@monulienkamt Blueberry su urcite pre velke deti :D moja mala ma 8,5kg a zapinam jej ich stale na najmensiu velkost :D

monulienkamt
8. feb 2013

@alena0305
@gelifil
@ianitka
@ivanka.7 baby dik...blueberry urcite kupim, tie uz mam aj vybrate 🙂 , len tie little lamb su lacnejsie, preto som chcela pocut nazor aj na tie...bambiroxy som tiez pozerala, len tie su iba do 15kg, to ma odradza, lebo jednorazovky pouzivame od 12-25kg

ivanka.7
8. feb 2013

@monulienkamt oni mozu byt uvedene do 15 kil ale ten udaj je len orientacny, najlepsie by bolo keby ti ich niekto pomeral - sirku a potom sed, aky je velky a prirovnala by si si to k nejakym nohavickam ktore mas 🙂