Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

vojann
9. feb 2013

@gelifil žlčové mydlo sa dá kúpiť v kamenných obchodoch - drogériách. Odporúčam radšej v tuhej forme, ako tekuté.
http://www.tvojadrogeria.sk/domacnost-a-zahrada...
No a k tomu červenému zadočku, možno kvoli vlhku v látkovkách....

ivanka.7
9. feb 2013

@gelifil v dmke ho urcite maju, svokra tam kupuje 🙂
ak ma maly cerveny zadocek v latkovkach, mas vzdy niekolko moznosti a metodou pokus omyl zistit, ktora z nich to jeň
1) vadi mu mokro - vtedy pomoze davat stay dry vrstvu - sucho robia aj flisove separacky (aj jednorazove), inak sa pouziva mikroflis alebo suedecloth - vacsinou je na kapsovkach alebo na aio plienkach ako dotykova vrstva
2) vadi mu prirodny material - treba davat umelinu
3) vadi mu umelina - treba davat ako dotykovu vrstvu prirodny material (bambus, bavlnu, konope, lan)
4) nieco ine, co mi momentalne nenapada :D

baska1
9. feb 2013

@gelifil zlcove mydlo kupis v DM, cca 2eura, je dobre na zapieranie skvrn. Ako casto prebalujes?

gelifil
9. feb 2013

@ivanka.7 hm...moze niekomu vadit prirodny material?ved som zato presla na latkovky, aby bol v prirodnom...moje nervyyyyyyyy ☹ ☹ ☹

ivanka.7
9. feb 2013

@gelifil eee vacsinou vadi ten prirodny material preto, ze v nom citit vlhko, cize body 1 a 2 su vlastne totozne; ja mam odskusane, ze moja krpana vydrzi aj v mokrom (tzn. prirodny material), ale lepsie jej robi sucho, takze davam vacsinou flisove separacky, ktore jej urobia sucho alebo plienku, ktora ma automaticky stay dry vrstvu. Ale ked nemam po ruke a mam si vybrat co jej dam na zadok take, ze bude v mokrom, tak davam bambus a je tiez v pohode.
Treba si tie deti odsledovat no. A uprimne, radsej flisovy stay dry - teda umelinu na zadok ako jednorazovku, v ktorej pokozka absolutne nedycha a vysusuje sa :/ Cize rozhodne latkovky.

gelifil
9. feb 2013

@baska1 uz som nasla..dik, cca, kazde 2 hodky, niekedy skor...

gelifil
9. feb 2013

@ivanka.7 no musim skusit..mam take mikroflisove, zatial som ich nedavala, ze nech je v prirodnom...takze bod 3 bezpredmetny, lebo zatial umelinu ani nemal, len stvorce or bambus or celulozu...

zfidorka
9. feb 2013

@gelifil mne na flaky zabera rovnako ako zlcove mydlo aj obycajne mydlo na pranie (lanza), kaku je dobre najprv osprchovat a tak namydlit... a je lacnejsie 😉
ak je hore tak skus prebalit castejsie, mal by cikat cca kazdych 45-60 min. a na spanok dat stay dry separacku...
moze to byt aj tou celulozovou separackou, skus ju vynechat...

gelifil
9. feb 2013

@zfidorka oki, skusim..ja som ju davala hlavne vtedy, ked som mu nakremovala zadocek.....
takze das mydlo, preperies, oplachnes a az potom do vedra tu okakanu plienku?

rolla20
9. feb 2013

ahojte mamicky, chcem sa zas spytat, mam kupene uz dlhsiu dobu PULky blueberry coveralls a som s nimi velmi spokojna, tak som prikupila znova a zdaju sa mi byt akoby mensie?? alebo silnejsia gumicka na kridelkach?? proste ma to otlacene aj na stehienkach proti tym starym gatkam... takze myslite si, ze sa PULky pranim casom roztiahnu, povolia??

zfidorka
9. feb 2013

@gelifil najprv osprchujem kaku najsilnejsim prudom vody, potriem mydlom, vyzmykam a dam do vedra... ak by ti to nezislo, tak nabuduce daj po tomto postupe este do vedierka kde das horucu vodu a mio fresh, nechaj tam niekolko hodin, tak mi vysli zatial vsetky flaky...
ked nedas silnu vrstvu kremu, tak z bambusu sa vyperie...

zfidorka
9. feb 2013

@rolla20 gumicky casom povoluju

rolla20
9. feb 2013

@zfidorka jejj, dakujem, bo uz si nespominam ake boli tie prve, tak som rada

gelifil
9. feb 2013

@zfidorka ano, to napadlo aj mne...este som to namocila aj s mio freshom uz skor pobede

strociatka
10. feb 2013

Ahojte, prosim vas, prave mi dosli vlniacky, uplne nove, akurat som ich vybalila, tieto dierky tam maju byt? Su to Babyidea Wool Shorties

standu
10. feb 2013

nooooooooo...ja myslim ze nie...

brca
10. feb 2013

@strociatka ja na nich mam tiez taketo dierocky 🙂 to su asi vetraky 🙂))

naturalnarodinka
10. feb 2013

@strociatka aj ja som ich tam mala 🙂

strociatka
10. feb 2013

@naturalnarodinka aha, takze s tym asi nic, ze?

naturalnarodinka
10. feb 2013

@strociatka nie, vôbec by som to neriesila 🙂

strociatka
10. feb 2013

@naturalnarodinka no jo, takze nalanolinovat a vysusit, idem skusit, vzivote som to nerobila, hadam sa zadari

naturalnarodinka
10. feb 2013

@strociatka ja som ich najprv oprala, vysusila a až potom lanolinovala. Po namoceni do lanolinovej kury som ich mierne vysusila uterakom a nechala vyschnut. Veľa šťastia 🙂

nenocka
10. feb 2013

@standu
@brca
@naturalnarodinka
@strociatka ja myslím, že tade sa v prípade potreby môže vtiahnuť gumička... či? 😵

strociatka
11. feb 2013

@naturalnarodinka aha, to v navode nebolo a funguje to?

naturalnarodinka
11. feb 2013

@nenocka aj ja si myslim 🙂
@strociatka co ? to vysusenie uterakom ? Tak z nich vysajes prebytocnu vodu a potom ti rychlejsie uschnu 🙂

strociatka
11. feb 2013

@naturalnarodinka dakujem za tip, su to nase prve vlniaciky a tak sa len ucim, vzdy pomoze dobra rada, dakujem velmi pekne 😉

standu
11. feb 2013

mne to prislo ako rozparane. ja nemam ziadne natahovacie gate....tak pardon 😕 😀

strociatka
11. feb 2013

@naturalnarodinka mozem vlniacky susit v blizkosti radiatora? ci radsej nie?

strociatka
11. feb 2013

@standu nemylila si sa, ta dierka v strede sa para, musim to zasit, ta druha je obsita a vobec netusim k comu sluzi 😉

naturalnarodinka
11. feb 2013

@strociatka ja som ich susila položené na susici, podľa mna v blízkosti radiatora áno, ale priamo na radiatore nie