Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

gelifil
12. feb 2013

@behulka a z akej vlny si strikovala?nehryzu?

gelifil
12. feb 2013

@alena0305 ja z teba odpadnem, co tz vsetko nenajdes 🙂 🙂 🙂

handricky
12. feb 2013

@jezurka47 bamboo su bambus s biobavlnou, viac nasaju a budu schnut 6 -12-24 hod podla pocasia, teploty a pod. je to prirodny matros, cize dieta bude citit vlhko. minky je polyester - umelina, je suchy za 3,5 hod. menej nasaje. je to zaroven aj stay dry - cize zadok bude v suchu. kup vkladacku aj taku, aj taku a rozhodnes sa z coho potom dokupit viac, trebars.

behulka
12. feb 2013

@euka210 návody sú celkom fajn tuto - aj zapínacie aj naťahovacie:
http://vlnap.cz/DetailZbozi.aspx?pID=67
ja som plietla tak nejak od oka - mala som nakreslený strih a snažila som sa doňho vpratať. Na inšpiráciu jedny veľmi pekné (nie moje):
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/smejkoh/albu...
Vlna by mala byť 100%, inak budú prevlhávať - viac, či menej. Na časté prebaľovanie by možno stačila aj s prímesou nejakej umeliny, no 50% sa mi vidí už celkom dosť. Ak by si skúšala, môžeš dať vedieť, či fungujú.
Lanolín musia v lekárni roztopiť, možno sa im nechcelo to riešiť hneď.

@nenocka nemajú Flipky takú tú záklapku vpredu? Tá by mohla plienku izolovať od tých dierok.

nenocka
12. feb 2013

@behulka majú, majú, aj zdvojený pul, lebo sú tam patentky na zmenšovanie... myslíš, Kati, že to bude v pohode? už by som si tam namiesto sucháča dala asi radšej nacvakať patentky... a nezcelia sa tie dieročky, keď sa pulky operú?

behulka
12. feb 2013

@nenocka myslím, že nie 😒 no pod tie nové patentky by sa dal ešte podložiť pul, to by už mohlo niečo vydržať. Po akom čase sa ti zodral ten suchý zips ? Mohol teda vydržať i viac ...

nenocka
12. feb 2013

@behulka myslím, že ani nie rok 😠 ono háčiky (tie sa dávajú na uši?) sú v pohode, len očká (ten dlhý pás) sú také vyšúchané, či ako to mám napísať, a nedrží mi to tam, kde to zapnem - zosunie sa to na miesta, kde to také opotrebované nie je alebo sa to rozopne úplne 🙄

ivanka.7
12. feb 2013

@nenocka joooj nestras, tiez mam flipky na suchace 🙄 nepouzivam ich ale nonstop, lebo striedam s blueberry aj s vlniakmi, cize nie su take opotrebovane, ale tak chcem, aby Eli vydrzali cele plienkovanie

nenocka
12. feb 2013

@ivanka.7 no, Ivi, rozčarovaná som z nich 😕

nenocka
12. feb 2013

@behulka
@ivanka.7 nemýlila som sa... teraz som našla mail, že mi boli odoslané 29.2.2012 😖

susul
12. feb 2013

@ivanka.7 u nas tiez odchadzaju suchace, navyse mi prevlhaju, neprisla som na to cim to je, lebo je to okolo nozicky az do stredu nohaviciek, tak neviem, ze ked tam nacika, ze je toho viacej alebo v com je hačik. Ale u nas boli najviac pouzivane a aj najcastejsie prane.

jezurka47
12. feb 2013

@handricky ďakujem pekne za odpoveď 🙂 🙂 🙂 🙂

gelifil
12. feb 2013

@ivanka.7
@zfidorka tak asi mu vadilo mokro, zacala som davat sty dry a je to lepsie

zfidorka
12. feb 2013

@gelifil super ze je to lepsie... davam mu stay dry, nech sa mu to ukludni, ak to bude mat ok, mozes postupne vyskusat prirodne materialy bez stay dry a uvidis ako zareaguje...

euka210
13. feb 2013

@behulka dakujem za info ohladom lanolinu 🙂
ja som sa orientovala podlatoho navodu, kde je aj merino http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=7245
Mam trochu obavu, ci 100% vlna nebude kusat.

syssu
13. feb 2013

Ahojte maminky. Chcem Vas poprosit o nejaku tu radu, usmernenie. Chcela by som zacat latkovat, resp. prejst od jednorazovych plienok na latkove, len akosi neviem kde a ako zacat. Dcerka ma 4 mesiace. Aj som toho dost o latkovani citala, ale nejak mam v tom chaos. Nemate nejake rady na odstartovanie? Co je najjednoduchsie na zaciatok - aky druh plienok? Kolko ich budem potrebovat a pod. Mate nejake vychytavky ohladne udrzby - osvedcene prostriedky a pod.? Vopred vdaka za rady..

alisa1
13. feb 2013

Ahojte dievčatá,poradíte mi prosím,čím lanolínujete vlniaky? Dnes som si chcela kúpiť v lekárni bezvodný lanolín a pani lekárnička na mňa pozerala,akoby som spadla z marsu,že to je chemikália a majú to len pre svoje účely na miešanie mastičiek asi,alebo čoho. Že to ešte nepočula že by to niekto žiadal a nepredala mi ho samozrejme ☹ Tak všetky kupujete tie hotové kúry?Alebo kde ho kupujete?

vojann
13. feb 2013

@syssu pozri túto stránku, je tam pekne napísané čo potrebuješ, koľko atď. http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c...
My sme mali najradšej štvorcové plienky + pul nohavičky. Na noc budeš potrebovať nejaké nohavičkové najlepšie bambusové, alebo konopné. Hlavne keď budeš kupovať, radšej po jednej z viacerých druhov, ak nejaké náhodou nesadnú, budeš vedieť čoho viac nekupovať.

vojann
13. feb 2013

@syssu ešte prikladám jeden link https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/vojann/...
Hlavne sa toho netreba báť, však možeš pomalinky pokúpiť po jednej odskúšať a budeš vedieť, čo vám vyhovuje.štvorce sa vždy zídu.

euka210
13. feb 2013

@alisa1 no ako kde. Ja este len na ne idem a tiez som zhanala v lekarnach. Tu v Sobranciach tiez maju len na svoje ucely a nepredavaju, ale v Mi sme nasli kde to urobia a aj moja mama nasla u nas doma. Pri poliklinikach by mohli mat ci nemocniciach...a aj vo vecsich mestach.

alisa1
13. feb 2013

@euka210 ďakujem, ja som sa na ten lanolín bola pýtať práve pri poliklinike,ale skúsim ešte lekáreň v tescu ,potom už ozaj len do iného mesta spraviť výlet kvôli lanolínu 😀

shopvick
14. feb 2013

pekny valentinsky den prajem 🙂 ak vam chybaju nejake plienocky vo vasej vybave, tak si ich moze dnes u nas nakupit s 7% zlavou pri nakupe nad 25 Eur...viacej na nasej stranke alebo v nasom eshope

rolla20
14. feb 2013

prosim vas ako pouzivate olejceky do prania?? ja mam tea tree od australian body care a chcela by som trosku prevonat plienky, bo mi smrdia a aj pracka, tak co doporucujete?? dakujem

strociatka
14. feb 2013

vlniackarky, prosim vas, po kolkom nalanolinovani sa da povedat, ze vlniacky su nepremokave?

strociatka
14. feb 2013

@syssu mne sa velmi osvedcilo, ked som to mohla vidiet nazivo, odkial si? skus najst niekoho v tvojom okoli, nech ti aj prakticky ukaze ako to vyzera. Ja som na zaciatku nakupila obrovske mnozstva, vsetkeho co sa mi pacilo a casom som zistila, aku blbost som urobila. Ale na latkovanie nedam v ziadnom pripade dopustit. Dohnala nas k tomu nutnost a dnes som stastna latkarka 😀

zfidorka
14. feb 2013

@strociatka ja nove lanolinujem 2x, inak len 1x po kazdom prani...

diapozitiv01
14. feb 2013

ahojte, davam do pozornosti ze loviky maju teraz 20perc zlavu, ale ken do zajtra. kod je LB2013 www.loveybums.com-hlavne ak zhanate na sk nedostupnu velkost M. doprava na 2ks vychadza 9dolacov a velkost M crepe so zlavou 24.

jujala
14. feb 2013

Ahojte holky, idem si po radu. Syn ma 26mes, precika v noci kazdu jednorazovu plienku az na pyzamo. V minulosti som latkovala pocas dna a na noc jednorazovky, co dnes uz ani tie nestacia. Hladam latkovu extra savu bambusovu aj s vkladackami, ale mam v tom chaos. Potrebujem tocit len par kusov, len na noc a nechcem kupovat pokus-omyl. Dakujem moc za pomoc.

ivanka.7
14. feb 2013

@jujala asi by som si sla po radu k @handricky a vzhladom ze syncek je uz vacsi (neviem aky tazky, objemovo velky), tak by ti asi mohla usit nohavickovu plienku aj s dobrymi vkladackami na mieru
(ja by som ti rada poradila, ale moje dieta a) necika az tak vela b) v spanku necika takmer vobec)

strociatka
15. feb 2013

@jujala nocna anavy je asi najvacsia, mam vyskusane a som spokojna

http://latkoveplienky.sk/produkt-detail/anavy-n...