Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

matja
5. apr 2009

baby, môžete mi niektorá napísať, ako sa presne robí ten sliz? A takisto som tu čítala aj o tom suchom slize, tak prosím aj to. Ďakujem.

quika
5. apr 2009

podla mna tvrdnutie zalezi omnoho viac na tom ako je latka utkana - frote robi tvrdy smirgel, jersey, muselin, keper a flanel robi "dosky", velur je taky jemnejsi makky smirgel a flaus len trochu tvrdne. mam biobavlneny jersey, frote, muselin a velur a su na tom uplne rovnako ako obycajna bavlna. bambusovy mam flaus, velur a frote, a to je rovnako tvrde ako bavlna, ale hebke, bavlna robi smirgel a bambus podstatne menej. akurat konope mam pocit ze trochu viac tvrdne. teraz uz mame susicku tak to nie je taky velky rozdiel, ale bez susicky a s riadne tvrdou vodou to bolo dost citit. moj najoblubenejsi matros je flaus, to mi je jedno ci konopny alebo bambusovy, a potom bambusovy velur a frote.

katkaaalex
5. apr 2009

Ahojte baby, mala ste uz niektora z vas problem so zaparenou ritkou pri latkovich plienkach? Pouzivam popoliny a babyluci.

wild.horses
6. apr 2009

Ahojte, tak uz mame ocikane prve dve 'real nappies' 😀

bezaz
6. apr 2009

katka nasa mala zaparenu ritku, zistila som, ze z vlhcenych obruskov 😝
wild gratulujeme 😵

sisa.b
6. apr 2009

moja mava v poslednej dobe zaparenu cikulku v hnuskach ☹ uz sa neviem dockat, kedy mi pridu objednane plienocky 😔

standu
6. apr 2009

katka, my mame opatovne take zapareniny az hruza, az jej koza mokva a sa olupuje. dnes ideme na kozne 😖

prvy raz to bolo asi z noveho prasku, periem v slize a aj tak nedobre. moze to byt z lanzy?????
skusim oprat v lovele a asi budeme par dni hnuskovat ☹

matja
6. apr 2009

baby, mozem si ten sliz urobit takto? Alebo mate aj ine tipy?

standu
6. apr 2009

mati mne ten link nejde. sliz som robila nasledovne:
1. nastruhas mydlo, zalejes vriacou vodou, poriadne rozpustis
2.prisypes 250-300g krystalickej sody (neviem ake je davkovanie praskovej)
3.dolejes vodou do 10l, ja som dala menej, tak je to hustejsie, myslim, ze to jej jedno- ten sliz je koncentrovanejsi
no, ma sa nechat odstat do druheho dna, ja som prala hned 🙂

ale sa mi vidi, ze malej moj lanzovy sliz nerobi dobre ☹

katkaaalex
6. apr 2009

...neviem kde robim chybu, latkove plienky sme pouzivali skoro od narodenia a ziaden problem sme nemali, na chvilu sme presli k jednorazovkam -Alex mal problem s kakanim a mala som pocit, ze ta velka pliena mu vadi v pohybe. Raz sa nam zaparila ritka pri parfumovanych Pampers a teraz ked som sa chcela vratit k latkovim plienkam nevieme sa zbavit cervenej podrazdenej pokozky na ritke. Stale striedam latkovu s papierovou, na noc davam len papierovu, prebalujem casto a sme aj casto bez plienky...
Velmi ma mrzi, ze ich nemozem vyuzit na 100% a zvlast ked citam ake ste vsetky spokojne.
Na pranie pouzivam neparfumovany prasok, ritku umyvam len cistou vodou a vatou... hm, snad to casom prejde.
Pekny dnik 🙂

macocha
6. apr 2009

Baby aj ja veru stracam motivaciu... dnes som znovu lutovala, ze som sa dala na látkovky. Zapareniny sme mali sice len z klasickych stvorcov, ale len so zavistou a polutovanim citam, ako ste vstetky spokojne.

Napr. dnes sme mali dost casovy sklz, tak na dopoludnajsiu prechadzku ostalo pol hodiny. Tu zrazu nehoda - pri jednorazovkach otazka 5 min, ale s latkovkami? Vytriast mazlave a lepive ...one... z plienky, z vkladacky a aj z vrchnych PULiek, preprat v ruke, kedze ste ma varovali pred suchanim PULiek tak len opatrne vytlacat vodu (a aj s pouzitim zlcoveho mydla ostali trochu flaky), vyniest na balkon, vyliat smradlavu vodu - a na prechadzku ostalo 10 min 😒 Tak neviem, ci to stoji za usporu neceleho eura denne? A ci mam investovat do dalsich (kvalitnejsich?) plienok v takom pokrocilom veku, alebo sa vratit z kratsej cesty? Lebo momentalne som 45 eur v minuse.

A k tomu slizu - varila som prvykrat podla navodu, kde dala link Matja, ibaze z jadroveho mydla. Aj vam na druhy den ostala husta vrstva na povrchu, ktora sa premiesa? 😕 A este - pouzivate sliz aj na farebne oblecenie? Nevybledne?

macocha
6. apr 2009

A este, podobne ako pisala Katkaaalex, aj mne sa zda, ze malej latkovka vadi v pohybe. Mozno je to len nezvyk, ze musi chodit nasirsie, ale castejsie pada. A ked vidi, ze jej idem dat latkovku, place, lepi sa na mna, protestuje... ☹ alebo zeby mala mat nejake stihlajsie, nejake AIO?

misuluska1
6. apr 2009

standu, myslím si, že by tvoja mala mohla mať problém kôli lanze.Mne sa na začiatku látkovania, tiež malý takto vyhádzal až mu to prešlo na celé telíčko. Pokakané plienky som vždy prepierala s lanzou. No a potom som na chvílu prestala látkovať, kupila som žlčové mydlo a od tedy nie. A mohla by to mať aj s lovely ak ju používaš. Myslím si, že niektoré prášky, keď sa spoja s močom nerobia našim dežom dobre na riťku. Dcéra ešte máva na noc plienku a musím jej dávať flisovú separačku, lebo keby jej ju nedam, tak je tiež hned vysypaná. Používam síce lovelu, malému nerobí zle a u nej to riešim takto. Vyskúšala by som aj iný prášok, ale zase sa bojím, aby mu to neurobilo zle.

bihan
6. apr 2009

Hm.. u nás ak sa náhodou zapareniny objavia, tak na noc napatlám pipku krémom, dám separačku a ráno je po probléme, ale to sa fakt stáva málokedy. Sára nemá rada umelinu a potom sa z nej zaparuje.

Čo sa týka chodenia, tak pri 1,5r dieťati alebo pri dieťati, ktoré sa učí chodiť, je ideálne tzv. gedrenino instantné balenie.. štvorec do bodíčka alebo do nohavičiek a na štvorec len vlnený nalanolínovaný obdĺžnik. Ja osobne viac než jeden štvorec do nohavičiek nepoužívam a keď potrebujem niečo štíhlejšie a na dlhšiu dobu, tak tám IB, SWB alebo BG organic.. tie sú štíhlučké skoro ako hnuska.

Macocha, u teba chápem, že sa ti už do plienok investovať nechce, ani mne by sa nechcelo, ale nikto predsa nehovorí, že musíš látku používať non-stop 😉 ale čiastočné látkovanie je lepšie ako žiadne.

andrea100
6. apr 2009

Macocha mne keď sa malý pokoká pred tým než idem von tak vytrasiem čo sa dá, hodím do vedra s vodou a preperiem až sa vrátime. A fľaky mi nikdy neostali. 🙂

sisa.b
6. apr 2009

baby, ja len ziram 😨 lebo u nas opacny problem. normalne zaparena cikulka z hnusiek. pekne je vidiet, kedy ma laktovu plienocku, vzdy sa zaparenia zbavime a bez kremov. staci, ked ju presupnem z hnusiek do latkovych plienociek. takze sa obavam, ze v lete to bude s hnuskami este horsie 😔

emmka3
6. apr 2009

standu, ja som robila sliz z Kamzika a nasmu malemu tiez nejak zle zapasoval, tak isla 5l z domu (a ostatne 2l bude na ponozky 😉 ) a ideme znova na Lovelu 😅

bambusko
6. apr 2009

navod na sliz

http://www.altermater.eu/post/2009/03/29/sliz-n...

v povodnom navode je 1/4kg sody, ja davam 1/2kg lebo mame tvrdu vodu, takto sa mi to osvedcilo. ak j esliz tuhy navrchu, staci poriadne premiesat

standu
6. apr 2009

uz mame novu pracku 😀 😀 😀

tak periem plienky, v lovele. skusim. na koznom sme dostali masticku, lepsi sa to.

ale co, v noci sa zaparila komplet ritka v swb!!! normalne ma cerveny komplet zadok jak pavian. a samozrejme sa to cez den v hnuske este zhorsilo.....ja veru neviem, tiez stracam motivaciu..ale to bude v pohode. vyliecime ekzem a bude dobre.

emmka, sliz nejak miniem este 😵

macocha
6. apr 2009

Baby dakujem... tak som neodolala a kupila na skusku este Itti Bitti. Snad sa malej zapaci, ked je taka makucka a bude sa jej v nej aj lepsie chodit.

petusaaa
6. apr 2009

tak IB je uplne uzasna. dnes sme ju mali u dr. o trosilinku vycsia ako hnuska. ale o mooc krajsia 😵 a nepretiekla 😵

standu
6. apr 2009

IB je fakt nadherna, stihla....ale mna ta moja nasrala a via nekupujem. straaaaasne sa mi tie umelinkove vrstvy zmolkaju, chlpatia.... 😠 😠 😠

macocha, urcite sa malej bude lepsie chodkat 🙂

petusaaa
6. apr 2009

standu ako to? akoze ten vrch farbny, chlpaty?

macocha
6. apr 2009

Čo myslíš tým žmolkatením ☹ mňa porazí... toľké prachy som za ňu vyvalila... zdá sa, že nie je žiadna plienka, s ktorou by aspoň niekto nemal problém 😖 ešte aby mi tak pustila farbu a ozaj sa na to...

Ale je ozaj krásna a príjemnučká. Už sa perie. Dúfam, že tak skoro nestvrdne. O 2 týždne začíname chodiť na tance a už sa tesim, ako bude v nej malá parádnica šantiť 🙂

topzuzana
6. apr 2009

k cervenej prdelke ... u nas je jedno v akej sme plienocke...maly ma asi velmi agresivne kako, ak par dni nekaka, tak ma ritku krasnu ruzovu, ale v kakacie dni je to strasne, nepomaha vobec nic... iba ak by som hned prebalila, ale to sa neda vzdy... a on pusta len take vzorky, takze ani podla vone vzdy neviem ci nieco bolo alebo nie....

my sme v sobotu doplnili vybavicku o dve IB - dnes mi prave uschli a uz som ju malemu dala na noc... zatial sa mi velmi, velmi, velmi paci. adamkovi sadla uplne perfektne a vobec nerobi velky zadocek a to je toho vnutri dost vela. uvidime rano.

petusaaa
6. apr 2009

zuzana, to si si trufla rovno na noc? 😕 😀

topzuzana
6. apr 2009

no pri tych vrstvach, co tam ma, tak kludne, ja pouzivam na noc hociaku nohavickovu plienku a do nej vv, takze toto by mohlo tiez vydrzat ... ale hlavne som dnes prala a lanolinovala vlniaciky, takze ak som nechcela dat hnusku... a uz som nevedela vydrzat, aby som ju otestovala 😀

dorotka
6. apr 2009

kocky ked uz chcete pouzivat jednorazovky preto ze sa zaparuju zadky tak urcite odporucam fixies neobsahuju tolko chemikalii ako ine plienky a ziadne folie a s ameliou som presla cez vselico ale pampers som mala len newborn ja ked som si precitala ze obsahuju mlieko tak uz to mi stacilo ze dakujem neprosim
problem fixies je ze sa zhanaju len cez net

macocha
6. apr 2009

Andrea100: tak mi napadá, to ti nesmrdí celá kúpelňa? 😕 Fľaky teraz našťastie vyšli dočista. 🙂

Dorotka prečo mlieko a-priori nie? Veď aj tak niečo používaš po kúpaní, nie? Ja mám s Pamperskami len dobré skúsenosti, takmer vôbec som pri nich nepoužívala krém - nebolo treba. Len tak raz za čas, aby som nemala pocit, že niečo zanedbávam. 😀