Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

handricky
18. feb 2013

@siss_sz no, inak prave som nasla v usa latku - polyuretanovu metraz v hrubke 1,2,3 mm. a za par susnov. vacsina plienok ma 1 mm laminaciu. takze aj toto by mozno slo, urvat tu pulku ak sa da (da sa v pripade ze sa odliepa), neviem ako by sa dala v pripade popraskanej, kt. stale drzi na gatoch.. a nasit tam polyuretanovy film.. akurat nebude spojeny s tym polyesterovym upletom. ale 2 samostatne vrstvy. to je taka haluz iba 😀

siss_sz
18. feb 2013

@handricky uz len najst niekoho, kto mi to urobi...
HLASTE SA 🙂
ono ja tam vidim iba tri minidierky, ale preteka to dost...

ika84
18. feb 2013

ahoj, tak rozmyslam nad doplnenim vybavi a prosim o radu...denna flip sada alebo a (teraz bez smiechu poprosim) videla som to niekde take zvlastne po krajoch zvlnene vkladacky to malo, neviem znacku ale vy iste viete. tam sa mi pacilo ze kaky neprejdu, nas teda vela kaka...a este tip na naj bambusku.....ano ano viem individualne ale predsa....dakujem

ivanka.7
18. feb 2013

@ika84 tie zvlnene budu asi pop-in alebo grovia 🙂 mam oboje, su fajn, ale grovia menej nasaje, lebo je to biobavlna, co nemusi ucuranemu babatku stacit. Pop-in je bambus, nasaje dost. A zvlnenym okrajom never, ano, zachytia dost, ale zas taky velky rozdiel oproti rovnym okrajom to nie je (aspon moja mala tak kaka :D).

handricky
19. feb 2013

@siss_sz ja sa nehlasim 😀 jednak tu latku este nemam, neviem ako by sa odtial dala dole ta stara laminacia 😀 , ktora je tam priskvarena, a neviem ake mas gatky vrchne, ale rozobrat , rozparat a spat olemovat upletom alebo lemovacou gumickou okolo okrajov a gumiciek tak aby som sa trafila zhora aj zdola a nepresila gumicky (aby to bolo rovnomerne) jak je robene sposobom na profi plienkach si rozhodne netrufam 😝. na to je aj prislusenstvo (podavac k stroju, kt. lemovanie rovnomerne podavaju zhora aj zdola) a az taka velka cinska sicka nie som 😵

handricky
19. feb 2013

@ika84 este je ecobu s kridielkami a ja mam froty wings s kridielkami. naj bambuska je: wonderoo vkladaci prefold, babyidea prefold bambusovy, little lamb prefold bambusovy, bambi roxy sije dobre prefoldy, anavy vkladacie viacvrstvove. a samozrejme moje Flisy, Froty a pod.. kazde je vsak iny matros, nieco flis nieco frote. tazko je to zrovnavat. ak by si mala velkeho ucuranca, tak ani 6 vrstiev - poskladany prefold ti nepomoze. hlavne ak ti cika dopredu. treba jednoducho dovypchavat a to niektorym z vyssie spomenutych materialov. a to najlepsie iba vpredu., aby si podchytila cikacie miesto a nemala pod chrbatikom tehlu. ale zas take mimco tolko toho nenacika🙂

siss_sz
19. feb 2013

@handricky 🙂 chi...ved jasne, kupime druhe,ved bude nappy week 😉

peluskovo
19. feb 2013

@ika84 ak myslis bambusku, bambusovu nohavickovu, tak vynikajuca v pomere cena vykon je bambi roxy, dalej bamboozle strech od tots bots / od nich si velmi chvalim aj flexitots / . Velmi dobra, aj ked nie bambusova, je nhavickova haia daipa klasik alebo pastelka. po tych siaham najcastejsie 🙂
z prefoldov ako prve baby idea prefold, vkladacky od wonderoo su vynikajuce, ale pridu mi robusne na mensie deti

uzovicka
19. feb 2013

maminky, prosim o radu. /Poznate plienku od Ellas house konopnu?? Aka je? Ako sedi dietatku? Nepreteka, je dost sava? Alebo by ste uprednostnili inu?Dakujem 🙂

peluskovo
19. feb 2013

@uzovicka osobne som ju nepouzivala, ale citala som vela komentarov, ze savostou nepostacuje a konope velmi tvrdne. aky typ plienok hladas?

handricky
19. feb 2013

@uzovicka je to velmi hruba gramaz a kedze je to flis, dost tvrdne. a 5 vstiev. takze pre velmi cikajuce deti, starsie alebo noc, treba dovypchat. v zlozeni ma sice konope 55% ale aj bavlnu 45%, cize tam ta savost trocha hapruje. ked nohavickovu skor frote a viac bambusu, tots bots bamboozle, bambi roxy.. anavy

vojann
19. feb 2013

@uzovicka zaleží, na čo potrebuješ, kolko dieťatko ciká. Ak nie veľa, v klude by som do nej išla, určite zas pre zmenu ovela rýchlejšie schne ako bambusová. Ja mám síce len bumhugger, ale veľakrát nás na noc zachránila, keď bambusky boli ešte mokré a mojim v pohode stačili aj iné konopné na noc, čo sme mali. Proti tomu tvrdnutiu stačí do plákania ocot, alebo pošúchať po praní ako bambus.

ganesh
19. feb 2013

Ahojte maminy, chcela by som skusit plienkovat babatko uz od narodenia....ale akosi sa v tom stracam 🙂 vedeli by ste mi poradit, co nazaciatok budem potrebovat? dakujem

peluskovo
19. feb 2013

@ganesh
osobne by som brala :
na doma:
cca 40 stvorcovych klasickych plienok, ak mas zdedene, tak tie
cca 3 vrchne nohavicky, najlepsie "s kridelkami"- presitie pri stehienkach, ako maju blueberry, thirsties, ale vystacis aj s BG flip
1x snap sponku na zachytenie novoskladu
na von, k doktorovi
cca 3-4 kapsove plienky, plienky AIO , osobne som spokojna s BUM genius kapsova 4.0, pop in new gen bamboo, b`bies, anavy, wonderoo, easyfit. vyber zavisi od toho, ci chces aby malo babo pri styku s pokozkou prirodny material alebo mikrovlakno, tj stay dry povrch
neskor, ked babo prespi skoro celu noc, resp nekaka uz v noci a neprebalujes aj 3x v noci, tak by som vzala asi 4 ks nohavickovych plienok, napr bamboozle, flexitots, bambi roxy a k nim jedny vlniaciky

ostatne by som doriesila neksor, podla toho, co ti vyhovuje, po latkovani par dni uz budes sama vediet, co sa ti paci a na zaciatok aj tak babo piska , kaka vemi casto a malinko, tam nepotrebujes extra save a moderne plienky.
z doplnkov by som brala aspon jedny separacky, velmi dobre su disany, dalej male vrecko na plienky, ak niekam ides, napriklad osobne mam najradsej od bambinomio a velky vak na skladovanie, kvalitny je od anavy

peluskovo
19. feb 2013

@ganesh
p.s. ak si nieco vyberies, kludne sem napis svoj zoznam a my ti ho trosku pozitivne ' okomentujeme " 🙂

ganesh
19. feb 2013

len dnes som sa dozvedela o takejto forme plienkovania, takze este chvilku potrva, kym sa zorientujem. len by som chcela vediet, cim je to lepsie oproti jednorazovym.....predsa len vela zien o takomto niecom nechce ani pocut...ze kto by to pral a pod.

ivanka.7
19. feb 2013

@ganesh kto by to pral - no pracka predsa :D Ak mas balkon alebo moyes susit vonku, tak si v pohode, resp. ak sa ti doma zmesti jeden susiak, viac ti netreba. Raz za 2-3 dni hodis plienky do pracky a potom vyvesis 🙂
V com je to lepsie - kazdy ma svoje dovody. Niekto berie eko dovod, iny, ze je babo v prirodnom materiale, dalsi ma dovod financny, ze to vyjde lepsie ako jednorazovky. Niekto od kazdeho nieco 🙂
Ja som zacala latkovat lebo predstava, ze sa moje dieta ma citit 2 roky tak ako ja tyzden vo vlozkach, mi vobec nebola prijemna.

gelifil
19. feb 2013

@ganesh vela zien je asi privelmi lenivych a pohodlnych 🙂 🙂 🙂 ☹ ☹ ☹ , ja plienkujem asi mesiac a mam to velmi rada, tu cinnost samotnu a vsetko, co s nou suvisi a paci sa mi aj za vona-mozno zapach, lebo viem, ze je prirodny...urcie lepsi ako ten chemicky smrad

peluskovo
19. feb 2013

@ganesh
najcastejsie su tri dovody:
1. financny, ak nenakupujes modne vystrelky a vela plienok , ktore nestihnes spotrebovat, yjde ta to lacnejsie ako jednorazovky,
2. zdravie dietata, jednorazovky obsahuju chemiu, vyrobky z ropy, narozdiel od latkoych, ktore su z prirodnych materialov a materialov, ktore ssa bezne pouzivaju na sitie oblecenia, ako napr lyziarske bundy a pod. jednorazovky pouzivaju o.i. materialy, z ktorych sa vyrabaju napr plasty.
3. ekologia, pre dieta potrebujes cca 35 latkoych modernych plienok, znacnu cast vyuzijes aj pri druhom dietati / cize opat usetris /, pricom jednorazoviek minie v priemere jedno dieta 5000 ks. Minuly tyzden bola na STV 2 relacia, kde sa hovorilo o vyrobe jednorazoviek a spotrebe, pricom spomenuli aj fakt, ze iba v UK sa denne minie neikolko ton jednorazoviek . DENNE.

gelifil
19. feb 2013

@ganesh ja som studovala asi 2 tyzdne.....tu som sa vela dozvedela+plus mi radili skvele dievcata http://sijemeplienky.sk/

lenusskaa
19. feb 2013

@vojann vsimla som si za mas v shope ponuku na predobjednavky tej novej tots bots-ky frugi.. nevies z akych bude materialov? ci mikrovlakno alebo nieco prirodne? dakujem

uzovicka
19. feb 2013

@handricky
@peluskovo
@vojann ahojte, dakujem vam krasne za zaujem a rady. Drobceka latkujem od 2.tyzdna zivota 🙂 , nemala som nove plienky, len klasicke stvorce po starsom, 40 ks cca, tie vyuzivam na novosklad. Ozaj, dokedy skladat na novosklad?? Kedy uz prejst na iny typ skladania stvorcov a aky?? Dalej mam Baby Lucy, tie tu velmi nespominate, su slovenske a cenovo dostupnejsie, podla mna. Nemam ich nove, ale od maminy, ktora praktizovala bezplienkovu metodu, cize boli len ocikavane. Mam bavlnene z biobavlny, frote bambusove a velurove. Najviac sa mi pacia tie frote, saju super. Mozem davat frote aj cez den?? Ci je lepsia bavlnena?? Konopna je vhodna najma na noc??Ked chcem stay dry vrstvu, co mam kupit? Chcem to len vyskusat, lebo maly mava zacervenanu ritusu aj pipiska 😒 Poradte, prosim, zienky, dakujem vam krasne 🙂

dadakvietocek
19. feb 2013

Mám malú otázočku koľko vydrží taká plienka pretože mne to syn okamžite preciká a potom sa musíme od hlavy po päty prezliekať....nechápem to ...môže byť že som to pár krát vyvarila v práčke a už nesaju?

ivanka.7
19. feb 2013

@dadakvietocek a ake mas plienky?

uzovicka
19. feb 2013

@vojann ta bumhugger je dobra savostou,nie??? Preco pises, ze "len" bumhugger? Zvazujem, ci mam kupit bumhugger alebo slader(prepacte, ktore sa vyznate, nazov je asi len priblizny 😉 )

peluskovo
19. feb 2013

@dadakvietocek musis presne popisat, pri ktorych plienkach sa ti to stava, ako dlho ich asi mas , asi ako dlho v nej dietatko je a aj ake je stare babatko 🙂

peluskovo
19. feb 2013

@uzovicka novoskald skladaj dovtedym dokedy ti vyhovuje. ja som skladala syncekovi skoro do 8 mes nakolko bol celu dobu plne kojeny, odmietal prikrmy a kakal stale prazenicku. cize bez novoskladu, by mi to rpetekalo na vrchne nohavicky

uzovicka
19. feb 2013

@peluskovo cize si latkovala vacsinou so stvorcami??lebo ja rozmyslam nad vybavou vacsej velkosti, drobcek ma 6 kg a niektore ho uz rezu na stehienkach, myslim babylucy. Porad, konopne su dobre na noc, ci radsej bambusove frote?Vdaka 😉 A este. Anavy od 7kg je dobra volba? Zda sa mi draha...

handricky
19. feb 2013

@uzovicka
skladaj, dokedy ti bude vyhovovat, dokedy sa zmestis, dokedy ti bude savostou vyhovovat. potom mozes skladat na rovno, na draka a co ja viem ako este.. http://www.latkovky.sk/skladanie-plienok
baby lucy som nikdy neskusala, nohavickove robili z tkaneho frote, kedysi bavlneneho, teraz bambusoveho,neviem ake mas (teda predtym mali este take predpotopnejsie modely), trocha tvrdli a neboli take poddajne ako z pletenehp frote. ale zhodou okolnosti ich pulky velmi dlho vydrzali, najma suchace.. pisala behulka.
ak mas, kludne pouzivaj. inak aj bambi roxy mas dobracena vykon a su slovenske.
mozes davat to, co ti vyhovuje, nie je dane, ze bavlna na den, bambus, konope na noc a pod..
proste davaj tak, aby ti to savostou vyhovovalo.
ak chces stay dry vrstvu, mozes si kupit nejaku vkladacku so stay dry vrstvou (vacsinou nejaka kratka 2 vsrtvpva na ktorej je nasity polyester) alebo si kup iba tzv. separacnu stay dry vkladacku.. alebo liner cize iba tu jednu vrstvu polyesteru.
viac tu https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...
anavy je draha, lebo je ceska (keby ju sili cinanci tak je lacnejsia🙂, mozno podobnu sluzbu ti spravi bambi roxy nohavicova.. ak tam este nejake 2 vrstvy prihodis, bude mat tolko co anavy.

uzovicka
19. feb 2013

krasna odpoved, d a k u j e m 😵 😵 😵