Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

dorotka
8. apr 2009

a len dodam ze pata sa mi z nich vyhadzala hned v porodnici

standu
8. apr 2009

prevlhli mi vlniaky pri gumickach. mam to lanolinovat znova?

quika
8. apr 2009

ja tiez periem vlnaky na 40C v pracke s ostatnym pradlom na obycajnom programe, odstredovanie na 1200 otacok, potom susim na slnku a nic sa im nestalo 😉 akurat mi ich uz vyrasta, tak zase pozeram nove 😵
neviete ci sckoony vydrzia na noc pre chalana co spi na bruchu a dost vela cika?

crysmile
8. apr 2009

quika, skus napisat verulke, myslim ze ona ma skoony a ron jej spava na bruchu a vela cika..

standu
8. apr 2009

baby, prosim, mam lanolinovat opat????

quika
8. apr 2009

standu, ak ti prevlhli tak nalanolinuj, malo by stacit raz ak inde neprevlhaju. a nemohlo sa stat ze vytieklo bokom?
crysmile, diky 🙂

standu
8. apr 2009

quika, cele gumicky okolo noziciek su vlhke, inak nie. vyschli tak ich testujem, ak prevlhnu tas, lanolinujem. staci to potriet, ci klasicky namocit?

bihan
8. apr 2009

Standu, tiež mi napadlo, že asi neprevlhli, ale pretiekli.. keby prevlhli, tak máš vlhké oblečenie na plienke, nie okolo gumičiek... a ak pretiekli popri, tak nové lanolínovanie nepomôže.

standu
8. apr 2009

neviem, plienka nebola velmi pocikana...dakujem za rady..... 😵

quika
8. apr 2009

taky maly kusok mozes aj potriet, alebo si sprav lanolinovu kuru do nejakej flasticky s rozprasovacom a postriekaj 🙂

standu
8. apr 2009

skusim quika....ale asi to fakt bolo pretecene, lebo druhy raz uz bola mokra len plienka 🙂 inak velmi sa mi pacia, nelutujem kupu..

emmka3
8. apr 2009

Baby, poradte, ktore vv su najlepsie, najsavejsie? Kikko, SWB alebo Popoliny???

andrea100
8. apr 2009

Emka kikko nemám, a SWB a Popoliny mi sajú asi rovnak. Nevidím tam rozdiel. Ale keby som si teraz mala kupovat tak by som určite kúpila kikko bambus, tie vraj sajú najviac. 🙂

macocha
9. apr 2009

Dorotka: tak pri alergii to je niečo iné, samozrejme 🙂 Ale inak súhlasím s Quikou, že zapareniny sú viac vecou stravy ako plienok - ak sa teda prebaľuje dostatočne často a nie do igelitu.

Baby objavila som u nás v sekáči nepoužité nové vrchňáky Kikko za necelé euro - máte niektorá s nimi skúsenosti? 😕 Síce len veľkosti S a M, ale aspoň kamoške by som zobrala tie M ako darček...

petusaaa
9. apr 2009

pletiarky, aky je rozdiel medzi merino vlnou a sumavskou? lebo som si objednala vzorkovnik a ta merino je lecnejsia a o dost jemnejsia. ale nie je certifikovana pre deti do 3 rokov. a sumavska je drsnejsia (ale da sa to prezit) drahsia, ale ma aj certifikat. ja by som potrebovala vediet, ze ktora nepretecie, ked bude nalanolinovana.
lebo som rozmyslala, ze by som mu vlniaciky uhackovala alebo ustrikovala. len neviem z coho 😕

a maly je strasne vystipany. az do krvi 😢 ale asi to ma z ATB, co berie 😒 tak mi dr predpisala imazol (az som do nedomotala 😅 ). moze sa to dostat do kontaktu s plienkami? ci mam davat separacky?

standu
9. apr 2009

petus, imazol nie je tak mastny ako napr. sudocrem, mne sa oboje v pohode odprali. ale do flisu sa nema mastit, zefunkcia vodoodpudivosti sa strati...

neviem, je nemam ten pocit, myslim ze MMT a aj ostatok v pohode funguju..my sa bohuzial musime mastit stale, vecne sa jej cosi kdesi daky fliacik vyhadze...ak vsak nechces "riskovat", dala by som separacku, ale flis jednoznacne ak s nim nemate problemy, lebo tie papierove mu to budu zbytocne "mokrit"

nam uz minule nepomohol ani imazol, ani imacort- to iste s kortikoidmi, tak drzim palce, nech sa to rychlo vyhoji, nam sa osvedcil bohuzial pityol, najnovsie uz ani to 😀 😀 😀 ale to je o inom

quika
9. apr 2009

peti, imazol sa dobre vyperie, ale pri zapareninach daj radsej flisovu separacku, v suchu sa to lepsie hoji.
macocha, ja som mala Kikko vrchne gate, ale nesedeli nam, maly je stihly a netesnili okolo noziciek. tam bola ta gumka dost slaba, takze asi tesnia dobre len baculatym detom. a maju divny ten system zapinania. ale inac matros prijemny, priedusny a makkucky.

sisa.b
9. apr 2009

tak mne sa na dnesnej prechadzke mala rozhodla spustit naloz po dvoch dnoch a samozrejme do itky bez separacky 😠 😝 ale musim pochvalit, ze vydrzala tych 5 minut domov (nemali sme nic na prebalenie 😝 ) a na rozdiel od hnusky, mi vobec nepretiekla 😵 vrchne gate pustili hned a to som ich len jemne pohladzala so zlcovym mydlom akurat vkladacky ostali trosku zlte. uvidime, co na to pracka 🙂

macocha
9. apr 2009

Quika, diky. Tiez som nad tym zapinanim maturovala - nevyzeralo to zle. Ale asi nebudem riskovať.

Sisa, my sme podobne "pokrstili" itti včera, tiež vkladačka celkom nepustila, dnes hodim do pračky. Ale malej sa vyslovene páčila.

sisa.b
9. apr 2009

ja som prave vytiahla plienky z pracky, takze tato bude musiet dva dni pockat 😝

jamaat
9. apr 2009

Čaute dievčatá. Tak vás čítam reku nech sa dozviem dačo o moderných látkových plienkach. Ale miestami nerozumiem reči vášho kmeňa 🙂 ...........Nejak sa mi zdá, že je s tými plienkami veľa roboty. A vyrábanie slizu??? To je špeciálne pre tieto plienky potrebné?
Začala som aj rozmýšľať, či ich nevyskúšam, ale po tomto čítaní sa na to asi vykašlem.
Prvé dieťa som si vychovala v látkových plienkach, ale obyčajných. V jednorazovkách - tie vy asi voláte hnusky 🙂 - sa mi vždy zaparila, používali sme ich len občas na cesty a návštevy. A aj tak boli vtedy pre mňa pridrahé. Obyčajné plienky som len švacla do pračky, vyprala s obyčajným práškom na najvyššej teplote, so skladaním a žehlením nebol problém, veď to je rýchlo a prežehliť stačí poskladané. Žiadne vyrábanie slizov.
Ja mám všetky plienky ešte odložené. A tak rozmýšľam, čo idem vlastne používať. Mám pocit, že do týchto obyčajných už nikto bábätká nedáva. 🙂

jamaat
9. apr 2009

Ešte podotýkam, že prvé dieťa som mala pred vyše 13 rokmi 🙂

jamaat
9. apr 2009

Aha...a ešte to tvrdnutie ma zarazilo.

sisa.b
9. apr 2009

jamaat - mylis sa 😉 moje dieta teraz spokojne spinka v 20rocnej latkovej plienocke - obycajnom stvorci. na doma davam len take. na von som kupila par krajsich modernych plienociek, v ktorych mi vydrzi byt sucha takmer rovnako ako v hnuskach 🙂
latkovanie nie je podmienene pranim plienok v slize - je to predovsetkym ekologickejsie a ekonomickejsie riesenie, nakolko vyroba slizu stoji par drobnych. ja v nom periem iba plienky a vecicky malej, lebo v nom nie je tolko "bordelu" ako v ostatnych praskoch. vsetky ostatne veci periem v persile alebo arieli, ale ked nemam prach (ked som cakala, kym mi svagor dovezie z at) tak som prala aj nase veci v slize a v pohode 🙂
myslim, ze o pouzivani latkovych plienociek musis byt v prvom rade presvedcena a ako sama dobre vies, vyvesat a poskladat pradlo zaberie minimum casu a ta zdrava prdelka mi za to stoji. ja teda ani stvorce nezehlim a moderne latkove plienocky sa zehlit nesmu. pouzivaju sa rovnako alebo podobne ako hnusky a su aj rovnako pohodlne (teda ak ti ju dieta nepokrsti, ako mne 😀 )

jamaat
9. apr 2009

No tak to si ma potešila. Lebo som si už pripadala nenormálna, že som vôbec uvažovala nad používaním obyčajných štvorcových plienok. Vidím to zatiaľ tak, že budem kombinovať minimálne 2 možnosti. Na doma obyč, von jednorazovky alebo si tiež kúpim nejaké nohavičkové látkovky.
Veď tie jednorazovky sú okrem iného stále aj dosť veľká finančná záťaž, pokiaľ nechcem nechať dieťa pol dňa v jednej plienke. No ale uvidím, ako sa situation vyvinie.

emmka3
9. apr 2009

jamaat, ja davam tiez doma klasicke stvorce lebo som sa akosi zalubila do novorodeneckeho skladu 😅 ale ty budes mat isto este tie kvalitnejsie, nie ako tie niektore dnesne gazy 😔 ja som takych nakupila hrbu a teraz si len trieskam hlavu, ze som do tejto diskusie nezavitala este ako tehu ... usetrila by som si nervy aj peniaze 😀 ale uz mam na ceste aj kvalitnejsie stvorcovky a dokonca aj cervenu IB, tak sa neviem dockat sviatkov 😵

jamaat
9. apr 2009

No tak fajn, spriaznené duše. 🙂 ....Ešte ma poučte, aké sa teraz dajú zohnať nohavičky na plienky. Videla som v obchode, že Sandry majú stále, ale tie nechcem, tie sú o ničom. Viete mi odporučiť nejaké?

weronique1
9. apr 2009

ahojte, takze uz tyzden uspesne latkujeme. Malej sa na ritke urobili jemne zapareninky, tak som vymenila vlhcene obrusky za obycajnu zinku a teplu cistu vodu a uz sa to zlepsuje 🙂
Mam dotaz k baleniu na siroko. Megy sa vyslovene nepaci, ked je zabalena v nohavickovej plienke kombinovanej s vv - neviem ci ju to tlaci, ci je to na nu vela, alebo co, proste sa jeduje a chce byt rozbalena. Ked ju zabalim do klasickeho stvorca tak je v pohode. Treba balit na siroko?

standu
9. apr 2009

jamaat, igelitky preboha nie 🙂

prehlad vrchnych nohaviciek najdes na eshopoch s plienkami

www.latkovky.sk
www.latkoveplienky.sk

alebo tu:

http://www.altermater.eu/post/2009/03/29/latkov...

standu
9. apr 2009

jaaaj weron, treba netreba? ktovie...ak v rodine dysplaziu mate, treba. ja by som urcite pockala do sona klbikov, kedy idete?