Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

strociatka
11. apr 2013

@jankapalko doporucujem BumGenius Flip, vyuzijes cele latkovanie az po nocnik 🙂

juliam
11. apr 2013

@jankapalko osobne BR vrchné nohavičky nemáme, ale nohavičky s krídelkami sú pre novorodenca super, pretože krásne zachytia kaku. my sme používali a stále používame thirsties duowrap s krídelkami - sú to naše najobľúbenejšie. ono na začiatku sa ti asi každá plienka bude zdať, že je veliká. záleží samozrejme aj od toho, aké veľké bude bábätko. skús kúpiť nejaké viacveľkostné - veľ.1 napr. Little lamb alebo WeeHuggers a napr. jednoveľkostné BR alebo Thirsties. určite ich všetky využiješ, pretože ti ich treba aspoň 3 ks.
@tynamartina ja som tiež za nejaké vedro s vekom a na prechádzky vrecko 😉

zfidorka
11. apr 2013

@tynamartina ja skladujem vo vedre, vrece by som asi zakazdym vyprala, alebo aspon vyvesila vyvetrat na balkon (samozrejme len ked nemrzne, aby si ti neznicil pul, ani na priame slnko pul nesmie)...

ddanuskaa
12. apr 2013

MaM happy square plienky sa mi zdaju najkvalitnesie, je problem ich zohnať ale našla som jeden obchodííík v ktorom ich majú.www.latkovky.sk

uzovicka
12. apr 2013

Maminy, ako je to s latkovanim do klasickych stvorcov, myslim balenie na draka. Malicky ma takmer pol roka a ked ho tak zabalim, nozky ma dost nasiroko, co bolo doteraz fajn, ale uz to siroke balenie nepotrebujeme. Ako teda skladate plienky pri zhruba polrocnych detickach vy?? Narovno plienka asi kaku nezachyti. Nohavickove plienky su v podstate vsetky nasiroko az do konca plienkoveho obdobia, je to ok?? Dakujem za odpovede 🙂

petruldo
12. apr 2013

@uzovicka ja stále balím novosklad, malý má 11 m

uzovicka
12. apr 2013

@petruldo to je nam uz kratke, ked dam novoskad, nedocahuje mu na brusko 😒

petruldo
12. apr 2013

@uzovicka a aký máš rozmer? ja mám 80x80 a v pohode

naveen
12. apr 2013

@handricky vdaka 😉 idem pozriet

uzovicka
13. apr 2013

@petruldo Ja mam 70x70 a teda trosku su zobdlznikovatele, mierne, cize jeden rozmer ma este ,menej nez 70 cm. Ten novosklad je asi menej siroky medzi nozkami ako drak, hmmm?

petruldo
13. apr 2013

@uzovicka neviem, draka nerobím, ja som štvorce 70x70 už dávno odložila, asi 3-4 mes boli už malé

shopvick
13. apr 2013

a je to tu 🙂 ak vam chyba nieco v latkovej vybave, tak mate moznost ju doplnit s vyhodnymi zlavami pocas Tyzdna skutocnych plienok u nas

fliacik
14. apr 2013

Dobré ránko, baby. Práve som zistila, že od zajtra je Týždeň látkových plienok. Neviete mi poradiť nejaké e-shopy, ktoré majú pri tejto príležitosti výhodné zľavy na látkovky? Vopred ďakujem 🙂

diapozitiv01
14. apr 2013

@fliacik
ja pojdem asi objednavat z UK tots bots bamboozlestretch, u nas na sk len viem ze bionos nebude mat zlavy.

fliacik
14. apr 2013

@diapozitiv01 Môžem sa opýtať, z ktorej stránky zvykneš objednávať? Lebo mnohé UK stránky, ktoré sa mi páčia, mimo UK tovar neposielajú.

handricky
14. apr 2013

v ramci tyzdna latkoviek budu zlavy aj u Handricky

diapozitiv01
14. apr 2013

@fliacik
Asi babykind, este nemam presne kuk, ja idem konkretne po TB bamboozle strech, najlepsie po tych novych pasikavych, este asi napisem do TB ci posielaju aj na sk, lebo napr. Slovinsko maju v zozname

behulka
14. apr 2013

@uzovicka ja skladám 70x70 nejak takto - dlhú prednú časť ešte prehnem.

mary939
14. apr 2013

@handricky najsavejsie vkladacky vhodne na noc na Tvojej stranke su Bambusová vkladačka / plienka "Flisy 100" - 3 vrstvová? A aky je rozdiel medzi "Flisy 100" - 2 vrstvová a "Flisy 75 / 25" ? Dakujem

handricky
14. apr 2013

@mary939 najmenej sava Flisy 100 -2 vrstvova, viac sava Flisy 75/25, najviac sava Flisy 100 -3 vrstvova. ides podla gramaze a poctu vrstiev. Flisy 100 - 2 vrstvova je teda tensia ako Flisy 75/25. A tiez Flisy 100 (ci uz 2 alebo 3 vsrtvove) tvrdnu menej ako Flisy 75/25. lebo su z nizsej gramaze. ale napriek tomu moja denna je najoblubenejsia Flisy 75/25.
ale ja napr. nedavam na noc Flisy 100 - 3 vrstvovu. podla mna nema vyznam, aby dieta malo velky pocet vrstiev aj pod chrbatikom (aby ho to zbytocne tlacilo), skor uprednostnujem tensi prefold (6 vsrtiev) a dovypchat niecim co sa da naskladat na stred a na predok (dalsie 2-4-6 vrstiev)..

@diapozitiv01 ja beriem 2 ks paskave, az budes objednavat🙂

zdraveplienky
14. apr 2013

Týždeň látkových plienok u nás už odštaroval a Vy môžete nakúpiť so zľavami až 33 % 🙂

zdraveplienky
14. apr 2013

@fliacik v našom eshope máme výhodné zľavy a akcie už od dnes 😉

fliacik
14. apr 2013

@zdraveplienky Ďakujem, idem popozerať 🙂

sonickaopicka
14. apr 2013

ahojte prosim o radu, ¨
rada by som si aj ja par kusov tych latkovych alebo eko plienok objednala
ale je ich na trhu tolko ze uz teraz som stratena v tom :(
o mesiac mam rodit prosim poradte mi a najlpsie prihodte aj link kde sa daju kupit, ktore mam kupit, co vsetko k tomu a tak...lebo ich je vela druhov ... chcem si kupit na zaciatok aspon 3 cize pre novorodeniatko nejake
dakujem za kazdy link a radu 🙂

uzovicka
14. apr 2013

@behulka Jeeej, toto som uz niekde videla, ale teda nenapadlo by mi, ze aj klasicke stvorce sa takto mozu. Dakujem ti, si zlata. Lebo to by teda bol drahy spas nepouzivat 70x70, ked ich mam doma 40 😀 😀 . Apropo, teraz su najlepsie, lebo rychlo vonku preveju a nohavickove bambusovky a konopne schnu hrooooozne dlho, lebo este tak nepripeka a uz nekurime do radiatorov. Inac v zime mi noohavickove potrebovali tak 20 hodin schnutia. Aku mate skusenost so susenim nohavickovych plienok vonku, ako dlho to trva, kym su pouzitelne znova??? Dakujem, behulka.

Este porad, lanolinujem vlniaky v kupovanom cera lanae. Je lepsie lanolinovat suche, alebo mokre? A nechavas vrelu vodu vychladnut a az potom namacas vlniaky, alebo hned do vrelej po rozpusteni dolejes studenu na pozadovanu teplotu a lanolinuju sa hned?? Lebo neviem, ci to robim spravne, niekedy su mi vlniaky dost vlhke par dni po kure. Velka vdaka 🙂

lukrecia242
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lindana
14. apr 2013

Ahojte, viete mi poradit vlniaky na noc? Mozem do vlniakov pouzivat aj novosklad, nohavickovy a aj cisto len vkladacky (tak ako vo flipkach)? Dakujem

ekoplienky
14. apr 2013

V rámci týždňa látkových plienok u nás nakúpite so zľavou až 50%. Ku každému nákupu Vám pribalíme praktický darček zdarma. 🙂

leonna
14. apr 2013

viete mi prosim poradit ktore z vrchnych pul nohaviciek su najlepsie pre uz chodiace dieta? teda asi najuzsie medzi nozickami? dakujem....

ekoplienky
15. apr 2013

@leonna: Podajné a úzke medzi nohami sú podľa mňa Bum Genius Flip.