Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

peluskovo
17. apr 2013

@oskvarka k dm, prides s tehu knizkou a mala by si dostat balicek pre tehu a potom uz iba s rodnym listom, je to registracia do baby bonusu, budu ti potom chodit raz za 4 mesiace tusim kupony na detske veci.
k plienkam, niekto fici iba na AIO, niekto iba na stvorcoch, preto je dobre ked mas aj AIO< mozno ti ten system viac bude vyhovovat ako stvorce a pulky. samozrejme, na latkovani nic nie je dane, ze musi byt, jednoducho mamicky davaju to, co im vyhovuje. 🙂
flasticka ma 200 ml, na jednu davku davas 2 polievkove lyzice, vydrzi odhadujem 40 x, ale radsej si odmeraj kolko ma jedna lyzica objem a tak zistis, ja som to minule merala, ale som nejak zabudla 🙂 ked stihnem pri detoch, tak to sem pridam, a aj rovno na nasu stranku.
k vaku, dostatocny vak robi anavy, zase nemoze byt vak extra objemnym lebo by sa ti veci nezmestili do pracky.
sponku si objednaj hned, nakolko ju kupis cez eshpy, aby ta nevyslo zbytocne drahe kvoli postovnemu.

oskvarka
17. apr 2013

@peluskovo a v lekarni kupim aj tu flasticku alebo len nejaky iny vyrobok s ktoreho si musim tu kuru este spravit ?...niekde to tam inak pisali ze kolko su tie dve lyzice mrknem si to diki 🙂
2,50 za sponku sa mi zda akosi vela ci to je normalna cena ? taku maju tusim na latkujeme sk ja som z cadce a babylusy budem kupovat v KNM osobne tak som dufala ze by tam nieco take mohli mat ak budem potrebovat

peluskovo
17. apr 2013

@oskvarka lanolin neviem zeby predavali na vlniaciky v klasickych obchodoch, v niektorych lekarnach maju bezvodovy lanolin a mamicky si z neho robia kuru, urcite ti tu daju navod alebo link. len ten lanolin nema kazda lekaren, iba tie, ktore miesaju masticky vraj.

josenka
17. apr 2013

@majamat No, na tie sa chystám, keď pôjdeme do Ikei, kdesi som zachytila, že ten mušelín veľmi dobre saje.

peluskovo
17. apr 2013

@oskvarka cena je standardna vsade za snapi, ale pride mi ozaj prakticka ak chces davat najma stvorce a budes balit na novosklad. pretoze ak novosklad nezachytis pevne najma pri uz sa hybajucom babatku, tak kym mu das vrchne nnohavicky, tak sa ti ten novosklad moze trosku uvolnit. vzdy ju vies po pripade predat napr aj tu cez MK v bazariku

susannah
17. apr 2013

@kkl82 @ivanka.7 to som nevedela, ze rozriedeny roztok je potrebne spotrebovat za tak kratky cas. Ja som to tiez planovala pouzivat len na navstevy a cesty a doma len s cistou vodou, ale tak potom to je zbytocna kupa! Dakujem velmi pekne za rady! 🙂

oskvarka
17. apr 2013

@peluskovo ahoj este sa chcem opytat ten vak to je nieco taketo ? http://www.plienka.sk/product_info.php?cPath=86... a tie jednorazove separacky su z akeho matrosu najlepsie .. ci tam netreba spekulovat a stacia kikko obycajne?.. a este som sa chcela na tie pratelne separacky opytat daju sa pouzit aj na utieranie zadocka ze ich namocim do vody ci to moc nie?... myslim ako nahradu za vlhcene obrusky... alebo na to radsej rozstrihat obyc. bavlnenu plienku ?... ale teda ak si nekupim aj tu veciu velkost tak by som si mala kupit viac tych malych lebo 10 je malo nie?.. aspon 30 ja by som to chcela pouzivat hlavne na zaciatku ked bude babo stale kakat

oskvarka
17. apr 2013

@peluskovo a treba mi vobec aj vedierko ked budem mat vak ci ?.. a na cestovanie by som asi potrebovala nejaky malinky vak na 2 plienocky .. ale to si mozno mozem aj doma spichnut z nejakeho dobreho matrosa..

majamat
17. apr 2013

@oskvarka na cesty ti je lepsi vak a doma vedierko. a tie separacky, ktore sa peru, nemusia tvojmu babtku vyhovovat, lebo to je umely material. tusim byvaju flisove. a je to material, ktory zachyti len to tuhe a tekute nie, takze na umyvanie by sa asi vyuzit nedali. zas je to dobre pre deticky, ktorym vlhko vadi, lebo flis posoby sucho, aj ked sa dieta pocika.

oskvarka
17. apr 2013

@majamat jj asi to aj tak spavim ze na doma dam vedierko a na cesty vak ked baby tu pisali ze maju v tom vedierku vak a potom to cele s tym vakom suchnu do pracky niekde... ale mozno je zbytocne spekulovat...
aj som si myslela radsej postriham tu tenku kiko plienku na 4 casti a budem mat na utieranie ..🙂 ...
no ved ja to chcem s tymi pratelnymi vkladackami aspon skusit ale ked ich budem mat 10 tak to miniem rychlejsie ako za jeden den no a co potom :D:D

majamat
17. apr 2013

@oskvarka no neviem ti v tomto poradit. s tymito plienkami je to tazke, lebo ako kocky pisu, kazdemu nieco ine vyhovuje. ked kupis vela, tak nieco z toho mozno nepouzijes. mozno by bolo dobre rozdelit si to na 2x a nakupit to najdolezitejsie teraz+z kazdeho druhu nieco a potom dokupit to, co by si moha potrebovat neskor, pripadne, co by si este chcela vyskusat. ja som malej parkrat dala aj kapsove plienky, ale ona ma celkovo citlivu pokozku a zaparovala sa mi aj pri latkovani. to uz bola vacsia, takze jej mozno aj nieco v strave vadi. no neviem co. tkaze som mala podozrenie, ze ten flis, co je v tych kapsovkach, jej moze vadit. tak ja by som asi ani nekupovala. navyse mi trosku unika vyznam latkovych separaciek. je fakt, ze drzia zadocek viac v suchu, co jednorazove nedokazu, ale zas ked sa dieta pokaka, sice trosku ochrania plienku, ale aj tak to musim vytriasat z tej separacky a prat ich. to nemusim mat separacky a mozem to urobit rovno s plienkymi. preto sa mi pacia viac jednorazove, ze sa daju vyhodit a nemam starosti. inak tie jednorazove sa daju tiez pouzit viackrat, pokial su len pocikane. daju sa vyprat v pracke. aj som to citala a aj som ich prala a suche su za par minut.

oskvarka
17. apr 2013

@majamat a ktore separacky kupujes jednorazove ? su medzi nimi velke rozdiely ?

majamat
17. apr 2013

@oskvarka ja uz nelatkujem, len vypomaham kamaratke, ktora sa chysta latkovat. ona sa v tom dost zleorientuje, lebo to vobec nepoznala. mala som nejake separacky, ale ani neviem, ake boli. tusim som citala, ze pre male babatka su dobre celulozove.

peluskovo
17. apr 2013

@oskvarka
na zaciatku som davala plienky do kosa, kupila som si taky ako na odpad, ale mal veko, ktore sa otvaralo a zatvaralo ako prilba, cize iba polovicka vrchnaka 🙂 Nakolko casto cestujeme mimo na vkend, kupila som si vak prave na cesty. takze ak chodite casto mimo domov napr na vikend, tak sa ti vak zide. uricite odporucam aj maly vak, vrecko na plienky, ak si mimo domov napriklad pol dna, aby si to neskladovala v igelite, kde by sa ti plienky parili . ja to vrecko pouzivam aj na mokre plavky ked sme v bazene.
separacky su vyrabane z mikrovlakna/ flisu/ - nieco ako dekovina, ktory mokro prepusta ale nenasaje, preto na utieranie zadocka asi nie. skus si predstavit dekovinu.
jednorazove su dobre napr pop in, ynikajuce su disany, tie su trosku drahsie.

oskvarka
17. apr 2013

https://www.modrykonik.sk/bazar/plienky/g3fd/3k... nasla som novy inzerat na bambusove a dokonca anavy.. tak som na vazkach teraz reku ked je na nich taka vysoka cena ze nejaky rozdiel od bambiroxy okrem toho ze maju dve vkladacky tam preca musi byt ci ? mate este niekto nejake skusenosti ??
https://www.modrykonik.sk/bazar/plienky/wtuo/je... tu je len jedna anavy aj to vyzera ze ma len jednu vkladacku mozno to ani nieje ta bambusova ale na pohlad mi pride ze ano...

peluskovo
17. apr 2013

@oskvarka prvy inzerat predava kamoska, takze mozem plne odporucit. V oboch inzeratoch su original anavy plienocky, nasla si ich v bazariku, rpeto su lacnejsie, nakolko boli pouzivane.

oskvarka
17. apr 2013

@peluskovo no v tom druhom je len jedna ostatne dve su bambyroxy.. a ja sa prave neviem rozhodnut ze ci je ta anavy lepsia ked ju predavaju drahsie alebo je to len cena za znacku .. ako myslim aj nove stoja anavy aj 18 eur a bambiroxi 12

peluskovo
17. apr 2013

@oskvarka nerolovala osm dole len som kukla na prvu fotku 🙂
anavy ma trosku iny strih , pridu mi trosku uzsie a menej objemne, materialovo su si podobne.

oskvarka
17. apr 2013

@peluskovo a hlavne to ze babyroxy mozem mat teraz za 9,50 bez platenia postovneho a ak je kvalita porovnatelna tak sa mi mozno neoplati spekulovat nas pouzitymi.. a navyse ja som chcela oranzove .. ani neviem ci budem mat babu ci chalana.. ale no tak to je najmenej ona by si isto aj na vrtulniky zvykla :D

oskvarka
17. apr 2013

@peluskovo a potom aj tieto su celkom dobrej ceny http://www.latkujeme.sk/latkujeme/eshop/9-1-Lat... ... hruza aky je velky vyber tych nohavickovych plienok 😀

oskvarka
17. apr 2013

@peluskovo aky je rozdiel medzi bambusovim frote, aksamitom a velurom... leno tieto v tom inzerate vraj maju velur... ci to nieje nejaky jemnejsi matros ako frote..

evening_star
17. apr 2013

@oskvarka Nohavičkové plienky odporúčam bambi roxy, je to to najlepšie čo sa týka kvality a ceny... Anavy je veľmi podobná plienočka, materiálovo je to to isté, len iný strih, bambi roxy viac do šírky, anavy do dĺžky. A anavy je raz taká drahá...

oskvarka
17. apr 2013

http://www.latkujeme.sk/latkujeme/eshop/5-1-Dop... tieto separacky su s microflesu su drahsie ako na bambyroxy ale tam o zlozeni nepisu nic tak neviem zase do coho ist .. chcem to aspon skusit a na tych little lamb pisu ze su extra jemne ...

ekoplienky
17. apr 2013

Baby potrebujem poradiť. Ak by som mohla poprosiť napíšte mi IP kto praktizoval BKM. Ďakujem. 🙂

lenusskaa
17. apr 2013

@oskvarka na skladovanie plienok doma ti staci aj obycajne vedro s vekom - napr. z farby a vak ti potom staci len maly na cesty 🙂 lacny zozenies aj tu http://www.eko-eko.sk/www-eko-eko-sk/eshop/1-1-... ...len otazne je potom zatvaranie vaku, mne sa napriklad snurka neosvedcila (mala som od grovie alebo gro baby, uz si nepamatam), po par praniach zacala zadrhat a vak sa mi nedal dobre zapnut, su vaky este aj so zatvaranim na zips, tie si tu myslim viac chvalia..
tie posledne separacky co si dala link (little lamb) mam doma, s nimi 100% spokojnost, su makkucke a jemne, drzia ritku v suchu (teraz ich davam do nohavickovej na noc), kako z nej ide lahko dole, neostavaju flakate a velmi rychlo schnu.. namocene som pouzivala aj na utieranie zadocka, ked bola mala pokakana (alebo velke vatove stvorce, alebo neskor rovno pod umyvadlo 🙂 kupovala som ich na 2x po 10 kusov - 10 pred narodenim na skusku a 10 neskor (a prisli mi rozne velkosti - mensie a vacsie, rozmery na stranke nepisali, takze neviem ci aj tieto nie su v 2 velkostiach?? - vacsie mi vyhovovali aj vyhovuju viac).. ale myslim ze 30ks ich na zaciatok nemusis kupovat, ak bude iba pocikana, mozes preplachat v rukach a nechat uschnut, oni ozaj velmi rychlo schnu..
este k tym nohavickovym - rozdiel medzi anavy a bambi roxy - anavy maju vnutornu vrstvu z bambusoveho veluru (aksamitu, je to to iste) a maju 2 vkladacky - uzke dlhu a kratku, jednovelkostne by nam cele plienkove obdobie nevydrzali, plienka sa casom sprala a ostala kratka (teraz maju aj 2.velkost - verziu XL), bambi roxy maju vnutornu vrstvu tiez bambusovy velur alebo bambusove frote (oboje prijemne na dotyk, velur je trosku maksi), jednovelkostne su vacsie ako anavy ale maju len 1 vkladacku..
tie biofrote od imse vimse su bavlnene, nebudu tak save

mary939
17. apr 2013

@lenusskaa nevies prosim Ta, ake su tie nohavickove anavy XL? potrebovala by som nieco velke na noc. BambiRoxy sa mi zdaju mensie, aj ked cenovo neporovnatelne vyhodnejsie...

susannah
17. apr 2013

@ekoplienky ja to sice nepraktizujem, ale planujem ju za istenia latkovkami vyuzivat od zaciatku (resp., hned ako si na seba s babatkom zvykneme :D) Je tu vsak osobitna skupina, v ktorej ti mamicky urcite poradia 🙂 https://www.modrykonik.sk/forum/staram-se-o-det...

mary939
17. apr 2013

@oskvarka ja by som na Tvojom mieste urcite nekupovala len stvorce Kikko. Pouzivali sme ich asi do pol roka, potom uz nestihali a sme len na stvorcoch MaM. Tie sa savostou nedaju porovnat. Pri druhom babatku kupujem uz iba tie (su sice drahsie, ale naozaj sa oplatia). Ked viem, ze bude mat plienku dlhsie este dovypchavam, ale Kikko plienka nestihala vobec.

ekoplienky
17. apr 2013

@susannah : Ďakujem. 🙂

lenusskaa
17. apr 2013

@mary939 neviem, s tymi nemam skusenost