Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

majamat
24. apr 2013

@handricky no neviem, ono fakt vyzera ako igelit, ale to je fuk, aky je to material. mala som pocit, ze tie pory v tom su tam prave preto. lebo su na latke, lebo latka ma prirodzene medzi tymi vlaknami dierky-medzery a teda, ked sa zalaminuje, tak su aj na tom laminate. a prave o to ide, aby tam tie pory boli. nemusia byt viditelne, ale su tam. ak by to bola oddelena vrstva pul, neviem, ci tam su, kedze je to inak robene. aj tak nie su dobre. skusila som dat teraz dovnutra muselinovu plienku, lebo ta kapsovka sa mi hned precikala a tie original vkladacky moc mokre neboli. su to take umele a rychlo scnu. uvidime, ci to takto bude trochu lepsie.
a tiez sa mi zdaju privelke. mala je drobec a ma ich zapnute uplne k sebe, este sa daju prekryt tie konce, ale aj tak sa mi zdaju siroke, na to, ze su jednovelkostne.

oskvarka
24. apr 2013

baby mam technicku otazku (uz zase)😀 pouzivate aj nejake mini PUL vrecusko na plienky iba do "kabelky" teda tej tasky na kociar ked idete niekam len na 2-3 hodky navsteva vylet a tak alebo to tie 3 hodky tomu az tak mikrotenovy sacik alebo igelitovy nemoze uskodit ?...

peluskovo
24. apr 2013

@oskvarka pouzivam, konkretne od bambinomio https://www.modrykonik.sk/shopy/plienky/ndyr/ba... . Ke dideme plavat, tak do toho davam aj mokre plavky napriklad. do igel sacku by som nedavala, dusi sa to tam, teraz bude aj tak teplejsie a pach je riadny, ked to potom otvoris.

oskvarka
24. apr 2013

@peluskovo vyzera dobre ale aj tak mi to pride moc velke ja by som radsej vrecusko...ci tie vrecuska niesu take dobre proti zapachu?... ja chcem na take vecie (napr celodenne alebo viac denne vylety) toto (ked sa snurka pokazi presijem tam zips) http://www.plienka.sk/product_info.php?cPath=86... ... pripadne si mozem kupit dva a jedno presit na dva (alebo aj viac mensich) slo by to?... (pride mi zbytocne kupovat mensie ked to vecie stoji len o par centou viac :D)

ale mam napriklad doma aj kopec takych kapsiciek kozmetickych z drogerie co vzdy dostanem na vianoce a sa mi to len zbiera (aj ked z drobcom ich asi zacnem viac pouzivat) ale niektore maju taku fain velkost ze 2 plienky alebo 3 by tam vosli.. ale to asi nieje idealny matros ci ?..

peluskovo
24. apr 2013

@oskvarka su aj mensie vrecka, napr. anavy robi so zipsom, little lamb so snurkou. co sa tyka usitia, spytaj sa handricky, ako je to so sitim pulu, aby sa ti nestalo, ze tam kde mas sev ti bude pretahovat vlhkost / napriklad das dnu mokru plienku, lebo si ju musela napr preprat po stolici, neraz nesiem aj take od nasich /
co sa tyka kozmetickych tasticiek, ide o to, ze ked mas dnu plienky, ja zacsa davam to vrecko rovno do prania, takze to peries casto, otazne je, ako dlho by ti vydrzal ten material pranie. nakolko od tych spinavych plienok, steny tasticiek tiez naberu vlhko a pach

oskvarka
24. apr 2013

@peluskovo diki moc.. to s pranim ma nenapadlo niektore maju aj rozne vysacky mozno su vhodne do prania skusim to mrknut ale ten material asi moc odhadnut vediet nebudem ci je dobry ci nieje....
diki za rady 🙂

evening_star
24. apr 2013

@oskvarka Ja mám toto vrecko na prechádzky: je asi najlacnejšie, čo som zohnala, som spokojná, uzatvára sa patentkou: http://www.ekoplienky.sk/product/uzatvaratelny-...

marykaha
24. apr 2013

@oskvarka tak ja ti tiež hodím link na to vrecúško, kus väčšie, ale cena super
http://www.eko-eko.sk/www-eko-eko-sk/eshop/1-1-...

rybicka3
26. apr 2013

ahojte 🙂 poradte prosim ako susite na vzduchu AIO plienocky? davate ich na slnko? tusim som tu niekde citala ze PUL vrstva by nemala ist na slnko. Mozem ich otocit tou bambusovou alebo umelou castou na slnko? Dakujem

josenka
26. apr 2013

Baby, idem sem s ďalšou otázkou. Ja viem, že sa to tu točí stále dokola, aj vôľa bola pohľadať vo fóre 🙂 , ale akosi sa mi nezadarilo 😒 . Mám po prvýkrát nalanolínované vlniaky (šité z merina), chcela by som ich malému dávať von, keď sa oteplilo. No a otázky:1. Tie vlniaky majú byť také lepkavé, keď sa nalanolínujú? 2. Myslíte, že budú v pohode do kočíka na prechádzku, teda myslím, že neprevlhnú?

susul
26. apr 2013

@josenka 1. ano, po nalanolinovani su na dotyk akoby lepkave, po par pouzitiach sa to zlepsi.
2. najskor vyskusaj doma ak neprevlhnu, tak su nalanolinovane dobre a kludne ich oblec aj vonku, pripadne na vonok doplnit nejakou savejsou vkladackou do plienky, len tak pre istotu 😉

peluskovo
26. apr 2013

@rybicka3 pul nema ist na priame slnko, nakolko popraska a bude ti plienka pretekat a to nevyreklamujes. nepises, ci susis vonku, ci na balkone, ja na balkone vsetko s pulom davam dozadu, kde uz nie je priame slnko. ak susis vonku, tak sksu si najst nejaky tien a co najskor ich potom odloz dnu .oni zase rychlo schnu.

@josenka 1. ano, su take lepkavejsie, ale to pouzivanim vymizne. 2. pretekanie overis tak, ze na nich nalejes lyzicku vody, ak steka popovrchu a nie dnu, je to ok.

josenka
26. apr 2013

@susul
@peluskovo Ďakujem 🙂 .

rybicka3
27. apr 2013

@peluskovo dakujem 🙂 susim na balkone.

peluskovo
27. apr 2013

@rybicka3 tak to sa potom da dat vsetko pulove niekam do zadu / do tiena 🙂 my sme na starom byte nemali balkon, iba pod oknom vytahovaci susiak / z vonku , dal sa zlozit pod parapet /, takze tam som to von nedavala, vsetko pul bolo dnu na susiaku 🙂 ale to zase mal maly synator najma stvorce s vlniacikmi, takze tych par kusov AIO nebol problem at aj dnu 🙂

labutka
27. apr 2013

@zfidorka dobre si pamatam, ze ty si pouzivala Nivea SOS krem? Ide to vyprat z oblecenia / plienok? Dik.

lenkove
27. apr 2013

@labutka ja mam nivea SOS, z plienok (stvorcov) sa to perie v pohode, ale na AIO a kapsace davam radsej jednorazovu separacku. Z flisovej to inak tiez schadza v pohode..

rybicka3
27. apr 2013

@peluskovo tiez pouzivam stvroce vacsinou na doma cez den. My byvame v prenajatom byte v zahranici a nemam na balkone snury, len vzdy vylozim vesiak von, takze slnko sa dostane vsade. Som myslela ze ked otocim AIO alebo kapsovku vnutrom nahor ze tak by to slo.Ale radsej asi nebudem riskovat a ususim ich vo vnutri 😉

labutka
27. apr 2013

@lenkove dik 🙂

zfidorka
27. apr 2013

@labutka ja som natierala len tenku vrstvu sos kremu, aby sa to vsiaklo do pokozky, takze na plienke krem nebol... teraz mi l. vela kakala, tak som davala hrubsiu vrstvu bepantenu na ritku ako sa spajaju polky a na plienkach nic nemam - periem na 60 stupnov v lovele, ale zase neviem ci sa na plienky krem otlacil alebo ani nie... ale ked mala n. problem s mykozou, ked bola uplne mala a mazala som imazol, ten sa na plienky dostal a zo vsetkych (aj zo stay dry vkladaciek) sa vypral, som si vtedy povedala, ze radsej obetujem plienky, len nech sa jej to vylieci...

labutka
28. apr 2013

@zfidorka dakujem; no pri druhom by mi uz tych plienok nebolo az tak luto, ale ajtak, je to moja srdcovka 😵 ale zas aspon by bol naozaj dovod popozerat sa po niecom novom 😎

ivanka.7
28. apr 2013

@labutka ja som nikdy nedavala hrube vrstvy kremov a mazala som len ked sli Eli prve zuby, ale tiez mi vsetko zislo - aj z flisovych separaciek aj zo stvorcov (ked som davala AIO a kapsy na von, tak som davala jednorazovu separacku, ale to davam na von aj tak).

adelinuska
28. apr 2013

Ahojte baby, potrebujem poradit s plienkami. Mam zalusk na plienky pop in. Kamoska mi odporucila, vraj v pohode vydrzia aj na noc. Len sa bojim toho sucheho zipsu. Mala mi to rozopina. 😒 Viete mi poradit inu alternativu?

labutka
28. apr 2013

@adelinuska ak das cez plienku bodycko, k suchacom sa nedostane. 😉 pop-in patentkovu verziu (zatial?) nerobi.

susul
28. apr 2013

@adelinuska tak ako ti pise @labutka , zafixovat bodyckom, navyse pop in original i new gen maju fajne suche zispy, drzia a neskrabu, neopotreovavaju sa tak rychlo ako na BG pripadne TB V3.
Pop in ci original ci tie nove su moje najoblubenejsie plienky, i ked aj tam by sa par negativ naslo. 🙂 Doteraz som napr. nepochopila funkciu fleesu na vrchnych noahvickach z vnutornej strany, pri starsich detoch nasiakne mocom a treba oprat cele gatuchy, aj s vkladackou.

adelinuska
29. apr 2013

baby vdaka za odpoved 🙂
@susul Ake su tie negativa? Este by ma zaujimalo, ked ich peries, nenici Ti suchy zips veci? Dlho sa susia? A neskrabu babo okolo noziciek? Inak moja mala vela pije a tie co mame teraz precika.

susul
29. apr 2013

@adelinuska ta starsia verzia ma na tej malej vkladacke o jednu vrstvu navyse, cize viac nasaju. To fleesove vnutro navlhne a napachne, cize sa peru castejsie. Nasaju dost, ake jed nestihahuju tak navlhaju okolo noziciek suchace maju fajn, nenicia sa, ja periem gatky v sietke. Okolo noziciek otlacili len ked bol syn v takej medzivelkosti, ze zmensene boli male a nezmensene velike.

tynamartina
29. apr 2013

Prosím vás kúpila som vrchné nohavičky a nejdú mi zapnúť na najmenšej velksti na páse patentky do seba nechcú zacvaknúť je to dôvod na reklamáciu?

matadamka
29. apr 2013

@tynamartina Ja som tiež mala ten problém s patentkami na plienke bambiroxy, čo je slovenský výrobca a v pohode mi to opravili, ale to som kupovala priamo od výrobcu cez ich stránku bambiroxy.com a aj mi to vyreklamovali. Neviem ako by to bolo so zahraničnými značkami kupovanými cez eshopy.

ivanka.7
29. apr 2013

@susul
@adelinuska ja davam pop in najradsej na cestovanie :D teraz ako mala beha a ma plno novych veci, tak nie do vsetkeho pop in narvem a davam radsej maksie plienky, ale stale je to jedna z mojich naj plienok 🙂