Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

handricky
18. máj 2013

@strociatka no netiham, stary je furt naprdeny, ze nie je navarene a upratane, budem musiet tuto plienkovu posadnutost obmedzit 😀

oskvarka
19. máj 2013

Caute baby mam na vas novu technicku otazku 😀 nosite niektore v satkach a nosicoch, ake mate skusenosti pri tom s flisacikmi... ja viem ze babo nie je oprete len ritkov o ten nosic ale tak aj tak je na tu prdelku asi velky tlak ze ci ste to skusali ci to pretlaci tu vlhkost cez flisaciky alebo nie.. alebo kym je babo male tak nie.. hmmm.. ja by som aj satku rada vyskusala ale asi ho budem zavezovat normalne nie do kolisky tak bude vlastne ako v nosici.. tak neviem ci si nebudem musiet dokupit viac Puliek :D diki

labutka
19. máj 2013

@oskvarka skor zalezi, aku savu plienku das do flisakov a kolko ti do nej babo nacura. 😉 flisaky su na leto uplne super, ja mam junove babo a vela sme ich prve mesiace pouzivali.
A ked zistis, ze ti babo do plienky nekaka, vymenila by som flisaky za vlniaky.

labutka
19. máj 2013

@laura.lu jednorazovky naurae maju v ponuke latkovky.sk 😉

majamat
20. máj 2013

tak kamoska ma uz plienocky doma co si objednala. som sa vytesovala, ked som si ich obzerala. su take krasne. no snad sa aj mne podari, ze ich raz budem pouzivat.

lenkove
20. máj 2013

@handricky ty mas mojho stareho? 🤐

lenkove
20. máj 2013

@laura.lu mne sa zda, ze ich maju v DM..

lenkove
20. máj 2013

@mary939 ja mam puliek mnoho a najvacsie z nich su Blueberry, inak su fajn, maju kridelka na nozickach proti pretekaniu aj suchace skvelo drzia. len ozaj na starsie deculko. Najviac mi vyhovuju BG flipky, ale ja mam estelen miminecko..

behulka
20. máj 2013

@oskvarka ako písala Labutka, záleží hlavne na savosti plienky - ale flísačiky premoknú najrýchlejšie zo všetkých nohavičiek. No pri veľmi nacucanej plienke premoknú aj pulky. Treba odskúšať, ale každopádne je to na leto dobrá varianta. Keď tak, dá sa do nich ešte vložiť obdĺžnik z fleecu naviac. Niektoré bábätká pri nosení vôbec alebo nie veľmi cikajú, čakajú na vytiahnutie zo šatky.

oskvarka
20. máj 2013

@behulka aha no dobre vediet 🙂 ... ja som si kupila take malinke flisaciky na mini babo a dvojo jednovelkostne lebo tak na zaciatku asi budem s nimi trenovat a vlniaciky posetrim kym bude trochu praxe :D

handricky
20. máj 2013

@oskvarka vies co, ja obcas pouzivam (aj pri velkom dietati) home made flisaky dvojvrstvove, vrch taky chlpatsi medvedikovy coral flis a vnutro klasika microfleece (cize trocha hrubsie ako napr. anavy flisaky) davam s prefoldom (hrubsi - savy) a nikdy mi nepremokli. zalezi to od vkladacky. samozrejme to vnutro boli vzdy trochu napachnute, trebalo vetrat, ale premokat nepremokali. cize ja by som do toho sla.

mary939
20. máj 2013

@lenkove Blueberry su krasne, len ked skladam plienku narovno, lepsie je mat vrchne chatuse bez kridelok (teda aspon mne to viac vyhovuje) a urcite musim pozerat plienku na patentky, lebo moje male sidlo si suchace rozopina...

peka1
20. máj 2013

Ahojte. Urcite ste to tu uz niekolkokrat diskutovali, ale i tak by som sa chcela opytat ake plienocky by ste mi odporucali. mam osememsacneho chlapceka a rada by som presla na latkove plienky, najprv aspon cez den. Tych znaciek je strasne vela a sa neviem zorientovat. Hladam take co su najblizsie jednorazovkam 😅 Jednoduche na pouzivanie, krpec je uz zive striebro a ma velmi citlivu pokozku. A estena pranie staci detsky prasok alebo to treba dako dezinfikovat. No hovorim nova a neskusena 😀

behulka
20. máj 2013

@oskvarka poznám maminy, čo dávali takmer len flísaky po celý čas prebaľovania, aj do šatky, takže to asi ide. Akurát treba dat savejšiu plienku a rátať s tým, že môžu prevlhnúť. Inak môžeš vyskúšať, keď poriadne namočenú plienku zapneš do flísakov a zaťažíš, či premoknú.

euka210
20. máj 2013

@oskvarka mne osobne flisove prevlhli uz len ked som ho zobrala na ruky (co bolo casto 🙂 ), takze som sa s nimi velmi neskamaratila 🙂 Ja som v nosici pouzivala pulky, no stalo sa, ze pri tom tlaku aj tieto okolo noziciek pretiekli. To bolo prve mesiace.

handricky
20. máj 2013

@peka1 ak by si chcela take jednoduche ako jednorazovky, cize plienka v jednom kuse tak pozri
1, AIO (trebars tots bots V2 alebo bum genius) https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...
akurat ze je to slusna invetsicia pri spotrebe cca 8 plienok na den?
Dalsia varianta je

2, odopinatelna vkladacka, vrchne gatky mozes pouzivat kym nie su spinave. Vzdy si predpripravis vkladacku dnu a tocis gatky, keby sa mlady velmi mikal.
https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...
Napr.: Pop in SIO, Anavy SIO, Ecobu SIO, Handricky SIO
Treba vsak pozerat, z coho maju vnutro - bud je to prirodny matros, alebo umelina.. Kedze mas citlivu pokozku, asi by som volila prirodny matros (bambus, biobavlna, konope) nez stay dry - microfleece.

3, Alebo mozes davat vrchne nohavicky (najlepsie nejake so zaklapkami, aby si mala jednduchsie prebalovanie) a do toho nejake vkladacky (opat bambus, biobavlna, konope, klasicka bavlnena plienka, stary frote uterak cokolvek).
https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...
https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...
Nie je to take jednoducho ako jednorazovka, ale prakticke. Nepotrebujes tolko vrchnych nohaviciek, tocis hlavne vkladacky.
Napr vrchne .: Blueberry, Bambi Roxy, Bum Genius Flip a pod.

4, pranie najdes tu https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...

majamat
20. máj 2013

@handricky pop in som videla u kamosky a nie su trochu mensie ako ine jednovelkostne plienky, alebo sa mi to len zdalo? no tie gro via sa mi zdaju teda fakt malicke. inak kamoska ich mala vsetky poprane a pozapinane uz na tu najmensiu velkost, ale dali sa porovnat. mala pop in, gro via, BG kapsovky a Bamboolik a Bambi roxy kapsovky. este mala aj zopar nohavickovych, ale vsak tie jej pre novorodenca az tak netreba. Bamboolik sa mi daju celkom velke.
@peka1 mas uz 8m synceka. aky je velky? su niektore plienocky, co su skor mensie a vacsim detom dlho nevydrzia. to len aby ti kocky mohli poradit, co by bolo najlepsie.

handricky
20. máj 2013

@majamat gro via su asi najmensie - tie maju sed nejakych 45 cm, pop in su urcite vacsie. bamboolik ma ivanka.7 tusim, mozno napise. bambi roxy kapsa aj BG kapsa takto z fleku porovnat neviem, ale tie maju stay dry, cize toto neviem ci bude vonco pre nu🙂
@peka1
vlastne najprv musi kocka porozmyslat, ci kapsovky, ci AIO, ci AI2 alebo vrchne a pak budeme dumat dalej🙂

majamat
20. máj 2013

@handricky viem, ze kapsove nie, len som tak porovnavala.
a dobre, potom podumame 😀

peka1
20. máj 2013

@majamat
@handricky no ja vam neviem babeny. Vrchne nohavicky a sio, nie je to iste? Inek s tymi vkladackami mi to pride si najrozumnejsie. Ako prvu vlastovku som si kupila pop in bambus. Dobra volba ? Inak lukasko je dost velky aj dost pohyblivy. Nosime uz 74 a pomaly prechadzame na 80 a vazi nieco okolo 8 kg. Teraz sa zacina stavat, takze je stale v pohybe.

handricky
21. máj 2013

@peka1 pop in je fajn. vrchne nohavicky su vlastne samostatny 1 ks a do toho vlozis co chces. SIO su tiez samostatne vrchne nohavicky, ale uz maju vo vnutri prisity suchac alebo nacvaknute patentky, kde pripnes vkladacku, ktora je priamo urcena do tej plienky. samozrejme mozes pouzit aj cokolvek ine (hocijaka vkladacka) s tym ze ju tam nebudes nacvakavat alebo len tak volne vlozis. vrchne su vacsinou 1 vrstva pulky - cize su jednoduchsie na udrzbu, SIO maju okrem tej vrchnej vrstvy pulky aj nejaku vnutornu (na ktorej su nacvaknute tie patentky), cize moze sa stat, ze ta vnutorna napachne, treba ich castejsie vetrat - su teda trocha narocnejsie na udrzbu oproti pulkam. ale inak sa da povedat ze oboje su vrchne..
vsak si kup z kazdeho 1 ks (1 ks SIO uz mas, 1 ks AIO, 1 ks vrchnych) a mozes skusat a porovnavat.. toto vyuzijes urcite, akurat sa potom rozhodnes, co ti vyhovuje najviac a z coho dokupis. zas deti do roka rychlo naberu a potom jak zacinaju chodit tak menej priberaju.. niektore maminy odplienkuju v 1,5 roku a v 11-13 kg. moja mala v 9 mes nejakych 9 kg, teraz ma 2 roky a ma 11 kg.

majamat
21. máj 2013

@peka1 no moja mala v 6m 8kg a to bola vzdy trosku nizsia ako ine deti, takze riadna buchta, ale v 1r uz mala len 9,5kg a v 2r uz len 10,5kg. teraz mi uz nepribera. a je stihla a malicka.

najnakup1
21. máj 2013

Ahojte, aké látkovky by ste mi doporučili pre novorodenca cca 2,3 kg? Kolko kusov by ste odporúčali na začiatok do výbavy? Vopred ďakujem za všetky rady 🙂

petruldo
21. máj 2013

@najnakup1 za mňa rozhodne klasické štvorce

najnakup1
21. máj 2013

asi som sa zle vyjadrila, myslela som typy plienok.. Ešte raz ďakujem za všetky informácie.

behulka
22. máj 2013

@najnakup1 klasické štvorce 70x70, prípadne malé vkladačky a na vrch nohavičky vo veľkosti xs. Či už pul, fleece alebo vlnené. Jednoveľkostné budú bábätku veľmi veliké a môžu pretekať.

peluskovo
22. máj 2013

@najnakup1 pre tak male miminko klasicke stvorce s pulkami thirsties vel 1 alebo bum genius flip. existuju aj viacvelkostne kapsove alebo AIO plienky, pre male mimina ma napriklad Bum genius AIO plienku, ktora je ozaj jedna z najmensich, ktore som drzala ruke. je to bg newborn skusim nafotit v porovnani s inymi plienkami

peluskovo
22. máj 2013

porovnanie BG kapsova 4.0. nastavena na najmensiu velkost - zelena a BG Newborn biela

peluskovo
22. máj 2013

@najnakup1 foto prispevok vyssie .-)

handricky
22. máj 2013

@najnakup1 okrem all in one bum genius newborn (peluskovo) je rovnako velka este AIO Tots Bots teenefit.(vid foto). ale do 3 mes z tohto deti vyrastu.. cize asi by som riesila male vrchne - pulky (thirsties 1, little lamb 1, weehuggers alebo swaddlebees 1) prip. akekolvek onesize (napr. tie BG flip - ale treba ratat ze tie budu trocha velke). a do toho klasicka bavlnena plienka alebo nejaka vkladacka.