Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

peluskovo
25. máj 2013

pre mamicky z KE a okolia, dnes si mozete v MC delfinik na Laboreckej 2 pri Galerio pozriet latkove plienky na akcii pre mamicky, kde budeme robit aj prezentaciu latkovania 🙂

vojann
25. máj 2013

Do 1.6.2013 máme akciu 🙂 poštovné zdarma na bionos.eu

mimikas
26. máj 2013

Ahojte, chcela by som sa informovat ci mate skusenosti s plienkami Grovia. Zvazujem ich kupu len som si nie ista, ci su take dobre ako uvadzaju. Toez rozmyslam nad Pop in, ktore su podla vas lepsie. Dakujem

majamat
26. máj 2013

@mimikas ja skusenosti sice nemam, ale oboje som videla nazivo. pop in sa mi pacia a gro via sa mi sice paci strih, ale zdaju sa mi strasne male. ty uz mas vacsie dieta a neviem, ako by mu sedeli. inak kamoska si kupila tie na suchy zips a tam kde bol nasity, sa mi to zdalo tvrde, malo ohybne, ale to sa asi tyka vacsiny plienok, kde je suchy zips.

mimikas
26. máj 2013

@majamat Dakujem,ja potrebujem nieco velmi same a dost velke, kedze maly ma uz 13kg a do vacsinz plienok sa mi uz nezmesti

gula108
26. máj 2013

Možem sušiť na radiotere, ak nie priamo tak na uteraku, flip Stay-dry a organic a ine nie bambusove plienky? A tiez pulky ak ich dam na uterak? Dakujem.

majamat
26. máj 2013

@mimikas vsak ti snad este niekto napise, lebo fakt neviem ake su, ked sa pouziju.

alena0305
26. máj 2013

@mimikas Grovia by som na tvojom mieste nekupovala. Ja mám vrchné nohavičky - majú super strih, robia malú ritku - používam s bambusovými štvorcami a malej sú akurát. Ale moja je drobček - má rok a niečo cez 7kg. Ja používam pulky + bambusové štvorce - a viem, že širší strih (nám veľký) majú pulky bambiroxy a blueberry.

handricky
26. máj 2013

@mimikas Gro via som mala iba vrchne 3 ks, cez gumicky pretekala prazenica - cez tie mini dierky jak je sitie.. mam na suchac - vsetky 3 suchace mi odisli po 3 mes - ta cast na brusku nie je klasicky suchac, takze prestala lepit. musela som prerobit na patentky.. teraz po 1,5 roku by sa zisli navoskovat, ale tak dako lebo pri vacsej zatazi premojau. strih je stihly, sed nejakych 46 - su to take mensie. vkladacka je biobavlnena, neskusala som, ale zuzana molnarova - ze jej vydrzala tak do 5-6 mes tusim. pak nestacila.. ja som pouzivala so svojimi prefoldami.
pop in maju 2 bambusove vkladacky - kazda 2 vrstvy, takze spolu 4. podla mna malo, ale niekomu mozno staci. strihovo trocha sirsie + kridielka. vzadu suchac na laundry tabs oskiera chrbat.. ale relativne stale sa daju dovypchat, kdezto gro via s orogis vkladackou uz asi nedovypchas. ak si mam vybrat z tychto dvoch, asi by som sa nevedela rozhodnut, i ked pop in vedu asi o 5% 😀.
obe mas nafotene aj s nejakymi tymi mierami tuto: https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...
neviem, ci hladas vyslovene snap in one alebo aj nieco ine.. asi by som sla do vrchnych - vid alena0305 pise.

zuzanamolnarova
26. máj 2013

@mimikas iste ich nekupuj, boli nám dobré od 0-4 mesiacov. a ani nestíhajú, nakoľko majú bavlnené vkladačky. V tom čase boli moje naj ale museli sme ich posunúť ďalej 😝

mimikas
26. máj 2013

@handricky ja hladam lrn Aio alebo snap in one, pull a vkladaciek mam dost, praveze hladam nieco na von co dlhsie vydrzi a ak budem musiet prebalit tak to bud rychlo, ja som mala rada Anavy ale tie nas uz neobydu a tots bots uz nestihali.

marianas
26. máj 2013

Dievcence, odisli mi gumicky na nohavickovych Little Lamb. (Mal ich uz starsi syn.) Neviete, ako to opravit?

ivanka.7
26. máj 2013

@mimikas z tychto urcite pop in; ale na tvojom mieste by som sla do kapsoviek a dobrych vkladaciek; za mna dobry strih maju bababoo kapsovky a daju sa velmi dobre vypchat vsetkym moznym, ja vypchavam bud wonderoo vkladackou alebo bamboolik vkladackami, ale @handricky ma tiez super vkladacky; ak cisto AIO alebo SIO, aby stihali, tak si pozri ponuku handricky a bamboolik (na svk ma zastupenie tusim ekoplienky.sk) - tie vkladacky udrzia dooost dlho a maju prave SIO system, vrchne su ok. Len velmi dlho schnu, najdlhsie zo vsetkych vkladaciek, ktore mam.

behulka
26. máj 2013

@marianas dali by sa vymeniť za nové - plienku niekde na obvode rozpárať a prevrátiť - ak sú staré v tunelíku, len navliecť nové a na koncoch zapošiť. Ak sú prišité cik-cakom=zubatým stehom, to by chcelo našiť nové, alebo obšiť tunelík a navliecť do neho.
@mimikas Pop In (staršia verzia) boli synovi v 12kg len tak-tak. No záleží i na postave dieťatka. čo mi však na nich prekážalo, bola vnútorná vrstva - napáchla po jednom použití a hoci nebola mokrá, prala som ju zakaždým aj s jadrom. Možno by boli fajn Baboolik, čo písala aj Ivanka7 alebo slovenské BabiRoxi:
http://www.bamboolik.cz/bambulik/eshop/1-1-Latk...

@peluskovo popravde, tréningové nohavičky som nevyužila. Neodolala som im a pár našila, ale ostali nevyužité. Podľa mňa sú vhodné pre detičky, čo sa už vedia sami vyzliecť a obliecť, aj si uvedomujú potrebu, no občas sa pozabudnú. Nohavičková verzia bola pre mňa úplne nepraktická - po pocikaní vyzliecť aj tepláky a navliecť naspäť. Rozopínacia po bokoch o kus lepšia, no po nehode ich bolo treba vymeniť tak či tak celé. v štádiu odplienkovania som skončila pri naťahovacích vlniakoch a štvorcovej plienke - dá sa to rýchlo stiahnuť a natiahnuť aj pobehujúcemu dieťatku. Rovnako dobre by sa asi dali použiť akékoľvek naťahovacie vrchné nohavičky, no neviem či pul alebo fleecové existujú. Alebo niečo na tento štýl (len sa v nich mení vkladačka):
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/behulka/albu...

mary939
26. máj 2013

@handricky vopcham bambusovu vkladacku "Flisy 100" - 3 vrstvovu do nohavickovej plienky? potrebujem nejaku extra savu vkladacku. teraz davam nohavickovu plienku bambi roxy a do nej dve vkladacky babyidea. rano mozem nohavickovu plienku zmykat.

mary939
26. máj 2013

@mimikas ja mam pop in, su krasne, ale 10kg babatku akurat a vkladacky nestihaju, musim dovypchavat. skor by som volila na von kapsovu plienku s dobrou vkladackou.

handricky
26. máj 2013

@mimikas ja by som trebars dovypchala tie tots bots, ak uz mas. ono, velmi tazko zozenies na trhu nejaku super savu AIO alebo SIO, vacsina ma nejaky zakladny model a pre velmi cikave deti treba vsetko dovypchat..

@marianas rozparaj na brusku, gumicka je myslim nasita priamo na tom stehu z rubu. vyparaj a nasi novu, prevrat naspat a opat zasi na brusku

@mary939 flisy 100 3 vrstv tam vopchas, ale neviem, ci to to pomoze. urcite to nie je viac ako 2 ks babyidea prefold.. teda ktore babyidea vkladacky myslis? hour, twofold alebo prefold? resp. kde najviac cika? dopredu? na stred? ak hej, skor by som si dovypchala dane miesto niecim dlhsim, nez mu davat kopec vrstiev priamo pod chrbat

behulka
26. máj 2013

@mary939 vkladačka sa dá šupnúť aj medzi plienku a vrchné nohavičky, ak už sa nezmestí dnu.

mary939
26. máj 2013

@handricky myslela som babyidea prefold. skusala som dat viac vrstiev dopredu, ale vtedy mi to nezvladli vlniaky. vkladacky musia byt po celej plienke. neviem teda, co mam kupit, savejsiu plienku? nasla som anavy nocnu xl. je vacsia, ale neviem, ci savostou pomoze. ake mate skusenosti so znackou anavy?

mary939
26. máj 2013

@behulka to by mi asi nedrzalo. na plienku davam natahovacie vlniaky a v tom by sa ta vkladacka posuvala.

handricky
26. máj 2013

@mary939
BABYIDEA PREFOLD mas 2 vrstvy x 380 gramaz, poskladana na tretiny ma 6 vrstiev x 380 = 2280g. 100% bambus.

moja FLISY 100 3 vrstvova je 3 vrstvy x 235 gramaz, poskladana na tretiny ma 9 vsrtiev x 235 = 2115g.100% bambus. je dost siroka, cize sa da poskladat aj na stvrtiny, to mas potom 12 vsrtiev x 235= 2820g. ale ked das 2 babyidea prefoldy - tak nic ine savejsie uz na trhu nie je. proste dieta vela cura🙂 neexistuje uz savejsia vkladacka, resp nie je vkladacka ktora by bola z jedneho kusu a bola by super sava. uz len dovypchavat a dovypchavat.. pre porovnanie dobre vkladacky su este

BAMBY ROXY, 380 gramaz 100% bambus frote

WONDEROO 80% bambus 20% polyester, gramaz cca 400-450g.

ANAVY ta NOCNA je 2 vsrtvova (v strede ma 4 vrstvy) bambus frote 70%bambus/28%biobavlna 2% polyester, 300 gramaz. to mas 8 x 300 = 2400g. a mozno by si ju vedela dat na 4 casti.

ale myslim, ze viac ako 2 babyidea prefoldy uz nevyspekulujes..
ak spekulujes nad nocnou anavy, tak to jadro (gatky) anavy je rovnake ako bambi roxy... obe z bambus frote a v strede biobavlneny barancek, kvoli tomu nemusis kupovat celu plienku, kup si len tu vkladacku, ak chces skusit.

handricky
26. máj 2013

@mary939 oprava : nocna anavy ma v strede bambus flis /nie biobavlneny barancek.. som si zmylila s klasickou nohavickouvou. cize bude trocha savejsia ako bambi roxy, ale ten rozdiel bude zanedbatelny.

mary939
26. máj 2013

@handricky tak to si ma moc nepotesila☹

mary939
26. máj 2013

@mary939 myslela si tieto?
http://www.peluskovo.sk/plienky/bambi-roxy-vkla...
http://www.peluskovo.sk/plienky/sada-vkladacich...
-potrebujem tak ci tak dokupit, nestihaju mi schnut, budem sa musiet rozhodnut ktore
-a aj nohavickove by som potrebovala a teraz neviem, ci kupit klasiku BR, alebo skusit vacsiu (ale podstatne drahsiu) anavy xl

handricky
26. máj 2013

@mary939 hej, tie.

mary939
26. máj 2013

@handricky ale neviem, ze ako to mam riesit. kupit drahe babyidea, ale v podstate najsavejsie, alebo ich kombinovat s inymi vkladackami. a tieto BR a wonderoo su viac save ako Tvoje 3-vrstvove?

handricky
27. máj 2013

@mary939 no to neviem 🙂 treba skusat. wonderoo a bambi roxy ti nenasaje tolko co Flisy 100 3 vrstv. ale toz moj subjektivny pocit, snad napise nejaka kocka co ma tieto modely. no, babyidea je povazovana za jednu z najsavejsich vladaciek, ale to je zase individualne.. je sice hrubsia ale je 2 vrstvova, Flisy 100 je sice tensia ale 3 vsrtvova. to zase inak saje..ked mas viac ale tensich vrstiev. podla mna je to porovnatelne. treba vyskusat

oskvarka
27. máj 2013

dobre ranko baby .. teraz ma napadlo mate niekto v ponuke aj vlozky do podprsenky pri kojeni ?... kolko by som toho potrebovala

peluskovo
27. máj 2013

@mimikas grovia sme mali, kupovala som ich ako prve z bazara na skusku, cize uz po pouzivani, boli na suchac a zvladli aj nase dieta. az po niekolkych mesiacoch uz boli opotrebovane, pop in su nase naj z plienok AIO, nakolko aj ked ich dam na noc, mam viacmenej istotu, ze zvladnu noc. obe plienky mi ale pridu strihovo mensie, takze Vam nemusia stacit velkostne do odplienkovania. My pop in pouzivame aj teraz, maly bude mat 2 roky , ale na 2 a pol by sa do nich mozno nevosiel. / zase sa uz odnaucame od plienok teraz. / grovia vkladacky mam ohlasy, ze az tak uz nepotiahnu neskor.
moja oblubena kombinacia je bum genius kapsova plienka - ta je strihovo uzasna aj na vacsie deticky a do nej wonderoo vkladacka, to je u nas pri oboch detoch nad rok a pol vynikajuca kombinacia. cize ja by som sla do bum genius kapsovky a pridala k original vkladacke napriklad little lamb night time vkladacku, alebo vymenila za stvorocovu bambi roxy, to su kvalitne a cenovo velmi dobre vkladacky.

alebo priamo little lamb kapsovka vel 2, ta je tiez dostatocne velka aj na vacsie dieta vyuzitelna, ma bambus vkladacku

@gula108 vkladacky susit mozes, ale pul by som tak nedavala

risolino
27. máj 2013

@mimikas Grovia sú super plienočky... boli prvé, čo sme kúpili a najviac nám vyhovovali, používali sme ich vonku,na návštevy, na nákupy, lebo nepretekali a super sedeli na zadočku... ale keď už máš väčšie dieťa, tak už by som nekupovala... my sme ich nosili asi do 15m