Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

lucinocka
5. jún 2013

@susul bambus a velkost neviem tak od oka zeby to nemala volne, tie gombiky su tam podla nejakej velkosti? zaciatocnik som 😀

lenusskaa
5. jún 2013

@tinnky skus si precitat clanky od @handricky 🙂 nam sa po vyskusani vsetkeho mozneho aj nemozneho najviac osvedcili na den klasicke stvorcove plienky s bambusovou vkladackou a na vrch PULky BG Flip a na noc nohavickove TB bamboozle stretch (neskor dovypchate este navyse bambusovou vkladackou) a PULky Blueberry + pre pocit sucha mikroflisove separacky od Little Lamb (len do nocnych plienok) ..ale dobre nam sadli aj AIO od Tots Bots, Bumkins, kapsovky BumGenius a BabaBoo atd.

behulka
5. jún 2013

@lucinocka ešte ma napadol nevhodný prášok, či to nesteká po povrchu plienky von - môžeš skúsiť navrch naliať trochu vody. Tento problém zvykne byť pri plienkach s umelým povrchom - suedecloth, či fleece a niektorých práškoch obsahujúcich mydlo.
@tinnky ideálne je popozerať si ich naživo, ak máš možnosť vybehnúť do BA. Tomu sa nevyrovná nič. Možností je veľmi veľa - od najjednoduchšej kombinácie - poskladané štvorcové plienky a na vrch vrchné nohavičky, až po rôzne pripínacie systémy. Ak máš skúsenosti so šitím, či šikovnú babičku po ruke, plienky sa dajú aj ušiť doma - aj tie AiO.

lucinocka
5. jún 2013

@behulka no flisove su to je pravda, a periem v tekutom drefte.. myslis ze kvoli tomu zle piju? lebo ona ta bambusova vlozka je dost tazka ked ju vyberiem, cize nasiakne dobre a pretecie to len na ritke kolo noziek, co mi je luto, lebo sa mi velmi pacia tie plienky

susul
5. jún 2013

@lucinocka no @zuzanamolnarova mala prave s tymto problem, urcite poradi ako to poriesit, mozno bude stacit parkrat preprat v inom prasku, ja som pravala v lovele - klasickej praskovej, alebo som si miesala vlastny prasok a nebol problem.
Skus este malej urpavit plienocku, ked ju ma na sebe, ze zapnes zmensovacie patentky vpredu priamo na nej, len ju to moze otlacit. Ja som to takto riesila, ked bol syn v takom velkostnom medziobdobi, ze jedna velkost uz sa mu zle zapinala , ked bola nastavna napr na M, ale ked som nezmensila, tak mu to prevlhlo okolo noziciek.

zuzanamolnarova
5. jún 2013

@lucinocka áno mala som tento istý problém. Prala som tiež v drefte a ten ho narobil, nakoľko obsahuje veľké množstvo mydla. prešla som na práškový persil sensitive. Po 2-3 prepraniach sa mi plienočky upravili a už z nich nevytiekla cika. Problém vznikol v tom že dreft vytvoril na suedeclothe nejaký filter ktorý upchal póry a cika cez neho nepretiekla ale vytiekla von okolo nožičiek 😝 alebo môžu narobiť problém aj bambusové vkladačky - nie všetky sú totiž postačujúce. v akej sú veľkosti? ak sú to len obdlžníky napr z 3 vrstiev bambusu tak tie záťaž iste neuvládnu. My sme používali prefoldy z 3 vrstiev bambusu zložený na tretiny + jednu 2 rvstvovú bambusovú vkladačku navyše. Uvádzam to len pre info 😀

lucinocka
5. jún 2013

@zuzanamolnarova ked som prala v lovele praskovej a boli sme na slovensku tak som presla na mamin dreft a ked sme sa vratili domov tak som vsetko vyprala v lovele a sa mi cela vyhadzala, uz som nemala potom odvahu prat zase..ale mozem skusit.. bambusaky mame obdlzniky trojvrstvove, ako vravim su dost tazke napite, takze ja myslim ze vsakuju len asi musim castejsie vymenit plienku, mozno cika privela na tu vlozku🙂

tinika
5. jún 2013

ahojte, kamoska nakupuje latkovky a chcem sa poradit či take by ste odporučili https://www.modrykonik.sk/bazar/plienky/kwcp/ne... a http://www.ebay.co.uk/itm/CUTE-RE-USABLE-BAMBOO... vdaka

tinika
5. jún 2013

@lucinocka taku kravičkovu mame aj my :D

alkababulka
5. jún 2013

Ahojte, som tu nová a snažím sa zorientovať v látovaní. Prosím mohli by ste mi poradiť, s ktorou vkladačkou máte najlepšie skúsenosti ako s prídavnou vkladačkou na klasický bavlnený novosklad alebo bavlnenú narovno? Najlepšie z prírodnejších materiálov, chcem ju používať na zvýšenie savosti plienky na doma. Ďakujem

oskvarka
6. jún 2013

@alkababulka najsavejsi je asi bambus ale ja osobne skusenosti zatial nemam... najlacnejsie vychadza asi babylusy stvorce 30*30 alebo 40*40 frote na plienka.sk... no teda este lacnejsie vychadza kupit si metraz alebo uteraciky v tecsu (ale tie su len bavlnene) a usit si ich sam..

alkababulka
6. jún 2013

Chcela by som niečo čo maju maminy osvedčene nejaku. Už som si nejake info pozerala na nete len by som rada aby mi nejake maminy čo už maju skúsenosti poradili či sú lepšie vkladačky od little lamb, baby luci alebo napriklad od Anavy,

susul
6. jún 2013

@tinika ja ked som zacinala, tak som si objednala nejake tieto lacne plienky, nebola som zorientovana a samozrejme cena zavazila, pre mna to boli vyhodene peniaze, nech som ich zapla akokolvek, dala dnu cokolvek, pretiekli mi vzdy, ale su mamicky, ktorym sluzia dobre. Vačšina "oficialnych výrobcov šije" z certifikovanych materialov pre deti, tu je otazne, ci pri týchto plienkach boli pouzité nezávadné materiály.
Ja osobne by som skor nasla nejaku sikovnu maminu, co sije plienocky, ak sama sit nevies, alebo skusila kupit nieco z bazariku nájdu sa tam plienky nepouzivane, pripadne kratko pouzivane.

@alkababulka little lamb vkladacky z bambusu, tencel poppoliny - je tenucka, nasaje pomerne dost, len pranim material tvrdne, po presuchani v rukach je to ok, len je to pracnejsie.

handricky
6. jún 2013

@alkababulka ak chces pridavnu na novosklad alebo na bavlnenu, tak mozno nieco kratsie (little lamb kratka, moje kratke, tots bots kratka, bambi roxy kratka, anavy kratka).. vsetko je to velmi podobne - vacsinou frote.. Dalej mozes pouzit onesize nejaku tensiu (napr. moje onesize). hrubsie ti do novoskladu alebo na bavlnenu asi nevlezu (teda neviem ake stare mas dieta), teoreticky by sa dal pouzit aj nejaky kratsi a tensi prefold..vseobecne oblubene su prefoldy (tie uz sa pouzivaju aj samostatne) su: little lamb prefold flis/flaus, baby lucy flis/flaus, baby idea flis/flaus - vsetko je to 100% bambus pocesany, takze su save a velmi podobne.. len niektore maju vacsiu - mensiu gramaz.. Z frote su oblubene: wonderoo velky prefold, anavy prefold, bamby roxy prefold. Vsetko co ti pisem, su bambusove. A samozrejme moje vladacky a prefoldy 😀. Ono je dobre kombinovat.. Nejaka vkladacka sa ti viac hodi na take mierne dovypchanie na doma, nejaka hrubsia na von a pod.. Treba skusat.

alkababulka
6. jún 2013

@handricky
dakujem pekne za pomoc.

alkababulka
6. jún 2013

@handricky chcem sa ťa ešte opýtať s ktorou z menovaných máš ty najlepšiu skúsenosť

oskvarka
6. jún 2013

Caute baby uvazujem pomaly o preprati vsetkych veci aj plienociek a vyberam praci prasok a neviem sa rozhodnut...ale nic take ze striedat (nechce sa mi premyslat) najlepsie praskove (gely nemam rada a nicia pracku) avivaz pouzivat nechcem .. mozno ocot na zmekcenie a aby mi tam neostaval prasok... hlavne nieco co bude dobre prat, nemusi to byt ani specialne pre babo ze nejake baby (nechcem to tak obmedzovat clovek tam podla mna skorej plati za znacku... radsej budem davat dvojite plakanie alebo co) ... a hlavne aby to bolo dobre na tie plienocky na tu savost a aby sa moc nenicili...
... ja som chcela vyskusat s persilom sensitive ale ku tej cene vraj zvykne ostavat na pradle a je moc agrsivny - na svoju cenu... osobne bezne zvyknem pouzivat ariel, aj ked mm mi teraz (chcel nieco lacne - vravela som mu nech teda kupi formil z lidla ale nemal tam cestu tak siel do kauflandu) a kupil mi nejaky grand maximo sensitive - compakt o ktorm som nic nenasla len to ze neobsahuje fosfaty... a v zlozeni spominaju mydlo.. tak som mu povedala ze si moze sam prat svoje veci v nom :D

a chcela by som taky prasok ze v tom budem prat aj moje a muzove veci nech nemusim delit ... vy periete decke vecicky oddelene ?

ellysa
6. jún 2013

@oskvarka ja som celkom spokojná s tým formilom

oskvarka
6. jún 2013

@ellysa ja som kukala ten test vysledky mal dobre ale mal napisane ze niekedy ostava na veciach.. aj baby niekde vo fore pisali... ale ten ocot by to mohol zmiernit nie? a je dobry aj pre miminko ?

ellysa
6. jún 2013

@oskvarka ja v ňom periem všetko aj plienky aj pre deti, sem tam striedam s persilom sensitiv alebo denk mit práškom z DM, nemali sme žiadnu reakciu, ale tak každé dieťa je iné, treba vyskúšať a aviváž nepoužívam vôbec ani ocot

oskvarka
6. jún 2013

@ellysa hej aj ten denkmit je vraj dobry ten bol v tom novsom teste ... a so akcnymi skvrnami typu krv nemavas problem ?... lebo Ariel je kyselina ten mi vyperie vsetko len sa bojim chcela som tie plienky trochu setrnejsie.. mm chcel zase cosi lacnejsie (ved som ho poslala do obchodu po persil sensitive a doniesol mi tu 4 kilovu potvoru s kauflandu cely nadseny ze ake to bolo lacne... 🙄 )
jj aj ja som myslela ze by som najskorej odskusala obyc. prasok a ak by bol problem tak by som sa poobzerla po tych babetkovskych

lenkove
6. jún 2013

ja som pravala v Persil sensitive a stale sa mi zdalo, ze mi plienky smrdia po vyprani.. Teraz mam denkt mit sensitive a som velmi spokojna, nevonia ale ani nesmrdi 😎 perie dobre, neostava na veciach...

oskvarka
6. jún 2013

@ellysa
@lenkove ozaj a pouzivate na biele a na farebne podla toho na co je ktory urceny lebo ja to vecsinou neriesim a kupujem co mi pride pod ruku... :D... ale tusim vecsinou na farebne a perem v nom vsetko... (ale kludne niekedy aj na biele) ale ten denkmit sensitive bude asi este iny ci ? - ten co bol v tom dteste bol asi na biele

handricky
6. jún 2013

@oskvarka mozes este skusit toto http://www.eko-eko.sk/www-eko-eko-sk/6-TIPY-A-N...
dobre, lacne, eko. nie je to vsak vonave, musis pridat nejaku tinkturu, ak chces aby vonalo.

oskvarka
6. jún 2013

@handricky vyzera to dobre ale som na to asi leniva :D

handricky
6. jún 2013

@alkababulka neda sa povedat, s ktorou mam najlepsiu. vsetky uvedene su dobre. s tym, ze pozeraj vzdy velkost vkladacky (mensiu lepsie narves do novoskladu a logicky aj menej nasaje, vacsiu zas vies pouzit aj samostatne a nasaje viac). Vsak pockaj, co napisu ostatne mamicky. Pozerja tiez gramaz, ak vyrobca uvadza.. Vyssia gramaz = vyssia savost ale aj viac tvrdnutia.. Flisove prevedenie (nemyl si s polyestervym flisom) sa povazuju za savejsie, ale tvrdnu viac ako frote, lebo vacsina ich je v zlozeni 100% bambus (a cim viacej bambusu, tym je vkladacka tvrdsia). Frote prevedenie byva v zlozeni 100% bambus, 70% bambus/30% biobavlna, prip. 80% bambus/20% polyester. Frote tvrdnu trocha menej ako flisove. A pokial je tam este polyester, tak tvrdnu najmenej. Akukolvek kupis z vyssie menovanych, neurobis zle.

handricky
6. jún 2013

@tinnky
@myryjam
inak baby z BA a okolia: 12.06 je v latkovky.sk plienkove poradenstvo, ak mate moznost dojst. lepsie je vidiet na zivo.

vojann
6. jún 2013

@oskvarka ahoj možeš použiť toto: http://www.pgchem.sk/sk/ponuka/275/perkarbonat-... + ak chceš prať už od 40 toto http://www.pgchem.sk/sk/ponuka/328/taed-tetraac...
Je to vlastne to isté zloženie ako prášok haipa daipa - http://haipa-daipa.com/product/eko2-praci-pripr...
Len lacnejší, ja mám dobré skúsenosti, 1 kg je na 40 praní tak stačí veľmi málo prášku.

oskvarka
6. jún 2013

@vojann a nezidu mi z toho farby s farebnych veci a plienok ?