Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

vojann
11. jún 2013

@ika84 skús vyčistiť octom, síce to zvykne zabrať, keď je cikačka čerstvá pred vyschnutím. Ja som čistila takto keď sa stalo: hneď ocot+jar+ trochu vody. Poriadne napustiť, aby to prešlo, tam kde má.

behulka
12. jún 2013

@ika84 máme odskúšanú sódu bicarbónu na koberci po mačacích zásahoch. Možno by to išlo aj na gauč 😖
@mucholapka ja by som krémovala, pokiaľ je maličká a kaká do každej plienky.
@kaja15 ja by som vyhodila a zaobstarala nové. Už vám bude stačiť L ková veľká veľkosť, netreba jednoveľkostné. Napr. nové BabyLucy kúpiš pod 6e.

kaja15
12. jún 2013

@behulka no len ja pouzivam iba klasicke stvorce a na to PULky a neviem, ci takto este dlho vydrzim, lebo maly uz viackrat precikal plienky, tak neviem, do coho zainvestovat

mucholapka
12. jún 2013

@zfidorka @behulka dakujem za rady - uz vcera som skusala separacky s kremikom, zda sa mi to ok...a malickej najblizsie pridam tie vkladacky...dnes sme este presli spat na jednorazovky, lebo jej zacal trosku mokvat pupik a latkovky su jej velmi velke (lebo je to drobcek) a neviem ich tak poskladat, aby ich mala pod pupikom...tak myslim, ze este 2-3 dni budeme na jednorazovkach... 😒 ale nevadi, potom uz nabehneme iba na latkovky, aspon som si to skusila 😉

nenocka
12. jún 2013

@kaja15 ahoj, dávaš jeden štvorec? my máme 1,5 roka a malému dávam dva štvorce na tretiny a v pohode - nepreciká. osobne si myslím, že ešte min. pol roka plienočky potrebovať budeš. tie pulky by som vyhodila, aby ste kvôli pár eurám nebehali po kožnom 😖

behulka
12. jún 2013

@kaja15 záleží od dieťatka, no naši nosili klasické štvorcové plienky až do konca. Precikať sa dá aj super savá mega plienka, ak sa včas neprebalí.

kaja15
12. jún 2013

@nenocka uz su aj v kosi 😒 Teraz pokukavam po novych, mozno ale vydrzime na nasich este mi 3 ks zostalli 🙂 Dakujem aj za linky 🙂
A ako presne skladas tie stvorce? Ja dam na polku po sirke, potom este raz na polku po sirke a potom po dlzke este na polku. Ale len jednu plienku

kaja15
12. jún 2013

@behulka prebalujem casto, no malemu sa to najak poposuva, raz sa vycika a uz ma precikanu plienku 😒 Tak skusim mozno 2ks plienky dat

alena0305
12. jún 2013

@kaja15 Neviem ako skladáš tú plienku - skús obdĺžnik 80 x13 a vpredu 2krát prehni - chlapci cikajú vpredu najviac. Vpredu budeš mať 18 vrstiev a vzadu pod chrbátikom 6 vrstiev.

uzovicka
13. jún 2013

Skusene maminky, potrebovala by som poradit, ktore plienocky su dostatocne save, najradsej bambusove a nie su prilis siroke. Maly ma uz takmer 8 mesiacov a uz netreba balit nasiroko. Celkom sa mi pozdavaju Baby Lucy, mame nejake, ale skusila by som ine, napr. s hlbsim strihom, aby plienocka bez problemov siahala na chrbatik, aby ritula netrcala 😀 . Co by ste mi odporucili?? Krasne dakujem vsetkym 🙂

uzovicka
13. jún 2013

@behulka Ahoj, to si uviedla ilustracne, alebo vies presne, kde sa tie Baby Lucy nove daju kupit pod 6 eur. Znie to lakavo 😉 dakujem

behulka
13. jún 2013

@uzovicka a čo tieto? Sú to BabyLucy vo veľkosti M-XL
http://www.plienka.sk/product_info.php?products...
Priamo u nich stoja Lká 5,80. Inde to bude asi o kus viac. No treba myslieť ešte na poštovné.

uzovicka
13. jún 2013

@behulka Vdaka, o tej stranke viem 🙂 , len hladam tie ceny pod 6e 😀 😀

uzovicka
13. jún 2013

Ahaaa, lenze to su vrchne 😒 , dakujem ti, hladam dalej 🙂 Ktore nohavickove su najhlbsieho strihu?

handricky
13. jún 2013

@uzovicka asi anavy nocna nohavickova, draha jak slak🙂

uzovicka
13. jún 2013

@handricky 😝 nuz, lacnejsiu verziu hladam...

euka210
13. jún 2013

@uzovicka co tak Bum huger?

kaja15
13. jún 2013

Ahojte, poraite mi prosim nejake odskusane dobre a lacne vrchne nohavicky? Pouzivam klasicke stvorce a na ne by som nejake nepremokave nohavicky potrebovala.
A este sa chcem opytat, ci sa daju vrchne novicky kupit aj v kamennom obochde (najlepsie v ZV, BB alebo ZA)?

nenocka
13. jún 2013

@kaja15 ja dám 2x na polovicu a potom na tretiny po šírke 😉 lacné a podľa mňa aj dobré sú naše slovenské baby lucy - na plienku narovno možno menšiu veľkosť ako na nohavičkovú (s jednou štvorcovkou zapnem môjmu 12kg drobcovi aj S-ká, len to má už takú bedrovku 😀 , ale keď nie je nič iné po ruke, tak čo už 😅 ) alebo skús do vyhľadávača v bazáriku dať nepoužité, nepoužívané, nové, nenosené... a uvidíš, čo ti vyhodí 😉 myslím, že v spomínaných mestách nie sú kamenné obchody...

kaja15
13. jún 2013

Dakujem, pozerala som uz tie BL, len sa mi zdali take.. o nicom.. Ja mam teraz Bum genius Flip a su super! Je to porovnatelne s BL?

nenocka
13. jún 2013

@uzovicka a čo tieto https://www.modrykonik.sk/bazar/plienky/wyjq/ne... my máme jednoveľkostné, sú skvelé 😉

nenocka
13. jún 2013

@kaja15 tieto http://www.plienka.sk/product_info.php?products... sú náhodou celkom chutné 🙂 pul je podľa mňa taký pevnejší. čo ja viem... na také domáce používanie v pohode... a s majiteľom sa dá dohodnúť aj na klasickom poštovnom 😉

nenocka
14. jún 2013

Babule, našla som takýto recept na eko-aviváž:
Při praní v mýdlovém slizu používám jako aviváž (potravinářskou) kyselinu citronovou (1 sáček 40 g) na 1-1,5 litru vody. Rozpustím a nalívám místo aviváže při praní – cca 1,5-2 dl. Prádlo je jakoby čerstvé, bez zápachu z jádrového mýdla, zkrátka na přivonění příjemné.
myslíte, že sa môže použiť aj na plienky?

majamat
14. jún 2013

@nenocka vsak na plienky doporucuju namiesto avivaze ocot. neviem, ci na vsetky, ale aj to je kyselina, rovnako ako kys. citronova. takze su pribuzne chemicke latky, akurat kys. citronova lepsie vonia. niekto tu ale pisale, ze ocot na pul nie, tak neviem, ale na ostatne plienky by snad mohlo byt.

oskvarka
14. jún 2013

@nenocka podla na ti moze trochu zist farba ale to je len kozmeticka chyba.. ocot zase naopak udrzi farby este krajsie (aspon myslim ked sa veci farbene davaju do octu) ale hlaven je dolezite ze obe veci su kyseliny a nicia tesnenia v pracke... dkonca ani zaruku na pracku ti neuznaju ak to budes pouzivat
btw tiez by som to neaplikovala na umele hmoty ako pul

majamat
14. jún 2013

@oskvarka to je sranda, to som ani nevedela. no zas zalezi od koncentracie tychto kyselin. ak su velmi rozriedene, nemusia pracke uskodit a dokonca niektori, co chcu pouzivat bio prostriedky, pouzivaju ocot proti vodnemu kamenu v pracke.

majamat
14. jún 2013

inak ja ocot cisty neriedeny dost pouzivam doma. mam ho vo wc, kupelni a aj kuchyni v rozprasovacoch a cistim s tym vsetko mozne. pouzivam ho aj na take predezimfikovanie niektorych riadov, kde bolo nieco, v com by sa mohli vytvorit bakterie. a teda aj na palsty a su v pohode. ozaj dost zalezi aj od toho, pri akej teplote sa takyto kyselinovy koncentrat pouziva. ked je horuci, ma lepsi ucinok.

oskvarka
14. jún 2013

@majamat to sa moze aj s kys. citronovou pouzit na cistenie ... napr raz za rok ... alebo pol roka ale dlhodobe pravidelne pouzivanie sa neodporuca. ale tak ak ti koli tomu odide pracka za 10 rokov tak to nieje take strasne ved aj tak by asi dlhsie nevydrzala... :-P ... ale inak ta kys. citronova je vraj agresivnejsia ta sa ani na cistenie moc neodporuca v niketorych prackach zarucakoch je vyslovene napisane ze ak tam nieco take das tak mas po zaruke... a citala som na jednom fore ze si babenka takto odpalila pracku za pol roka.. ze jej pretekala zrazu a reklamaciu jej koli cisteniu kys. citronovou neuznali... na takej eko stranke mam ju doma poznacenu odporucaju na cistenie jedlu sodu a ocot .. nejaka kura je to tam aj popisane ze ako postupovat.. ale to je teda len cistenie...

majamat
14. jún 2013

@oskvarka uff, no za pol roka novu pracku kupovat, to by som nechcela. ja som mala tie pripravky, co som kupila v obchode. asi to nie je uplne ekologicke, ale ten ocot doma vyuzivam fakt dost, takze ine cistiace prostriedky pouzivam malo, no s prackou sa mi babarat nechce. navyse mam teda celkom slusnu spotrebu octu. cistim s nim umyvadla, vanu, zachod - niekedy cely, ale niekedy misu precistim fixinelou. tiez v kuchyni kuch. linku, odkvapkavace - plastove, aj nerez(co je spojeny s umyvadlom) a niekedy aj ked potrebujem pretriet stol a pod. aj tam strieknem a utriem. nerez tak nezachadza od vodneho kamena, resp. sa to lepsie ocisti. mam aj nerez stojan na noze. tiez s nim umyvam chladnicku. vraj je dobry do chladnicky proti zapachu.