Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

oskvarka
14. jún 2013

@majamat jj chladnicku aj ja aj nerezove veci.. ocot na citenie je fain ale asi treba zbezpecit aj zotretie aby tam neostaval pre istotu... ale tak urcite lepsie ako chemia.. ja som mynule chcela vydrhnut ruru vraj v DM na to maju super prostriedok ale potom som na jednom fore nasla ze je o totalna chemikalia karcinogenna co sa aj zle po umyti z tej rury vymyva takze rura sa sice leskne a nikde ziadny pripeceny olej ale toho smradu sa nezbavis ani za mesiac .. tak som si to rozmyslela drhla som ju pol dna jarou a citrom a co nezislo to si nevsimam lebo ako ze razdsej trochu neesteticke ako sa otravit..

majamat
14. jún 2013

@oskvarka ja mam pripravok na ruru z Amway, ale nepouzivam casto. vsetky taketo pripravky su riadny ekrazit a v tehu som sa tomu uplne vyhybala. rura sa mi ocistila celkom slusne, ale inak to tiez uplne nezislo. no co narobim. ked sa tie frkance zapecu, tak je to tazke zmyt. normalne tiez umyvam jarou, mozno praskom, ale ten sa tiez tazko zmyva. ozaj a ocot moc ani nezmyvam, len zotriem handrou. pouzivam ho niekolko mesiacov a vsetko mam zatial OK. ani naznak, ze by sa to kazilo. to sa skor zlikviduje opotrebenim, kedze teraz su vsade smejdy.

oskvarka
14. jún 2013

@majamat no inak mne mm kupil novu pracku a susicku aj koli latkovaniu a stara pracka mi akosi blbne .. hrubsie veci z nej vyberam zatuchnute a to vyberam pracku nhed.. ako by slabo hriala alebo co... a navyse tecie.. tak som sa bala v takej prat veci pre babo... aj som ju chcela cistit ale nakoniec neviem ked tecie ci do nej este sypat kyseliny.. uvidim ked nam konecne vodar pride zapojit tu novu... lebo uz ma poraza ake je spolahnutei na tych majstrov maju nam prist robit aknalizaciu vodovod , zapajat pracku , malovat a robit elektriku - a jedine co sa zatial uskutocnilo je ta elektrika vseci sa len vyhovaraju ze o tyzden o tyzden.. wrr... a este mame auto v servise uz asu 3 mesiace... ato tam vsade stale volam a otravujem lebo uz ma te s... e... doteraz som nevolala a nic sa nehyybalo tak volam kazdy druhy den a vsetky vravim ze do porodu to chcem mat vsetko hotove a ze som v skoro v 8 mesiaci... tak som zvedava ci to zaberie lebo ja uz neviem ci si mam tu kanalizaciu vybagrovat sama alebo co :D
a mm mi teda zakazal ocot a ine kyseliny uz dopredu do novej pracky .. dohodli sme sa ze pradlo nemusi vonat hlavne ze nesmrdi a je ciste.. a avivaz pouzivat nebudeme lebo to tiez nici pracku - zanasa to filtre a tak :D

majamat
14. jún 2013

@oskvarka ked treba pracku, tak treba. no a s tymi robotnikmi je to na nervy.
ja avivaz mam, ale prestala som koli malej pouzivat a aj teraz len minimalne a poriadne ju riedim. vsimla som si, ze je ta nadobka na avivaz poriuadne zanesena a vyrobcovia to tak blbo robia, ze sa do toho nedostanem. nedokazem to umyt. naposledy som avivaz kupila po 2r. nejde mi o to, aby pradlo vonalo,. ale niektore starsie a dobre veci mi obcas tak dovne smrdia a to som citila aj ked sa mi to vysusilo, preto som kupila avivaz, na take dovonanie. no niekedy ju tam aj zabudnem naliat.

kaja15
14. jún 2013

Ahojte, potrebovala by som poradit. AK by som kupila kapsove plienky bamby roxy, dali by sa do nich pouzivat okrem original vkladaciek aj klasicke stvorce?

euka210
14. jún 2013

@kaja15 jasne, co das, to v kapse bude. Ale ja mam len par kapsovych a tym ze maju sty dry, tak ich pouzivam na dlhsi cas napchate bambusom

uzovicka
14. jún 2013

https://www.modrykonik.sk/shopy/plienky/k1zu/ba...
Maminky, ktore mate taketo plienocky, ako ste spokojne?? Dakujem

handricky
14. jún 2013

@uzovicka je to to iste ako little lamb, ak mas skusenost s little lamb.

uzovicka
14. jún 2013

@handricky dakujem. Na tých vraj rychlo odchadzaju gumicky, tak to asi nebude dobra volba... 😒

nenocka
14. jún 2013

kočky, chcem si dať vyvariť štvorce... koľko ich dať do práčky na jednu várku, aby sa pekne odprali?

@kaja15 dali, len kapsovku treba prať po každom použití...

labutka
14. jún 2013

@nenocka ak chces vyvarat, tak daj normalne do hrnca a na sporak. Ja som sice vyvarala len utierky, ale v pracke mam len 90 stupnov a to mi nestacilo.

nenocka
14. jún 2013

@labutka ja mám 95°C, tak som rozmýšľala, že to naložím do práčky...

majamat
14. jún 2013

@nenocka ja tiez obcas davam na 90°C a oprali sa dobre.

susul
14. jún 2013

Pre mamicky, ktoré zvažujú výber tréningových nohavičiek, som zhrnula zopár svojích postrehov, snáď prídu vhod pri rozhodovaní
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/susul/clanok...

tinika
15. jún 2013

ahojte kocky, neviete poradit kde by som kupila ten system na zapinanie plienok? sa mi jedna patentka odtrhla, potrebujem tam dat novu netusim kde kupim patentkz biele aj system s ktorym sa to pripina na plienku. vdaka

labutka
15. jún 2013

@tinika na detivbavlnke.sk

behulka
15. jún 2013

@tinika tuto sa dajú požičať, kupovať sa kvôli jednej neoplatí:
http://handricky.eu/metraz-na-latkove-plienky/g...
a patentky:
http://www.detivbavlnke.sk/detivbavlnke2/eshop/...
@nenocka ja som dávala po 20, mali sme pračku na 5kíl.
@susul super 😉

lenusskaa
15. jún 2013

@tinika klieste na patentky poziciava @handricky http://handricky.eu/metraz-na-latkove-plienky/g... , ale patentky v ponuke nema

katia7
15. jún 2013

@ifka17 uz ti asi poradili ale ja som kupila na detivbavlnke fajny flis s certifikatom, vysiel ma meter tusim 6 eur a nastrihala som tych separaciek z toho dobrych 30 aspon 😀

handricky
15. jún 2013

@tinika bielych mam dost, to ti mozem dat. inak mozno by som sa tiez poobzerala po okoli presova (bambi roxy), ci by ti nepricvakli. usetris na postovnom.

priadka
15. jún 2013

Uz sa davno nikto nepytal na lanolinovu kuru, tak idem na to 😀 Vraj je v Karlovke lekaren, kde mi predaju cisty lanolin na vahu, tak sa tam asi chystam. Len som sa chcela opytat, ci mozem pouzit aj lanolin s nazvom Purelan od Medela, mal by byt 100%, bez prisad. Uz ho velmi nevyuzivam, tak by som ho na vlniaky pouzila. No a ako sa vlastne pripravuje ta kura?

zfidorka
15. jún 2013

@priadka lanolin pureland nepoznam, tak ti neviem odpovedat, kura sa pripravuje takto:
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/zfidorka/cla...

tinika
15. jún 2013

@handricky he' bielu mi treba ta co sa odtrhla sa tsm uz neda dat znova ze?a nechapem co bambi roxi v presove?je tu nieco take co neviem?bo bol tu jeden obchodik netovy ale uy skoncil

handricky
16. jún 2013

@priadka lanolin od medely zavana mastou na bradavky, teda podla znacky 😀 , casto krat ti chcu v lekarni predat toto. ale samozrejme nemam sajnu. Inak zozenies cisty lanolin aj v AVIONe starom (Stare mesto vedla Blumentalu) v lekarni.
@tinika tu odtrhnutu tam uz nedas. hej bambi roxy je v presove, ale netusim ci maju kamennu predajnu.. vsak skus im napisat ked tak.

behulka
16. jún 2013

@priadka ak je ten Purelan čistý lanolín, bude to fungovať, ak inak nevyužiješ, no inak by to bolo drahé.
@tinika na stránke majú BambiRoxi zoznam kamenných predajní, kde sa ich plienky predávajú. Je tam i Prešov - Malý svet.

tinika
16. jún 2013

@handricky vdaka
@behulka vdaka
super som ani nevedela ze tam predavaju plienočky len neviem najst ten zoznam predajni mam len ten kde su vrchne nohavičky sendy

tinika
16. jún 2013

aha uz vidim

marianas
16. jún 2013

Dievčence, môžem použiť na vlniaky 2 roky starý lanolín? Zostal mi po staršom synovi a nechcem kupovať nový.

mary939
16. jún 2013

@marianas mne v lekarni povedali, ze mam lanolin spotrebovat do pol roka, tak neviem

handricky
17. jún 2013

@marianas mne dali na balenie datum spotreby do 15 mes.. vsak vyskusaj, ked uz ho mas vyhodit. podla mna sa na tom nema co pokazit