Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sjuzocka
20. jún 2013

Ahojte, asi budem musiet dokupit plienocky pre naseho tretieho, to co podedil je dost znicene a neplni celkom svoju funkciu. Ovsem po 4 rokoch kedy som naposledy riesila ake znacky atd. uz nemam absolutne prehlad. Tak vas prosim o par tipov...
Idealne by boli jednovelkoste plienky, prirodny material na zadocku (nie flis alebo ine stay dry), mozu to byt kapsovky, nemusia, moze to byt all in one, nemusi :P proste dajte tipy na plienky, do ktorych sa oplati ist... ktore pekne sedia a nie su prilis tvrde. Mam este novorodenca, ale porastie 🙂 a dnes nam povedali ze nema dovyvijane klbiky, povodne som chcela cakat kym dorastie do plienok po bratoch, ze dovtedy eko jednorazovky, ale asi sa zidu uz teraz nejake plienuchy na siroke balenie... 🙂

zfidorka
20. jún 2013

@sjuzocka makke materialy su jemne bambusove frote, alebo bambusovy velur,
nohavickove plienky z tychto materialov su tots bots stretch, bambi roxy (tieto su sirsie medzi nozkami),
snap in one plienka ma bambusove vnutro b'ies TE2, pekne sedi
vsetky tieto plienky su jednovelkostne...

handricky
21. jún 2013

@sjuzocka Z AIO uz tazko zozenies prirodny matros, vsetcia tam pchaju k zadku stay dry. Z AIO myslim uz len Tots Bots V2 - starsi model s bambusom a Bum Genius starsi model, Bumkins)
Zo SIO ma dotyk bambus frote (B bies, Pop In starsi model, Pop In New gen, Ecobu starsie aj novsie, Anavy Easy, Handricky SIO, Bamboolik myslim).
Kapsovky maju vsetky stay dry - takze to nic. A nohavickove maju vsetky prirodny matros, dobre su tie co napisala zfidorka.

mary939
21. jún 2013

dievcata, ktore mate kapsovku BR, chcem sa spytat: testujem tuto plienocku, len malemu dost pada. nie zeby sa vyzliekala, ale ma ju nizko medzi nozickami. neviem, ci to len ja neviem nastavit velkost, alebo je problem v tom, ze je strihovo sirsia. pri BG kapsovke som takyto problem nemala.

tynamartina
22. jún 2013

@labutka @ivanka.7 @handricky @zfidorka prosím poradte ako sa zbavím flakov z kaky na plienkach, Periem na 40,50 vždy z miofreshom a skúšla som aj máčať v pueri a nezišlo no a samozrejme boli hned zapraté žlčovým mydlom, a to malá papá iba mlieko síce UM ale neviem aké falky budú neskôr. Ďakujem

ivanka.7
22. jún 2013

@tynamartina ak nemas plienky s pul vrstvou, tak pomoze slniecko 🙂 a mne ked nezislo na prvy raz, vzdy zislo na druhy alebo treti

matadamka
23. jún 2013

@tynamartina ja namočím plienku namydlenú žlčovým mydlom do vody so sódou na pranie, mám kryštalickú sódu Luxon a zatiaľ zišlo dole všetko, a ked nezišlo dole po praní tak pomohlo vysušiť na slnku

nenocka
23. jún 2013

Babule, moje BL pandy sa mi začínajú pelichať, či ako to nazvať 😖 proste mi ten flauš povypadával a ostala taká žltá sieťka... myslíte, že je to dôvod na reklamáciu? mám ich 1,5roka - intenzívnejšie sú používané len posledné týždne, predtým som striedala BL bamboo a BR... @handricky ak budem kontaktovať majiteľa e-shopu, ako mu vadu popísať tak odbornejšie? 🙂

peluskovo
24. jún 2013

@tynamartina nam zislo po niekolkych praniach

peluskovo
24. jún 2013

@mary939 obdobne to mame my, ale ondrik ma uz 2 rocky. kolko mate vy mesiacov? mas velkost na max, alebo nie?

peluskovo
24. jún 2013

@sjuzocka s prirodnym materialom by som sla urcite do B` bies MaxBambou, vynikajuci strih a prijemnz, material, sweet monkye kapsovka, tu si chvalia aj zakaznicky, plienocka je takeho "jemnejsieho"strihu, osobne mam rada aj Pop in new gen bambo, kde mozes sacie jadra z bambusu menit, daju sa dokupit zvlast , cize plienka funguje ako SIO, je to plienocka, ktora nam postacovala snad ako jedina na noc / potiahla pekne aj noc / . no a velmi dobry strih, aj ked mne pride trosku kratsi, ale pre mensie deti idealny, ma aj anavy easy, ale starsia verzia, kde je vnutro bavlna, pri novsej je uz mikrovlakno / sacia cast je priordnz matros, ale po bokoch by si uz prirodny matros nemala. este spominane tots botd easyfit, ale strsia verzia V2, tie su tiez nasi favoriti, kvoli prijemnemu uzsiemu strihu

peluskovo
24. jún 2013

@strociatka my mame bundles of joy, asi tie myslis, prekryvali pekne plienocku / vel M / ale teraz ma maly uz dva rocky a uz su mu mensie. stvorec na rovno do nich nedas, na stovrec na rovno su dobre napr disany na suchy zips, maju aj zosilnenu cast, kde babo piska, aby pevnejsie chranili

mary939
24. jún 2013

@peluskovo mame 13 mesiacov. doteraz som pouzivala BG na suchy zips, ten mi ale maly rozopina, tak som presla na BR patentky a nie som velmi nadsena. plienku mam nezmensenu, ale asi to budem musiet zmensovat. mala som vsak pocit, ze ho tlaci na stehienkach, ked je nastavena na mensiu velkost.

peluskovo
24. jún 2013

@mary939 niekedy sa moze stat, ze je dieta pri plienke v takom medzivelkostnom obdobi... stredna velkost mala, vacsia,velka. tu mozem odporucit jedine skusat, ktora velkost ako sadne. pohrat sa s tym nastavenim, viem ze to nie je rada za zlaty gros, ale tazko to , ked nazivo nevidim :( tym, ze je to sirsia plienka, ono na tych stehienkach akoby bola viac pritlacena, nabalena

oskvarka
24. jún 2013

baby pouzivate vlhnecene obrusky alebo tvaletak namoceny vo vie alebo co na utieranie ritky.. ja som 4 plienky postrihala na svorceky ze ich obsijem ale teda... to som si narobila roboty .. ale ked uz som zacala tak to dokoncim ja len ze ci ste nieco nekupovali take uz urovene nejake male obrusky na namacanie do vody a utieranie ritky,... lebo osobne nemam velku doveru voci vlhcenym obruskom...

dadenka1
24. jún 2013

@oskvarka ja som kupila v IKEA tie malé biele froté uteráky, je ich tam 10 kusov, plus som podedila kopec malých plienok a k tomu mám zásoby klasických vreckoviek... a aj som si nastrihala dve plienky tie froté z tesca a ni ich neobšívam... ani ja nie som fanušik vlhčeňákov..

depa1
24. jún 2013

@oskvarka Tiež nefandíme vlhčeným obrúskom, objavili sme tieto: http://www.ekoplienky.sk/product/latkove-obrusk... a paráda!!!

oskvarka
24. jún 2013

@depa1 aha ja som vedela ze som ich niekde videla aj v ponuke uf ale 3 eura za 4 kusy to je dost vela... hlavne ked ja si rpedstavujem ze to budem prat s plienkami kazdy 2-3 den... cakala som ze max. 30-40 centou... este som rozmyslala ci mi to obsivanie stoji za tu namahu ale ocividne stoji 🙂 ...
@dadenka1 frote plienky s tesca?.. nefluska sa to ... lebo ja som nastrihala klasicke kikko na 4*4 a obsivam kraje.. asi sa s tym pohram a potom sa budem vytesovat :D mi to pripomina sitie pierok na svadbu :D... to tiez bola taka piplacka ale ked to bolo hotove bola som spokojna 🙂

mary939
24. jún 2013

@oskvarka ja som kupila bambusove obrusky, boli tenucke, idealne na umyvanie ritky, ale nepouzivali sme ich. doma sme ritku davali pod umyvadlo a vonku sme sa vlhcenym obruskom nevyhli (ale za rok som neminula este ani jedno balenie🙂)

oskvarka
24. jún 2013

@mary939 kde si kupovala nemas link??

dadenka1
24. jún 2013

@oskvarka nefluská, sú uplne v pohode.. na prdel ako stvorené..

ivanka.7
25. jún 2013

@oskvarka ja mam tiez tie pise @mary939 ale osobne sa mi najviac osvedcilo - doma pod umyvadlo a tecucu vodu a na von mam normalne vlhcene (mala som huggies pure, ale teraz pouzivam jackson reece, tie su eko a pri nasej spotrebe - jeden balik za 3-6 mesiacov sa z tych 5 eur ci kolko stoji, nezblaznim)

mary939
25. jún 2013

@ekoplienky
@peluskovo nevedeli by ste mi zohnat pul nohavicky na patentky Bum Genius farba Moonbeam?

handricky
25. jún 2013

@nenocka ja som vystriedala vela flausov / flisov, ziadne nevypelichali, takze s tymto som sa nestretla. je fakt ze flaus po 1,5 roku vyzera jak sprata handra, taka zbarancekovita, ale ziadne pelichanie a vobec nie sietka. vsak skus napisat, co odpisu. nejako odbornejsie by som to nepopisala, je to zrozumitelne. a si si ista, ze je to flaus? sietka totiz tvori osnovu pri tkanych latkach ako su tkane frote ala little lamb nohavickova.. flaus je pleteny uplet, tam si ani neviem sietku predstavit
@oskvarka ja som umyvala iba pod vodou, obcas frote uteraciky ikea. ale skus tiez pozriet bavlna alebo bambus obrusky v eko-eko.sk

nenocka
25. jún 2013

@handricky čo ja viem... tu píšu, že flaušový úpletový materiál... http://www.plienka.sk/product_info.php?cPath=15...

ekoplienky
25. jún 2013

@mary939: Budem objednávať BumGenius, tak Ti môžem moonbeam nohavičky objednať. Len čakám kedy naskladnia stay dry a organic vkladačky.

handricky
25. jún 2013

@nenocka tieto su fakt flausove, tak neviem ako sa to vypelichalo..

mary939
25. jún 2013

@ekoplienky myslis, ze to bude dlho trvat?

ekoplienky
25. jún 2013

@mary939: Pozerala som sklad a jedny posledné moonbeam na patentky ešte mám. Ak máš záujem napíš mi IP.