Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

ivanka.7
4. aug 2013

Tak sme po dovolenke 😀 hlasim ze mala bola v jednorazovkach prve dva dni na Plitviciach (mali sme mega napraskany kufor a ja rura som do pohotovostneho kufra nezabalila vlniaky) a potom na 3 vyletoch (Makarska, Split, Omis) a na ceste domov. Inak sme ficali na vrchnych + mikrovlaknove vkladacky (Smartipants), stvorce (MaM) a jednorazove jadra Bum genius. Kedysi tu dakto spominal, ze su tak na jedno pocikanie, ale myslim si, ze to uplne staci. Neminula som ani jedno balenie, mala chodila na nocnik, dost bola v plavkach, takze pohoda. Na noc som mala nohavickove plienky a vlniaky, ale pocikala mi plienku len jednu noc, inak vzdy sucho, takze ani nebolo co prepierat, len som vetrala. A z ceskych susedov z vedlajsieho apartmanu sa vykluli majitelia jednej latkovej plienkovej znacky 😀

lenkove
6. aug 2013

Baby, dávali ste tu niektorá link na nové tots bots chcela by som nejaké dokúpiť, nedáte ešte? 🙂

Plus predávam Bambi roxy akosi nám nesadli, mám 3 kapsové (1 s krídelkami na patentky, 1 s krídelkami na sucháč, jedny bez krídelok) na cene by sme sa dohodli...

kkl82
6. aug 2013

po @ivanka.7 pridavam dovolenkovu skusenost aj ja. za celu dovolenku sme minuli len 2 jednorazovky na ceste tam, lebo moje dieta, co nekaka do plienky od 6. mesiaca, sa rozhodlo, ze hned tu prvu cestovnu latkovku prese.ka az po vrch 😀. tak som pre istotu na zvysok cesty davala jednorazovky. plienky som skladovala namokro v kybli s trochou prasku a miofreshu, prala som kazdy druhy den v rukach. mali sme vanu, takze to bolo jednoduchsie, lebo sa plienocky dali krasne preplakat. na zaver som preplachovala v cistej vode s levandulovou silicou.
pravala som vzdy pred spanim, tzn. tesne pred polnocou a do rana 8-9 boli vsetky suche, vratane nohavickovych bamboozle stretch. mala som so sebou taky zavesny susic, ktory som zavesila na mandlovnik na terase, takze aj pripade dlhsieho dosusovania by boli v tieni.
uz si len bucham hlavu, ze preco som musela brat nasu kompletnu vybavu AIO a nohavickovych (plus par stvorcov ako zalohu), ked som vzdy prala tak cca 8-9 plienok... teda by mi uplne stacilo zobrat so sebou tak max. 10-11 ks a hned by sme mali menej batoziny...

kkl82
6. aug 2013

@lenkove ja budem teraz predavat zopar easyfitiek V3 v zelenej farbe, kupila som kvoli dovolenke (kvoli rychlemu schnutiu), no nestihli prist na cas. uz ich inak nevyuzijeme, lebo mame plienok vyse hlavy... su uplne nove, nevyprate, este v povodnom baleni. dnes sme sa vratili z dovolenky a zajtra idem po ne na postu...

usacek79
6. aug 2013

baby, na zlavovom portali je takato akcia - http://www.zamenej.sk/zlava/info/nastavitelna-l...
su tie plienky OK?

kkl82
6. aug 2013

@usacek79 cena sice dobra, no su to tie klasicke cinske kapsovky, vela nevydrzia a su z bohvieakych materialov (nemaju certifikat, takze ti nikto nezaruci, ze nie su nezavane a napustene roznymi chemikaliami z vyroby).

usacek79
6. aug 2013

@kkl82 hmm... no nepotesila sa, bo som ich stihla kupit medzicasom 😒
no tak budem dufat, ze nie su napustene sajrajtmi 🙄
a vies mi odporucit dobre - pomer cena/kvalita?

euka210
6. aug 2013

@usacek79 ani mne sa take plienky nepozdavaju. Ta vkladacka je slabucka.

vierushka
6. aug 2013

Neviete prosim poradit co dokupit ak chcem davat do PUliek stvorec so snappi sponkou + vkladacku ? Existuje nieco co ma Stay dry vrstvu ? Malu prebalujem casto ale kedze si zvykla za prve mesiace na pampersky, tak sa teraz strasne hneva na mokry pocit a zacne kricat tak, ze sa az zajakava :(
Ake latkove separacky pouzivate ? Su lepsie latkove alebo jednorazove ?
A ako skladat stvorcove plienky 4 mesacnemu dievcatku ? Novosklad alebo nieco ine ?

lenkove
6. aug 2013

@kkl82 jeej, tie zelene su cool, take este nemame 🙂 Napis IP ako by si si to predstavovala 😉

kkl82
6. aug 2013

@usacek79 treba len hladat dobre plienky za super ceny. ja napr. kupujem mnoho cez amazon.co.uk, na niektore plienky tam maju z casu na cas sialene ceny. ceny sa im menia takmer kazdym dnom, ale mne sa vzdy podarilo najst to, co som potrebovala a za super ceny 😉. idealne je zaregistrovat sa, nahadzat si veci, co ta zaujimaju do nakupneho kosa a raz za par dni kontrolovat, ako sa pomenili ceny. pripadne treba pozriet cez ebay, no kupovat len overene znacky. to, co je kvalitna znacka zistis aj z e-shopov ako latkovky.sk, ekoplienky.sk, latkoveplienky.com atd. su to skvele obchody, aj ja mam od nich vela veci (hlavne uvodnu vybavu), no po case je pre mna ovela vyhodnejsie kupovat zo zahranicia cez net.

ericka30
6. aug 2013

ahojte, ako ste prisli na to, ze tie plienky na zlavovom portali, ktore uviedla usacek79 su cinske? nepisu tam ziadnu znacku.
@usacek79 ako sa ti tie plienky osvedcili?

ivanka.7
6. aug 2013

@kkl82 perfis 🙂 inak sme okolo vas aj sli, ked sme sli do Makarskej, ale tak... poznas to 😀
Ja som vzdy prepierala hned ocikanu plienku, len raz som mala namocene cez noc, takze suma sumarum som potrebovala 1 nohavickovu + vlniaky, 2x vrchne nohavicky na den (raz mi jedny okakala), 4x mikrovlaknovu vkladacku smartipants, 2x MaM stvorec, 3x treningove nohavicky Bambino Mio a 1 balik jednorazovych vkladaciek BG Flip 😀 ale teda na vyletoch som sa netoto a sla do jednorazovky... ale v apartmane mi toto stacilo. Ja som toho nejako ovela viac nebrala, len nohavickove som mala 4 a teda este par stvorcov plus balik tych Flip este jeden.
Nuz ale ked som nemala sajn ako to bude schnut a veru cez noc nie vzdy uschli plavky, kedze sme boli uplne pri mori. Ale ked som susila cez den, tak bolo rychlo suche.

ivanka.7
6. aug 2013

@ericka30 za tu cenu asi ine nebudu... a keby boli certifikovane a nie cinske, tak som si ista, ze tam znacku uvedu 😉 a myslim ze usacek ich este nema, takze asi nema ani skusenosti s nimi 🙂

handricky
6. aug 2013

@usacek79 dnes uz takmer vsetko siju v cine, takze pohoda 😀 . No: je to kapsovka so stay dry vrstvou, cize zadok v suchu. Nie vsetky deti stay dry - umelinu v pohode znasaju, takze snad si ich vela nekupila. Na tychto plienkach moze byt problem, ze pulka (polyuretanova nepremokava vrstva) nemusi byt kvalitna a casom sa moze odlepit a plienky budu pretekat. Ale samozrejme nemusia. Vkladacka je jedna a predpokladam, ze mikrovlaknova. Ako malemu mimcu ti to stacit bude, casom uz mozno nie, budes musiet dovypchat.
Vsak uvidis. Kvalitne plienky najdes aj tu na koniku - pozri Profesionali - plienky a prebalovacie potreby, je tam asi 10 shopov.. Co ja viem, najlacnejsie ceny ma ekoplienky.sk. Slusne, slovenske a za dobru cenu su aj bambi roxy. Prip. skus pozriet u mna v profile clanky o plienkach, orientovala by som sa aj na vrchne nohavicky (teda nie len kapsovky), su praktickejsie a vsestranne vyuzitelne.

@vierushka tu mas taky prehlad stay dry vkladaciek a stay dry linerov, co su na trhu https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...

ivanka.7
6. aug 2013

Ja by som len podotkla, ze je rozdiel medzi cinskou a cinskou plienkou - plienka z certifikovaneho materialu, ktora je "len" made in china je podla mna uplne ok; problem su neznackove plienky z materialov o ktorych nikto nic nevie

susannah
6. aug 2013

Zacala som prat plienky v slize, ale mame tvrdu vodu a teda su tvrde aj plienky (najma bambus) mozem k nim pridat ocot? Neznizi to savost plienok (najma AIO)?

usacek79
7. aug 2013

@ericka30 no kedze som si ich vcera objednala a rodim v decembri, tak sa mi zatial velmi neosvedcili 😀

evening_star
7. aug 2013

@susannah Ja dávam ocot a nezdá sa mi, že by plienky boli menej savé.

lia105
7. aug 2013

Ahojte, chcela by som sa spýtať na názory na Bambi Roxy
a ešte na kapsovky tu z Koníka : https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/neitkay/ ?????

Zatiaľ nemám skusenosti, rodím až v novembri, ale už som rozhodnutá látkovať, len hľadám niečo v prijateľných cenách na začiatočnú výbavu , preto ma zaujali tieto dvoje čo som hore uviedla, len či sa oplatí ísť u látkovej do lacných verzií????
Viete ako sa hovorí: Nie sme takí bohatí aby sme si kupovali lacné....

ĎAKUJEM ZA NáZORY

lenkove
7. aug 2013

@lia105 Ahoj,
ja latkujem 4 mesiace a moj nazor je adekvatny tejto kratkej dobe, baby ti mozno poradia lepsie a inak, ale moja skusenost:
najlepsie su klasicke bavlnene plienocky a vrchne pulky... Ja mam plno stvorcov este nasich cca 30 rocnych, nieco som dokupila napr. zn. Kikko lux http://www.ekoplienky.sk/product/kikko-lux-bavl... a bambusove vkladacky.. Na to potrebujes vrchne nohavicky, ja mam vrchne pulky a naj sa mi osvedcili BumGenius Flip... aj ked od narodenia asi budes potrebovat aj ine, mensie, mozno flisove alebo vlniaciky, ja som mala iba pulkove tieto http://www.ekoplienky.sk/product/thirsties-duo-...
Pulky s vkladackami {aj tie len na noc alebo spinkanie} vyuzivam na 90 percent... Na noc niekedy pribalim Disana zavazovacia https://www.modrykonik.sk/bazar/plienky/j36d/za... {vo vnutri vkladacka a na vrch pulky} tu mi neprecika...

Ja , zial, nemam dobre skusenosti s bambi roxy mne vzdy pretekaju pri nozickach a ja netusim preco 😔 a to ich mam 3 ks, lutujem, ze som ich zobrala tolko naraz... Bola akcia ....
Velmi dobre skusenosti mam s Tots bots
http://www.ekoplienky.sk/product/tots-easyfit-2...
a real easy
http://www.ekoplienky.sk/product/real-easy-aio-...

prave tie real easy vyzeraju ako tie, co si davala v linku, tak som zvedava, co baby povedia.. Ja toho nemam vela poskusane, ale urcite (aj ked je to na zaciatok tazke sa s tym stotoznit 😉) nekupuj naraz celu vybavu, nevies, co ti bude vyhovovat... Ale teda stvorce (ja ich mam cca 40 ks), pulky (tusim stvoro a fakt vsetky tocim 😎), vkladacky bambusove (stay dry sa mi neosvedcili, zatial) vyuzivam denne.. Na noc davam bud stvorce s disanou alebo tie AIO co som dala link... Tolko moje skusenosti 😉

zirka
7. aug 2013

Bambi roxy su pre nas cislo 1. Pouzivame nohavickove + pul navrch. Som s nimi maximalne spokojna, super save, neotlacaju, dobre sedia a su krasne vzorovane.....ale vybavu odporucam nakupit postupne, aby si zistila co Ti bude najviac vyhovovat a co bude babu sediet. Na prve mesiace Ti postacia aj bavlnene stvorce s vysokou gramazou, pripadne viacvrstvove plienky a niekolko vrchnych pull nohaviciek. Tak len smelo do latkovania. 😎

lenkove
7. aug 2013

aha, aka super skusenost s bambi roxy, ja nohavickove nemam, ale kapsace, mozno je chyba v tom...

kkl82
7. aug 2013

@ericka30 podla obrazku a ceny ide jednoznacne o tie noname cinske plienky 😉. vyraba sa ich hrozne vela pod nazvami babyland, babycity a podobne. podla mojich zisteni z ebayu a jednej internetovej stranky pre masove odbery z ciny, vyrabaju sa v jednej fabrike a pri odbere od cca 5000 ks ti ich ostitkuju akokolvek pod tvojou vlastnou znackou. no certifikovane nie su, tzn. nikto ti neruci za nezavadnost materialu a kvalita je tiez pochybna. pul sa rychlo opotrebi a preteka, vkladacky su mikrovlaknove a navyse nie dostatocne save. ak by ti aj pul nieco vydrzal, stale si budes musiet po case prikupit kvalitnejsie (savejsie) vkladacky. proste, nestoji to za to tie peniaze. tak ako nejdes nakupit vybavicku pre novorodenca do cinaku (lebo materialy pustaju farbu, su to umeliny atd.), nekupuj ani taketo noname kapsove plienky. je uplne jasne, ze vsetky tkaniny musia prejst chemickou upravou pri vyrobe, no pri necertifikovanych ti nikto neruci, ake mnozstva v tej tkanine ostavaju. uz bolo velmi vela clankov o tom, ake skodliviny nasli inspekcie v roznych aj znackovych veciach (vid posledny skandal napr. so znackou zara). vela ludi preto jasne voli pri akejkolvek detskej vybavicke materialy certifikovane pre deti do 3 rokov, kde mas istotu, ze z vyroby nezostali ziadne toxicke latky priamo v tkanine, prip. su tam len v stopovom mnozstve. prip. mnoho ludi uprednostni biobavlnu pred obycajnou bavlnou - minule som videla nejaky test, ze pri etikete 100% bavlna je realne 94% bavlny a 6% chemikalii. tak si potom domysli, kolko toho mozu obsahovat necertifikovane materialy...

lia105
7. aug 2013

@kkl82 píšeš o amazone, akurát to pozerám, tam suú všetky plienky certifikované?? alebo aj tam si treba nejako dávať pozor na neznačkove??
a ešte poštovné tam potom ako vychádza??

kkl82
7. aug 2013

@lia105 aj tam asi najdes aj tie necertifikovane, no tie nepredava priamo amazon, ale rozny predajcovia prostrednictvom amazonu. ako som pisala, drz sa znaciek, ktore poznas z kvalitnych slovenskych obchodov (linky som pridala vyssie), tzn. tots bots, itti biti, little lamb, bambino mio, bum genius atd. postovne cez amazon vychadza od cca 6 libier, zalezi na vahe tovaru. mne sa aj velke krabice s detskymi hrackami vosli do 12 libier, ale to uz bolo asi maximum. len pre lepsiu prestavu, naposledy som objednavala 12 ks brita filtrov a 8 plienok a postovne som mala 6,77 libry.

majamat
7. aug 2013

@usacek79 my mame tieto kapsovky a nie su moc dobre. nielenze nevies z akych su materialov, ale maju kratky sed, no na sirku sa mi zdaju dost siroke. moja dcera ma 11 kg a 86cm a na sirku ich ma dobre a to ich ma skoro maximalne stiahnuty, ale sed je jej uz kratky. takze asi skor pre mensie a buclate deticky. a vkladacka je slaba, ale vsak ta sa da nahradit. ozaj a ked jej och viac stiahnem, aby jej nepadali, tie cipy, co maju byt prekryte, vyliezaju von.
@ericka30 ja neviem aky maju tie plienky povod, ale mam dvoje babycity a babyland a maju taky stitok, ako je na tych plienkach na fotke.

nenocka
7. aug 2013

kočky, zajtra sa s chlapcami chystáme do Bešeňovej... Matej má také šuštiakové plavky so všitou sieťkou, ale muž sa bojí, že ak sa náhodou pokaká (lebo to hlási až po vykonaní), tak to z nich ujde. rozmýšľam, že mu dám kapsovku... myslíte, že tá obsah udrží? stolicu máva tvrdú 😀

oskvarka
7. aug 2013

@lia105 ja ti odporucam europske znacky ktore su zname inak kupis nejaky brak nekvalitny a skoda penazi.. a slovenske a ceske mavaju aj dobre ceny .. napr. plienka.sk alebo bambiroxi s tym ze plienka.sk tak tie ich kapsovky su dovoz z ciny aj to tam pisu tusim do nich by som isto nesla...ale ostatne vyrobky maju ladne a celkom kvalitne... a byva aj vela roznych aksii na plienky.... ved ako ze ak chces mat lacnejsie nekupis si svajciarske imsevimse ale radsej by som si kupila rucne situ bambusovu plienku z ceskej certifikovanej metraze ako nejaku z cinskej vyroby a potom len cakat co sa kedy mojmu drobcovy vyhodi na zadok...ako je ine kupit v cinaku oblecenie ked uz ale plienku ocika tam to zreaguje bude to mat chvilku aj na pokozke... podla mna sa do toho oplati radsej investovat trosku viac...

nehovoriac o tom ze na ebay tito kadejake "akcie za 5 eur" kupis za 3 aj bez postovneho alebo aj za menej... tak to asi zodpoveda tej kvalite

zuzikju
7. aug 2013

ahojte mamicky. som tu nová. cakame prve babo a som rozhodnuta ze pojdem do latkovych plienok. len sa v tom vsetkom strácam. v celej vasej diskusii o plienkach. ..stvorce, vkladacky,pulkyatd. je to pre mna jedna velka spanielska dedina :D vedela by mi niektora z vas poradit ,vysvetlit , usmernit?? dat nejake linky. a vobec s akymi plienockami mam zacat po narodeni babatka. kolko kusov by som si mala zaobstarat ,aku velkost, atd. dakujem velmi pekne za ohlasy.