Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

renatuska
12. aug 2013

@ivanka.7 a s ktorými si najviac spokojná?

ivanka.7
12. aug 2013

@renatuska na novosklad blueberry a thirsties, na stvorec narovno flipky a bamboolik (tie sa dau dat aj na novosklad, maju dvojite gumicky, ale nemam to odskusane, lebo som si ich kupila, ked som uz novosklad nedavala 🙂). Tie bumkins maju tuhe gumicky, tie mam zalozne 🙂

oskvarka
12. aug 2013

@jana_pk :D u nas tiez zehli len mm . ale nejako extra ho to nebavi.. a tiez len kosele ale tie nosi len na spec. prilezitosti takze pohoda 😀 ale si ma pobavila ze ho bavili musim to dat mojmu preditat.. ja som ozehlila jedine kosielky pre drobca z vybavicky - preto ze pokrcene sa mi nepacili nie z hygienickeho hladiska :D... ale mala som dost a to ich mam len 15-20 aj ked je pravda ze som to zehlila zrovna ked tie triciatky boli

oskvarka
12. aug 2013

@jana_pk ja chcem miofresch davat raz za cas a este kvapku cajovnikoveho oleja.. ten asi vzdy bude davat uz do vedra na spinave plienky... kamosky som sa pytala a ona nedava vobec a perie len v mydlovych orechoch pripadne flaky zlcovym mydlom preperie.. a mala ma uz 8 mesiacou a nema problem..
inak ja budem pravat vsetko spolu len na 40 .. ak sa nazbiera pradlo na 60 tak vsetko vyperiem na 60... teraz som oprala bavlnene stvorce osusky obliecky a potahy na matrac na 90 a vsetko ostatne na 60 (ale to len prvy krat som to prala po kupeni..)

kikaneu
13. aug 2013

baby....mám si kúpiť plienky 70x70 alebo 80x80?

bambinecko
13. aug 2013

Ahojte žienky, zasa idem po radu..osvedčili sa nám plienky tots bots bamboozle stretch na noc a chcela by som dokúpiť ďalšie. teraz máme tú najmenšiu veľkosť, nosíme ju nezmenšenú, Kubko má 5,2 kg, 2 mesiace a týždeň. otázka znie, kupovať tú istú veľkosť alebo už môžem väčšiu? chcela by som, aby ju mohol nosiť hneď, ale zase, nech nám ešte chvíľku vydrží.. o koľko je tá väčšia väčšia, keby som mu ju dávala zmenšenú patentkami? komplikovane napísané ale snáď pochopíte o čo mi ide 🙂

bambinecko
13. aug 2013

jaj a ešte 1 otázka 🙂 žlčové mydlo...pre mňa mystický predmet 🙂 viackrát som tu čítala, že ho nájdem napr. v DM, ale ako vyzerá?? resp., môžete mi napísať konkrétnu značku? ja ho tam nikdy neviem nájsť...

beruska9561
13. aug 2013

ahojte maminy, viete mi prosím poradiť, aké plienky by som si mala zaobstarať na novosklad pre novorodenca? Kikko Lux alebo Hybler? môžu byť? ďakujééém za každú odpoveď.

yasmin0001
13. aug 2013

@bambinecko ahoj, mydlo je znacky Denktmit a najdes ho medzi pracimi prostriedkami. Na obrazku je kosela s kravatou tusim. 😀

vierushka
13. aug 2013

@ivanka.7 dnes som konecne oskusala novosklad s PUL gatkami. Mam zopar otazok - mala ma cca sest kil. Zlozila som novosklad zo stvorca cca 70 x 70 , do vnutra som dala bavlnenu uzku vkladacku a este jednorazovu separacku . Ked som jej to sla uviazat, tak som dosla na to, ze to co sa prehyna z novoskladu zlava a sprava jej ide az za bok, tak som to trochu zohla aby sa to akoby skratilo a vedela som chytit snapi sponkou. Da sa to aj inak ?
Ked som to uz mala spojene spankou a sla dat vrchne pul ( mam bambiroxy) tak tie casti kolo stehienok boli z novoskladu akesi velke, tak som to zasa len akosi postrkala, aby to bolo vsetko pekne vo vnutri tych PUL gatiek. Ms na to nejaky tajny figel ?
Musim dokupit este stay-dry vkladacky . Keby som chcela aj pratelne separacky, tak mozem davat stvorec, vkladacku, stay dry a separacku ? Nie je toho vela ? Alebo ktoru vrstvu potencialne vynechat ? Stay dry asi budem musiet dat hlavne kvoli tomu, ze mala ked citi mokro zacne az panicky jacat. V jednorazovke len zamrncala a hned sme prebalili, s mokrou latkovkou mi neda ani minutu a strasne vrieska a aj ked ju idem hned prebalit, tak mi ten krik lame srdce :(

ivanka.7
13. aug 2013

@vierushka pratelna flisova separacka plni zaroven funkciu stay-dry, takze to mas 2v1 😀
A ten novosklad - tie cipy som tiez zahybala a okolo noziciek som tiez trosku zahynala este pred zaverecnym zabalenim - treba si najst grif, to je cele 🙂

tynamartina
14. aug 2013

@peluskovo ahoj chcem sa spýtať, ohľadom plienky bum genius 4.0 kúpila som u teba v shope a pára sa mi pod jednou patenktou, dá sa to reklamovať? Neni ani veľmi používaná tak max 15x , tak som trochu sklamaná, je to zrovna tá limitovaná edícia ☹

bambinecko
14. aug 2013

ahojte kočky, kopírujem otázku:
Ahojte žienky, zasa idem po radu..osvedčili sa nám plienky tots bots bamboozle stretch na noc a chcela by som dokúpiť ďalšie. teraz máme tú najmenšiu veľkosť, nosíme ju nezmenšenú, Kubko má 5,2 kg, 2 mesiace a týždeň. otázka znie, kupovať tú istú veľkosť alebo už môžem väčšiu? chcela by som, aby ju mohol nosiť hneď, ale zase, nech nám ešte chvíľku vydrží.. o koľko je tá väčšia väčšia, keby som mu ju dávala zmenšenú patentkami? komplikovane napísané ale snáď pochopíte o čo mi ide emoticon

julianna78
14. aug 2013

@bambinecko ahoj,ja tiež ešte len začínam s látkovaním 🙂 Na noc používam tots bots bamboozle a objednávala som velkost 2,omylom mi poslali aj velkost 1.Tu 1ku som vymenila,lebo by ju mal teraz ,tak ako píšeš už nezmenšenú a 2ku nosíme úplne zmenšenú a vydrží nám ešte na dlho.Určite by som na tvojom mieste brala už 2ku.
2ka úplne zmenšená vyzerá ako jednotka nezmenšená 🙂

bambinecko
14. aug 2013

@julianna78 Ďakujem veľmi pekne 🙂

tasiko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
handricky
14. aug 2013

@bambinecko hej, kup rovno tu onesize.. zmensena je v pohode uz aj na 4 kg.

peluskovo
15. aug 2013

@tynamartina ahoj, posli mi ju prosim s kopiou faktury a ja ju dam reklamovat

tynamartina
15. aug 2013

@peluskovo ok , Ďakujem 😉

mimuka
15. aug 2013

ahojte, už som tu dosť dlho nebola...začínam znova pripravovať plienkovú výbavičku...sú nejaké nové super typy na plienky...nejaké novinky?? chcem používať dosť novosklad, ale chcem skúsiť aj viacvrstvové plienky..sú tie kikko viacvrstvové dobré?? máte nejaký typ na vlniačiky na novosklad pre novorodenca?? a nejaké typy na kapsovky alebo AIO pre novorodenca, čo by nerobili úplne mega zadok, ale zároveň sú vhodné do šatky?? vďaka za všetky typy...už som z toho trocha vypadla, tak neviem či nie sú nejaké super novinky čo sa oplatia vyskúšať 🙂

renatuska
15. aug 2013

ahojte baby, aké bambusové vkladačky sa vám najviac osvedčili? Chcem používať Pulky BG Flip a Bamboolik, prípadne Bambi Roxy.
Pozerala som si od LL bambusová vkladačku, je tam 100% bavlna, ale teda si len 1 vrstva. A napr. Bamboolik má bambusovú tiež obdĺžnik ale 2 vrstvy bambusového flísu a 1 vrstvu bambusového froté, samozrejme aj cena je 2x väčšia.
A tak teda teraz neviem, že čo je lepšie?
Ďakujem...
@peluskovo
@handricky
@ivanka.7

renatuska
15. aug 2013

jáj som sa sekla, je tam 100%bambus, nie bavlna 😀 No ešteže som sa pýtala na bambusové vkladačky a ja tam zabijem, že bavlna.

susul
16. aug 2013

@renatuska mne sa najviac osvedcili vkladacky od handricky, perfeknte sedia do flipiek, material kvalitny i vypracovanie je velmi pekne aj ceny su ok. 😉 . Ja som mala od nej prefoldy, softy,vkladacky z bambusoveho frote a teke tvarovane s malou vkladackou.

peluskovo
16. aug 2013

@renatuska ahoj, ja som pri detoch nepouzivala ziadne bambus vkladacky, takze vlastnu skusenosti, teda skusenost mojich deti, nie moju konkretne :D nemam, ale mam velmi dobre referencie na vkladacky slovenskej vyroby bambi roxy, my ich ponukame aj v zvyhodnenych baleniach ....

oskvarka
16. aug 2013

ako ze muz mi prave pise s prace... to vam musim skopcit ako som tu minule hladala tie dve separacky ... citujem
"našiel som tvoje dve separačky čo ti chýbajú... ale do jednej z nich ado utrel filipkovi ruky lebo ich mal od retiazky z bicykla, ale to pustí...
takže filipko ti našiel separačky..."
filipko je 1,5 rocny synovec
no som zvedava ako z toho vyperiem to VDčko

si_si
16. aug 2013

@oskvarka 🙂 dobreeee, mne pracka zhltla asi 10 celulozovych separaciek na jedno pranie. odvtedy ich davam do sietky. Tvoje sa aspon nasli 🙂

oskvarka
16. aug 2013

@si_si ale u mm v praci .. ako ze fakt nechapem... balicek mi sice prisiel vtedy ku nemu do prace ale boli doma normalne na kopke pripravene na pranie... asi si tam na tu kopu mm polozil nejake oblecko a potom ho odniesom do prace inak netusim alebo mi ich odvlacil synovec ked bol u nas na navsteve ale to je uplne divne ved to vy si svagor vari vsimol .... no neviem.. uvidim ako ich vyperiem...:D...

si_si
16. aug 2013

@oskvarka no separackova zahada 🙂 aby ti ich pracka nezhltla, ked budes prat 🙂

oskvarka
16. aug 2013

@si_si mam sietku takze isto pouzijem 🙂

vierushka
17. aug 2013

@behulka mam otazku k tomu tvojmu skladaniu plienok co si mi posielala link. Si pisala, ze ten dlhy cip prehnes na polovicu dozadu. Myslis tu cast, ktora ide babatku pod chrbatik ? Skladam to tu hore dole a akosi sa neviem vysomarit :( cize z toho obdlznika 12 x 70 prehnes tu vrchnu cast napoly tak aby mala cela plienka akoby v tvare T dlzku Cca 50 cm ?Ci ako ? A dovnutra si davala este vkladacky alebo druhy poskladany stvorec ? Do ktoreho mesiaca si si vystacila s takym skladanim ?