Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

peluskovo
11. okt 2013

@nina88 ahaaa, ja ze si sa pytala na plienku 🙂
mas doma nejake klasicke stvorce?
mas tam flipky 3x vrchne plus vlniaciky, na ne ti treba lanolin, bud z lekarne a spravis si sama kuruk, alebo hotovy,
dalej 6x stay dry, ja som ich davala dcerke, ked bola u babky, su viac save ako klasicky stvorec a malemu na noc, ked bol este novorodenec, cize mas 6 vkladaciek a treba ti este klasicke plienky, ale asi tie mas,
pop in a anavy mas AIO , my sme nocne vkladacky nepouzivali, na zaciatok ti ich podla mna netreba, pop in je sama o sebe dost sava, anavy easy, ake vkladacky k tomu mas namylsi, lebo anavy je AIO, ta uz ma v sebe vkladacku,
mas 3x nohaickovu, vsetko malu velkost, na zaciatok bude stacit, otazne ci vynosite
plus snappi sponku este pridaj 🙂

mary939
11. okt 2013

@handricky to Ti nebudem posielat, chybali by mi🙂 idem s vkladackami riadne nadoraz. druhe babo cika volajako vela a vypchavam skoro tolko ako o rok starsiemu surodencovi. uz aby bol aspon jeden odplienkovany....

mary939
11. okt 2013

@nina88 nam pop in sedela velmi dobre, ale dlho nevydrzala savostou. mala som aj nocnu vkladacku, potom nasala super, ale s nou je plienka na moj vkus uz prilis objemna. celu sadu by som urcite nekupovala.

nina88
11. okt 2013

@peluskovo ďakujem 🙂

bajana
13. okt 2013

ahojte, cakam svoje prve dietatko a uvazujem o latkovani....zacala som hladat info na nete, ale pomaly sa v tom stracam....mohli by ste mi prosim poslat link (aj do IP, ak to mam byt reklama) na nejake stranky, kde najdem prehlad, co potrebujem a z coho si vybrat? viem, ze aj tato diskusia je o tom, ale tych 1700 stran je trochu privela, to do porodu nestihnem precitat 😅
dakujem vam za pomoc

handricky
13. okt 2013

@bajana pozri si u mna vsetky clanky. mas tam prehlad systemov aj s fotkami. a potom sa kludne porad s babami tu na fore.. ale vasina ti poradi: nakup klasicke svorce a na to vrchne nohavicky..nejake stay dry vkladacky, aby bola prdel v suchu. na noc nohavickovu. a nejaku kapsovku alebo all in one na vyskusanie.. poskusas a rozhodnes sa, z coho dokupis viacej..

tindilindi
13. okt 2013

Ahojte, rada by som pridala skusenosti s latkovkami 🙂. na ktore nedam dopustit. Pouzivam stvorcove klasiky, ktore balim do toho trojuholnika, navod najdete na latkovky.sk a do stredu dam potom flisovu separacku jemnucku, ktora sa lahko vyperie a nema sa zehlit, cize ziadne flakate plienky, lebo separacka vsetko zachyti a vyperie sa raz dva na 60. Na vrch dam vrchne nohavicky popolini alebo flisove anavy. Mame aj zopar flisovych kapsovych s bambusovymi separackami, ale tie pouzivame vacsinou len ked ideme do mesta, aby som si nemusela brat bochnicky, tak hovorim plienockam poskladanym do trojuholnicka uz aj so separackou, nachystane na vymenu 🙂. Teraz som si objednala bambino mio viacvrstvove na ekoplienky.sk tak som na ne zvedava, ale som spokojna s mojim systemom, lebo ma to vela nevyslo a vzdy operiem v prasku pre babatka Lovela a miesto avivaze dam ocot, plienky nezehlim, len si ich poskladam hned po ususeni a mam raz dva nachystane. Este by som rada zdoraznila, ze pouzivanie jednorazoviek ako PAMPERS a pod.... nie je len otazka ekologie a zaparenej ritky, ktoru my nepozname 🙂, ale predovsetkym o tych chemikaliach, ktore granuluju moc, aby malo babo pocit sucha a samozrejme, ze sa ta bunicina dostava do vnutra kde vysusuje sliznicu pochvy, co je zo zdravotneho hladiska velmi nebezpecne. Kvoli tymto pohodlnym modernym vymozenostiam je dnes rozsirena rakovina cipku maternice ci ako sa to vola a ine zavazne ochorenia. Takze myslim, ze ked uz mame deticky, tak by sme pre nich mali urobit vsetko co sa da a hlavne najlepsie ako vieme 🙂

lucask
14. okt 2013

@bajana je tu aj skupina Latkovkarky, tam sa tiez mozes poradit o vybave 🙂 https://www.modrykonik.sk/group/1818/

bambinecko
14. okt 2013

ahojte kočky, máme PUL nohavičky, ktoré používame od narodenia (4 mesiace) a začali nám pretekať okolo nožičiek. zrejme je to tým, že keď bol malinký, často som ich pokakané v rukách prala, čím sa aj dosť látka namáhala. dajú sa ešte nejako zachrániť?

zfidorka
15. okt 2013

@bambinecko existuje vosk na svy, ten by mohol pomoct... inak, pul sa nesmie suchat, lebo sa poskodi...

bambinecko
15. okt 2013

@zfidorka hmm...už je to asi jedno, ja som ho dosť šúchala..mám pocit, že to nie je len na švoch, ale aj ďalej. no čo už, poučila som sa, budem musieť kúpiť nové

zfidorka
15. okt 2013

@bambinecko no ked to je na aj mimo svov, tak asi len kupit nove...

hermiona368
15. okt 2013

@tindilindi Ja sa este len chystam na latkovanie, drobec by mal byt kazdym dnom uz vonku tak sa neviem dockat. Tiez chcem robit tu klasiku, tie stvorcove plienky, ake mas tie vrchne popolini ? tie klasicke "S" ? Tu som sa docitala ze aj blueberry alebo bumgenius flip su dobre na tieto klasicke plienky. A davas na novosklad len jednu plienku ? Ja som si kupila tu skusobnu sadu bambino mio, kde su tie plienky a su k tomu aj nohavicky. Vyzeraju dobre, len sa obavam ze potom do tych gatiek nedam ten stvorec, respektive ak sa musia davat 2 tak tie tam asi urcite nenapcham. No neviem, asi uvidim. A mas aj tu sponku na uchytenie plienky ?

tindilindi
15. okt 2013

@hermiona368 ahoj, no tak drzkam palce pri porode, nech vsetko dobre dopadne a popoliny mam popowrap alebo tak nejako to mi maminka nosi z talianska, ale ked bola uplne malinka tak som pouzivala hlavne postolky, lebo bolo treba dozriet jadierkam na klbiky, ale nedavala som dva stvorce iba som poskladala stvorec takto: http://www.latkovky.sk/skladanie-plienok a do stredu som dala jednu separacku Little lamb, to mi odobrila aj pediatricka, ze nemusim davat dva stvorce to je hrozne vela na taku malicku ritku. Tak som to robila do konca stvrteho mesiaca a ked sme boli s klbikmi na kontrole tak bolo vsetko vyvinute tip top 🙂. No a robim to aj nadalej tak isto, len uz nepouzivam postolky. A tu sponku nemam a ani nepotrebujem, lebo ked ju zabalim a zapnem vrchne gatky tak sa mi este nestalo, ze by to povolilo a to uz ficime pol roka 🙂. Tak vela zdravia a trpezlivosti prajeme vysmiate Umka a Tinka.

indys
16. okt 2013

ahojte kocky. davno som tu nebola.len by som rada ktore mate vacsie deticky co ste davali do PUL-iek na rovno najradsej? Maly ma 1 a 1/2 roka momentalne davam rada Kikko viacvrstvovu plienku zlozenu len na obdlznik a na to BG sty-dry ronu a do flipiek. Ked sa minie to davam este stale bambusovy stvorec s roznymi vkladackami od @handricky. dlho som pouzivala aj vrchne Blueberry Coverall ale tie mi uz velmi premakaju kolo noziciek ten bavlneny lem mi robi sarapatu. Potrebuje kupit nove PUL-ky aj nejake vkladacky takze by som skusila zas aj nieco nove. Samozrejme co najviac save a tenke 😉
este by som chcela vediet ci vidite rozdiel ci je lanolin original na lanolinovanie nohaviciek, alebo ked si ho robite sami doma. Ja musim vlniaky lanolinovat po kazdom prani (robim si doma kupeny z lekarne a robim ho silnejsi trochu ako je v navode) a neviem kde je chyba.Na pranie pouzivam lanolinovy regenerator(napisane ze specialny lanolinovy prostriedok) urceny na vlnu.V navode je popis ako prat postelne vlnene pradlo. Moze byt problem v tomto prostriedku?vlniaky jemne periem v rukach nie v pracke.davam ich malemu iba na noc,ale keby som ich zakazdym nenalanolinovala tak velmi premoknu.dakujem

behulka
16. okt 2013

@indys ja tiež namáčam do lanolínu po každom praní, beriem to ako samozrejmosť. Lanolín mám len z lekárne, tak porovnať neviem.
Pri chodiacich detičkách sa mi osvedčili užšie pul-ky, dnu našim stačili len klasické štvorcové plienky. Fajn boli aj naťahovacie vlniaky so štvorcovou plienkou - to sa dá prebaliť aj za pochodu.

indys
17. okt 2013

@behulka a vies mi poradit konkretne uzsie PUL-ky lebo presne to by som potrebovala

alena0305
17. okt 2013

@indys Užšie aj kratšie sú Grovia - majú pripínacie vkladačky ale ja dávam malej s obyč.štvorcom alebo bambusovým. Ale sú tak na jednu plienku a častejšie prebaľovanie, príp. striedanie s nočníkom.

mary939
17. okt 2013

@behulka mam tiez 1 a 1/2 rocne babo a cez den je pre nas najlepsia kombinacia stvorec narovno a pul nohavicky BumGenius Flip. Tie nam sedia najlepsie. Vrchne mam aj Bambi roxy, ale tie maju siroky strih a nesedia tak dobre.

behulka
18. okt 2013

@indys značku veľmi neporadím, šila som doma.

mucholapka
18. okt 2013

ahoj dievcata...tak som tu opat prisla po radu, teda pre dve...no za prve, mam stale nervy z toho lanolinovania, uz som vyradila home made vlniaky, myslela som, ze to nimi a mam teraz disany a po troch nociach premokli 🙄 ...lanolinujem tak, ze dam lyzicku lanolinu do vody, plus mydlo, kym nemam peknu kremovo bielu vodu, potom tam supnem gate na celu noc - neviem co este skusit, aby mi dlhsie vydrzali...
no a druha vec je, ze som prave citala, ze PULky by sa nemali velmi prat a suchat - ja fungujem tak, ze mam vlastne dvoje pulky, vzdy mi raz denne prestreli, tie operiem rucne, vo vlaznej vode so zlcovym mydielkom a kym sa susia, malinka ma druhe...cca raz za 7-10 dni ich hodim do prania a zasa mam vytiahnute dalsie dvoje. (obcas mam vonku aj troje,lebo sa je zadari prestrelit aj dva krat denne 😀 ...a plienku davam na rovno, novosklad sa mi nechce skladat 😀 ), no tak a otazka je, ci si nemozem tie PULky znicit... dakujem za rady.

petruldo
19. okt 2013

@mucholapka ja dávam lanolínu pveľa viac, minim. 1 kopcovanú PL a vydržia aj 2 mes.

mucholapka
19. okt 2013

@petruldo fakt? super, ja som isla podla navodu a bola tam mala lyzicka...teraz ich mam cerstvo nalanolinovane, tak ked prevlhnu, tak dam plnu lyzicu...a este jedna vec, teraz ked mi prevlhnu, tak ich mam aj prat alebo iba lanolinovat? oni boli iba trochu vlhke a nesmrdeli, ale ja som ich oprala, len neviem ci aj teraz mam...

mary939
19. okt 2013

@mucholapka ja tiez davam riadne kopcovitu lyzicku lanolinu a pred prvym pouzitim by sa vraj mali lanolinovat 2x. osobne by som ich uz neprala, len nalanolinovala.

petruldo
19. okt 2013

@mucholapka ja som prala iba ked smrdeli, mne nepretekali. išla som podľa návodu až na to množstvo lanolínu

mucholapka
19. okt 2013

dakujem dievcata...urobim to takto a nebudem prat 🙂

mucholapka
19. okt 2013

a este raz davam druhu otazku...dakujem vopred za rady...
prave \som citala, ze PULky by sa nemali velmi prat a suchat - ja fungujem tak, ze mam vlastne dvoje pulky, vzdy mi raz denne prestreli, tie operiem rucne, vo vlaznej vode so zlcovym mydielkom a kym sa susia, malinka ma druhe...cca raz za 7-10 dni ich hodim do prania a zasa mam vytiahnute dalsie dvoje. (obcas mam vonku aj troje,lebo sa je zadari prestrelit aj dva krat denne 😀 ...a plienku davam na rovno, novosklad sa mi nechce skladat 😀 ), no tak a otazka je, ci si nemozem tie PULky znict, pripadne ako ste ich cistili vy.

petruldo
19. okt 2013

@mucholapka ja som nešúchala, ked boli okakané opláchla som a dala oprať s plienkami

mary939
19. okt 2013

@mucholapka s tym pranim v rukach opatrne, boli tu uz spomenute skusenosti so znicenymi pulkami prave kvoli praniu v rukach.

mucholapka
19. okt 2013

no a neznicia sa este viac, ked ich budem prat kazdy druhy den s plienkami? nakolko mi malicka prestreli 1-2x denne tak by som ich musela prat vlastne stale...