Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

petruldo
19. okt 2013

@mucholapka no ja mám dvoje od narodenia malého a stále sú dobré, krpec má 17 mes.

kkl82
19. okt 2013

@mucholapka k tomu lanolinovaniu... do akeho mnozstva vody davas tie vlniaciky lanolinovat? mozno mas prilis zriedeny roztok - cim menej vody, tym lepsie. plus, treba davat pozor, aby si lanolinovala hlavne vnutro vlniacikov, tzn. prevratit ich naruby a, ak mas dievca, dat ich tou strednou castou, co bude medzi nozkami malej, smerom nahor (tam sa vyzraza najviac lanolinu). a klasika, tiez davam viac lanolinu ako len jednu lyzicku a pozor na mydlo, musi to byt naozaj mydlo (nie sampon bez mydla, ako sa tu uz mnohym stalo 😉).

mucholapka
20. okt 2013

@kkl82 davam to do 3 dcl vody - ale neviem ci to nie je aj malo, lebo hned ako tam dam vlniaciky, tak mi to nasaju velmi rychlo...inak ich davam na ruby a suche...necham to tak celu noc a potom rano ich vyzmykam a dam volne vyschnut. Teraz aktualne ich ma malinka druhu noc a drzia 😉 ...ale najblizsie lanolinovanie dam velku lyzicu, ako mi radite 🙂

bimba01
20. okt 2013

ahojte, PROSIM SKUSENE MAMINY O RADU. pre novorodeniatko mam zatial cca 20 kusov socik plienok 70x70, 3x Pul nohavicky, nejake kapsovky a AIO. este chcem dokupit 20 ks latkovych plienok Kikko lux eco. mozem ist rovno do rozmeru 80x80? v pripade, ze to bude velke, da sa to nejak pekne poskladat na novosklad? DAKUJEM

bambinecko
20. okt 2013

@zfidorka no povedala som si, že keď mám tie PULky vyhodiť, môžem na nich testovať 🙂 natrela som na švy a aj kúsok ďalej lanolín, čo som mala na bradavky a prefúkla fénom...no a je to lepšie, mám pocit, že nepretekajú 🙂 tak vďaka za tip 🙂

indys
21. okt 2013

@mucholapka moj maly ma 18mes. a PUL-ky periem od zaciatku v pracke a dost casto a este stale su ok. s tym lanolinovanim to robim tiez tak, ze davam ovela viac lanolinu ako je v navode samponu ica 1cl. su sice po lanolinovani viac lepkave, ale to sa po prvom noseni strati.

indys
21. okt 2013

kocl prosim kto mi viete s vlastnych skusenosti poradit.hladam uzsie PUL-ky na plienku na rovno.tie co mam BG-flip cu dost siroke a chcem pre maleho aj nieco uzsie.dik.

tunylyk
21. okt 2013

Ahojte,volam sa Tomasko a v latkovych plienockach sa mi velmi paci 😉

zfidorka
21. okt 2013

@tunylyk blahozelam k Tomaskovi, nech sa mu v latkovkach paci aj nadalej 😉

tunylyk
21. okt 2013

@zfidorka dakujem 😉

majamat
21. okt 2013

@tunylyk blahozelam. zlatucky je s tou velkou plienockou.

baska1
21. okt 2013

davno som tu už nebola po radu, ale mam 15mes. chlapceka a pouzivame 3ks Flipiek od narodenia, najprv na novosklad, neskor na nohavickove plienky a periem cca kazdy 2.den na 40,60st. ako kedy a zacali mi prevlhavat okolo noziciek v noci. Kolko vam vydrzali Pulky? Taktiež mi totalne precika už vsetky nohavickove nocne plienky, riadne dovypchate, tak neviem, ci neprejdem na Pampersky, lebo potom mam chuda rano z tých plienok riadny vysyp:o( Periem vo Formile na biele

petruldo
21. okt 2013

@baska1 ahoj, ja mám 17 mes. a tiež už čúra prvú ligu, prečúrava nohavičkové hlavne cez deň, na nočných, tiež riadne dovypchatých mám vlniaky, tak tie ešte neprečúral

mary939
21. okt 2013

@baska1 ja mam 17 mes. babo a do nocnych nohavickovych davam jednu 3-vrtsvovu vkladacku poskladanu na tretiny od Handricky a jednu Baby idea tiez poskladanu na tretiny. namiesto puliek ja davam vlniaky a v pohode. rano mozu byt plienky riadne mokre, ale este nepretiekli.

baska1
21. okt 2013

@mary939. A babo nema rano vyrazky?

mary939
21. okt 2013

@baska1 nema, starsiemu to nevadi a mladsie zacalo mat, tak robim pokus: davam separacky (bud jednorazove, alebo flisove) a zatial lepsie

baska1
21. okt 2013

@mary939,tiez davam separacky jednorazove,dnes som dala pampersku,lebo som to nakremovala,zajtra uvidim🙂

dzankamizu
22. okt 2013

@behulka ty si taka expertka na homemade vlniaky 🙂 jedny som si ustrikovala zo sumavskej vlny a chcem sa ta spytat kolkokrat ich treba na zaciatku lanolinovat? Tiez 3x? Spravila som si vlastnu kuru. Dakujeem 😉

beresbela
22. okt 2013

@bimba01 Ja som mala rovno 80x80 od zaciatku. vsetko sa da poskladat. My pouzivame tento sposob skladania:

https://www.youtube.com/watch?v=v7NduGcR4fU

Trochu som si to zmenila - ten spodny dlhy cip vkladam pod ten horny, aby netlacil medzi polkami. Navyse, my pouzivame na to este separacnu vlozku (medzi plienku a zadok) Little lamb (maju ich aj ini vyrobcovia) - je z materialu, ktora vlhkost prepusti, ale nezadrzi, ritka je tak v suchu.
Na youtube su aj mnohe dalsie instruktazne videa.

Sponka s troma uchytmi sa vola Snappi, stoji nejake 2 eura a maju ju napriklad na www.latkovky.sk. Odporucam mat 2-3, casto sa stane, ze ju nevieme najst.

handricky
22. okt 2013

@indys skus napisat niekomu do shopu, nech ti pomeria bamboolik ale anavy vrchne. tie som v ruke este nemala. vsetko ostatne je pomerne siroke

ivanka.7
22. okt 2013

@handricky
@indys bamboolik mam,maju kridelka, v pohode na novosklad, takze su dost siroke
anavy pul nemam

alena0305
22. okt 2013

@indys užšie medzi nožkami sú ešte pulky Littlelamb a Pop´n gro - ale oboje majú postranné lemy (krídelká). Bez tých lemov sú asi 2cm užšie ako Bumgenius flip. Littlelamb sú veľkosť 1, 2 a 3 a pop n gro sú jednoveľkostné. Obidvoje sa robia na suchý zips.

handricky
22. okt 2013

@indys no, vidis, pop n gro su uzke. ale podla mna nie su na siroke stehna, tlacili by. v eko- eko ich mas po 7.90

behulka
22. okt 2013

@dzankamizu ďakujem za kompliment 🙂 malo by stačiť raz, šumavská vlna je pri výrobe upravovaná minimálne.
@tunylyk gratulujem aj ja k synčekovi 😵 krásny je.
@baska1 pri pulkách záleží aj na značke, akú majú životnosť. Ale od kvalitných značkových by som očakávala, že jedno bábo odplienkujú. V noci nezvládaš prebaliť ? Alebo dať vycikať ? Čo mám odsledované, naši väčšinou až nad ránom poriadne cikali a hneď po zobudení.

dzankamizu
22. okt 2013

@behulka dakujem, inac ked som strikovala, vonalo to krasne lanolinom 🙂

baska1
22. okt 2013

@behulka mam Flip Bum Genius,takych 200 oprani uz maju asi za sebou☹no ak by som ho v noci isla prebalit
Mozem rovno zabudnut na to,ze este pospim.cez tie pulky uz smrdi aj pyzamko mocom aj bez precikania

oblecenieprekojencov
23. okt 2013

Baby, nakolko mam eshop so slovenskym oblecenim, musim skonstatovat, ze co sa tyka bavlnenych latkovych plienok som sklamana. U nas ich sije vraj jediny vyrobca. No ked porovnam kvalitu slovensych a ceskych (hybler) , tak konstatujem, ze cesky Hybler je kvalitnejsi- drzi tvar, su presne rozmery, hustejsie tkanie.

behulka
23. okt 2013

@baska1 tak asi len kúpiť nové 😒 Ja som jeden čas na noc dávala naťahovacie pul-ky tieto: http://www.plienka.sk/product_info.php?products... Sú fakt nepriestrelné, naviac žiadne zapínanie, len treba dobre zvoliť veľkosť.

baska1
23. okt 2013

@oblecenieprekojencov no neviem,ale hybler skoncil ako handra na okno☹naj su Kikko a Libstatske

oblecenieprekojencov
23. okt 2013

@baska1 mne sa osvedcili Hybler a aj teraz mam susedu co ich berie a chvali si ich. Mozno aj oni robia viac druhov (vyssia gramaz bavlny)