Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

baska1
23. okt 2013

@oblecenieprekojencov no neviem,mozno sa rapidne zlepsili😀aj baby snad sa vyjadria,co dlhsie latkuju,ale boli velmi tene,az priesvitne,savost biedna

behulka
23. okt 2013

@baska1 @oblecenieprekojencov tak som bola schválne teraz vytiahnuť obe (mám 70x70). Osobne mám pocit, že je savosť porovnateľná. Hyblerka je hustejšia, no omnoho drsnejšia. Kikko sú jemnejšie, príjemnejšie na omak. Rozmerovo má Hybler 62x63 po 4 rokoch používania, Kikko Lux 72x63 po troch rokoch. Hybler sú jediné plienky, v ktorých sa zatiaľ neobjavila diera, ani sa nepára šitie (v tomto predbehli i toľko ospevované MaM plienky). Kikko Lux sa začali rozpadávať ako prvé, po dvoch rokoch.

majamat
23. okt 2013

pre porovnanie si gramaz plienky zistite tak, ze si ju odvazite na kuchynskej vahe. pre porovnanie je lepsie mat plienky rovnakych rozmerov, lebo inak sa to blbo pocita, kedze niekde je udavana gramaz na 1m stvorcovy.

nufanek
24. okt 2013

Ahojte, neviete mi poradit dobre plienocky na noc okrem tots bots bambozele stretch? Pouzivame tieto, no mam dojem, ze ked dovypchavam prefoldom plus original vkladacka su nam natesno. Zdaju sa mi kratke a aj okolo bruska ich zapneme len tesne. Dakujem.

janula18
24. okt 2013

môže sa na pul material použiť ocot alebo mio fresh na dezinfekciu

handricky
24. okt 2013

@nufanek bambi roxy velkost 2, anavy nocna - draha jak slak.. ale vsetko treba vacsinou dovypchat..

mary939
24. okt 2013

@nufanek ja mam bambi roxy jednovelkostnu (dovypchavam) a je v pohode

peluskovo
24. okt 2013

@nufanek ja som bola spokojna s haipa daipa pastelkami, nastavila som potrebne mnozstvo latky podla potreby

behulka
25. okt 2013

@nufanek ja som pri staršom dieťatku dávala ďalšiu vkladačku medzi plienku a vrchné nohavičky. Akurár bolo treba väčšie vrchné nohavičky.

nufanek
25. okt 2013

@behulka dobry napad 🙂 skusim tak.

palculienka2011
27. okt 2013

ahojte, neviete, kde by som vedela kupit jednovelkostne pul vrchne nohavicky swaddlebees? dakujem

diapozitiv01
28. okt 2013

Mohli by ste mi prosim poradit AIO plienocku na vek od 13mesiacov,
ktora vydrzi max. 2-2,5 hod, mala pojde do jasliciek a jedine AIO co mam mi za hodinu precura.
A cika teda dost 🙂
Dakujem za rady.

mary939
29. okt 2013

@diapozitiv01 neviem, ci je taka AIO, ktora by 13 mesacnemu babu stacila. bud treba dovypchavat, alebo zvolit radsej kapsovky.

diapozitiv01
29. okt 2013

@mary939
Jasne ze este dovypcham, len mame AIO tots bots + frugi a tu ma ani nie za hodku mokru na okrajoch a presakuje
na body a samozrejme ze jej vsetko uz musim dovypchat.

peluskovo
29. okt 2013

@mary939 my sme davali najma Bum genius kapsovku a vkladacku som davala od wonderoo bambus. prefold. Bum genius bola snad jedina, ktora sedela strihovo perfektne detom nad rok a pol

ekoplienky
29. okt 2013

@diapozitiv01: Z AIO je podľa mňa najsavejšia Bamboolik (SIO) a vnútorná plienka sa dá vymeniť za vnútornú plienku batoľa (je savejšia).

majkagaj
29. okt 2013

Ahojte maminky, chcela som poprosit o radu. Latkujeme asi 4 mesiace. neviem v com to je, ale od isteho casu, ked sa mala pocika do plienky, tak to je strasne citit. Predtym, ked bola pocikana, tak to bolo v pohode, nic som velmi necitila. Tak do 10 mesiacov ked mala. Ale potom to zacalo. A hlavne na noc, kde uz je nad ranom, tak velmi citit po moči, hlavne ked ma na sebe na noc vlniaky. Je pravda, že dosť v noci ciká a ja ju nechcem budiť na prebalovanie. Plienka jej nocne cikanie v pohode zvladne, ale toho zapachu sa neviem zbavit. Neviete mi poradit? Je vychodisko len v nocnom prebalovani?vdaka za rady.

zfidorka
29. okt 2013

@majkagaj prikrmami sa meni moc, zapach je zvycajne len prechodny, presla si tym vacsina latkarok 🙂 skus pred pranim plienky na niekolko hodin (8-10) namocit v prasku na pranie a az potom vyprat.... po niekolkych takychto namacaniach by to malo prejst...

majkagaj
29. okt 2013

@zfidorka Dakujem velmi pekne za radu. Vyskusam.

peluskovo
30. okt 2013

@majkagaj ahoj, my sme si tym presli prin oboch detoch, prave v tom veku medzi 8-12 mesiacom, zvacsa to trvalo asi mesiac, a neskor uz zapach nebol taky silny. asko spomina zfidorka, tym, ze dietatko nabehava uz na iny rezim stravy, tak sa meni aj moc. Osobne som pouzivala mio fresh pre lepsiu dezinfekciu, plus predmacanie. Zapach nezmizne uplne, na druhej strane casom sa to zlepsilo.

majkagaj
30. okt 2013

@peluskovo Dakujem velmi pekne za info. Takze je to normalne. Skusim teda podla rady Miofresh a namacanie. Vdaka.

ivanka.7
30. okt 2013

@diapozitiv01 pridavam sa k Bambooliku, ich SIO system je to najsavejsie, co doma mam. Ja osobne ich vkladacky strkam aj do bababoo kapsy, ale aj s original nohavickami je to ok. Klasicka AIO veru neviem, jedine ze by si do Bambino Mio Solo napchala k originalu nejaku bamboolik alebo wonderoo vkladacku lenze potom by bola dost velka.

nina88
1. nov 2013

Ahojte, prosím vás aké vkladacie plienky sú najlepšie??

mia17
1. nov 2013

ahojte,chcela by som sa poradit.pouzivam vacsinou stvorce s pulkami,alebo kapsove a malej sa robia cervene bodky na zadocku. mala vacsinou velmi place pri prebalovani. davam jej aj sudokrem aobcas puder,ale vracia sa to. na noc davame radsej jednorazovku,lebo spinka dost dlho,len sa napapame a spime. bojim sa jej dat latkovku,ze ju budem zbytocne rusit zo spanku. co s tym teda robit?ako casto teda prebalovat stvorce?mam pocit ze to stale prepasiem a necham jej ju dlho :(

handricky
1. nov 2013

@nina88 podla toho co hladas,vkladacky su vacsinou vo frote prevedeni alebo flausove(chlpate).
ak chces len dovypchat, tak trebars nejaka 3 vsrtvova kratka (napr. Bambi Roxy kratka, Little Lamb kratka). ak to chces ako hlavnu vkladacku do vrchnych, tak nejaky prefold (teda 2 vrstvova vkladacka zlozena na tretiny), napr.: bambi roxy frote, anavy frote, baby lucy flausova, babyidea flausova, little lamb flausova, wonderoo frote a samozrejme velky vyber u HANDRICKY 😀 . bambus samozrejme saje lepsie nez bavlna. z bavlny je dobra Bum Genius z hladkeho upletu, taka stvorcova, tiez poskaldas na tretiny. Prip. si pozri clanok https://www.modrykonik.sk/catalog/vendor/handri...

mary939
2. nov 2013

@mia17 aj mojej malej sa robili cervene bodky po zadocku, ale pridala som ku strvorcom flisovu separacku a problem sa vyriesil. vadilo jej mokro, flis robi pocit sucha.

mia17
3. nov 2013

@mary939 aha, tak to teda vyskúšam tiež. ďakujem za radu 😉 🙂

hermiona368
4. nov 2013

chela by som sa spytat vas skusenych 🙂 na kolko periete plienky ?a periete zvlast od hovienka a zvlast od odgrcnutia ???? ja ich periem na 95°C , len neviem ci ich mozem prat spolu. Vysoka stupen dezinfikuje, ale neviem ci to nevadi. dakujem 🙂

handricky
4. nov 2013

cikance a kakance davam prat ako PLIENKY, na 60 vsetko. odgrcnutie nepoznam (deti negrcali), ale toto je akoze bezne pradlo s ostatnymi vecami detskymi na 40. na 90 dava myslim malo kto.. asi iba klasicke bavlnene plienky.. moderne latkove bambus ci pul vrstva znesu max 60. inak dezinfikovat mozes aj v miofresh /taky teglik v tesco hypermarket
@hermiona368

handricky
5. nov 2013

limitovana edicia pink & tyrkys