Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

hermiona368
6. nov 2013

@handricky ano, ja som myslela tie klasicke stvorocve plienky. Este len chcem zacat novosklad, teda 2 x som ho uz spravila 🙂 a postupne prejst ba tie gatkove plienky. Ten miofresh mam 🙂 len neviem ci mozem prat vsetko do kopy 🙂 ???

handricky
6. nov 2013

klasicke stvorcove tiez mozes na 60. alebo aj na 95.. ako chces., vacsina kociek perie na 60, pracky su modernejsie, staci to.. najma ak budes prat spolu s pulkami, tak max. 60. inak by si musela pulky prat zvlast.
ako dokopy myslis? pokail budes prat iba plienky (klasicke stvorcove, SIO, AIO, kapsovky a co ja viem co vsetko) tak max. 60.
@hermiona368

nina88
7. nov 2013

Ahojte, prosím Vás aké prostriedky odporúčate na pranie?? čo použiť miesto aviváže?? Ďakujem moc za pomoc 😀

hermiona368
7. nov 2013

@handricky dokopy som myslela tie odrgcnute s kakovymi.Lebo nebudem ich mat oznacene , ze ktore boli naco, a ked mu ich potom dam na odgrcnutie aby nieco nechyil, aj ked ta 95 to prevari, ale stale som si neni ista. A este sa ta spytam, sa v tom vyznas 🙂)) ake su najlepsie vrchne gatky na latkove plienky ? jedny mam bambinomio - celkom v pohode, len su moc umele ale jedna plienka v pohode. A druhe mam tie imsevimse organic coton na 3-6kg ale mne sa zdaju byt hrozne velke. Ked som dala len cisto novosklad tak mi to vobec nezakrylo, musela som dat este jednu plienku aby som to mohla zapnut. Potom sa mi zda byt ako slonik v tom. Asi su skor myslene na tie plienkove gatky.

hermiona368
7. nov 2013

@tindilindi tak porod mam uz za sebou, tazky, ale sme zdravi a statsni 🙂 mamina ma nejake tie poporodne komplikacie ale inak je vsetko ok 🙂 chcela som sa ta spytat tie separcky litle lamb pouzivas tie flisove co sa daju oprat alebo tie co hodis do wc ?

behulka
7. nov 2013

@hermiona368 nemáš i menšie plienky, že by si tie využívala pod hlavičku a na grckanie? Inak by 60° a prežehlenie malo stačiť, pokiaľ nie je bábo choré.
@nina88 ja som dávnejšie prala v detskom prášku z DM, bol ok. Inak používam na všetky veci namiešaný prášok, či Sonet. Namiesto aviváže super funguje ocot, len nie je vhodný na pul, niekde sa píše že i na bambus. Pomáha i sušenie vonku.

tindilindi
7. nov 2013

@hermiona368 Ahoj Hermionka, tak gratulujem, tesime sa s Vami, ze to mate za sebou, tak nech sa vam dari, nech ste zdravi aj nadalej a nech vas brusko nebolieva 🙂 a hlavne nech mas mliecka kopuu, keby nie, tak cajik z bazalky susenej je na mliecko vyborny 🙂. Tie separacky pouzivam pratelne, my nemame nist jednorazove ani vlozky do podprdy 🙂. No a tie separacky oni sa strasne dobre vyperu, rychlo schnu, nezehlia sa 🙂. Tak este zelam nech ti aj poporodne halusky rychlo prejdu. Mna bolela kostrc, to mi preslo po 4 mesiacoch same, ale mala som aj prerusene vazivo medzi bedrovym klbom a koncom chrbtice, to som myslela, ze to su krize, ale bolo to toto, to bola priserna neutichajuca bolest vyse mesiaca a potom mi ortoped predpisal bedrovy stahovaci pas a do troch dni bolo po bolesti 🙂. Tak drzkam palce. paaa

hermiona368
7. nov 2013

@behulka vsetky mam rovnake velkosti, ale asi ich budem separovat radsej. Vsetci to tvrdia, ze uz 60 dezinfikuje, ale ja periem vsetko aj uteraky, utierky na 95...proste ten bliziaci sa bod varu ma robi stastnou 🙂))))) davam aj ten miofresh, takze vsetko by malo byt ok

oskvarka
7. nov 2013

@hermiona368 😕 95 dajako vela tak som prela len vsetky bavlnene stvorce prvy krat .. inak periem na 40 a na 60 niekedy dam mio fresh a nemame ziadny problem.. ale tak zase susime v susicke a tam tych 60 stupnov asi je..
ale inak oranzova vyde pekne az na 60 ke na 40 obcas ostane nejaky fliacik.. neviem ci sa ti to bude chciet separovat ja periem kazdy treti den uplne vsetky veci spolu a aj tak sa mi zda ze vela periem.. 😀

handricky
7. nov 2013

@hermiona368 naj vrchhne nie su.. kazde ma iny strih a kazde babo je ine.. a hlavne rastom sa bude menit.. raz ti bude vyhovovat jeden strih, raz druhy. imse vimse so po bokoch take sirise, su prioritne robene na ich nohavickove. ale baby ich zvyknu pouzivat aj na novosklad. to ze su velke nevadi, o mesiac budu OK. vsetky gatky na novorodencovi vyzeraju velko.. ale vseobecne oblubene su aj little lamb velkost 1 na novosklad, prip. pop n gro (ale tie maju tuhsie gumicky, casom pre vacsie stehienka moze byt problem). na novosklad su dobre aj blueberry, na plienku na rovno BG flip, inak bamby roxy su dobre /ale tiez sirsie a na malom mimcu budu prve 2 mes vyzerat mega.. kazde su umelinove , je to polyester laminovany polyuretanom, inak by neboli nepremokave.. vynimkou su niektore modely imse vimse (pulka je potiahnuta biobavlnenym upletom) a weehuggers.

hermiona368
7. nov 2013

@oskvarka nooo, tak super, lebo som sa bala brat tie ogrcnute plienky s kakovymi. Ale ked mas otestovane, ze vsetko sa da prat dokopy som velmi rada 🙂 tiez sa mi nechce tu pracku pustat kazdy den 🙂 aby som bola otrokom plienok..hehehe.

oskvarka
7. nov 2013

@hermiona368 ja tam napcham aj vsetko drobcove oblecenie a aj svoje... a ked mam obliecky alebo uteraky tak svoje oblecenie vynecham a periem na 60 😉 a kedze mame taku bielo oranzovo zelenu zostavu tak nosim teraz vecsinou blede zelene oranzove hnede a take a modre pradlo mi stoji v kosi aj mesiac :D.. a mm uz si tiez zvykol ze hnede nohavice ma oprate casto a na modre caka :D

oskvarka
7. nov 2013

@hermiona368 ale iank drobcove oblecenie periem na 60 lebo mam skoro vsetko socikove veci po sebe samej.. ale uz zacinam separovat co ma nove veci odkladam niektore prat na 40 len lebo mal jeden setik a to je taka kvalita dnes ze par krat som to oprala a uz je to vyblednute zmolkove a tie stare veci su stale ako nove..

hermiona368
7. nov 2013

@handricky moj maly ma sice len 3 tyzden a skoro 4kg, a to som sa bala ze mu tie imse budu aj male 🙂)) a ten novosklad sa ma dokedy skladat ? tie BG flip sa mi tiez pozdavali, nevedla som ze plienka len narovno sa tam dava, Asi sa musia dat dve, lebo jednu by mi moc precikal. Tie bluebery som uz pozerala, ale musime este pockat lebo su az od 4,5kg- trosku nam este chyba 🙂

oskvarka
7. nov 2013

@hermiona368 apropo novosklad som vobec nerobila.. ale skladala som take ze na polku a na tretiny a z jednej strany rozbalila a prelozila .. ale to tiez len asi mesiac neceli potom sme zacali flisaciky pouzivat a na ne to nebolo dobre tak sme si zvykli len klasicky na obdlznik uz aj do puliek 🙂

neber to tak doslovne s tymi kilami kludne vyskusaj mozno mu bude..

stormie
7. nov 2013

Vedel by mi niekto povedat ci je mozne ze na flip vrchnych nohavickach a casom povoli gumicka co je okolo noh? Da sa s tym nieoc robit? Uz par krat sa mi zdalo ze pretiekli ale teraz neviem ci je to tym ako je mala aktivna alebo nohavicky netesnia, dakujem vopres za rady

handricky
7. nov 2013

@hermiona368 nobvosklad skladaj dokedy ti vyhovuje.. niekto sklada 3 mes, niekto 6, niekto 12, niekto vobec.. novosklad skladaju mamicky, ked im casto kaka, aby mali obopnutu plienku okolo stehiena neprekadil sa im na pulky.. ja som napr. neskladala vobec. a samozrejme moze sa ti stat ze v 6 mes bude mat tak siroke stehna, ze nedas novosklad, je to rozne.. ked ti savost nestaci, mozes dat 2 plieny, alebo si rozsttrihaj stary uterak na mensie pasiky (na zvysenie savosti), alebo mozes riesit nejakou dalsou doplnkovou vkaldackou, kt. prihodis k tej bavlnenej plienke. tie velkosti ala 3,5 do 15 kg alebo 4,5 do 17 a pod.. vyrobcovia udavaju od buka do buka, na to sa nespoliehaj🙂

mary939
7. nov 2013

@hermiona368 ja tiez neseparujem ogrcane a ocikane (okakne) plienky. okakane preperiem v rukach a vsetko spolu na 60 do pracky. problem zatial nebol ziaden.

mary939
7. nov 2013

@hermiona368 ja davam aj novosklad do BG flip a su to nase naj vrchne

mary939
7. nov 2013

s BG flip mam taky zvlastny problem. syn ma rok a pol (flipky len pol roka) a pretekaju tam, kde ma pipika. vpredu sa urobi mokry kruzok, z ktoreho ma potom mokre aj body. neviem, ci je plienka natolko mokra, ze pretecie, ale stredom? nesusila som ich ani na slnku, ani na radiatore... nechapem... mam aj starsie flipky a nic podobne sa nestalo. volnym okom nevidiet, zeby bola pul vrstva narusena.

behulka
7. nov 2013

@stormie ja by som skúsila navliecť novú - na koncoch trochu tunel nastrihnúť, či rozpárať švík, navliecť gumku a zapošiť.

majamat
7. nov 2013

@hermiona368 ak chces separovat, tak skus si pod hlavicku kupit nejake s obrazkami a rozoznas ich. a gratulka k babatku.
@mary939 no typovala by som, ze asi pul ebude OK. cokolvek moze byt chybne aj od vyroby.

hermiona368
8. nov 2013

@majamat vidis to, super napad, ze mna to nenapadlo 🙂)))) dakujem

hermiona368
8. nov 2013

@mary939 a to mu davas len jednu plienku ? pocitam ze tak velky chlap toho nalozi viac 🙂 musim sa rozhodnut ci BG flip alebo tie bluebery.

hermiona368
8. nov 2013

@oskvarka cize davas klasicku 4-covu plienku na rovno. A tie vrchne gatky mas ake ? Mne ten moj dost cika, vzdycky ju ma totalne mokru. Ale tak je celkom trpezlivy, nejako mu to mokro zatial nevadi, vydrzi tak 2-2,5 hodky. A na noc davas co ? ja zatial pampersky, to mi spi potom aj 4 hodky 🙂 ten pocit sucha

hermiona368
8. nov 2013

@handricky dobry napad s tym uterakom, nebude potom ta ritka taka obrovska. Ale kupim aj tie vkladacky. A to potom dam 3 vrstvy ? 1.plienka 2. vkladacka na savost 3. separacka- ale tu uz asi radsej jednorazovu, lebo ta flisova by bola uz asi moc, ci ani nie ?

oskvarka
8. nov 2013

@hermiona368 nasmu tiez nevadi ked je pocurany a kaka malokedy ale riadne vela :D tak to je trochu blbe lebo gatuse si to vzdy odnesu a niekedy aj oblecenie
ja davam bambusovy stvorec a separacku a na kracie casi davam bavlneny stvorec s bambusovov vkladackou baby lusy ktoru poskladam bdu na tretiny do tej plienky ... s tymi nedavam separacku lebo to davam len doobeda a nasmu ani bez separacky nevadi ked je pocikany (a nemam ich tolko aby mi to vyslo na 3 dni)..
prebalujem ho pre kazdym spankom a jeden krat v noci takze spolu 6 krat ak sa nic nepredvidane nestane...
a navrch davam flisaciky najcastejsie ked mam mali sme ale len 3 kusy teraz som mu dokupila dalsie ale zase jedny mame Ska takze tie mu su uz take mensie.. a aj nas mava tu plienku niejedy celu mokru ale vecsinou len tak spolovice.. a na pripady nudze mam dvojo pulky

oskvarka
8. nov 2013

@hermiona368 inak ten velky zadocek je mili nam sa uz raz stalo ze mal vsetky gatuse v pracke alebo okakane a musela som dat plastovu .. som ani nevedela ako ho drzat na rukach s takou malou ritulkou :D

oskvarka
8. nov 2013

@hermiona368 na strane 1689 mam foto ako sme zacali pouzivat flisaciky... mrkni ale tam je malilinky este...

handricky
8. nov 2013

@hermiona368 das ako ti bude vyhovovat.. v plienkovanie nie je postupnost typu A plus B plus C, savost pridavas pokial ti nestaci.. potom uvidis.. ale kludne skus klasicka bavlnena, na to nejaka vkladacka na zvysenie savosti a skus aj trebars s tou separackou.. maly funguje na celkom hrubych prefoldoch a separackach od mesiaca, a to sme mali len 4 kg po mesiaci... samozrejme je vacsia ritka ale kedze do rifiel a inych obtiahnutych gati som nikdy deti nepchala, tak mi je to jedno 😀