Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

behulka
15. nov 2013

@andrejkaa0907 ak to mokro synčekovi nevadí, netráp sa tým. Podľa mňa je dôležitá hlavne vkladačka, samotná nohavičková plienka je len obal. Čiže nejakú extra savú vkladačku - bambus/konope (ak nemáte tvrdú vodu). Ja na noc dávam čo mi príde pod ruku, najčastejšie BabyLucy flanelky, no dovnútra mám našité dlhé bambusové vkladačky.
@sunsun ja, ako pohodlná matka sa pripájam k spánkovej variante a ekojednorázovkám. Napadlo ma ešte , možno k veci, možno nie - ja som pri jednom synovi používala Imse Vimse StayDry linery, lebo rovnako ako u vás - chlpaté umelé vrstvy plienok nezniesol. Tieto boli hladké, no netuším, či sa to ešte predáva.
Neskúšala si, či plače pred alebo po cikaní? či v tom nie je aj jeho snaha zahlásiť, že mu treba? Aj keď toto by nedávalo zmysel, čo sa týka tých jednorázoviek...

majamat
16. nov 2013

@sunsun nevycitaj si to. nikdy to nejde tak, ako by sme chceli. vzdy sa vyskytne nejaky problem. ked du 3 moznosti a tvoj maly 2 neznasa, tak ti zostava len ta tretia. ked som bola tehu, tak som nad latkovkami uvazovala. ked som si to prepocitala, tak to teda o moc lacnejsie nevychadzalo. niekde som natrafila na takyto vypocet a tam sa uvadzalo, ze vybavu treba urobit za 400-500e + pranie, tak jednorazovky vyjdu rovnako. tiez som citala, ze nie kazda mamicka to zvlada a teda pri tom nevydrzi. tak som sa na to nedala. pouzivali sme jednorazovky. do porodky som vzala pampers a mala sa mi strasne zaparila - az do krvi. tak sme zistili, ze je alergicka na pampers. huggies boli este horsie. DM-kove jej nevadili, no mierne zaparena bola stale niekolko mesiacov. pri kazdom prebalovani som ju umyvala a mala som mydlo Seba.med. tak som zacala cistou vodou. a hned zlepsenie. no aj potom, hlavne ked sa zacali davat prikrmy, sa zaparaovala. ked mala skoro rok, mala ATb, z toho hnacky a bola zas strasne zaparena. zapareniny mala asi tak, ze sa jej objavili, ua 2-3 dni sa to preliecilo , potom zo 2 dni pokoj a potom zas. tak som zacala spekulovat nad latkovymi znovu. ze aspon na doma. zopar som pokupila, vdaka tomu som sa v tom zorientovala, ale som sa aj oklamala a mame 2 cinske kapsovky. tie nam dobre nesedia. latkovali sme len asi 3m, max 4m. mala mi v tom obdobi strasne vela cikala. aj nohavickovu baby lucy mo dokazala precikat za 0,5-1 hod. nemala som toho vela, nemala som cim dovypchat a casto som ju prebalovala. no zostala mi z toho taka nervozna a asi jej zacalo obdobie vzdoru. no nevedela som si s nou poradit. utekala predo mnou. tahala si plienky. pri prebalovani sa strasne branila. museli sme nasilu a mala som problem ju udrzat a prebalit zaroven. kopala ma, otacala sa mi, stiskala mi noho. no bolo to na nervy. tak sme s tym skoncili. bolo mi luto, ze koncim, ale som si vydychla, ze prebalovanie nebolo takym utrpenim. a skoda, ze som nezacala latkovat skor. mala by si na to zvykla a neboli by taketo problemy. ozaj a co sa tyka toho prepoctu, kolko vyjdu latkovky, tak veru tam si myslim, ze casto sa moc neusetri. my sme nakoniec skoncili pri Lidlovskych plienkach a tie su lacnejsie. ako priklad sa uvadza porovnanie s pampers. no keby mam druhe, uz zvazujem latkovky koli zapareninam a hoci ich zopar mam, vedela by som nakupit este za 300e. sem som zacala pisat po tom, co ma kamoska poziadala o pomoc pri vybere latkoviek.

mima9
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivanka.7
18. nov 2013

No zo srandy som si naklikala, kolko by ma vysla vybava pre krpca dnes. Nehladala som najlepsie ponuky, priznam sa, ze som si vybrala len dve stranky - kikko stranku a Katkine peluskovo plus vlniaky od handricky.

Vybava:
20 x Kikko lux eco 70x70
20 x Kikko lux eco 80x80
6x Kikko bmb natural

cize 46 stvorcov, podla mojej skusenosti Kikko lux eco odplienkuju tak 1,5 dietata (lebo ja ich mam od zaciatku a su este uplne v pohode, ale @behulka pisala ze sa jej po nejakom case rozpadli); cize by som odporucila tocit 36 a 10 mat v zalohe a potom na druhe dieta este nejakych 10-20 dokupit ale stale sa to podla mna oplati 😀

4 ks pulky (Blueberry, BG flip, Thirsties - vel. 1, Bambi roxy)
1 ks vlniaky (od handricky)

4 ks nohavickove (2x tots bamboozle,2x bambi roxy)
4 ks aio alebo kapsa (2x tots easyfit, 2x bambi roxy kapsa)

snappi sponka

S tymto sa clovek zmesti do 300 eur bez zlavovych akcii a vsetko fungl nove. A nevyberala som najlacnejsie veci. Takze ked sa tomu clovek povenuje, podla mna moze v pohode usetrit.
Iste bude to chciet este vydavky na par vkladaciek a pod. ale to su vsetko veci, ktore odplienkuju aj dalsie dieta. Plus pranie, ale to podla mna naozaj nie je taka polozka, ktora by latkove plienky znevyhodnila. Ak aj ratam na jednorazovky, ze stoja 0,14 centov kus a dieta by sa odplienkovalo v 18 mesiacoch komplet, tak pri 7 prebaleniach za den (co si ten zadok zasluzi) to vychadza na 540 eur.

behulka
18. nov 2013

@ivanka.7 Kikko Lux sa začali deraviť, ale to aj všetky ostatné (až na Hyblerky 😕 ale tie majú iné muchy). No u nás sa točia v podstate non-stop nejaké tie štvorce už pár rokov. Keby som sa mala rozhodnúť, ktorých 40 štvorcových kúpim teraz, boli by to práve Kikko lux.

oskvarka
18. nov 2013

@ivanka.7 mna vsetko aj s vlkadackami vyslo 250 ale este nemam kupeny lanolin.. ale ratala som do toho aj esenciu , mio fresch a aj vrecka na spinave plienky.. .. ale nekupovala som kapsove ani aio.. mam len 4 nohavickove a aj tie sa asi brobcovi nelubia tie co su vnutri frote tak neviem ci ich neposuniem dalej ale este pockam ci z toho nevyrastie kedze su jednovelkostne...
a s tym pranim si ja stale vravim ze netusim ako by som prala 5 drobcovych veci kazdy 3 den alebo ked prizmurim oci aj kazdy tyzden (co teda tolko veci nemam) poloprazdnu pracku... takto som spokojna ze operiem... mi sme investovali navyse len do susicky ale som spokojna lebo tu mame vlhko a chladno na kysucoch a susenie vonku je malokedy realne...

zfidorka
18. nov 2013

@ivanka.7 si to pocitala fakt velkoryso (myslim to v dobrom 🙂 )
pri novoskovi sa prebaluje aj castejsie, vacsina deti sa odplienkuje nieco pred 2. rokom, takze ta investicia do jednorazoviek je vacsinou tych 800-1000 eur... ja ani nepocitam kolko by pri mojom prebalovani stali jednorazovky, kedze nevidim dovod nechat dieta v pocikanej plienke, a prebalim ju vzdy ked si cikne... teraz ako pije vodu, tak cika viac ako ked bola malinka 🙂) sa mi paci vyrok typu, ja prebalujem casto, tak 5-6 x denne, ja radsej nikomu nehovorim, kolko plienok vymenim ja, a to cast odchytim do nocnika...
celu vybavu po prvej dcere pouzivam pri druhej, kedze ma presla plienkova zavislost (nahradila som ju utracanim inde 🙂), tak druhorodenu plienkujem len za naklady na pranie...

zojec
18. nov 2013

@sunsun ja som mala problem s mojou dcerou a latkovanim v noci, ona sa nebudila na to ze si cikla, ale rano mavala strasne zapareniny z mokra.. jej pokozka bola velmi citliva. natrapila som sa, vymyslala rozne materialy, ale nic nepomahalo a skoncila som aj ja pri jednorazovkach. (pouzivala a aj teraz na cestovanie pouzivam babylove nature) chvilu, kym sa ritka nepreliecila, som jednorazovky bola nutena pouzivat aj na den.. kvoli tomuto som sa plienky musela naucit aj sit :D lebo jedine ktore potom zniesla bez zaparenin boli suedeclothove kapsovky s pulom navrchu 😉 chvalabohu syn je nenarocny, tomu nevadi absolutne nic :D chcela som ti vlastne len povedat, ze presne viem ako sa citis, tiez som sa velmi trapila a brala to ako zlyhanie .. ale proste si nenavyberas, ved v konecnom dosledku su to len plienky a ak ti maju zachranit noc, tak ich kludne pouzivaj :D akurat by som urcite nekupila pampersky.. tie mi smrdia tak,ze sa idem dogrcat 😅

u mna jednoznacne vedu MaM stvorce..a hned za nimi svorce z Ikea.. kiko lux by som uz nekupila.. ad 1 vidno cez ne az do prahy (a to som ich pri starsej velmi nevyuzila, kvoli tym zapareninam) a ad 2 na 1,5 rocne dietko su velmi malo save a male.. nezvladnu ani jednu ciku bez toho aby nebol poucrany az za usami..
a druheho aj ja latkujem s plienkami po prvorodenej, asi len zo 5 kapsoviek som mu usila, nech nechodi k doktorke v ruzovych :D 🙂

ivanka.7
18. nov 2013

@zfidorka ja som to naschval pocitala co najviac v neprospech latkovych a vidis, ze tam stale ostala fuga cca 250 eur a tie sa isto nepreperu (pouzivam komercny prasok, lenze len tretinu davky a staci to, takze cca 20 eur na prasok a miofresh na rok, to je 30 na rok a pol). No a voda s elektrinou neviem co vyjdu, ale isto nie na 200 eur 😀
Inak ja mam tiez vsetky plienky v poriadku, len BG flip mi asi nevydrzia cele druhe dieta, takze tam ratam este s nejakymi 30 eurami na 2 nove pulky (ale len opravim suche zipsy 😀). Plus mozem predavat, lebo viem, co nepotrebujem 😀

zfidorka
18. nov 2013

@ivanka.7 ja som predavala priebezne... aby som mohla kupovat nove 😀

ivanka.7
18. nov 2013

@zojec aj u mna vedu MaM mam ich viac ako Kikko, ale na Slovensku ich uz vlastne nedostat, preto som s nimi neratala 😀 u nas su Kikko ok na doma (teda teraz uz nie, doma Eli plienky nema) a stacili jej, lebo doma som ju prebalovala hned po prvom pocikani. Na von nosila kapsovky a aio, takze pohoda aj s Kikko 🙂 ale MaM zvladli aj prechadzku so psom, to je fakt 😀

sunsun
18. nov 2013

@zojec dakujem za pekne slova...🙂 momentalne fungujem tak, ze cez den latkovky, v noci jednorazovky, aj tak v noci priblizne 1-2x prebalim.... este v porodnici, ked sa vysypal skoro zo vsetkych plienok, tak som skusila aj biele pampersky a tie zvladol (ale nemecke, nie polske)..., tak som po nich siahla v tejto situacii ako po prvych... a snad sa casom dopracujem k nejakej inej - eko verzii jednorazoviek a potom postupne naspat k latkovkam... uvidime...zatial to nevzdavam... 😉

majamat
18. nov 2013

@ivanka.7 mne jednu dobu mala cikala menej. mali sme aj taketo obdobie a vtedy sme pouzili len 5 plienok za den. dokonca sa nam podarilo kupit raz Lidlovske plienky za 4e balik a je tam 50ks. takato cena je skor raritna, ale stalo sa. nakupili sme vtedy 12 balikov. zabudla som napisat, ze mala mi byvala mierne zaparena aj v latkovkach. zrejme mame aj alergiu na nejake potraviny. mava vysyp aj na stehnach, pripadne na rukach. no aj naprek tomu, ze sa latkovanie zda byt pre mna skor nevyhodne, dala by som sa na to. latkovky su pre dieta urcite zdravsie a su krasne. viem si to predstavit, venovat sa tomu od narodenia. no mozno by som to kombinovala na noc s jednorazovkou. u nas by bol problem s mm. ten sa tomu moc venovat nechcel, aj ked do 10m malu prebaloval tak 1-2x mesacne, aj to, ked bola pokakana, tak ma volal, lebo ju nevedel umyt. bal sa, ze mu padne.

majamat
18. nov 2013

@zfidorka 😀 ako som pisala, aj my sme mali take obdobie, ze som prebalovala 5x denne, ale teda vobec by som netvrdila, ze je to casto. no pri jednorazovkach, pokial nie su viac scurane, poriadne ani necitis, ci tam nieco je, alebo nie je. ked su trosku pocikane, neda sa to rozoznat. funguju inak ako latkovky, takze preto sa neprebaluju az tak casto.

ivanka.7
18. nov 2013

@majamat moj manzel prakticky vobec malu neprebaloval, najskor ma poprosil,ci mu nemozem dat cas, kym ho to naucim (vela a velmi mi pomahal v inych veciach) a neskor uz som to mala tak zmaknute, ze nebolo treba. Samozrejme, ked ju strazil, tak prebalil aj on, ale vseobecne malu neprebaloval. Ale latkovanie velmi podporuje 😀
To, ze funguju inak ako latkovky neznamena ze ten moc pod zadkom nie je a nerozklada sa tam.
Ked je Elianka niekde na strazeni, tak neriesim, co oci nevidia, to srdce neboli a obcasne ma to fakt nemusi trapit (hlavne ked ona nie je extra citliva), ale ked jej davam dolu tu nacucanu jednorazovu plienku, tak mam dost 😀

zojec
18. nov 2013

@ivanka.7 a preco MaM uz na sk vlastne nedostat? @peluskovo @miruss neviete? 😉 mam 15ks, stacia mi, ale uz minule som si vsimla, ked som ich niekomu odprucala, ze nie su na ziadnych strankach...
@ivanka.7 inak mas sikovnicu malu, ked je uz bez plienky.. moj teda nocnik pekne ignoruje, vydrzi tam asi tak 2 mikrosekundy :D ale je pravda, ze som ho nezvladla bezplienkovat ako starsiu

ivanka.7
18. nov 2013

@zojec ona nie je uplne bez plienky, na von davam, ked ideme na dlhsie, len rano, ked s nou a psom ide chlap von, ta nedavam, to je tak na 25 minut, inak hej, lebo ona mi do travy ani na zachod necika, len na nocnik a ten po vonku odmietam nosit 😀 a na noc ma tiez, uz 2 tyzdne mala suchu plienku a teraz ale 4 noci po sebe, ako mi kasle, tak zas aj cika... uvidim 🙂 ale nema to pomotane nastastie, doma a na navstevach s nocnikom nehody vobec nemava, ani cez denny spanok netreba plienku

bimba01
18. nov 2013

@ivanka.7 ahoj, pekne si to vypocitala... vybavu na latkovanie mam kupenu aj ja. len minule som tak rozmyslala... nikto do latkovania nerata tie celulozove separacky, ktore sa na zaciatku davaju asi do kazdej plienky, kedze novorodenec kadi permanente... a tym padom ta cena sa dost navysi, nie? ked tych 120 ks - co je na 10 dni cca stoji 5,50 eur.
co vy na to?

majamat
18. nov 2013

@ivanka.7 vsak jasne, len ide o to, ze neprebalis, ked si myslis, ze plienka mokra nie je. lebo to nevies rozoznat, ci je, alebo nie je.
mm zacal prebalovat malu, ked mala tych 10m, lebo zistil, ze sa dokaze postavit do vane, ked ju potrebuje umyt. pri ostatnom mi pomahal len trochu. malu obcas nakrmil, popestoval, ale casto, ked som to potrebovala, neurobil to. moj zas latkovanie az tak nepodporuje, lebo je to pre neho nepohodlne a ani moc nevedel ako na to. mozno keby sa nauci, tak je to lepsie. vsak uvidime, ako bude, ked bude druhe.

ozaj spotreba vody a elektriny dost zavisi od vela okolnosti. my mame pracku, ktora spotrebuje voac vody, ako napr. wirpulky a aj elektriny. len je to tazke porovnat, lebo je na 6kg pradla. cim viac pradla, tym by mala byt aj vyssia spotreb. aspon si myslim. na pranie bieleho pradla - plny bubon minie 58l. vody. plienky by som musela prat urcite aspon 4x za tyzden ( zalezi od vybavy, takze cim vyssie naklady navybavu, tym nizsia spotreba, lebo staci len viac naplnit pracku a menej casto prat ), takze x 52t. to je za 2r tak 25 kubikov vody. co by vyslo ( prihliadam aj na zdrazovanie vody ) asi 75e. ked k tomu priratam zvysenu spotrebu pracich prostriedkov, tak do 100e. elektrinu spotrebuje tusim 1,05kWh na jedno pranie. zalezi od prania, ale pri plnom prani by tolko bolo urcite. takze to mi vychadza tiez okolo 70e. moja bude mat uz 3r a stale mame na noc plienky, tak keby som mala pri nej latkovky, tak mi to vyjde za energie urcite aj 250e na cele latkove obdobie. latkovat sa da sice aj so stvorcami a pull, ale mala mi bola zaparena aj v latkovkach, takze by som volila asi vlniaky, resp. aj aj a tym by sa mi zdvihli naklady na vybavu. uz len koli tomu, ze nie su jednovelkostne a pomerne dost stoja. na zaciatok by som asi brala aj flisky. a kedze mm by mi ju prebalil skor do kapsoviek, alebo AIO a na noc treba nohavickovu ( mala obdobie, e vela cikala ) a potrebovala by som pre nu urcite aj vkladacky. tak by ma vybava vysla aj dost. dalsia vec je, ze nie kazdy strih sadne kazdemu dietatu a dopredu to mamicka nevie. takze aj toto by mohlo zdvihnut naklady, kedze by musela nieco dokupit. pre toto si myslim, ze latkovanie lacnejsie nevijde, v porovnani s jednorazovkami, ale aj naprik tomu som presvedcena, ze je to lepsie. skusila som poratat, kolko sme dali na jednorazovky a neda sa mi to presne, ale vychadza mi okolo 650e. nepouzivali sme pampers a podobne drahe znacky a vacsinou vzdy sme natrafili na akcie. preferovali sme plienky z Lidlu, ale ked bola akcia, tak sme vyuzili aj tesco plienky.

zojec
18. nov 2013

@bimba01 celulozove separacky su podla mna hlupost a zbytocne vyhodene prachy.. pride mi praktickejsie splachnut kakanicu prudom vody, ako sa babrat s vkladackami, ktore ked su mokre este aj chladia prdel 😉 oi, su aj viskozove a tie mozes opakovane prat :D alebo miesto nich nastrihat flisovu deku

bimba01
18. nov 2013

@zojec tu flisovu deku mam uz nastrihanu 🙂 len to potom straca ten vyznam - menej prace, zoberiem vyhodim. treba to prat. ale tie celulozove mam len 1 bal, tak uvidim, ci to budem pouzivat alebo ako.
uz sa tesim na latkovanie 🙂

danielle37
18. nov 2013

@sunsun ahoj, no moja dcéra hneď ako vedela sama sedieť, začali sme s nočníkom, no neviem či uveríš ale od 1roka a3mesiacov sme nemali cez deň plienky plienka jednorázová Huggiess na noc a asi o 3 mesiace nato spávala bez plienok...... je to individuálne.... ale ak začína vadiť mokro, využi to.. skús.... nosili sme cez deň gaťky klasické a vždy aj mňa kontrolovala, či mám gaťky..... /no raz do mesiaca som bola bebe mama - keď som mala svoje dni, ma vymákla 🙂 a bola som bebe mama a krútila nosom..... .) 🙂 🙂

zojec
18. nov 2013

@majamat inak ked uz tolko prepocitavas, myslim si ze 80% mamiciek co latkuju taketo veci neprepocitavaju.. proste nechcu detom na zadok davat umelinu a chemicke latky co v jednorazovkach su a chcu aspon trosku prispiet k zachrane nasho uz aj tak zdevastovaneho zivotneho prostredia..aj keby som na latkovkach prerabala 500€ rocne, tak by som pravidelne hnusky detom nedavala.. aj tak si myslim, ze neboli vymyslene na to aby sa v nich deti parili cele 2 rooky, ale na cesty, do nemocnic , to len nasa pohodlnost nas k tomuto dopracovala, kludne by sme mohli existovat bez akychkolvek plienok, dieta sa totiz rodi s tym, ze sa vie vycurat vtedy ked ho dame 🙂
4x za tyzden plienky peries tak prve 3-4 mesiace , ked babatko naozaj cika velmi casto a viac ako 40 stvorcov do obyckovej pracky nenarves.. inak v pohode staci 2x do tyzdna.

ivanka.7
18. nov 2013

@majamat aaano, v tej vybave mam aj vlniaky, dala som len jedny, lebo mi Elianka vydrzala v M-ku velkosti od toho polroka az doteraz 😀 a handricka ma jednovelkostne vlniaky 🙂 flisaky som na bazare kupila za 4 eura a dnes uz robia sluzbu 3. babatku 🙂 do tej vybavy som dala len fungl nove veci, ja som tusim za plnu cenu kupila uplne minimum veci, ak vobec daco 😀
Ja sa nehadam o uspore u toho ktoreho cloveka, ja som na prve dieta asi neusetrila, lebo som ani nezacala latkovat kvoli peniazom, takze som si dovolila kupit aj veci navyse, ktore Elianka uz realne nepotrebovala - ale paradoxne napr. z tots easy fit V3 sa stali jedny z mojich naj plienok, takze tych 40 eur za 4 AIO vobec nelutujem 😀
Ale myslim si, ze ak niekto chce usetrit, vie si vybavu vyskladat tak, aby realne naozaj usetril a zaroven aj mal nejaky latkovaci komfort.

zojec
18. nov 2013

@bimba01 celulozove separacky nie su nepriestrelne, aj tak tu plienku budes musiet preprat, zachyti naozaj len tu prazenicu, zlta tekutina prejde do plienky .. ved uvidis.. co poznam maminy a latkuju, tak to ppuzili raz, prvy aj posledny

majamat
18. nov 2013

@zojec vsak ja sa nehadam. skoro vsade pisem, ze je to lepsie pre dieta. len si myslim, ze hovorit o financnej vyhodnosti nie je celkom na mieste. to je jedna stranka prebalovania a len o tej pisem. ostatne sa mi paci, aj vzhladovo sa mi latkovky velmi pacia. po vsetkych strankach su vyhodne, len financne nevychadzaju lacnejsie, ale skor rovnako ako jednorazovky.

@ivanka.7 vsak jasne. inak ked som skusala pozerat na bazar tu na MK a nahadzala som si plienky medzi oblubene, tak mi to vyslo viac ako za nove. su proste krasne a asi by som sa tazko rozhodovala, ktore si vybrat 😀 😀 😀

sunsun
18. nov 2013

@bimba01 ja som na zaciatku kupovala dve balenia tych separaciek... a sice som davala do kazdej plienky, nie kazdu pokakal, tak sa dala hodit do pracky...(asi dva mesiace som ich nepouzivala, lebo som potrebovala zistit. ci sa prave zo separaciek nezaparuje)....teraz uz viem presne, kedy kaka a davam len v tom case... od prveho nakupu som dokupovala len jedno balenie a este ho mam skoro cele... 😉 latkujem vyse 10 mesiacov...

sunsun
18. nov 2013

@danielle37 u nas ten nocnik nie je momentalne v kurze... ja som zacinala bezplienkovat tusim od nejakych 3 mesiacov, bolo aj obdobie, ked sa nam celkom darilo, ale aj take, ked sa nevycikal do nocnika ani raz... momentalne, ked uz chodi, tak sa jednoducho z nocnika postavi a odkraca...a drzat ho tam nasilu nechcem... , skusala som ho aj zabavat, ale tiez sa mi to nedari..., tak to neriesim, pride cas, ked sa k nocniku, pripadne rovno zachodu vratime.... teraz sa tam len rozculuje.... 😉

danielle37
18. nov 2013

@sunsun ale no jasné... treba nájsť čo vám vyhovuje.. snáď kvôli plienkam si nebudete kaziť náladu. a byť nervózni.... to nie. pekne pohodička vychutnaj si materskú veľmi rýchlo to ubehne....

ivanka.7
18. nov 2013

@bimba01 ja som mala flisove pratelne, aj jednorazove... tych jednorazovych som za rok a pol minula asi 4 rolky po 80 kusov 🙂 tie flisove vyuzivam dodnes na noc, osprchovat to z nich ide lahko, cize pohoda. Ja som mala megakakacie dieta, prve 3 mesiace bolo v kazdej plienke, to som pouzivala tie jednorazove do kazdej plienky, potom kakavala tak 2-6x denne, od tych cca 14 mesiacov, co zacala lepsie jest, tak 1-3x denne 😀 po tych cca 3m ma to prestalo s jednorazovymi bavit, kupila som flisove a hotovo. Odvtedy mam tie jednorazove uz len na von, ked mam tusaka ze bude kakat.
Prosto separacky su taka vec, bez ktorej sa clovek v pohode zaobide a ked uz ich chce, tak sa najviac oplatia pratelne - bud z tej deky alebo kupene, ale len raz, ako kto chce.