Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

ivanka.7
18. nov 2013

@majamat ale tak to je uz problem marnivych matiek. Kto chce, usetri, kto chce pekne vzory, usetri menej alebo neusetri 😉

miruss
18. nov 2013

@zojec: Ahoj. Podľa slov dodávateľa MaM Happy square, už ich prestali vyrábať a už skladom ani nebudú. Čo je podľa mňa škoda.

handricky
18. nov 2013

@bimba01 podla su su separacky tiez somarina. resp. takto: vzdy ked sa pokadil, bolo to vsade, aj po okrajoch plienky. ani ta separacka to nezachranila. sice som nemusela odstranovat kaku z celej pleinky, ale z rohov/bokov/zahybov plienky ano. cize pre mna zbytocne praca navyse davat pod prdel aj separacky. separacky pouzivam iba pratelne kvoli stay dry efekttu. aj to len na noc a na von.

zojec
18. nov 2013

@miruss no to je teda fakt skoda.. :( najlepsie plienky ake som drzala v ruke.. asi treba podpisat nejaku peticiu :D

miruss
18. nov 2013

@zojec 🙂

susul
18. nov 2013

@majamat ja som latkovala len mladsieho, vybavu som cca v jeho 18 mesiacoch rozpredala.Ak niekto latkuje uz pri prvom, tak vybava mu vydrzi i pre druhe dieta, takze nakoniec sa náklady rozdelia.
Ja nech pocitam ako pocitam i po zohladnení nakladov na pranie som usetrila.

behulka
18. nov 2013

@majamat ešte prihodím na stranu jednorázoviek zháňanie akciových plienok, sledovanie letákov, benzín za dovoz. U nás napr. jednorázovky nedostať a predstava plného kufra plienok, keď sa už raz za pár týždňov dostanem do mesta by ma desila.
Na druhej strane však nie som proti, v výnimočných situáciach, s uvedomením si možných rizík, pokiaľ vyhovujú mamičke aj dieťatku.
@zojec so mnou je to tak 😅 aj keby bola látka 2x drahšia, jednorázovky by som nedávala, to radšej bez. Ale si hovorím, už len rok a plienky pá-pá aspoň na 20 rokov, pokiaľ prídu vnúčatká.

peluskovo
18. nov 2013

@bimba01 niektore mamicky separacky daju prat 1-3x , kym sa nedotrhaju... ja som daala separacky iba ked sme sli mimo domov, a boli chvile , ked mi to zachranilo nosenie prazenicky domov 🙂 osobne mamickam odporucam mat aspon jedno balenie prave na cas, ked su mimo domova, aby "vyhodili" co najviac a domov niesli co najmenej 😉

ivanka.7
18. nov 2013

@peluskovo presne tak to robim 😀

bikina
18. nov 2013

Kocky, davate pod plienky aj barierove maste?
Ako ste deticky oducali od plienok? Mam dvoch prckov, rozdiel rok, takze plienkovat oboch je trochu o drzku. Starsi ma 16 mesiacov, ale ani naznakom sa nechysta odplienkovat, odmala kludne sedel pokakany, kym som sama na to neprisla, ze ma nakandene. Neviem, ci mam cakat dlhsie, mam dojem, ze on bude psychicky zrely na odplienkovanie v 70tke a rovno prejde na plienky pre seniorov :D

majamat
19. nov 2013

@behulka tak u nas toto problem nie je. letaky pozeram stale, nielen koli plienkam. kufor mame vzdy plny, aj ked plienky nekupujeme a mame kombi. takze toto pre mna nebolo nic navyse. aj do toho obchodu som sla nielen koli plienkam, ale vzdy som tam mala cestu aj koli niecomu inemu. mame vo zvyku chodit do mesta kazdu sobotu na nakupy a to vzdy. zaroven sme vzdy navstivili jednu, alebo druhu babicku, pripadne niekoho ineho. takze obchody mame cestou.

peluskovo
19. nov 2013

@bikina esteze ste na latkach, do 70tky by ste sa za jednorazovky nedoplatili :D :D no ono je to dost indiidualne, co u nas zabralo na starsj, nezabralo na mladsom.
par typov:
1. ked sa dietatko vypiska na nocnik dat mu nalepku za odmenu, ktoru si moze niekam nalepit / niekomu funguju male auticka....
2. starsiu sme davali na nocnik odkedy vedela sediet, takze bola naucena na nom sediet a casom prisla na tosama, co sa do neho robi
3. nechat dieta bez plienok, najprv bude pisat kade tade , ale dojde mu, ze sa nieco deje a to nieco treba robit niekde inde
4. mat nocnik stale po ruke...
toto fungovalo v nasom okoli, mozno niekto nieco dopise este

brisilda
19. nov 2013

@bikina ahoj , ja som skusila odplienkovat podla rad v clanku "odplienkovanie za tyzden " ak idess presne podla rad tak dieta sa naozaj do 3 dni odnauci od plienok 🙂 moj syn do 14 mes. nocnik nevidel no kedze bol uz v tom veku velmi rozumny a clanok sa mi dostal pod ruky tak som to skusila 😀 cuduj sa svete do 3 dni sa krasne pytal a ako 16 alebo 18 mes. bol uplne odplienkovany aj od nocnych plienok 🙂 ....... sam si povedal, ze na noc plienku nechce tak som jeho rozhodnutie respektovala a oplatilo sa 😉 Drzim palce

terka8
19. nov 2013

Ahojte, my pouzivame latkovky Sun Baby s ktorymi sme velmi spokojni. Cikanie/kakanie sa snazime "odchytit" cez znakovanie, takze ked mala ukaze svoj znak (zistili sme, ze to je vztyceny ukazovak), tak sup na serblik 🙂 Vacsinou to vyjde, akurat ked nedavame pozor, tak sa obcas pocika do plienky.......plienky perieme cca raz za 3 dni mydlovymi orechami.

dadenka1
19. nov 2013

@danielle37 ahoj, prosím ťa ako si zručila plienky na spanie? Lebo moja sa od 15 mesiacov nádherne pýta, nehoda nebola ani nepamätám, ale mám 19 mesiacov a cez spinkanie poobede aj v noci sa mi pociká... Aj som dala spať bez plienky a pocikala sa do pyžamka.. proste v spánku to ona vôbec nevie ešte...

danielle37
19. nov 2013

@dadenka1 ahoj, no najprv som ju budila v noci 1x do nočníka sa hneď vycikala a cca po 2 týždňoch sme pekne prestali v noci cikať ale je pravda, že pred spaním som dávala málo piť, skôr cez deň nech sa nalieva.... zistíš sama podľa toho koľko ti vypije tak cca do 2 hod. by to mala vycikať..... keď ju máš takto šikovnú tak uvidíš pôjde to.... sleduj koľko vypije a do 2 hod to musí vycikať...... na noc som dávala len čistú vodu piť, menej jej vypila čaj by zvládla aj fľašku 🙂 a pod plachtu som dávala obrus fóliový...... 🙂

dadenka1
19. nov 2013

@danielle37 no to som skušala, ale ona sa pociká HNEĎ ako zaspí a ide jej cikanie... okolo polnoci som ju dávala na nočník a vždy už bola plienka pocikaná... A popoludní to isté... A je mi ľúto ju budiť, elbo ona má spánok moc zlý... máva nočné desy, a keď sa zabudí, často problém ju uspať.. Také noci, čo prespala od večera do rána by som na prestoch jednej ruky zrátala.. tak neviem... u nej by to bolo drastické budiť ju na cikanie... dosť, že sa budí sama... asi to nechám tak kým nebudem vidieť, že v noci pekne prespí pokojne...

zfidorka
19. nov 2013

@dadenka1 ja by som v noci nebudila... nasa starsia sa na cikanie v noci nezobudila, skusali sme ju davat cikat, no nie vzdy sme sa strafili, tak som to prestala riesit... prestala v noci cikat tesne pre 3. rokom... teraz sa v noci sama zobudi a pride za nami, ze chce cikat, vycika sa a spi dalej... podla mna este predtym nebola dostatocne zrela na odplienkovanie...

dadenka1
19. nov 2013

@zfidorka naša s tým denným odplienkovaním nemala absolutne problém... vlastne ani neviem ako.. ju to strašne bavilo a tak som ju v tom podporovala.. Ale to budenie je aj mne proti srsti, tá jedna plienka v noci ma nezabije... počkám zatiaľ... a uvidím, ako bude spinkávať..

ivanka.7
19. nov 2013

@dadenka1 ja by som tiez nebudila, Elianka je cez odplienkovana (doma, ked ideme dlhsie na von, este davam plienku, lebo ona na travu ani do zachoda dakde cikat nechce, len na nocnik), na denny spanok tiez plienku nema (za cely ten cas sa pocikala raz - vcera), v noci ma z 2/3 tiez plienku suchu, ale na noc este chce plienku a ja to respektujem, kedze cez den sa odplienkovala tak, ze si odmietla plienku dat a bolo vyriesene. Pride ten spravny cas 🙂

danielle37
20. nov 2013

@dadenka1 ahoj, no veď sama vidíš, ako ti dieťa funguje, moju ani tanky by nezobudili, ja som povedala ideme cikať, zobrala na ruky a posadila som ju na nočník ani nevedela,že cikala... zasa tá jedna plienka na noc nič nie je a finančne budeš mať celý balík na 2-3 mesiace... to si myslím, že nie je veľmi drahé..... a raz skončíte s plienkami na noc.... mám susedku, ktorej malá chodí do škôlky /3r./ a na noc dávajú plienku.... proste musia..... boli aj u lekára... všetko má ok.... nuž..... je to individuálne.... keď máte problémy so spánkom, tak by som vôbec neriešila plienky, bola by som šťastná, že spí malá aj ja 🙂

behulka
20. nov 2013

@bikina mne sa zdá ešte maličký na odúčanie. Skúšala by som, ak stíhaš, a drobec spolupracuje, no naozaj je to ešte skoro. Dieťa nemusí mať plienky už v roku, no celé je to o tom, že mama striehne, kedy mu treba a šup-šup dole nohavice, aby ste to stihli. Dá sa to, no pokiaľ máš ešte menšie bábo, je to náročné.
Aj keď už začne signalizovať že mu treba, veru neviem koľko detí v roku a pol je takých, že sa samé vyzlečú a posadia na nočník. Stále treba dávať pozor a utekať, aby sa nestala nehoda. To radšej tie plienky.
@dadenka1 na spanie to ´môže trvať dlho, predlho, dokonca roky. Tam je jediná možnosť kontrola pitného režimu a budenie. No ja by som to pred 3-4 narodeninami nerobila. Ja som od lekára dostala info, že hranica pre nočné pocikávanie je 5 rokov, ak je všetko po zdravotnej stránke v poriadku.

dadenka1
20. nov 2013

dakujem za odpovede dievčence.. som sa utvrdila v tom, že robím dobre.. v´daka

bikina
20. nov 2013

@behulka ano, suhlasim. no zahajili sme zatial nenasilne ucenie sedenia na nocniku, kym som na zachode ja. to ho mam aspon na ociach, takze dve muchy jednou ranou... uz sme vydrzali 4 mesiace, myslim, ze este chvilu vydrzat ma asi nezabije...

nenocka
21. nov 2013

Babulky, stalo sa niektorej z vás, že mladšie dieťatko bolo bez nočných plienok skôr ako staršie? Nechcem to zakríknuť, ale Matejovi mokrá plienka v noci vadí, radšej spí bez a tým, že sa často budí a nemá taký tvrdý spánok, tak sa preberie aj na cikanie - povie, že chce cikať. Lukyno zasa spí ako macko a tiež mám pocit, že sa pociká do pár hodín po zaspaní. Jemu ale mokrá plienka nevadí vôbec 🙂 a keď sme sa ho snažili zobudiť (lebo len tak ho posadiť na nočník nehrozí - vždy sa strhne), tak sa zľakol, čo sa deje a na nočník sme ho aj tak nedostali. Doteraz mal suchú plienočku asi 3-4x.

tortelinka
21. nov 2013

@dadenka1 juj moja, nestresuj, môj šuhaj má dnes dva roky, a v spánku ciká rovnako, cez deň pohoda, ale tiež ho nebudem budiť, má tvrdý spánok...neriešim to

behulka
21. nov 2013

@nenocka u nás mladší predbehol staršieho, tiež sa budil, že mu treba ísť cikať. Plienky mal suché a bolo pre mňa jednoduchšie mu ich nedávať. Rovno som zrušila aj staršiemu a zaobstarala nepremokavé plachty a dostatočnú zásobu pyžám. A nastavovali sme si s manželom na striedačku budík... Len medzi našimi je väčší vekový rozdiel.

nikuska0509
21. nov 2013

Ajojte zienky mozte mi poradit? Malicky ma 14m a rada by som aj tak presla na latkove plienky? Je to neskoro? Ak nie ako zacat? Kolko mi ich treba na zaciatok? Kde su najprijatelmejsie ceny? Ktore su naj a co vlastne vsetko potrebujem? Neviem o tom nic, kedze sme doteraz aj pri prvorodenej mali len jednorazovky. Dakujem za vsetky vase rady 🙂

majamat
22. nov 2013

@nikuska0509 kazde dieta je ine, ale nam to nevyslo. malej sa nepacilo castejsie prebalovanie. kocky ti urcite poradia, co kupit, ale na zaciatok nekupuj vela. ked otestujes, ako vam to funguje, potom dokup.