Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

oskvarka
9. jan 2014
lima123
9. jan 2014

@behulka Práve tieto návody som študovala a nezdalo sa mi to tak ťažké, tak uvidíme. Ďakujem za radu. 🙂

kloranebb
9. jan 2014

Co sa vam osvedcilo pri starsich detoch (2 roky a viac) - ake plienkove systemy?

tynamartina
10. jan 2014

Ahojte , chcem sa spýtať. či aj vaše deti mali nejaké obdobia štrajku. Moja malá od 3 týžnov som ju dávala nad misku a dopracovali sme sa k tomu že kakala iba do misky,nočníka spolahlivo tak max jedna , dve nehody za mesiac, ale teraz má 10 mesiacov sa to začalo všetko kaziť, sedí na nočníku aj sa vyciká ale kakať tam bude tak raz za trýždeň, som sa tešila ako to super zvláda a teraz toto neviem si to vysvetliť prečo tam zrazu nechce kakať , akonáhle ju zabalím do pár minút sa pokaká, Neveiem ako ju priviesť k tomu aby pochopila že má kakať do toho nočníka 😒

matadamka
10. jan 2014

@kloranebb Mna by tiež zaujímalo, aké plienkové systémy sa osvedčili mamičkám pri pohyblivejších a živších deťoch. Moj malý mal teraz rok ale sa veľmi krúti a nechce sa dať prebaľovať ani po ležiačky ani postojačky tak bojujeme, používam vrchné nohavičky na patentky tak uvažujem či by pomohlo že by som prešla na vrchné nohavičky na suchý zips aby som ho teda rýchlejšie prebalila. Ale ten sa rýchlejšie opotrebuje. Nedávno som narazila na minimálne plienky petit lulu - http://www.petitlulu.cz/kategorie-produktu/mini... - či by to nepomohlo pre rýchlejšie prebalenie, lenže sú len do 12 kg čo moj malý má už teraz takú váhu. A zatiaľ nikto tu nepísal recenziu či má skúsenosť s týmito plienkami... ale vyzerajú zaujímavo...

zojec
10. jan 2014

@matadamka ja uprednostnujem suchac, vzdy su prve plienky rozobrate tie so suchacom.. nemam pocit, ze by sa nejak rychlo opotreboval, plienkujem prevazne s tymi istymi plienkami uz 3,5 roka a suchace su skoro na kazdej plienke drziace a na niektorych znackach ani nevidno opotrebovanie.. ak by som teraz kupovala, alebo sila vybavu, asi by som zvolila 80%suchacov, lebo fakt je to niekedy boj pozapinat patentky.. mne sa ta minimalna plienka velmi nepozdava, podla mna je dobra pri bezplienkovke, alebo oducani , inak by som sa bala, ze by prevlhla medzi nohami a padala zo zadku.. ale vyskusane nemam 😉

kloranebb
10. jan 2014

@matadamka mas pravdu, vyzera to dost zaujimavo. Este som sa s tym nestretla. No v mojom pripade nejde o pohyb dietatka ale o je velkost. Ma uz proste 2 a pol.

handricky
11. jan 2014

@oskvarka zaujimave. si si ista, ze su to plienky? nemoze to byt klasicka handra? neviem,ci sa v tej dobe take plienky pouzivali, ved opytaj vasich a tak. mne to pride ako handra na podlahu.. skus po tom prejst rukou, ci to trocha neelektrizuje. nejaky polyester pocesany, s jemnym vlasom.. alebo mozno som priliz mlady rocnik a kedysi boli aj take plienky 🙂

oskvarka
11. jan 2014

@handricky no ja prave neviem lebo to su od muzovej babky a jeho mama sa s nou moc nebavi tak sa jej ani nemozem spytat.. ved prave aj mne to pride trochu ako handra na podlahu .. preto sa pytam ... ale mala ich tam zo 10 ale tak babka je torhcu zberatelsky typ... aj ked mala to medzi deckymi vecami.... myslim ze ak to su plienky budu kupene cca 30 rokov dozadu.. ale neidem riskovat .. zase ako handra na podlahu sa zide aj nasi moje klasicke stvorcovky takto vypouzivali.. ale minule mi 3 doniesli co niekde vyhrabali a teda aj ked su uz dost tenke co su po 3 detoch povyvarane aj tak sa to neda porovnat ani s kiko lux

oliverka
11. jan 2014

@tynamartina Od pol roka som malého dávala pri prebalovaní nad záchod alebo vaňu, vždy sa vycikal alebo aj vykakal. Vytešovala som sa, ale asi od roka začal štrajkovať a keď ho chcem dať vycikať, začne kričať a krútiť sa a nič z toho. Takže teraz má 1,5 roka a ciká do plienky prvú ligu... ☹

behulka
11. jan 2014

@matadamka suchý zips je super pri živom dieťati. Kvalitný prežije svojou životnosťou plienku. Na niektorých po dvoch deťoch ani opotrebenie nevidno - akurát zašednutie. Teraz v zime sú naviac vrchné nohavky schované pod oblečením, ani ich drobčo nerozopne 😉
@tynamartina podľa mňa je to normálne, hlavne v období objavovania okolia okolo roka. Dávaš na nočník v časových intervaloch, alebo pri signalizovaní dieťatka? Staršiemu sme veľmi skoro prestali plienky dávať, no práve v čase, keď začínal chodiť sme sa k nim vrátili. Po prvom roku sa všetko vrátilo do starých koľají - tak držím palce. Teraz pri drobčovi som už na bezplienkovku veľmi lenivá 😅 hlavne v noci.
@oskvarka podľa mňa sú to handry na umývanie - dostali sme pár do výbavy a vyzeralo to veľmi podobne.
@kloranebb ja som staršie deti cez deň neplienkovala. Mám skúsenosti akurát s nocou a tam bol dosť problém nájsť plienky, ktoré by sedeli aj veľkáčovi. Kombinovala som nohavičkovú plienku s vrchnými. Na deň by mu to však asi prekážalo. Skús popozerať viacveľkostné plienky. Kedysi robili Popoliny, aj BabyLucy mali nejaké XL plienky. Kapsovky neviem. Vrchné nohavičky pasovali Bummis aj na mega plienku. No i tak som nakoniec šila doma, lebo nad tých 18 kíl už bolo malé všetko, čo sme zohnali. Písala som vtedy do jedného e-shopu a pani mi pomerala tie najväčšie plienky. Prípadne skúsiť popozerať inkontinenčné plienky, no tam bude cena asi veľmi vysoká.

tynamartina
12. jan 2014

@behulka No dávam ju keď zvykne kakať, čiže ráno,a potom okolo 10tej ale teraz sa vyslovene nechce vykakať, pozriem že tlačí malí kúsok jej trčí zo zadku dám ju na nočník a ani náhodou sa nevykaká . ale teda aspoň viem že som v tom neni sama. 😉

hermiona368
13. jan 2014

ahojte baby 🙂)) mam otazocku 🙂 mam LL bambusove plienky, ale mame uz cez 6kg tak sa rozhodujem, ze kupim nejake jednovelkostne. lebo velkost 1 sa mi moc neoplaca, ked tak rychlo rastie, este nema ani 3 mesiace. Ktore su najlepsie ? pozerala som anavy alebo tots bamboozle, viete poradit ? chcela by som take prijemne a hlavne spolahlive na noc, ked moc cika. Dakujem zabky 🙂

biancal
13. jan 2014

Baby poraďte kvalitné plienočky na noc 🙂 Ďakujem

behulka
13. jan 2014

@hermiona368 @biancal dobré ohlasy majú slovenské Bambiroxy. My máme BabyLucy a som spokojná. Oboje sú lokálne a majú aj fajn ceny.

hermiona368
13. jan 2014

@behulka idem pozriet, dakujem 🙂 som nevedela ze babylucy robi tiez bambusky.

ivanka.7
14. jan 2014

@hermiona368 pozri pozri, co vyhovuje jednemu, nemusi druhemu 🙂 ja mam jednu baby lucy nocnu plienku, pouzivam ju ako rezervnu, lebo ma vzadu tuhsiu gumicku ako ostatne, ale savostou je ok 🙂

handricky
15. jan 2014

Zahajujem VÝPREDAJ🙂
Merino vlniaky ježko, boingo fastener, doplnková vkladačka do Bamboozle Strech, bambusové onesize vkladačky a mnoho iného...

oskvarka
16. jan 2014

no lanolin kupeny pomali sa idem pustit do prania nasich vlniacikou... ved aj 7 kg uz mame davno. V com periete v niecom specialnom alebo klasicky tekuty ten ruzovi uz ani neviem ako sa vola. mozem to suchnut aj do pracky s krpcovimi svetrikmi na program vlna?

handricky
16. jan 2014

@oskvarka hej, ja davam vlnu v pracke.. ale odstredenie si davam na minumum 400. aby neskoncili vytahane.

hermiona368
16. jan 2014

@ivanka.7 ved toto...a ake mas na noc ? tiez by som prijala nie moc pevne gumky. Moj ma 6kg a co pouzivam LL vrchne tak ho uz otlacaju na stehienkach a blueberry zase na chbatiku- tie mam jednovelkostne ale s tymi patentkami sa mi to nedari moc dobre nadstavit. Som tu citala ze bambiroxy robia take sirsie pre buclate babence 🙂 rozmyslam, ze skusim od nich aj tie nocne, nevies ake su ?

oskvarka
16. jan 2014

@hermiona368 ja mam obycajne BR a zatial mu nesmakuju.. asi mu vadi ten material ze je to frote alebo mu vadi ten velky zadok a tiez ho to trochu otlaci lebo tak cele to navlhne v nosi tak to viac otlaca...ale vyslovene ho to netlaci ... alebo neviem .. budi sa mi v tom.. teraz je soplavi ale chcem zahajit este druhy pokus... ja mam tie obycajne nie tie celobambusove
ale moj nieje zvyknuty ani na nohavickove davam len stvorce tak mozno za to
ale vkladacky vyuzivame su fain.. 🙂

hermiona368
16. jan 2014

@oskvarka ja davam tiez len stvorce cez den. V noci bambusove LL a jednorazovky, lebo v tych 4 ho nechcem nechavat ked mi spi aj 5 hodin. Cez den davam este vkladacky bambusove,a le dneska mi s tym nejako reval ako pavian. Neviem co mu preslo cez nos. TIe nase deti su nevyspytatelne 🙂 A ty davas ake vkladacky ? a vrchne mas ake ? ja som bola najviac spokojna s imse vimse co sa materialu tyka, ale par krat som ich oprala aj s ocotom a neuveritelne mi zacali prevlhat- teda myslim ze je to tym.

oskvarka
16. jan 2014

@hermiona368 ja flisacikujem zatial na 90 percent ... ked niesu vsetky okakane:D... ocot nedavam len polovicne mnozstvo obyc prasku, davam stvorce a v noci neprebalujem a davam stvorec kikko bambusovy, bambusovu vkladacku malu skladaciu BL (30*30)a separacku.. vydrzi to aj 10 -12 hodin vo flisacikoch (anavy) .. teda rano je to uz riadne mokre ale na 80 percent to nikde nepretecie a ak pretecie tak len trosku to sa ta perinka vyvetra ususi a je to.. lebo prebalovanie ho moc budilo..cez den davam bavlnene klasicke socikove alebo kikko lux alebo bambusove stvorce (podla nalady) na bambusove davam aj separacku zdaju sa mi na pocit mokrejsie... a vkladacky mam BL a potom BR s tych nohavickovych + 2 bavlnene haipa daipa asi ale neviem kupila som v brne v obchodiku s latkovkami som sa vytesovala :D

behulka
16. jan 2014

@hermiona368 ImseVimse sú super strihu, na štvorce sedeli fakt super, len tá ich životnosť 🙄 Suché zipsy po 3 mesiacoch doslúžili a potom potom to ich premokanie. Som si myslela, že za to môže tá vrchná bavlnená látka.

hermiona368
16. jan 2014

@behulka presne tak ako pises, som si myslela ze je to tym ocotom ale vidim ze nie. NO tie suchace uz len tak- tak drzia a maly ma 3 mesiace. Skoda ich.

hermiona368
16. jan 2014

@oskvarka ja sa tych flisakoch nejako stitim, neviem cim to je...ale asi mi nejako vadi, ze ak budu vlhke staci ich len vyvetrat. Nesmria potom mocom ? ja len ked citim na gumkach troska, tak ich operiem cele, cize kazdy 3 den 🙂 viem, ze im skracujem zivotnost ale mne to inak neda. Mne vydrzi aj stvorec 3-4hodky v noci ale plienka je totalne mokra, aj zmychat by som ju mohla 🙂 nejako mu to vsak nevadi. Tie haopa daipa su take nohavicky ?

oskvarka
16. jan 2014

@hermiona368 aj flisove nohavicky mam take daipa haipa- ceska znacka..ale myslela som vkladacky bavlnene obycajny viac crstvovi frote oval..
.flis -trochu ich inak citit ale aj tak ich periem cca kazdy 6 den... lebo periem plienky kazdy 3 den a drobec vecsinou 1-4 flisaciky pokadi lebo on si to zbuera na vecie davky tak malokedy to neschytaju aj gatuse :D
inak u nas je to tak pokial vecer pri uspavani hodinu nespekuluje ze o 8 ide spat zobudi sa o pol noci cucne trochu a spi dalej a o 4 zas... a vtedy ma plienku niekedy este uplne suchu alebo len cvrknute... on vsetko nacika nad ranom... takze ptebalovanie o 4 bolo zbytocne a o 5-6 uz potom tazko zaspaval do tej 7-pol osmej co mi spi.

behulka
16. jan 2014

@hermiona368 na som prala flísaky každý 2. deň spolu s plienkami na 60° a zvládli to. Na flíse sa nemá veľmi čo skaziť, môže zožmolkovať. Gumky aj zapínanie pokiaľ je kvalitné zvládne dve deti. Akurát teda pre sedacie bábo nie, tam premokajú raz-dva.

oskvarka
16. jan 2014

@behulka ja akurat premislam co potom.. sice kupila som teraz dvojo flipky na bazariku lebo S baby lusy budu o chvilu male a mali by sme len 1 pulky do nahrady.. ale rada by som este flisovala... aj ked mali sa este ani nepretaca tak este cvilu mame cas... a on spinka na boku to je vyhoda ked skladam do flisakov obdlznik..len by to chcelo nejake pul vkladacky alebo co... alebo skusit tie flisove co maju v strede pul pas pod zadkom ale to su navlikacie tie som myslela tak od roka..