Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

lima123
28. jan 2014

@behulka Z akej vlny si plietla tieto vlniačiky?
https://www.modrykonik.sk/blog/behulka/album/vl...
Už mám doma šumavskú, no zdá sa mi trochu drsná.

behulka
28. jan 2014

@oskvarka to by boli veľmo drahé, mne to pletenie moc nejde 😝 určite to zvládneš lepšie - inak sa dajú aj uháčkovať.
@majka1981 na ležiace bábo sa naťahovacie vlniaky inštalujú dosť zle 😖

oskvarka
28. jan 2014

@behulka no ale su kráaasne nádherná farba

behulka
28. jan 2014

@lima123 zo Šumavskej vlny mal starší, boli dobré 🙂 pletením aj lanolínovaním zjemneli. labutka má v albume aj nafarbené z tejto vlny. Tie na foto sú z tejto http://eshop.vlnap.cz/DetailZbozi.aspx?pID=67 , no netesnia až tak dobre.
@oskvarka potravinárska farba 😵

lima123
28. jan 2014

@behulka jaaj, túto vlnu si mi už radila, len ako ju dostať na Slovensko. Poštovné 12,50€ ☹ To už si tie vlniačiky môžem kúpiť hotové. Asi skúsim nafarbiť šumavskú, snáď to pomôže.

behulka
28. jan 2014

@lima123 tak to je poriadna cena 🙄 Myslím, že klbko bielej (100g) mi ostalo ešte doma, ak by si chcela.

lima123
28. jan 2014

@behulka To by si bola veľmi zlatá. 🙂 Ja už týždeň hľadám na nete nejaký slovenský e-shop s vhodnou vlnou. Teším sa 🙂

handricky
29. jan 2014

@lima123 v BA na kosickej otvorili shop s vlnou... krasne a drahe jak slak🙂 Svetvlny. resp. teraz maju vypredaj, ja mam doma jedno klbo (velmi prijemna na dotyk) akurat neviem presvedcit mamu, nech mi zpichne..tak neviem, ja nie som strikovacka, ci sa to oplati viac z ciech alebo nie

lima123
29. jan 2014

@handricky Akú vlnu máš doma? Takúto? http://www.svetvlny.sk/produkty/detail/11539-pu... Inak vďaka za tip. Vyzerá to zaujímavo. 🙂

handricky
30. jan 2014

@lima123 myslim ze hej, musim kuknut, je u nasich. ja som ju hlavne kupila za nejakych 4,70.. a este aj vcera jak som kukala tieto Pur Merinos Francais boli po 4,70.. a dnes uz 5,75.. dvihli ceny.. inak asi dost vysoka cena v porovnani s vlnapom, ale tieto su aspon 100% merino, tak asi pojdu lepsie lanolinovat. a vlnap ma 50merino/50akryl..

behulka
30. jan 2014

@lima123 @handricky škoda toho Vlnapu, že nieto na Sk, tam vychádza to 100% merino 100g 1,30. Je to síce dvojka trieda, vraj kvôli nerovnomernej farbe, no ja som si to nejak nevšimla. Cez 5 eur, to už je fakt dosť...

lima123
30. jan 2014

@behulka
@handricky Síce drahé, no aj tak som sa rozhodla skúsiť to. Vlna je objednaná. Dúfam, že z toho niečo vytvorím. mm len oči prevrátil, že čo zase vymýšľam. 😉 Veru škoda toho vlnapu.

trulka999
31. jan 2014

Ahojte, čakáme druhé bábo a veľmi uvažujem že začnem hneď látkovať. Viete mi poradiť aké vrchné nohavičky zvoliť? Koľko kusov mi bude treba na začiatok? Lebo zatiaľ som uvažovala že kúpim, dvoje flipky, dvoje flisové, nejakych osem kusov flip stay dry vkladačiek, separačky. klasických štvorcov mám 30 ks. Bude mi to stačiť?
ďakujem

hermiona368
31. jan 2014

ahojte zabky 🙂 chcem sa spytat ci niekto pouziva na plienky sol na skvrny z DM alebo taky tekuty na skvrny, myslim ze je to ich znacka. Je to dobre ? v poslednom case mi ta lovela uz nestaci, hlavne na tie ranne 🙂)
a zlcove mydlo u mna bez uspechu, pouzivam lanzu 🙂 dakujem

hermiona368
31. jan 2014

som zabudla dodat, ze som to nevezala kvoli tomu, ze je tam drazdivy obrazok nakresleny, cize to bude asi sama chemia. SNazila som sa lustit zlozenie ale neviem preco to maju tak vytlacene ze kazde 3 pismenko nie je vidiet.

behulka
31. jan 2014

@trulka999 Flip by mali byť ok, maminy ich celkom chvália. Flísové nohavičky sú pre novorodeniatko veľmi dobrou voľbou - priedušné, dobre sa perú rýchlo schnú.
Mne na začiatku stačilo 40ks štvorcových plienok a 3 vrchné nohavičky. Prvé mesiace som iné plienky nevyužila. Až neskôr som začala dávať na noc bambusové nohavičkové. Separačky som nepoužívala, to neporadím.

behulka
31. jan 2014

@hermiona368 ja som kedysi mala soľ na škvrny a účinnosťou bola porovnateľná s perkarbonátom. Dávala som lyžicu do prania, občas som do toho namočila plienky na noc (do horúcej vody)

hermiona368
31. jan 2014

@behulka to tusim pouzivam na odtoky v umyvadlach. A mam aj puer na plienky ale neviem ci to mozem davat na bambusky.

handricky
1. feb 2014

@trulka999 dobry vyber .. akurat, ze by som to upravila. 1 flipky a druhe nejake ine.. flipky maju len jednu gumicku okolo noziciek.. a bg stay dry bysom riesila alternativne - radsej trebars stay dry linery a hadzala ich priamo pod zadok. predsa len vyvalit 5 eure, ci kolko stoji za stay dry vkladacku (ktora ti bude na zazatku aj tak dlha a ked ju vpredu prehnes - bude tam taky balik).. ale samozrejme skusit mozes - prip. kup najprv 2-3 ks
resp.
stvorcov budes potrebovat cca 13 na den.. a rataj ako casto budes prat.. led budes prat kazdy sen (jedna varka sa pouziva, druha je na susiaku), tak by malo. kukni https://www.modrykonik.sk/catalog/vendor/handri...

trulka999
1. feb 2014

@behulka ďakujem ti 🙂 hneď mi je lepšie, že som sa v tých informáciách nestratila a rozhodla som sa správne 🙂

trulka999
1. feb 2014

@handricky tie stay dry linery to su niečo ako stay dry vkladačky a separačky v jednom? alebo ako ? idem to kuk

handricky
1. feb 2014

@trulka999 stay dry liner je vlastne pratelna separacka. zachytava stolicu a udrzuje zadok v suchu. nic nenasaje. BG stay dry vkladacky maju okrem tej vrchnej stay dry vrstvy aj 3 sacie vrstvy z mikrovlaknoveho frote - cize aj nasavaju.
viac tu https://www.modrykonik.sk/catalog/vendor/handri...

trulka999
1. feb 2014

@handricky a nie je pre novorodenca príjemnejšie tá celulózová separačka, ako flís? predsa priamo na zadoček. a ja plánujem na začiatok baliť len novosklad plus jeden ďalší štvorec a separačku. či tie stay dry je lepšie pre vačšie detičky, ked viac cikajú? už budem mať z toho zase miešung 🙂

trulka999
1. feb 2014

@handricky a napadlo ma, že kapsovú plienku môžem tiež použiť ako vrchnú a sama si zvolím, či použijem originál vkladačky, alebo zabalím bábo do štvorcov?

trulka999
1. feb 2014

@handricky a ešte otázka 🙂 ako správne prať pul nohavičky keď máme dosť tvrdú vodu. je nato nejaký špeciálny prípravok?

handricky
1. feb 2014

@trulka999 ta celulozova vyzera jak hajzlak, pre niekoho je to smirgel. su aj nejake jemnejsie mozno. treba skusat.. tusim little lamb, lollipop, tots bots by mali byt fajn. fleece je umelina, je rozhodne jemnejsi, ale moze byt dieta cervene,.. nie vsetky deti znesu umelinu.. ale ked vacsina deti znesie kapsovu plienku, ktora ma dotykovu vrstvu fleece, separacka bude to iste. iide o to, ci chces len separacku - potom teda pouzi celulozovu. alebo chces separacku so stay dry - vtedy pouzi fleecovu separacku. dobre fleecove separacky - ale take barancekovite su tie pratelne little lab - vacsina deti ich znasa v pohode.
do kapsovky mozies dat hocico.. origos vkladacku, stvorec, prefold, uterak, co mas, to je uplne fuk. akurat ich moc nemozes pouzivat ako vrchne - myslim tym, ze budes menit iba vkladacky, lebo tu vkladacku davas do kapsy. ak je pocurana kapsovKa, peorie sa cela. alebo das vkladacku na vrch - nie do kapsy, ale alei aj tak ti nasmradne ta fleecova stay dry vrsta a musiis nechatp prevetrat

handricky
1. feb 2014

@trulka999 bum geniu stay dry mozes pouzivat samostatne ako vkladacku do vrchnych nohaviciek. je nastavitelna, cize pre male aj velke deti. ja som reagovala len na margo toho, ze ak chces stay dry, tak staci prihodit len liner pre funkciu stay dry. pulkam nevadi tvrda voda, su polyesterove, cize im je jedno. to s tymi vkkadackami , linermi a pos si odskusas napzivo a zistis, co ti vyhovuje

trulka999
2. feb 2014

@handricky určite budem skúšať 🙂 všetko len aby bolo Karolínke dobre 🙂 ďakujem ti zatiaľ

zuzanita7
2. feb 2014

Ahojte žienky, chcem poprosiť o radu resp. o názor, mám 14 mesačnú dcéru a uvažujem o prechode na látkové plienky. Má to ešte zmysel? Chcem od 18 mes. pomaly znovu učiť na nočník ( museli sme s tým načas prestať, lebo len čo ho vidí, spustí rev ). Aká výbava mi postačí?

handricky
2. feb 2014

@zuzanita7 kup si asi 2 max 3 pulky. mozno aj 2 stacia. a do toho mozes davat klasicke stvorce, az mas doma. aby si nemusela vela prachov minat. az by ti to savostou nestacilo, tak prihod nejaku bambusovuvkladacku. prip. miesto tych stvorcov mozes davat aj prefoldy - ale to uz by si musela kupovat.. kukni mna v profile clanok o vrchnych nohavickach a vkladackach. prip. skus na bazaere nejake bambus vkladacky, az nechces vela investovat