Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

ekoplienky
27. apr 2014

Oslávte s nami medzinárodný týždeň látkových plienok.
Okrem skvelých akcií a noviniek v našej ponuke sme pre Vás pripravili aj poštové kuriérom so zľavou 50% a praktický darček k objednávke.

handricky
28. apr 2014

@prelulu tak pozri tento zoznam, co kupit:
https://www.modrykonik.sk/catalog/vendor/handri...
nohavickove - suhlas
AIO by som riesila Tots Bots V4 alebo aj Bumkins
vrchne: suhlas (bumkins su mensie ako bambi roxy), dobre su este Blueberry a BG Flip

a vkladacky a separacky mas tu
https://www.modrykonik.sk/catalog/vendor/handri...
https://www.modrykonik.sk/catalog/vendor/handri...
https://www.modrykonik.sk/catalog/vendor/handri...

handricky
28. apr 2014

Tyden latkovych plienok aj u Handricky🙂

lucinkab
28. apr 2014

my látkujeme už cez 3 týždne a ostaneme pri tom... látkujeme aj ked ideme mimo domu.... 🙂 len ked nám vazi doktor malinku musi mat pampers ☹ neviem prečo 🙂

shopvick
28. apr 2014

V rámci týždňa látkových plienok vám ponúkame zľavu 15% na všetky druhy látkových plienok v našom e-shope. Akcia trvá tento týžden od 28.4.2014 do 4.5.2014. Zľava vám bude odpočítaná vo výslednej faktúre. Príjemne nakupovanie prajeme 🙂

zdraveplienky
28. apr 2014

Aj u nás sme už odštartovali akcie v rámci týždňa látkových plienok

čakajú na Vás zľavy až do výšky 29% z pôvodnej ceny

znížili sme cenu poštovného

doručenie ZDARMA vrámci Košíc a Prešova

k nákupu praktický darček ZDARMA

to všetko u nás 🙂

sladkasue
28. apr 2014

potrebujem poradit... perem, perem... a zrazu vyberam ruzove plienocky :( som tam mala jednu handmade plienocku od maminky z MK(asi evedela, ze najskor sa ma oprat plienka a potom sit!
mam doma maleho drobceka a ruzove plienocky? zafarbili sa mi vsetky bambusky, bambusove vkladacky, nohavickove bavlnene a aj klasicke stvorce...
chce sa mi normalne plakat 😢

da sa to dat dole? preventivne som tie bavlnene strcila este raz do pracky na 95stupnov
co ale mozem dat na tie bambusove veci???

hermiona368
28. apr 2014

@sladkasue ja by som tam dala perkrabonat sodny. To je take organicke bieliedlo. Ja periem aj bambusove na 60°C. Co som mala MaM plienky nebielene, tak uz ich mam skoro biele 🙂) nemam pocit ze by to nejako znehodnotilo material,co mam bambusky little lamb, tak su stale fajnove.

sladkasue
28. apr 2014

@hermiona368 dik, o prekarbonate viem 🙂 len tie plienky budu chciet asi cas...

hermiona368
28. apr 2014

@sladkasue to ano 🙂 ale ten perkarbonat je nato asi najlepsi, myslim ze po par praniach budes vidiet vysledok. Dufam ze velmi skoro, lebo mna by asi porazilo 🙂 drzim palce

nanku
28. apr 2014

latkujeme uz 5 masiacov a som maximalne spokojna 🙂 🙂 🙂

sladkasue
28. apr 2014
prelulu
28. apr 2014

@handricky dakujem ti, takze AIO budu tieto lepsie Bumkins AIO One Size? - oproti Little lamb one size.
Vrchne bumkins co su mensie ako bambi roxy, to je dobre ci zle? Budu dost velke aj na vacsie babo?
Este rozmyslam nad nohavickovymi plienkami. Ktora je lepsia? BabyLucy Organic Velour alebo Bambi Roxy nohavičková plienka Bambi Soft?
A z bavlnenych ktore su najlepsie? Zatial som natrafila na kvalitnejsie iba MaM Happy Square, ci Kiko Lux (Eco), neviem ktore si vybrat. Rada by som aj bambusove, muselinove alebo konopne co viac saju, tam ma metie kvalita roznych znaciek a j ich rozmery. Jakto ze niektore su len 30x30? Aku velkost mam kupit?

handricky
28. apr 2014

@prelulu Bumkins AIO su fajn.. su strihovo trsoka mensie, Tots Bots V4 su strihovo univerzalnejsie, ale aj drahsie.. ako, v tomto neporadim, ze lepsie. oboje su dobre. bumkins si kukni v zdraveplienky.sk tots bots trebars v ekoplienky.sk . Little Lamb onesize - je vlastne kapsovka. cize mas tam stay dry vrstvu - co je super, zadok je v suchu ale tiez je to umelina. ale aj tie su dobre.. a hlavne cenovo..
toto je rozdiel medzi AIO https://www.modrykonik.sk/catalog/vendor/handri...
a
kapsovou plienkou
https://www.modrykonik.sk/catalog/vendor/handri...
vela predajcov ma rozne oznacenia, preto sa to myli.. AIO je z 1 kusu a kapsovka je z 2 ks.
Vrchne Bumkins su mensie ako Bambi Roxy.. neviem, ci budu vacsie na vacsie babo. ale zase niekto ked odplienkovava ma 15 kg.. ja som dieta odplienkovala ked malo 2 roky a 11 kg a druhe bude rovnako. dotiahli sme to na stredne zmensenie, ani som nepotrebovala velke gate.. cize tazko povedat, ci je to dobre alebo zle.. to nikdy nevies, ako bude dieta rast.. na zaciatku moze vela priberat a pak ked zacne chodit sa vytiahne a dalsi rok nemusi nic pribrat🙂
z nohavickovych bambi roxy.
kalsicke stvorce neporadim - to som nikdy nemala. ja ficim na prefoldoch a vrchnych.

ivanka.7
28. apr 2014

@prelulu ja len doplnim ze vrchne bumkins maju vzadu na chrbate dost tuhu gumicku, otlaca... podla mna ju treba presit, ja som ich pouzivala len ako zalozne, ked som uz ine nemala; aio boli v poriadku v tomto ohlad

tinika
28. apr 2014

ahojte, budem doplnat vybavu, len az v piatok sa snad babo ukaze či je baba alebo chlap, tak snad stihnem este vyuzit tie zlavy. prosim o radu, potrebujem hlavne pre novorodeniatko malinke plienky, ktore odporučate, lebo pre vačšie mam zasoby :D nohavičkove na noc + na den nejake a tiez malinke vrchne nohavičky vdaka

mary939
28. apr 2014

@prelulu ja tiez musim potvrdit, ze nas bumkins na chrbatiku otlacali a su ako zalozne vrchne nohavicky. strihovo su inak fajn, uzsie, ale nie prilis male. len ta gumicka na chrbte...

prelulu
28. apr 2014

@handricky skvele prepracovane clanky 🙂 dakujem, cize vlastne Bumkins AIO je lepsia v tom ze nic nemusim vkladat, vsetko tam je a je to prirodne na zadocku, ale zas Little lamb kapsova asi vydrzi dlhsie kym sa musi dat vyprat lebo mozem v nej menit tie vkladacky, ale na ritke je umelina. Tak to je vsak?
A to sa da fungovat bez stvorcov? Tot dalsia novinka 🙂 mohla by som mat iba prefoldy a ziadne stvorce? Ake su v tom vyhody a cenovo to ako vyjde v porovnani so stvorcami?
@ivanka.7 , @handricky potom ake vrchne ked bumkins otlacaju? Bum Genius flip alebo Bambi roxy alebo nejake celkom ine? Najradsej by som najlepsie za nizku cenu 🙂 S ktorymi mate najlepsie skusenosti.

tinika
28. apr 2014

mam jednu plienku Pop In ale nepamatam si či bola dobra uz malemu babatku neviete poradiť? lebo sa mi pačia tie nove obrazkove :D

tinika
28. apr 2014

aky je napr. rozdiel medzi nohavičkovou plienkou anavy a bambi roxy okrem ceny? ake mate skusenosti?

prelulu
28. apr 2014

@mary939 a ktore sa vam osvedcili? Aj z inych, v comkolvek mi poradite budem rada lebo toto je chaos co ja mam z tych plienok.... 😀

ivanka.7
28. apr 2014

@prelulu ja som mala dobre skusenosti s bum genius flipkami, potom blueberry, bamboolik a thirsties - ine asi vyskusane z puliek nemam

bzzzz
28. apr 2014

Ahojte. Chcela by som sa spýtať mamičiek, ktoré dávajú bavlnené plienky. Mám 14 mesačnú dcérku. Doteraz som používala na noc jednorázovú plienku a cez deň vrchné nohavičky a do toho bavlnené štvorce. Pred mesiacom dostala strašnú kožnú reakciu na jednorázovú plienku - aspoň myslím, že to bolo tým.Chcela by som jej ale v lete dávať šatky a tričká s legínkami - veľa takého oblečenia sme dostali po neteri a nemám chuť kupovať veľa nového keď mám doma 10 tričiek a 5 šiat. Keď jej však dám vrchné nohavičky s plienkou, tak jej to celé padá - musí mať cez plienky zapnuté body alebo na tričku nohavice na traky. Doma sme už síce skoro odplienkovaní, ale keď niekde inde sme, tak je ako odtrhnutá z reťaze a vždy sa pociká Poznáte nejaké nohavičky alebo druh plienky z prírodného materiálu, ktorý by držal na dieťatku podobne ako jednorázová plienka? Ďakujem za Vaše skúsenosti 🙂

handricky
28. apr 2014

@prelulu
Bumkins AIO nemusis vkladat ale mozno ti savostou nakoniec nebude stacit...mozno ano. Rovnako podobne je riesena Tots Bots AIO V4 - myslim, tym dlhym jazykom.
Little Lamv kapsovka - teraz neviem ktora verzia ma aku vkladacku - starsia verzia bola s bambus prefoldom - teda si mala 6 savych vrstiev. Novsia je tusim 2 x kratka vkladacka? alebo aj nejake mikrovlaknove som uz videla.. Pokial tam mas 2 ks, tak sa to da..
Dobra kapsovka je aj Bum Genius - ta ma tiez 2 ks mikrovlaknovych. Co sa tyka naj savosti (z hladiska vkladacej plienky v kapse) je na tom najlepsie asi wonderoo kapsovka. ta ma bambusovy prefold + jednu mikrovlaknovu vkladacku.
Cize treba aj pozerat, co je v kapse.. ale skor kup, co ti vyhovuje strihovo a mozes cimkolvek dovypchat.

Ono zase, treba zabudnut na tento MYTUS - toto je plienka vsetko v jednom, nic viac uz nepotrebujete🙂
casto krat ti AIO ci kapsovka savostou nestacia, castokrat mas v AIO jeden taky dlhy jazyk alebo v kapsovke jednu mikrovlaknovu vkladacku a to proste nestaci.. latkovanie je tak troska kombinatorika, neda sa povedat. ze tato plienka je na 3 hod.. niektore dieta cura viac, ine menej, niektorym treba dovypchat..
pre mna je optimalne takych 6 bambusovych vrstiev-- ked idem von mam 9 vrstiev narvatych v kaspovke a mozem tam maleho nechat aj 7 hod.. 🙂 nie ze by som nechavala.. ale uz som nechala, lebo sa inak nedalo.

AIO aj kapsovku VZDY peries cele. v tej kapsovke davas vkladacku pod kapsu, cize ti ocura aj tu vrchnu dotykovu vrstvu.. preto je to z hladiska latlovania tak trocha neefektivme..
ekonomicke a lacnejsie su vrchne nohavicky a nieco do nich ( bvalnene plienky, prefoldy, vkladacky, stary uterak🙂

Prefoldy stoja cca 3,80-5,20? neviem, mozno aj viac.. cize su asi drahsie nez klasika stvorec bavlna.
vyhody pre mna: mne sa lepsie perie kaka z prefoldu (ci uz flis ako frote) nez z bavlny stvorca.. a nechcelo sa mi to skladat. ale zase ja som vynimka.. vela ludi fici na stvorcoch a pochvaluje si velmi.

vsak kup bambi roxy, je tyzden latkoviek su zlavy🙂

zdraveplienky
28. apr 2014

@prelulu je pravda, ze Bumkins vrchne nohavicky mali tuhsiu gumicku na chrbatiku, zvlast tie este spred 2 rokov na suchy zips, co maju aj @ivanka.7 a @handricky a @mary939 (neviem, ci ma na suchy zips alebo na patentky, ale urcite nie tie najnovsie) ale sama som ostala milo prekvapena z tych, co nam prisli minuly tyzden (inak uz dlhsie sa na suchy zips nevyrabaju, len na patentky) vo vzoroch a farbach ruzova s vtacikmi, korytnacky, sovy,krokodily, ruzova, siva, zelena, modra a cervena. Gumicky vzadu na chrbte su ovela jemnejsie ako na starsich verziach a v tychto vzoroch je aj kvalitnejsi a spolahlivejsi PUL ako vtedy. Sama by som jedny vzala pre moju 15 mesacnu dcerku, aj ked uz mame toho strasne vela 😉 "vynovenie" je uvedene aj v popise pri nohavickach na nasej stranke. A pokial ide o velkost, su urcite mensie ako Bambi Roxy - Bumkins zo vsetkych co mame na stranke aj co som ja mala, sadli malemu babu najlepsie, lebo sa daju dobre zmensit a zase nam su aj v 15 mesiacoch dobre. Bum Genius mame rady, tie su dobre.
Podobne aj Bumkins AIO - boli moje prve kapsove/AIO plienky, ktore som dcere davala, vsetky ostatne jej totiz boli obrovske. A pouziva ich aj teraz, ale pridavam 1 LL bambusovu vkladacku.
Z vlastnej skusenosti - Bumkins AIO alebo Littlelamb One SIze - Bumkins su uzsie (mensi zadok), LL su tiez pomerne uzke, ale nas prave ze trosku otlacaju okolo noziciek - ale inak su spolahlive a za dobru cenu.

prelulu
28. apr 2014

@handricky little lamb su dve vkladacky z bambusu ale pisu ze je na denne pouzitie ze na noc plus daco bambusove este cosi. Vies ja neviem co mi vyhovuje strihovo, maleho mam este v brusku par dni... Uz ked nakupim tak chcem aby dobre som nakupila.
Lepsie su na suchy zips alebo na patentky?
bum genius flipkami, blueberry, bamboolik a thirsties myslite ze su urovnou a kvalitou na tom podobne ci su niektore z nich najslabsie alebo najlepsie? Lebo v cene je medzi nimi rozdiel dost velky.
@zdraveplienky
@handricky
@ivanka.7
@mary939

A co sa tyka vkladaciek....trosku som sa zorientovala snad...cize asi najlepsie su prefold a dlha vkladacka resp prefold je 2vrstvova zo 6 sacich vrstiev, cize je najlepsia. Staci mi nakupit z vkladacie iba prefoldy?

A prosim pekne na co je viacvrstvova plienka? Nestacia mi taketo namiesto klasickych stvorcov.
Ja uz by som to tak rada uzavrela a objednala same dobre veci co aj vyuzijem a budem s nimi spokojna 🙂

handricky
28. apr 2014

@prelulu pozri ta cena je aj o vybrobe.. Thirsties a Bluberry maju velmi podobne riesenie lemovanie okolo noh, su made in USa, preto ta cena vysoka. Little Lamb je jednofarebny pul, made in turkey? neviem, mozno taram. take lowcoastovky - ale nie zle. .
BG flip, made in egypt?
no a Bamboolik su ceske a treba aj zaplatit adekvatnu mzdu ceskej sicke🙂 slovenske bambi roxy su podobne ako bamboolik, resp. kvalitou rovnake.. obaja pouzivaju podobne pul-y. akurat sloaci by mali mozno pytat za pracu viac prachov🙂
kup z kazdeho nieco, potom predas, ak by nesadli.. 🙂 je jedno co nakupis nevies dopredu ake bude mat stehna, takze to uvidis az za pochodu..
z vkladaciek je najviac vyuzitelna nejaka kratka 3 vrstvova na dovypchanie. prip. dlha.. a potom prefold - ten davas samostatne do vrchnych, do kapsovky a pod.. ako mozes mat aj prefoldy, ale ked ti bude kadit, tak mas kaku na vrchnych nohavickach.. kdezto az das novosklad z kalsickej bavlnenej, tak ti tesni okolo noh a usetris si jedny spinave vrchne.. prip. treba mat viac vrchych🙂
prefold je 2-3 vrstvova.. alebo niekde oznacenie ako viacvsrtvova vladacka. proste je to vkaldacka, co poskladas na tretiny..
ja som mala 40 prefoldov ale 6-7 puliek (ti co maju klasicke bavlnene a skladaju novosklad maju 2-4 ks puliek)

handricky
28. apr 2014

@prelulu si kup
1 ks vrchne Bumkins
1 ks vrchne Bambi Roxy
1 ks vrchne BG Flip
1 ks kapsovka Little Lamb
1 ks kapsovka wonderoo
zatial.. a toto ti uplne staci a mas to lacne..

mary939
28. apr 2014

@prelulu ja suhlasim s handrickou. svoju zostavu som robila za pomoci bab tu z fora a poradili dobre. zo zaciatku som napriklad vobec nevyuzivala kapsovky, ale neskor som si ich oblubila. no a povodne najoblubenejsie AIO vobec nepouzivam, budem predavat. naozaj treba vyskusat. kazde dieta je ine.
BG Flip vseobecne dobre sedia a Bambi roxy si neviem vynachvalit zase na noc, kde potrebujem strihovo vacsie nohavicky.

anelisa
28. apr 2014

@handricky @behulka dakujem 🙂 bg flip, blueberry aj bambi roxy som mala. Chcela som vediet, ci nieco nie je nove, lebo plienky uz vobec nesledujem a potrebujem doplnit. Dnes som bola v detskom obchode, mali tam len bambino mio a ellas house. Vzala som na skusku ellas, snad budem spokojna.