Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zitaje
24. apr 2009

Diky za reakcie.😉 Macocha, ideme do Ruska a ja velmi dobre viem, ake su tam pomery, ale neviem, ci v tom byte, kde budeme byvat, budu mat pracku, lebo nie je to taky standard, ako u nas.
Vlastne ako najvacsi problem vidim prave to, ze to nevyzmykam ako pracka a budu dlho schnut... No uvidime. Takze Alany z DM hovorite?

bihan
24. apr 2009

Alany nevyhovujú každému, niektoré decká sa z nich vyhadzujú a moje normálne učúrané dieťa ich nikdy neprečúralo ani neprevlhli, takže pre mňa jednoznačne skvelá ekologická alternatíva.. ale nie sú komostovateľné 😒

sirinka
24. apr 2009

my mame teraz pre klarku alany...pouzivam iba na noc a zatila ich neprecurala a ani sa nevyhadzala...

baby pouzivate do latkovych kremiky na ritku?

macocha
24. apr 2009

Tak to vám závidím... u mojej malej Alana má životnosť tak hodku a pol 😒 Vlastne som ešte nenašla ani látkovku, ktorá by mi vydržala noc - jedine lepšie jednorazovky.

Bihan - ale na obale Alana sa píše, že sú kompostovateľné 😨 Máš s tým zlé skúsenosti?

Sirinka neporadim, my nepoužívame krémik takmer vôbec, občas preventívne na noc do jednorazovky.

sirinka
24. apr 2009

macocha no ved si poradila 😉 ja si to tak predstavujem, ze do latkoviek netreba...len si nie som ista...

bihan
24. apr 2009

Sirinka, ja krém nepoužívam, ale Sára mala istého času dve vyrážky na pipke z nejakých neznámych dôvodov jej to nechcelo zmiznúť, keď bola na noc v látke, tak som chvíľu dávala na noc hnusky a je to v pohode. Ale ja som nepatlala ani s hnuskami ani v látke.

k Alanám je tu diskusia https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

a v predposlednom príspevku píše babena priamo odpoveď zo zák. servisu DM - sú z eko materiálov tak ako je to len možné, ale...

"Bohužel dosud neexistují žádné alternativní suroviny, aby bylo možné vyrábět plně odbouratelné kompostovatelné pleny. Avšak i kdyby takové plenky existovaly a komposty by snesly nápor přibližně 7 plenek denně, nesměly by se použité plenky v ČR dle Zákona o odpadech 185/2001 Sb. na kompost dávat. Proto jsou plenky ukládány na skládky nebo páleny – a zde lze spatřit velkou výhodu biologicky odbouratelných plen : rychle a přitom šetrně k životnímu prostředí se odbourávají a při spalování nevypouštějí jedovaté plyny do ovzduší jako běžné pleny. Pokud byste přesto plenku na kompost umístili (například nepoužitou), rozloží se přibližně asi za 10 měsíců.!

sirinka
24. apr 2009

bihan diky za info...ja uz teraz u klarky krem tiez nedavam...plienku ma iba na noc, cez den na obedny spanok davam klasicku stvorcovu na tie dve hodky staci... ale ked bola malinka, museli sme na hrubo davat rybaciu, inac sa hned na ritke vyhadzala...
inac mas krasny album...

matja
24. apr 2009

sirinka, my musime kremikovat zadocek aj v latkach. Ale to mozno preto, ze davame papierove separacne vlozky.

sirinka
24. apr 2009

matja a ke mate? ja som kupila imse vimse....

quika
24. apr 2009

alany a celkovo eko jednorazovky su len marketingovy tah... rozlozitelny je len obal - teda sacok v ktorom to predavaju, a obal plienky. ale save jadro, ktore tvori najvacsiu cast plienky je rozlozitelne len z 30%, a 30% tam asi tvori celuloza, ktora je aj v beznych hnuskach, len tam s tym nemachruju... okrem toho velka cast eko zatazenia hnusiek pochadza z ich nesetrnej vyroby, a v tom su tiez rovnake. a netreba zabudat ze to ci sa nejaka vec rozlozi na komposte este neznamena ze to na co sa rozlozi je neskodne 😠

ja som absolvovala mesiac na chate, kde bola voda iba v potoku 30m od chaty, samozrejme studena. ziadna elektrina a pod. pouzivali sme latkovky, vzdy som si rano zarobila vedro s MioFreshom a donho hadzala pouzite plienky, dalsie rano som ich premachala zvonom na cistenie wc a uz len vyplachala v potoku. potom nasledovalo zmykanie, ale kedze islo iba o par kuskov, tak to nebolo nic hrozne. a vyvesila som ich na slnko, tam uschli rucne vyzmykane do vecera vsetky vratane nocnej (BL organic alebo bambus). pouzivala som hlavne viacvrstvove a haipy, vlozku bambusovy stvorec, to bolo na slnku suche behom par hodin. akonahle prsalo bol pruser, lebo schli 3x dlhsie, ale mala som dost plienok tak sa dalo. bez susenia na slnku by ma to asi dlhodobo prilis nebavilo a presla by som na hnusky aspon na striedacku.

standu
24. apr 2009

mati, mne sa mala strasidelne vyhadzala z popli separaciek, az ekzem to bol a zislo to len kortikoidmi! za dva dni. odvtedy ich nedavam, krpec neznasa mokro, ako som zistila.
mastim len na noc momentalne hipp kremikom, to len tak akoze a len pipulu, zadok netreba..
cez den vobec nie, iba obcas ak je naznak zacervenania.
tak ste mi dali teraz chrobaka do hlavy.....ci mam kupit na dovolenku tie alany (v ramci ekologie) alebo sa spolahnut na pampersy-odskusane, nevyhadzovala sa, len velmi zriedka bol nejaky maly problemik....
do hotela k moru isto netaham latkovky.

sisa.b
24. apr 2009

standu, pampersky mame teraz na noc a su to jedine hnusky, ktore mala precura 😠 😒

standu
24. apr 2009

mojej sa to nepodarilo.... 😅

dosli ti plienky?

sirinka
24. apr 2009

ani nam sa pampers neosvedcili...lahko ich prepiskala...

brinzulka
24. apr 2009

pampers sme prekakavali na lopatky..najsamlesie, ked sme sli na urologiu...maly si prdol v polosede a mal mozaiku kaknice na celom chrbte

sisa.b
24. apr 2009

nam sa zatial neprecikala zo ziadnej hnusky okrem pampersiek 😝

standu, este neprisli ☹ ☹ ☹

labutka
24. apr 2009

sirinka, my tiez kremujeme sudocremom do latkovych, obcas ale na to zabudnem. ale maly cura o sto tristo a hocikedy, a to nieje nijak pocut, tak nie vzdy ho hned prebalim...
a ake su tie separacky imse vimse? nam sa pomaly minaju disany, a rozmyslam ake kupim dalej, alebo ci si konecne nastriham tu flisovu deku...
nas krpec dnes "rano" o osmej precural pampersku. kukali sme aj s manzelom na to ze kade, ale nic sme nenasli...

brinzulka
24. apr 2009

precikali sme dva krat..okolo noziciek

sirinka
24. apr 2009

labutka ja ich este nepouzivam...pre klarku nie je treba a mimi este nie je na svete...ja ich chcem hlavne kvoli hovienkam pouzivta...ci to nema vyznam pri prazenicke?
ja sa pytam hlavne kvoli tomu, ze pouzivame rybaciu masticku a ta sa moc neda vyprat z latky...tak neviem...

brinzulka
24. apr 2009

nepouzivate niekto bepanthen mast? ze je aj na bradavky aj na ritulu..z bradaviek sa nemusi udajne umyvat pred kojenim a na ritulu mame odskusany len sudocrem a cervenu indulonu a to su teda riadne maziva

sirinka
24. apr 2009

brinzulka ja som na ritku skusila skoro vsetko a jedine jecoriska bola 100% ucinna...
a na bradavky zase krem na bradavky od aventu...

brinzulka
24. apr 2009

ked mne ta jokoris smrdela..asi som fajnova ..ale pripom. mi to nasich pacientov, ked sme im ritulu namazali 😖

sirinka
24. apr 2009

brinzulka...a to ty si onakvejsie ritky mazala ako ja...ale neva, mne to nevadilo 😉

labutka
24. apr 2009

kurnik, moj prispevok niekam zmizol ! 😒 no nic, tak este raz...
siri, na prazenicu jednoznacne treba separacku.
brinz, ja som bepanthen pouzila ten, co som mala v startovacom kufriku z porodnice, zdal sa mi celkom v pohode... a potom mi kamoska doporucila mast z DM-ky Babylove, to iste zlozenie ako Aventova, akurat stala necele 3 EUR. 🙂 a ako bonus sa moze pouzit aj na popraskane pery, a tiez sa nemusi umyvat.
siri, a aku kvalitu maju tie IV separacky? mne pomaly dochadzaju Disany, a kukala som tie IV na nete, ale niekto tu raz pisal, ze su dost tenke.....
alebo niektora z vas nemala Disany a IV, ci je to porovnatelna kvalita?

sisa.b
24. apr 2009

my sme mali bepanthen mast a mne sa pacila hlavne preto, ze bola skoro priesvitna a nesmrdela tak ako rybacia. navyse nam na zaparenu cikulku pomaha viac. mam pocit, ze rybacia je dobra u nas akurat ako prevencia. ale ja ju mazem len do hnusiek

lilly
24. apr 2009

ahojte,
imse vimse separacky nie su velmi dobre, su strasne tenke, priesvitne, na novorodenecku kaku dost o nicom, lebo skoro vsetko pretecie do plienky, teda treba viac drhnut pri rucnom predpierani.. mam este jednu rolku, no odkladam ju na neskor, ked sa minu disany. Sa az cudujem, ako sa take priesvitne daco da vyrobit.. 😕
Na ritulu davam sudocrem ale len na noc, alebo do hnusky, alebo, ked je trosku cervensia ritka, alebo do zahybov.. no to mozno raz za den..
alany precurala aj moja mala, teraz mame tesco fialove a sa mi zdaju lepsie, bo maju gumku aj na chrbte.. no o dost hnusnejsie smrdia.. ine sme vlastne ani neskusali.. zatial sme dopouzivali babylove z porodnice, potom jedno balenie alan a asi pol balenia tesco plienok..

brinzulka
24. apr 2009

ja som rozmyslala nad tym, co novorodencovi do porodnice zobrat a som mimo, ze ake umele plienky.zacneme doma latkovat..ak bude malo a nestihnu schnut..tak budu umele plienky medzi tym..a co sa osvedci..tak dokupime..sand to dobre pojde..inak to s tymi imse vimse ste ma nepotesili..uz su na ceste ☹

sirinka
24. apr 2009

lilly no super...si ma potesila... 😀 ked uz imse mame doma...no nieco vymyslime...

tesco pleinky sme pouzivali, ale potom zmenili trosku zlozenie a mala sa vyhadzala...takze uz nie...
a babylove su v pohode, len trosku hrubsie, takze ja som ich pouzivala najme v zime...

lilly
24. apr 2009

no ja som na tie IV separacky bola len nasrata.. bo to akoby ani neboli na tej plienke.. zachytili akurat tie tvarohove hrudky z kaky a zbytok pekne vsiakol do plienky 😠 no aj tak som vypouzivala 300sk, este 100 mam 😀 😝

lilly
24. apr 2009

a v porovnani s nimi su disany nieco ako hruby toaletak, hrubsi ako kuchynske papierove utierky 😅 IV su nieco ako zaclona krizena cukrovou vatou.. 😕 😀