Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

hermiona368
22. máj 2014

@lima123 tusim som take skladala z MaM plienok, teda tam bol taky obrazok, 🙂 ale vyskusala som to 3 x a zase si idem ten svoj novosklad 🙂 a nieco podobne som skusala z viacvrstvych a to sa mi nepacilo, lebo maly ma potom taky strasny ruksak v predu

alantroj
23. máj 2014

@lima123 dakujem skusim ist krok za krokom 🙂

alantroj
23. máj 2014

@lima123 ta ukazka na medvedikovi je suprova 🙂 za 3D 🙂

ifankah
23. máj 2014

Baby, ja som kupila vrchne PUL nohavicky pre bambulku, (velkostou univerzalne) -tie na patentky, ale je ich tam tolko vela, ze neviem, ako to mam pozapinat. To zlakladne zapinanie je intuitivne, ale kebyze to chcem zmensit alebo zvacsit, poradite nejake video? Dakujem 🙂

bubbles
23. máj 2014

baby, vysvetlite mi? velmi sa mi paci celobambusova plienka Bambi Roxy Bambi SOFT.. vraj to vnutro je vyberatelne, takze tam mozem pouzit stvorcovu plienku, ale no naco je dobre to mäkulinke, ked aj tak k nej potrebujem vrchne nohavicky?? (inac chcem pouzivat stvorce vkladane do PULiek)

behulka
23. máj 2014

@bubbles celá plienka dokáže nasať veľké množstvo tekutiny - aj po bokoch. Preto je vhodná predovšetkým na spanie. Štvorcové plienky rovnakého objemu nasajú omnoho menej, naviac je manipulácia s nimi náročnejšia, pokiaľ ich chceš skladať ako nohavičky.
Vnútro môžeš vybrať a nahradiť štvorcovou plienkou, no bude to menej savé a väčšie na objem.
@ifankah video o látkových plienkach:

https://www.youtube.com/watch?v=uDAPSHDbJB4
amelian
26. máj 2014

Poradíte ako sa starať o pokakane plienky? Mam ich zvlhcit a namazat mydlom proti skvrnam kym ich vyperiem? Alebo treba aj niečo viac urobiť?

lima123
28. máj 2014

@amelian v podstate si to popísala správne. Odstrániš kaku, asi máte praženičku , tak tú buď spláchneš prúdom vody, alebo si pomôžeš jemnou kefou, niektoré používajú stierku na cesto. Tuhšie kakanice pri príkrmoch idú pekne vykydnúť do WC. Potom fľak navlhčíš , potrieš žlčovým mydlom. Keď chceš, môžeš preprať, no netreba a strčíš do kýbla k ostatným plienkam.

amelian
28. máj 2014

@lima123 tak to zatiaľ robím a mam žlté škvrny :(

zfidorka
28. máj 2014

@amelian a plienku aj sprchujes najsilnejsim prudom vody?
ked zavesis mokru plienky na slnko, tak flak vytiahne 🙂

lima123
29. máj 2014

@amelian tak ako píše @zfidorka slniečko vytiahne fľaky. Cez zimu, keď tam nejaké zostali tak som štvorce poskladala tak, aby fľaky neboli vidieť 😉

oskvarka
29. máj 2014

@amelian to slniecko je zazracne ja ich mam po zime sami flak.. ale ved sa na ne nik nepozera.. ale chystam sa aj ja na slniecko 🙂

hermiona368
29. máj 2014

a ja davam aj perkarbonat sodny 🙂 ale to slniecko je naj-najlepsie 🙂

shopvick
31. máj 2014

Oslávte s nami MDD výrazným výpredajom látkových plienok (akcia platí na všetky druhy látkových plienok). Tento víkend môžete u nás nakúpiť a s 30% zľavou, ktorá bude odrátaná vo výslednej faktúre. Tak neváhajte a výhodne nakúpte. 🙂

www.latkujeme.sk

oskvarka
1. jún 2014

@shopvick Ahoj vyplnila som objednavku ale v potvrdzujucom maili mi to neuviedlo zlavu (pochopitelne veď to je asi automatika) a ešte som chcela poopraviť objednávku že až dvojo by som tie plienky chcela. Miška

trulka999
2. jún 2014

Dievčatá, poraďte prosím čo dať bambuľke na noc, keď nechcem v noci prebaľovať. aio so stay dry jej vydrží celú noc? alebo existuje aj nejaká iná varianta? a ešte otázka. mám bamboozle bambusové nohavičkové plienky, ale flipky mi ich neprekryjú. Viete mi poradiť nejaké iné? odskúšané poprosím 🙂 ďakujem

mary939
2. jún 2014

@trulka999 AIO podla mna nepotiahnu celu noc, lepsie mas tie nohavickove. Do nich potom mozes poskladat este daku bambusovu vkladacku a ja na ne davam pul Bambiroxy. Tie su strihovo vacsie a nemaju problem prekryt aj mega velku plienku.

trulka999
2. jún 2014

@mary939 Ďakujem za radu 🙂

oskvarka
2. jún 2014

@trulka999 no ja prekrijem aj flipkami niekedy mi pri nozickach robi problem ale ja mam nohavickove bambi roxi... len flipky niekedy namokne sitie do rana tak to nieje stastne riesenie... tiez davam pukly na noc baby lusy alebo bambi roxi ale akosi mne sa casto stava ze mi tam na nozickach kusok na prekrite pretrca a cvici ma to... najlepsie sa mi davaju vlniaciky (take ako disana mam podobne) vsetko prekriju nemusim nic pretrcajuce riesit ;) fakt odporucam a staci mi ich prat raz za mesiac.. takze pulky davam len ked ich periem a susim lebo to 2-3 dni trva

hermiona368
10. jún 2014

baby ako prosim vas skladate viacvrstvovu plienku pre chlapca ? ja som to skusila podla navodu bambino mio, ale dako mi to nepasuje, lebo vpredu ma potom taku gucu :( je mi luto ze ich neviem vyuzit, poradite ?

mary939
11. jún 2014

@hermiona368 potrebujes to na bezne nosenie, ci na noc?
na den skladam klasicky na 3x na obdlznik a na noc davam taketo dve a pridam este jednu poskladanu len dopredu. plienka je sice megavelka, ale jedine takuto do rana neprecikame.

hermiona368
11. jún 2014

@mary939 dakujem, no na bezne denne, popripadne na denny dlhsi spanok. Tak som skusila dneska, iba 3x prelozit. Lebo to na bambino mio sa tak inak preklada pre chlapcov a mne sa to nejako nepaci. ma sice vpredu viac vrstiev ale aj taky ruksak. Fiha, to musi mat riadny balik na noc 🙂 cize ma 3 plienky ? ja davam na noc nohavickove bambiroxy alebo litlle lamb. V noci 1x prebalujem, tak zatial nie je problem.

mary939
11. jún 2014

@hermiona368 to ja davam tie tri vkladacky do nohavickovej BR🙂
ale ked to mas prelozene len na tretiny, to by nemal mat velky balik na ritke...

hermiona368
11. jún 2014

@mary939 fiha, to sa ti tam aj zmesti ? a kolko ma maly ? mne sa teraz osvedcili tie pop in nocne vkladacky,ovela viac nasaju ako ta obycajna vkladacka.
a je nejaky rozdiel v poskladani vrstviev ?

mary939
11. jún 2014

@hermiona368 maly ma dva roky.
mam aj nocnu pop in, ale ta ma neoslovila. neviem, aky rozdiel v poskladani vrstiev myslis...

lagunasa
11. jún 2014

ahojte.
patrim medzi tie ktore su rozhodnute ist do latkovych plienok. len jedna kocka mi povedala, ze ked kupila tie AIO one size plienky tak pre jej babatko boli velke aj napriek tomu ze ich zmensila patentkami a ze zase od jedneho roka jej dcerke boli zase male. myslela som, ze one size budu najlepsia volba ale po tomto nazore neviem ci nemam kupit aj nejake S velkosti....
aky mate vy na to nazor a skusenosti s tymi one size plienkami?

hermiona368
11. jún 2014

@mary939 myslim v tom ako je to popresivane ci to ulozit tak aby plienka bola po celej dlzke vlastne rovna alebo tak, ze ju zlozis opacne a tym padom je tam to presitie pod ritkou a aj vpredu. Ja davam bambiroxy a do toho tu vkladcku pop in, plienocku ako aio vyuzivam len ked niekam idem, nieje az tak moc sava.

mary939
11. jún 2014

@hermiona368 to je asi jedno ako to poskladas, ja to skladam, aby presitie islo rovno.
a nechces este jednu pop in nocnu? (mam na predaj)🙂)

behulka
11. jún 2014

@lagunasa nášmu priemernému drobcovi one size sedeli asi od mesiaca, cca od 4 až 4,5kg. Dovtedy to okolo nožičiek pretekalo. Na úvod mne sedeli klasické štvorcové plienky a vrchné nohavičky. Tie určite zobrať aj zo dva kusy malej veľkosti. Kapsové (AiO) prišli k slovu u nás až neskôr, ale nikdy som im neprišla na chuť.

lagunasa
11. jún 2014

@behulka cize PUL nohavicky zobrat skor velkostne tie S a pouzivat klasicke stvorcove plienky na zaciatok? potom stacia uz aj tie one size PULky? a preco si AIO neprisla na chut? ja teda nemam osobnu skusenost s nijakymi ale prave tie AIO mi pridu praktickejsie.