Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

ninocka84
16. sep 2014

@rachel978 existuje skupinka Latkovkarky. tam najdes aj linky ako zacat a kadejake tipy co je dobre a co nie. ako to prat, udrziavat, skladat atd. 😉 a najdes tam aj tipy cez hashtagy co nakupit ako zakladnu vybavu 🙂 urcite ti treba stvorce klasicke, dobre su napr libstatske extra alebo kikko lux. vrchne nohavicky, nejake nohavickove a nejake AIO(all in one). sama prides na to co vam s drobcom najviac vyhovuje takze nekupovat toho prilis vela na zaciatku a postupne dokupit 😉

ekoplienky
16. sep 2014

@eva9631: Tiež neodporúčam používať iba jeden typ látkových plienok. Plienky treba prispôsobiť tomu, či ju dávate na nočný spánok/denný spánok, dlhšiu vychádzku a pod. Ak chcete napíšte mi do IP mail na Vás a ja Vám pošlem súbor rád pre začínajúce látkarky a aj návod na údržbu látkových plienok.

zuzankabs
19. sep 2014

Ahojte. možno sa na o už niekto pýtal, alebo sa to už rozoberalo, ale neviete mi niekto povedať nejaký názor na plienky POP IN ??? Uvažujem že by sme ich používali, ale chcela by som najprv počuť niečo z reálnych skúseností, nakoľko cena za ne je dosť vysoká, tak ich nechcem kúpiť a potom mi budú stáť v skrini 🙂

handricky
20. sep 2014

@zuzankabs tu mas video

https://www.youtube.com/watch?v=LElrMK8vhSc


strihovo ok, ale maju tuhsie gumicky. vkladakcy nic moc (teda gramaz je dobra, aj zlozenie, ale 4 vrstvy su malo), da sa vsak dovypchat.. bud ti budu vyhovovat alebo nie.. kup na skusku 1- 2 gatky a nejake vkladacky.. inak do gatiek mozes davat aj cokolvek ine..

handricky
20. sep 2014

@marianeta hej, kapsovku treba oprat celu.. zacni vrchnymi pulkami a nejakymi klasickymi stvorcami alebo vkaldackami. proste nech nemusis mat 16 kapsoviek na zaciatok

handricky
20. sep 2014

@trulka999 obe su fajn.. uplet je vzdy tensi nez vlna, takze upletove budu tensie nez pletene z vlny..uplet je pleteny na tesno, strikovat totalne natesno nevies🙂

chestity
24. sep 2014

@ramzesa 😀DDDDDDD ta story u lekarky bola fasa 😀DD Tiez cakam,ze budeme mat podobnu 🙂)

ramzesa
25. sep 2014

@chestity mam ich viac, ale na infekcnom sa doktorke velmi pacilo, ze latkujeme. Aj sa ma pytala, ze co ma k tomu viedlo 🙂. Mile to bolo. Inak casom som zistila, ze viac takych mamiciek mam v okoli 🙂 . Ale asi chodia k inym Dr. 😅.

chestity
25. sep 2014

Len keby som nejaku stretla tu v BA 🙂

ramzesa
25. sep 2014

Inak zienky, dlhsie som tu nenakukla. Mame dalsieho Bobacika, s kt. latkujeme, aj ked par balickov jednorazoviek sme uz spotrebovali. Ako vyzera moja latkova vybavicka po jednom dietati? Nohavickove vsetky (mozno namiesto BL classic by som kupila radsej BL organic, ale za tu cenu OK), stvorce Popolini, BG Flip, BG kapsy, BG AIO, Real Easy, Wonderoos V.2 PUL, Bumkins kapsovka... tak tieto by som kupila znova.... Bumkins AIO su tiez fajn, ale iba na mensie babo, pri vacsej dcerke mi uz nesedel strih a nestacila. Ked som dovypchala, tak pretieklo po stranach. Ale teraz pri malom su fajne, pekne sedia a postacuju. Little Lamb kapsa... no och... rastla s dcerkou, jednu velkost sme mali cele latkovanie 😅 , patentky uz su poriedko, vkladacka fajn len velmi tvrda. Dodatocne kupene vkladacky su ovela maksie. A Real Easy AIO minky na jednej mi uz davnejsie povolila gumicka, inak pohoda a Wonderoos V.2 minky otras, neviem, ci som mala "stastie" na zlu kupu, ale pul akoby sa zosupaval a pretekaju obe. Na jednej sa mi rozmrvila patentka. Jedno stastie, ze som ich kupila skoro zadarmo vo vypredaji, mozno aj preto boli take "kvalitne" 😒 . Na obycajny PUL nemozem povedat jedine krive slovo, su uplne super.
Vrchne nohavicky su vsetky fajn... Flipky, Baby Lucy, Bambi Roxy /tie mam kratko, ale som velmi spokojna/.
Kiko bambusove stvorce sa mi zbehli, ale vzdy po prani ich poriadne ponatahujem do stran a trosku im to pomoze 😅. Little Lamb bambusove nohavickove.... perfektne, len ta velkost... vel.1 boli veeelmi skoro malinke, zbehli sa... teraz som zacala hned vel.2 a je dobra 🙂.
Este patentky vs. suchac. Co sa tyka PULiek, AIO, kapsoviek /vsade tam, kde je suchac navrchu/ by som volila patentky. Ak dietatko ma plienocku so suchacom a iba tricko /hlavne v lete/ tak sa tie suchace kade tade prichytavaju a aj skrabu.... inak drzia fajne aj po tolkych praniach, hoc vyzeraju uz vselijak 😝.
Tolko moj skromny polepeteny prispevok 😅 😅 😅 .

milkky
8. okt 2014

Ahojte, potrebujem poradiť. Stala sa mi menšia nehoda, farebná bambusová plienočka s ktorou dojčíme mi padla za posteľ a naša som ju až teraz, asi po týždni. Asi bola dosť premočená lebo mám pocit, že je na nej pleseň. Môžem ju vyprať v octe, použiť Puer alebo ju radšej pre istotu vyhodím?

euka210
17. okt 2014

@ramzesa tak u mna su wonderky prave top 🙂 kupene z bazaru, ale funguju aj pri druhom. Ale nepouzivam denne.

ramzesa
17. okt 2014

@euka210 aj u nas, len tie minky mi odisli 😝

ria_zuzolova
19. okt 2014

Ahojte, asi sa tá otázka často opakuje, ale prosím Vás, čo používate na hnedé fľaky od... veď viete čoho - pri praní na 40? Žlčové mydlo ako predpratie nezaberá dostatočne, tak reku či medzičasom neprišlo "do módy" niečo účinnejšie. Díky vopred.

behulka
21. okt 2014

@ria_zuzolova časom by sa mali vyprať, inak pomôže aj slniečko, pranie na 60°. Ja som používala aj puer, alebo soľ na škvrny z DM.

lagunasa
22. okt 2014

caute. maly ma necele 3 tyzdne a koli zapareninam som uz teraz skusila nabehnut na latkove plienky. ale je to boj. vcera bol prvy den. maly sa zobudi, tak ho prebalim, nakrmim a snazim sa uspat. a tu nastava problem. kym ho uspim tak ubehne aj hodina ( niekedy aj viac ) a potom mi spi aj 3 hodiny.... zatial som pouzila na neho len vrchne nohavicky Bambino Mio s jednym stvorcom bavlnenym a vyskozovou separackou. no a to je asi problem. kym sa zobudi tak plienka je komplet precurana, aj vrchne bambino Mio. rozmyslala som ci nepouzit dva stvorce ale neviem ci by som to do tych vrchnych nohaviciek zapla. predsalen je to este malinke miminko. mam nachystane aj Bum Genius Flip ale ked ich zapnem na najmensiu velkost tak stale mu okolo noziciek odstavaju a ma ta fugu takze su mu velke. skusila som dat GroVia kde sa vkladacka pripina cvokmi ale aj tu po 3 hodinach precural a budit ho ked spi na prebalenie urcite nechcem. Poradte ako to pri takom malom vyriesit?
a este. pouzivam asi vyskozne separacky od Bambino Mio a maly ma este riedku stolicu ktoru som dufala ze ta saparacka zachyti ale presiakne to na tie stvorce ☹ zaprala som to so zlcovym mydlom od vcera a teraz dala prat len tie stvorce bavlnene na 90-tke a budem dufat ze sa tie flaky vyperu!!!! citala som ze celulozne su lepsie na riedku stolicu?
a este som si vsimla ze tie Bambino Mio malemu oskreli brusko ☹

oskvarka
24. okt 2014

@lagunasa ja by som tie flipky dala aj ked to trochu okolo noziciek odstava to nevadi len aby plienka odtial netrcala a ktomu storcu by som skusila nejaku bambusovu vkladacku malu... co dobre saje alebo ak davas bavlnene stvorce tak skus bambusove tie ovela viac saju.. maju ich aj v DM alebo aj na nete da daju niekde aj za 8 ecok 3 kusy zohnat... ja pouzivam takmer stale tie.. a okrem toho na oranzovom ti ani stolicu nebude vydno... a separacky latkove pratelne si lepsie poradia s touto miminkouskou stolicou ani nam tie papierove neungovali na malom az ked zacal papat normalne veci a stolica zhustla

lagunasa
24. okt 2014

@oskvarka dakujem za rady. separacku latkovu mam len jednu. ja som chcela take separacky co nemusim zapierat zlcovym mydlom.

oskvarka
24. okt 2014

@lagunasa ja nezapieram separacky zlcovim mydlom mozno na jednej mam maly fliacik ostatne su bez chyby a to su biele... mam little lamb... ale napr mam bambi roxi a od nich su maslove alebo zelene a na nich uz vari ani flaki nevidno.. to je poliester na tom sa spina nedrzi... ja ich sprchujem sprchov ... hlavne ked bola reiedka mimi stolica to bolo uplne najlepsie sprchov poriadne vysprchovat ... a bolo to ako nove,...

zuzanamolnarova
25. okt 2014

@lagunasa v každom prípade dovypchať ďalšou malou bambusovou vkadačkou. či vymeniť bavlnenú za bambusovú. však treba dávať pozor, bambusová začína "účinkovať" suprov až po cca 8-10 praniach 🙂

euka210
25. okt 2014

@lagunasa separacky celulozove, ja mam Disany. Na zvysenie savostli bambusovu vkladacku urcite. Mne suchy zips zvykne niekedy oskriet na bruchu, preto ich mam len 1, ostatok patentky.

handricky
27. okt 2014

@lagunasa daj tie gro via vrchne a nepouzi tu origos vkladacku, daj trebars tu bavlnenu a dovypchaj nejakym frote nastrihanym uterakom.. alebo bambus vkaldackou. ak vela cura, tak treba dostatok sacej vrstvy. a priamo pod zadok mozes este dat nejaku stay dry separacku, az chces mat zadok v suchu.
mozes dat aj tu jednorazovu separacku co mas..
celulozove mas jak hajzl papier, su hustejsie na prazenicu.. viskozove az tak od 6 mes.. su redsie..

lagunasa
27. okt 2014

@handricky tak som skusila dat klasicku bavlnenu plienku a dovypchat BambinoMio vkladackou a dala este separacku tej istej znacky. sice vyskozna ale kym pride objednana celulozna bude musiet stacit.

ekoplienky
27. okt 2014

Tešíme sa na stretnutie s Vami v Poprade.

milkky
28. okt 2014

Dievčatá, máte skúsenosti s nohavičkovou plienkou Bum Hugger od Ella´s House? resp. ktorá nohavičková na noc vám najviac vyhovuje? Mám dve bambusové ale potrebujem ešte doplniť zopár .. kým preschnú

handricky
29. okt 2014

@milkky no podla toho co mas... dobre su bambi roxy, anavy, petit lulu, bamboozle stretch. vsetko su to viac menej podobne materialy. ellas house robi konopne - tie trocha viac tvrdnu.

behulka
30. okt 2014

@milkky z tých, čo som mala bola najtvrdšia, veľmi som ju nepoužívala, no prala sa v tvrdej vode.
@handricky v zaujímavom čase funguješ - ste mali už ráno, alebo ešte večer ?

lagunasa
30. okt 2014

dalsia otazka. viem, ze kremy proti zapareninam mozu znizit savost plienky. len teraz neviem ktory material je na to haklivy... Bambus? a ked na tu plienku dam separacku viskozovu alebo celuloznu tak to pomoze aby som tu plienku neznicila? lebo hoci som jednorazovky na maleho pouzivala kratko tak sa mu zadok stihol zaparit a v slabinach ma velku odreninu ktoru mam vraj natierat sudokremom a zadocek Bepantenom a este neviem ktoru cast mam natierat Imazolom aby sa to vyliecilo.... tak zatial pouzivam len bavlnene plienky lebo viem ze tie by to nemalo znicit a viskoznu separacku dam vzdy. co mi radite?

handricky
31. okt 2014

@behulka sme mali noc. idem spat o 19:30 - 21:00 s detmi, lebo viac uz nepotiahnem🙂. Potom sa v noci zobudim (lebo deti su hore tak 6x), popocitacujem a idem opat spat🙂

@lagunasa ked na akykolvek material natries mastny krem, ucpu sa ti pory a plienka nesaje. to mas jak krem na tvar. ucpes pory a pokozka nedycha. male mnozstvo na prdeli by nemalo ublizit (teda az ta prdel nie je natreta krizom krazom - lebo moje kamosky pamperskove tam toho davaju faaakt vela). ked tak daj pre istotu separacku.. ak mas vsak len trocha cervenu prdel a das priamo bambus na pokozku, spravi sa to same..teda mne to fungovalo na oboch detoch, ked boli trocha cervene, tak to vacsinou same zmizlo.
Inak ked som aj trocha natrela kremom, ziadnu separacku som nedavala. Ale ten krem s mierou