Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

matja
24. apr 2009

my mame separacky Imse Vimse aj Popolini. Presne ako pisete, IV su velmi tenucke, Popolini su o dost hrubsie. Obidvoje su dost mokre, ked su pocikane, tak preto ich davam do plienky mensie, iba pod ritusu. IV davam cele a prekladam na polovicu, aby tam bola dvojita vrstva a Popo si zvycajne narezem jednu na dva kusy.

sirinka
24. apr 2009

a ked by som dala imse vimse dve naraz?

labutka
24. apr 2009

tie IV maju ale dva druhy, jedny su zabalene po 200 ks pre novorodencov, a po 100 ks su pre vecsie deti
http://www.latkoveplienky.sk/default.aspx?menu_...
neni to v tom? sa mi nechce verit, ze ked niekto urobi fasa plienky, ze k nim predava na prd separacky...

brinzulka
24. apr 2009

no ved tie idu pre novorodencov postou 😖 ..takze uvidime..sirinka napise skor, ze co a ako..a ja, ze co leto ritka a plienky

lilly
24. apr 2009

ano, ja hovorim o tych 200kusovych pre novorodencov.. no zjavne sa im podarilo urobit na prd separacky..
dve naraz som neskusala dat, mozno by to bolo trochu lepsie..
ono, da sa s nimi zit, uz ked vam pridu, len v porovnani s disanami je to fakt velky rozdiel.. a maju aj iny rozmer.. disany su take dlhsie a uzsie, no z uzsich plienok ako napr itti bitti medzi nohami pretrcaju, takze ich treba trosku napchat potom dnu a aj zhora ich treba zahnut, a IV su este sirsie ako disany, no kratsie, akurat tak do nohavickovych plienok.. alebo ich potom nejak strihat, ako uz komu vyhovuje.. no ja ich nestriham, radsej zahynam.. no ked sa mala tak poriadne poserie, ako dnes, tak je to rozmazane aj mimo separacku.. 😝

karolinkafe
24. apr 2009

Tak to ste ma nepotesili, akurat pred par dnami som objednala 200ks tych IV separaciek 😕 😅 Ja som ich kupila najma po precitani prispevkov na tomto fore, kde ich baby velmi chvalili 😅 ...

etuska
24. apr 2009

baby,mate niektora tieto plienky?-ako ste s nimi spokojne?

http://www.ekoobchod.sk/plienkovy-system/babylu...

sisa.b
24. apr 2009

etuska, tieto plienky od baby lucy tu ma skoro kazda z nas a patria medzi oblubene plienky, len nechapem, preco ich maju v tom rozmere take lacne 😕 na tych vacsich maju zas o dost vyssiu cenu nez na inych strankach

matja
25. apr 2009

mne to celkom vyhovuje, ked dam tu separacku IV prelozenu napoly pod zadocek. Cele separacky sa mi zdaju dlhe a takto toho aj viac zachytia, ked je pod zadockom dvojita vrstva.

standu
25. apr 2009

baby, moje separacky zapadaju prachom.....robia strasne mokro a to nam robi zle.... kupila som v metrazi flis, nastrihala aj uzsie, aj sirsie a fasa..

etuska BLbamboo su fajne...

sisa, co ty po nociach strikujes?? 😀

bihan
25. apr 2009

Quika, len by som ešte doplnila k tým Alanám, že neobsahujú len celulózu, ale aj biologicky odbúrateľný savý granulát z kukuričného škrobu - v obyčajných hnuskách je polyakrylátu, takže nech je ako chce, ak mám zaplatiť rovnakú sumu za Alany alebo Pamersky, tak určite vyberiem Alany 😉

U nás robí flees len neplechu.

standu
25. apr 2009

zaujimave.....alany som nemala, ale s pampersami mam len dobre skusenosti 😖 tak ale na dvolenku kupim teda alany...predsa su "ekologickejsie"

musim sa pochvalit, ze jednorazovky nepouzivam uz vobec, mam ich len ako zalohu pre "najhorsi pripad"...a este musim pochvalit znova tie loviky, super su. vydrzali celu noc spolu s popo tencelkou, a s nenamastenou ritkou! krasa 😀

sisa.b
25. apr 2009

standu, presne si ma odhalila 😀 bola som si napalit dalsich par dielov serialu, tak som vtedy mrkla sem 😀

emmka3
25. apr 2009

kocky, ja mam tiez IV separacky tie pre novorodencov, ale nie som spokojna, lebo prazenicku nezadrzia vobec ani ked som davala 2 naraz 😔 tak som sa dala na flisove z Irmy a tie su nam zatial fajn, hlavne su super suche aj ked je plienky cela precikana

sirinka
25. apr 2009

takze aj flisove vkladacky su dobre na prazenicku? z coho vsetkeho si ich doma vyrabate...ak vyrabate?

standu
25. apr 2009

sirinka baby co viem ich robia z ikea-ckej deky irma, ja sa do ikey kedy dostanem??? tak som kupila biely flis z metraze.

sisa.b
25. apr 2009

aj v jysku predavaju podobne flisove deky a dokonca su biele. skusal ich niekto? mne tie modre separacky akosi nesedia 😝

sirinka
25. apr 2009

super, diky...mne to bude obsivat mamka...ja som na to lava 😅

emmka3
25. apr 2009

sirinka, ja mam prve separacky z Ikeackej Irmy od sjuzocky a ta ich obsite nema a vobec sa nerusaju ... akurat mi v piatok dosla Irma od jednej kocky z MMB, nova, tak idem po vzore co mam doma nastrihat tie moje a myslim, ze este polka deky ostane do kociara 😉

sirinka
25. apr 2009

emmka no ked netreba obsivat o to lepsie....

etuska
25. apr 2009

dik baby za info 😉 aj ja som sa cudovala ze je na nich taka dobra cena-ale presne ako pises Sisa-tie vacsie su o dost drahsie.
myslite ze sa oplati kupovat aj pouzivane latkove plienky?Som v UK,tak brazdim stranky a hladam aj take 🙂

standu
25. apr 2009

neviem kolko stoji ta irma, az idem pozriet na ikeu, ale mna meter 150cm sirokeho flisu vysiel na cca 4€..... 😵

etuska, podla toho v akom stave, ale ja myslim, ze oplati.

standu
25. apr 2009

kurnik, fakt ta irma vychadza lacnejsie 😠

matja
25. apr 2009

ja mam flis. separacky z deky z jysku a drzia pekne aj neobsite.
etuska, ja mam niekolko kusov plienok aj z druhej ruky a vzdy som sa pri kupe zaujimala, ako dlho boli pouzivane a ako boli prane. A mozem povedat, ze som s nimi spokojna.

quika
25. apr 2009

bihan, stale je tam 70% neodburatelneho polyakrylatu, ale jasne ze ked vam vyhovuju tak radsej tie ako uplne igelitky. ja som ich mala tiez rada, jeden balik sme minuli a spokojnost, a potom druhy balik uplne o nicom, hned pretekali a maly sa z nich vyhadzal, tak mame zase ine.
inac som milo prekvapena, zoznamila som sa tu s par mamickami a kazda pouziva latkovky aspon na striedacku na doma 😲 tu je dost drahy odpad, pri normalnom pouzivani hnusiek by to vyslo v prepocte 400-500sk mesacne len za smeti, tak myslim ze to dost motivuje aj bohatych svajciarov 😅
s imse separackami som bola spokojna, mala som pocit ze su viac suche nez disany, ale na novorodenecku kakosku nie prilis efektivne, asi rovnako ako tie mimina a pod., tie su ale este suchsie. teraz som nasla taky material podobny flisu, myslim ze presne to iste co je v BG kapsach, to mi maly znesie na rozdiel od flisu, a som s tym veeeelmi spokojna. ale ani netusim ako sa to vola po slovensky, po anglicky suedecloth.

bihan
25. apr 2009

Quika, myslím, že sa tomu hovorí mikroplyš 😀 ale Sára ani toto veľmi nevyhovuje.. neviem. to moje dieťa je asi iné.. v počúranej látke po celej noci má krajšiu pipku ako s fleesovou alebo mikroplyšovou speračkou 😒

Etuska, používané látkovky sa určite oplatí, ale pozor na suché zipsy, radšej so snapkami 😉

sirinka
25. apr 2009

bihan no existuje aj vedny odbor o urinoterapii..tak mozno tvoja mala praktizuje.. 😝

bihan
25. apr 2009

Sirinka, len to by ten moč musela chalstať a to sa jej zatiaľ nechce 😀 Moje dieťa proste bojkotuje seperačky.

petusaaa
25. apr 2009

aj ja mam jyskove separacky 😀 a tiez sa mi neparaju 😉

dudri
25. apr 2009

standa, prave som bola dnes ikea-kupila som deku Irma, aj vcera som bola metraz. to je rozdiel metraz-hrubsia flees, ikea tenka. Dokonca som objednala flisovu seperacku....len 1ks 😕... rozne ceny 😲